Testy energetických tyčiniek

TESTY energetických tyčiniek – Ako vybrat najlepšie energetickú tyčinku

TOP prémium produkt v kategórii energetické tyčinky 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii energetické tyčinky 2023/2024

Testy energetických tyčiniek 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) energetických tyčiniek na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov energetických tyčiniek a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie energetické tyčinky. Všetky testy a recenzie energetických tyčiniek sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie energetickú tyčinku

 

Zdravý životný štýl zahŕňa vyváženú stravu. Na rýchle doplnenie bielkovín a energie sú k dispozícii rôzne doplnky stravy vrátane energetických tyčiniek. Základné informácie o ich zložení nájdete na obale tyčiniek a pred kúpou si ich pozorne prečítajte. Keďže na trhu je množstvo energetických proteínových tyčiniek, môžete nájsť niekoľko tipov a rád, na čo sa zamerať pri ich výbere.

Obsah bielkovín

Kvalitná proteínová tyčinka by mala obsahovať aspoň 30-40 % bielkovín, pričom 60 gramová tyčinka by mala obsahovať približne 20 gramov. Dôležité je aj to, z akých zdrojov bielkoviny pochádzajú. Najbežnejšími zdrojmi sú mliečne bielkoviny, ktoré pozostávajú zo srvátky a kazeínu, alebo albumín, ktorý sa získava z vajec. Keďže ide o bielkoviny s vysokou biologickou hodnotou a obsahom esenciálnych aminokyselín, ľudské telo ich dokáže ľahko spracovať a ľahko dopĺňať svalovú hmotu. Tento spôsob získavania bielkovín je nákladnejší a odráža sa v cene tyčinky, takže je jasné, že lacnejšie tyčinky zvyčajne obsahujú bielkoviny získané z iných zdrojov s nižšou biologickou hodnotou.

Menej vhodné na budovanie svalovej hmoty sú sójové bielkoviny, kolagén, kazeinát vápenatý alebo rastlinné bielkoviny v tyčinkách, medzi ktoré patria hráškové, z hnedej ryže alebo konopné bielkoviny.

Obsah sacharidov

Každá energetická tyčinka je zároveň sladkým zdrojom energie. Sacharidy nie sú len cukry, ktorých by malo byť čo najmenej, ale patria sem najmä komplexné polysacharidy, ktoré pochádzajú z obilných vločiek, múky a škrobu, a polyoly (polyalkoholy), ktoré sú sladké, ale majú nižší energetický obsah. Klasické cukry v tyčinkách sú glukóza, fruktóza, trstinový cukor alebo glukózovo-fruktózový sirup. Vo všeobecnosti by mal byť pomer bielkovín a sacharidov takmer rovnaký a cukrov by nemalo byť v tyčinke viac ako 10 % viac ako bielkovín. Obsah polysacharidov a polyolov v kvalitnej 60 g tyčinke by mal byť 20 až 22 g.

Obsah vlákniny

Odborníci na zdravú výživu odporúčajú ako minimálny denný príjem 30 g vlákniny. 60 gramová tyčinka by mala obsahovať 10 až 15 g vlákniny, či už ide o kukuričný, ovsený, rastlinný alebo čakankový inulín. Na obaloch ich môžete nájsť aj pod názvom fruktooligosacharidy alebo izomaltooligosacharidy.

Obsah tuku

Hoci sa tuky v bežnej strave často odmietajú, nemožno sa im vyhýbať. A určite viete aj to, že tuky sú zlé a dobré, že obsahujú mastné kyseliny, ktoré ľudské telo potrebuje. V tyčinkách ich môže zastupovať nielen mandľové maslo, kakaové maslo alebo kakaové bôby, repkový olej, mliečny tuk, extra panenský kokosový olej, ale aj celé orechy alebo ľanové semienka. Celkový obsah tuku v 60 gramovej tyčinke by nemal presiahnuť 10 g.

 

Čo ďalšie sa nachádza v energetických tyčinkách?

Zoznámili ste sa so základnými stavebnými prvkami energetických tyčiniek. Môžu obsahovať aj sušené ovocie ako prirodzený zdroj vlákniny, ktorá dodáva tyčinkám ich typickú chuť. Môžete si vybrať zo širokej škály druhov; tyčinky môžu obsahovať sušené jablká, čučoriedky, jahody, hrušky alebo maliny atď.

Niektoré tyčinky sú obohatené o vitamíny, minerály a iné stopové prvky, ktoré síce nemajú energetickú hodnotu, ale sú pre ľudský organizmus veľmi dôležité.

Energetická tyčinka by mala byť len príležitostným riešením a nemala by nahrádzať pravidelné jedlo. Je ideálnym riešením na doplnenie bielkovín a proteínov po športovaní, môžete ju použiť ako príležitostné rýchle občerstvenie, ale odborníci na zdravú výživu odporúčajú maximálne štyri tyčinky ako týždennú dávku. Energetický príjem z jednej tyčinky by nemal byť vyšší ako 240 kcal, čo znamená 1000 kJ.

  

Najpredávanejšie lacné energetické tyčinky 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné energetické tyčinky 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy energetických tyčiniek 2023/2024:

Hodnotenie a testy energetických tyčiniek sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – energetická tyčinka je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších energetických tyčiniek podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy energetických tyčiniek 2024 – víťaz testu najlepší energetická tyčinka

 

 1.  Oat King Energy bar – 95g  hodnotenie 1,4
 2.  Weider High Protein Low Carb – 50g  hodnotenie 1,8
 3.  Powerbar Energize Original – 55g  hodnotenie 1,9
 4.  HIGH5 Energy Bar – 55g  hodnotenie 2,3
 5.  Power System Protein Bar – 35g  hodnotenie 2,3

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu energetických tyčiniek

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto energetické tyčinky

Najpredávanejšie lacné energetické tyčinky (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. NUTREND DeNuts 35 g NUTREND DeNuts 35 g 0 1,3
2. Bombus RAW Energy 50 g Bombus RAW Energy 50 g 0 1,4
3. Blackfriars Bakery Flapjack 110 g Blackfriars Bakery Flapjack 110 g 0 1,5
Najpredávanejšie štandardné energetické tyčinky
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Nutrend Energy Bar 60 g Nutrend Energy Bar 60 g 1 1,3
2. TOMM´S Flapjack 100 g TOMM´S Flapjack 100 g 1 1,1
3. SiS Go Energy Bar 40 g SiS Go Energy Bar 40 g 1 1,7
Najpredávanejšie TOP energetické tyčinky (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Kompava 3Energy bar 32 x 40 g Kompava 3Energy bar 32 x 40 g 28 1,3
2. Nutrend Voltage Energy Bar 6 x 65 g Nutrend Voltage Energy Bar 6 x 65 g 6 1,0
3. Bombus RAW Energy 20 x 50 g Bombus RAW Energy 20 x 50 g 18 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší energetické tyčinky

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU energetických tyčiniek + NAJPREDÁVANĚJŠÍ energetická tyčinka ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu energetických tyčiniek (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší energetické tyčinky v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Oat King Energy bar NUTREND Just Fruit 30 g
Testy energetických tyčiniek – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené energetické tyčinky 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy energetických tyčiniek 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (18 hlasov)