Testy vankúšov

TESTY vankúšov – Ako vybrat najlepšie vankúš

TOP prémium produkt v kategórii vankúše 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii vankúše 2023/2024

Testy vankúšov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) vankúšov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov vankúšov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie vankúše. Všetky testy a recenzie vankúšov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie vankúš

 

Spánok je dôležitou súčasťou nášho každodenného života, a hoci sa to možno nezdá, v priemere spíme 24 rokov svojho života. Nielen dobrý matrac, ale aj dobrý vankúš vám zaručí dobrý spánok a regeneráciu po celodennej práci. Podľa čoho si však vybrať ten správny, keď každý výrobca tvrdí, že jeho vankúše sú najlepšie?

 

Ako si vybrať dobrý vankúš?

Najdôležitejšia je vaša poloha pri spánku, ktorá určuje výšku, tvar a veľkosť vankúša a v závislosti od prípadných zdravotných problémov aj jeho výplň. Správne zvolený vankúš zabezpečí správnu polohu vášho krku a hlavy počas spánku. Na druhej strane, ak si vyberiete nesprávny vankúš, môžete si ublížiť a ráno vstať s bolesťou hlavy alebo chrápať celú noc.

– Ak patríte k väčšine ľudí, ktorí spia na boku, bude pre vás ideálny pevný, tvrdý vankúš, ktorý zafixuje polohu vašej hlavy a krku približne 10 cm nad matracom; vaše ramená by nemali byť na vankúši, ale mali by spočívať na matraci. Pri spaní v tejto polohe by ste si mali vybrať vankúš z pamäťovej peny alebo latexový či penový vankúš. Tieto typy výplní sú kvalitnejšie a odolnejšie ako páperové alebo polyesterové výplne.

– Pri spánku na bruchu vám bude vyhovovať nízky, mäkký, poddajný vankúš z peria alebo peny a nikdy sa neodporúčajú vysoké, pevné vankúše, ktoré stavajú chrbticu do neprirodzenej polohy. Môžete si tiež vybrať špeciálne tvarovaný vankúš na spanie na bruchu, ktorý udrží vašu hlavu, a teda aj celú chrbticu, v optimálnej polohe.

– Ak spíte na chrbte, mali by ste používať stredne tvrdý a zároveň stredne nízky vankúš. Ako výplň sa odporúča perie, pamäťová pena alebo latexová pena. Spánok v ľahu často sprevádza chrápanie a s ním spojené krátke prerušenia dýchania známe ako apnoe. V takom prípade by ste mali mať počas spánku hlavu a krk vyššie, teda vyšší vankúš alebo viac vankúšov, prípadne vyvýšenú hornú časť tela.

– Existujú aj kombinované vankúše, ktoré sú uprostred nízke, vhodné na spanie na chrbte, a po stranách vyššie, na spanie na boku. Sú vyplnené zmesou materiálov a sú vhodnou alternatívou pre tých, ktorí počas spánku menia polohy.

 

V závislosti od výplne vankúša si môžete vybrať z týchto najčastejšie používaných materiálov:

– Výplň z peria je stále dobrou alternatívou a netreba ju zavrhovať, ak nie ste práve alergickí na perie alebo skôr na roztoče, ktoré sa v tomto materiáli nachádzajú. Nevýhodou je, že táto výplň sa ťažšie čistí.

– Vlnená výplň je pohodlná, poddajná a dobre absorbuje vlhkosť. Má vysokú hrejivosť a oceníte jeho samočistiace a termoregulačné vlastnosti.

– Výplň mäkkých pohodlných vankúšov tvorí polyesterové mikrovlákno, ktorého výhodou je, že sa dá prať v práčke.

– Väčšina anatomicky tvarovaných vankúšov, ktoré sú pevnejšie a určené na spanie na chrbte alebo na boku, je vyplnená pamäťovou alebo latexovou penou. Ich výhodou je prispôsobivosť teplote a tvaru tela. K dispozícii je aj organická pamäťová pena obsahujúca prírodné oleje, ktorá je vhodná pre alergikov.

