Testy alkohol testerov

TESTY alkohol testerov – Ako vybrat najlepšie alkohol tester

TOP prémium produkt v kategórii alkohol testery 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii alkohol testery 2023/2024

Testy alkohol testerov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) alkohol testerov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov alkohol testerov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie alkohol testery. Všetky testy a recenzie alkohol testerov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie alkohol tester

 

Ak sa ráno zobudíte a premýšľate, či máte po včerajšom večierku v krvi ešte trochu alkoholu, je dobré si to skontrolovať. Ak máte doma alkoholtester, kontrola pomocou dychovej skúšky je jednoduchá, a ak ho nemáte, je čas si ho zaobstarať. Je dobré sa oboznámiť aj s ich ponukou, pretože na domáce použitie postačí jednoduchý prístroj s obstarávacou cenou do 2 000 Kč, ale ak chcete skontrolovať viac osôb alebo vykonať záverečné meranie, musíte si vybrať medzi zložitejšími a, samozrejme, drahšími, ktorých cena sa pohybuje od 2 000 do 6 000 Kč.

 

Ako si vybrať správny alkoholtester?

Pri výbere alkohol testera na osobnú kontrolu sa nenechajte zlákať tými najlacnejšími, pretože takýto prístroj by mohol nesprávne vyhodnotiť hladinu alkoholu a spôsobiť vám veľa nepríjemností a prípadnú finančnú stratu, preto si vyberajte z tých kvalitnejších a certifikovaných.

Kalibrovaný alkohol tester, ktorého výrobca je schopný zabezpečiť jeho dlhodobú stabilitu tak, aby stále ukazoval správne hodnoty, a akýkoľvek následný servis tohto meracieho zariadenia môže poskytnúť presné a spoľahlivé výsledky merania. V každom prípade je dobré zistiť pred kúpou prístroja, či a kde je možná kalibrácia, ktorá je nevyhnutná, ak sa má alkohol tester používať dlhší čas.

 

Ako funguje alkoholtester?

Ide o prístroj na meranie dychu pri hlbokom dýchaní, pri ktorom sa meranie vykonáva pri hlbokom nádychu. Takže: najprv sa zhlboka nadýchnete, potom dlho fúknete do analyzátora dychu, ktorý najprv prejde prvú časť vzduchu bez merania a až potom vyhodnotí poslednú vzorku vzduchu, ktorá pochádza z hĺbky pľúc.

V závislosti od technológie, ktorú výrobca prístroja používa, sú na trhu dychové alkohol testery s polovodičovým snímačom, čo sú vlastne staršie typy, ktoré sa postupne nahrádzajú dychovými alkohol testermi s elektrochemickým snímačom. Tento typ je modernejší, oveľa presnejší a dokonalejší a určite vám urobí lepšiu službu.

Je dobré vedieť, že existujú zariadenia, ktoré majú vymeniteľný snímač, čo je veľká výhoda, pretože po jeho výmene môžete zariadenie opäť a dlho používať. Ak snímač nie je vymeniteľný, po určitom čase používania vám nezostane nič iné, ako staré zariadenie zlikvidovať a zaobstarať si nové.

 

Zameranie na presné meranie

Selektivita alkohol testera označuje jeho citlivosť na etanol alebo etylalkohol, ktorého vzorec je C2H5OH. Nehodnotí iné látky vo vyfukovanom vzduchu.

Od alkohol testera očakávate presnosť, čo je jedna z jeho základných vlastností, aj keď ide o nepriame meranie. Napriek tomu je to prvý a najjednoduchší krok k orientačnému zisteniu koncentrácie alkoholu v tele, ktorý vás upozorní na nevhodnosť sadnúť si za volant auta alebo na neschopnosť obsluhovať zložité prístroje na pracovisku.

Rozlíšenie udáva počet desatinných miest, na ktorých sa udáva nameraná hodnota, a v závislosti od typu prístroja sa môže pohybovať od jedného desatinného miesta, napr. 0,1 ‰, až po tri desatinné miesta, napr. 0,105 ‰.

Rozsah merania znamená, do akej maximálnej hodnoty koncentrácie alkoholu je prístroj schopný merať. Bežné dychové analyzátory majú rozsah do 4 ‰ alebo do 5 ‰.

Displej alkohol testera

  • S LED diódami je lepšie vidieť v šere alebo tme, ale nezobrazujú žiadne iné symboly, nevýhodou je vyššia spotreba energie, a teda rýchlejšie vybíjanie.
  • Podsvietený LCD displej umožňuje zobraziť viac informácií a má nižšiu spotrebu energie.

Prístroje na profesionálne použitie sú drahšie, ale sú vybavené viacerými možnosťami, ako je pamäť nameraných hodnôt, možnosť prenosu údajov do počítača alebo pripojenie k tlačiarni priamo na mieste.

Nech už si vyberiete akýkoľvek alkohol tester, najpriamejšie a najpresnejšie je následné laboratórne stanovenie koncentrácie alkoholu zo vzorky krvi.

  

Najpredávanejšie lacné alkohol testery 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné alkohol testery 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy alkohol testerov 2023/2024:

Hodnotenie a testy alkohol testerov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – alkohol tester je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších alkohol testerov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy alkohol testerov 2024 – víťaz testu najlepší alkohol tester

 

 1.  Alkoholtester TM-2000 – 0 – 3 ‰  hodnotenie 1,6
 2.  Ace DA-7100 – 0 – 5 ‰, 93g  hodnotenie 1,7
 3.  V-net AL 6000 – 0 – 4 ‰, 116g, viac…  hodnotenie 1,8
 4.  CNR Dräger Alcotest 3000 – 0 – 2,5 ‰, 195g  hodnotenie 1,8
 5.  Clatronic Alkoholtester AT 3260 – 0 – 1,9 ‰  hodnotenie 2,5

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu alkohol testerov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto alkohol testery

Najpredávanejšie lacné alkohol testery (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. TFY BA2017-31 TFY BA2017-31 4 2,8
2. Compass 01900 Compass 01900 7 3,0
3. Verk MAGG FB236 Verk MAGG FB236 7 2,5
Najpredávanejšie štandardné alkohol testery
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Solight 1T04 Solight 1T04 33 2,1
2. Sencor SCA BA40FC Sencor SCA BA40FC 45 1,0
3. Overmax AD-06 Overmax AD-06 30 1,6
Najpredávanejšie TOP alkohol testery (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Alcovisor Mars v2 Alcovisor Mars v2 149 1,1
2. Alkohit X5 Alkohit X5 91 1,6
3. Caos CA20F Caos CA20F 158 1,3

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší alkohol testery

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU alkohol testerov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ alkohol tester ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu alkohol testerov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší alkohol testery v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
V-net AL 6000 Alcoforce Professional
Testy alkohol testerov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené alkohol testery 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy alkohol testerov 2023/2024


 
   

...

 

4.3/5 - (3 hlasov)