Testy klávesníc

Testy klávesníc – Ako vybrať najlepší klávesnicu

Testy klávesníc - víťaz testu 2020/2021
Testy klávesníc – víťaz testu

Testy klávesníc 2021 – Tiež patríte medzi tých, pre ktorých patrí práca na počítači ku každodenným povinnostiam? Alebo naopak dobrovoľne trávite hodiny hraním svojich obľúbených hier? Či už potrebujete novú klávesnicu z akéhokoľvek dôvodu, určite by ste jej výber nemali podceniť.

Ako si vybrať klávesnicu?

Najprv by sme si určite mali zodpovedať otázku, na aké účely bude klávesnica slúžiť a ako často ju budete používať. Pre občasného užívateľa poslúži skvele úplná klasika, pri práci či hrách naopak oceníte niektoré jej funkcie a vlastnosti.

Pohodlie a rozloženie kláves:

Veľmi dôležitým faktorom pri výbere klávesnice by malo byť práve jej pohodlné užívanie. Každý máme ruky iné a možno teda len ťažko povedať, ktorá klávesnica bude sedieť práve vám. Preto je najlepšie si klávesnicu pred jej nákupom „ohmatať“.

Všímajte si predovšetkým rozloženie ich kláves, ktoré by sa od tej pôvodnej nemalo príliš líšiť, možnosti jej náklonu a kompletného pohodlie pri písaní. Skvelou voľbou potom môžu byť ergonomické klávesnice, ktoré sa vďaka špeciálnemu tvarovaniu skvelo prispôsobí prirodzenej polohe rúk.

Ak často trávite pri počítači tiež večery, zamerajte sa na podsvietenie klávesnice. V ideálnom prípade by mala ísť nastaviť jeho intenzita alebo by ste ho mali mať možnosť úplne vypnúť. Dôležitá môže byť tiež farba podsvietenia a možnosť jej nastavenia.

Užitočná makro tlačidlá

Najmä herné klávesnice sú často doplnené okrem iného o pár tlačidiel naviac. Hovorí sa im makro tlačidlá a väčšinou tvoria horný riadok, ktorý na klasické klávesnici nenájdeme. Niekedy sú tlačidlá už predurčená k jednotlivým úlohám, väčšinou si však môžeme pomocou jednoduchého softvéru sami zvoliť ich funkciu. Tieto možnosti sa už však prejavujú na vyššej cene, ktorá začína na 50 EUR.

Bezdrôtové klávesnice

Spleť zamotaných káblov pod vaším pc stolom dnes môže byť rýchlo minulosťou. Vďaka bezdrôtovým technológiám vám odpadá nutnosť nepohodlného zapájania a váš pracovný stôl navyše bude vyzerať bez otravných káblov oveľa čistejšie. V ponuke predajcov teda môžete nájsť tiež bezdrôtové klávesnice, ktoré fungujú na báze bluetooth pripojenie. Pri lacnejších modeloch však musíme počítať s tým, že k ich prepojenie budete potrebovať ešte nenápadný USB prijímač. Ten síce býva súčasťou balenia, ale musíme počítať s tým, že nám na trvalo zaberie voľný USB vstup.

Klávesnica k chytré televízii

Smart technológie vládnu celému elektro svetu, veľká časť z nás už má teda doma chytrú televíziu s celým radom vyspelých funkcií. A ak televíziu nevyužívate iba na monitorovanie svojich obľúbených programov, ale naopak na ňu radi surfujete na nete, musíte uznať, že vyhľadávanie obsahu pomocou priloženého ovládača nie je práve najrýchlejší.

Našťastie si však môžete ľahko zaobstarať bezdrôtovú klávesnicu k chytré televíziu, ktorá vám prácu uľahčia. Klávesnica k smart TV bývajú vybavené nielen klasickú častí s tlačidlami, ale aj touchpadom pre ľahký presun kurzora. Pozor si však musíte dať na jej kompatibilitu práve s vašou televíziou, s čím vám najlepšie poradia špecializovaní predajcovia, ak máte väčší obývacia izba, môže byť problémom aj nízky dosah – väčšina klávesníc avšak počíta s minimálnym dosahom 10 metrov.

Najpredávanejší a najlepšie hodnotené klávesníce 2020/2021
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené klávesníce

Numerická klávesnica

Potrebujete k činnosti na pc často využívať práve čísla? Potom určite vyberajte klávesnice, ktoré obsahujú aj numerickú časť klávesnice. Problém môže nastať aj v prípade, keď potrebnú numerickou časťou nedisponuje napríklad váš notebook. Nemusíte hneď kupovať zbrusu novú klávesnicu a komplikovať si prácu. V ponuke predajcov môžete nájsť tiež malé numerickej klávesnice, na ktorých nájdete práve chýbajúce číselnú časť.

Pre ľahší výber použite testy klávesníc 2020/2021:

Hodnotenie a testy klávesníc je pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Testy klávesníc 2020/2021 – víťaz testu najlepších klávesníc

Hľadáte, ktorá klávesnica je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších klávesníc podľa nemeckého Testberichte.de

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si viac informácií o klávesniciach z testu

Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré sú určené pre nemecký trh.

U nás sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto klávesnice

Najpredávanejšie lacné klávesnice (budget)
TOP Názov Obrázok Typ Jazyková verzia Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Connect It CI-58 Connect It CI-58 káblové česká 6 1,9 Viac
2 Connect It CKB-2100-CS Connect It CKB-2100-CS káblové česká 7 2,5 Viac
3 Hama Casano 53813 Hama Casano 53813 káblové česká 6 1,6 Viac
Najpredávanejšie štandardné klávesnice
TOP Názov Obrázok Typ Jazyková verzia Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Logitech Wireless Touch Keyboard K400 Plus CZ 920-007151 Logitech Wireless Touch Keyboard K400 Plus CZ 920-007151 bezdrôtové česká 29 1,6 Viac
2 Genius GX GAMING Scorpion K8 31310001403 Genius GX GAMING Scorpion K8 31310001403 káblové česká 16 1,1 Viac
3 ISO 12540 ISO 12540 12 0 Viac
Najpredávanejšie TOP klávesnice premium
TOP Názov Obrázok Typ Jazyková verzia Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Logitech MX Keys Wireless Illuminated Keyboard 920-009415 Logitech MX Keys Wireless Illuminated Keyboard 920-009415 bezdrôtové americká 76 1,2 Viac
2 HyperX Alloy Origins 60 HKBO1S-RB-US/G HyperX Alloy Origins 60 HKBO1S-RB-US/G káblové americká 70 0 Viac
3 Logitech MX Keys Wireless Illuminated Keyboard 920-009415*CZ Logitech MX Keys Wireless Illuminated Keyboard 920-009415*CZ bezdrôtové americká 97 1,2 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší klávesnice

Testy klávesníc 2020/2021

4.9/5 - (9 votes)