– Vankúš s gélovou výplňou možno zaradiť medzi veľmi dobré ortopedické pomôcky. Gélové prvky sú tu kombinované s pamäťovou penou, výborne regulujú teplotu a vďaka gélu je tlak na hlavu a krk rovnomerne rozložený.

 

Veľkosť a tvar vankúša:

Bežne sa predávajú vankúše s rozmermi 70 x 90 cm, ale na bočné spanie sú vhodné aj menšie verzie s rozmermi 40 x 60 cm alebo 50 x 70 cm. Väčšina vankúšov má obdĺžnikový tvar, ale nájdete aj štvorcové vankúše.

Samostatnou kapitolou sú anatomické vankúše z pevnejších materiálov, ktoré by mali poskytnúť oporu krku a hlave, zabrániť tlaku a zabezpečiť čo najväčšie pohodlie chrbta.

Aj ten najlepšie udržiavaný vankúš má určitú životnosť a mali by ste vedieť, že odborníci odporúčajú jeho výmenu po 2 rokoch každodenného používania. Po tomto čase vankúš stráca kvalitu, nedrží správny tvar a dlhodobé používanie môže spôsobiť nepríjemné zdravotné problémy.

  

Najpredávanejšie lacné vankúše 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné vankúše 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy vankúšov 2023/2024:

Hodnotenie a testy vankúšov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – vankúš je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších vankúšov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy vankúšov 2024 – víťaz testu najlepší vankúš

 

 1.  Mediflow Vodný vankúš – 3 vrstvy  hodnotenie 1,4
 2.  Tempur original – 2 vrstvy  hodnotenie 1,5
 3.  Sleepling Komfort 100l – 2 vrstvy  hodnotenie 1,5
 4.  THERALINE my7 – 2 vrstvy  hodnotenie 1,5
 5.  Blumtal – 2 vrstvy  hodnotenie 1,6

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Pre jednoduchý výber prinášame top5 obchodov s najväčším výberom vankúšov a doplnkov za najlepšie ceny:

  • 4home.sk – univerzálny obchod, okrem iného aj obliečkami, prikrývkami a vankúšmi
  • DeDoma.sk – obchod ktorý sa špecializuje na útulný domov vč.vankúšov
  • Dekorhome.sk – kompletné dodávky pre interiér domu
  • I-LIVING.sk – e-shop s bývaním vč.matrací za najlepšie ceny
  • Inpostele.sk – široká ponuka postelí, matracov, vankúšov, roštov a ďalšieho

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu vankúšov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto vankúše

Najpredávanejšie lacné vankúše (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. EMI Vankúš antialergický 45x65 EMI Vankúš antialergický 45x65 7 1,1
2. EMI Vankúš valec veľký 14x61 EMI Vankúš valec veľký 14x61 5 1,8
3. EMI Vankúš valec malý 13x44 EMI Vankúš valec malý 13x44 4 1,0
Najpredávanejšie štandardné vankúše
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Motherhood Vankúš klín Mint Boats 30x30 Motherhood Vankúš klín Mint Boats 30x30 19 1,0
2. Motherhood Vankúš klín Blue Boats 30x30 Motherhood Vankúš klín Blue Boats 30x30 18 1,0
3. EMI Vankúš Bamboo Medic 70x90 EMI Vankúš Bamboo Medic 70x90 27 1,3
Najpredávanejšie TOP vankúše (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Tempur Comfort Original vankúš 50x70 Tempur Comfort Original vankúš 50x70 164 2,5
2. Tempur Original anatomický vankúš L 50x31x11,5/8,5 Tempur Original anatomický vankúš L 50x31x11,5/8,5 159 1,0
3. Tempur vankúš Original M 50x31x10/7 Tempur vankúš Original M 50x31x10/7 159 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší vankúše

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU vankúšov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ vankúš ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu vankúšov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší vankúše v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Motherhood Vankúš klín Mint Boats 30×30
Testy vankúšov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené vankúše 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy vankúšov 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (1 hlasov)