Testy Wifi routerov

TESTY Wifi routerov – Ako vybrat najlepšie WiFi router

TOP prémium produkt v kategórii WiFi routery 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii WiFi routery 2023/2024

Testy Wifi routerov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) Wifi routerov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov Wifi routerov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie WiFi routery. Všetky testy a recenzie Wifi routerov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie WiFi router

 

V dnešnej dobe sa už málokto zaobíde bez pripojenia k internetovej sieti. Jedným z prístrojov, ktorý vás spojí s internetom, je WiFi router čiže smerovač, ktorý spojenie realizuje, riadi a spravuje.

Pomocou kvalitného WiFi routeru, ktorý má veľké pokrytie, sa pripojíte na internet v každej miestnosti domu alebo bytu. S notebookom, tabletom alebo šikovným telefónom sa tak aj bez kábla ľahko dostanete k informáciám na internete kdekoľvek v dosahu siete.

Pretože náš trh ponúka nepreberné množstvo týchto zariadení, nie je ľahké sa pri jeho výbere zorientovať. Napovieme vám, čo všetko by ste mali pri výbere vhodného WiFi routeru sledovať.

 

Pásma čiže kanály WiFi routrov

Umožňujú ich komunikáciu s internetom, a ak je toto pásmo slabšia, internet bude pomalšie alebo nebude možné viac pripojení na internet v rámci jednej domácnosti. Pásmo 2,4 GHz je najčastejšie využívané, ale vzhľadom k tomu dochádza často k jeho preplneniu, a tým spomalenie prenosu. Rýchlejší prenos je v pásme 5 GHz, ale okolité prekážky sú schopné zbrzdiť a stlmiť signál a spôsobiť tak spomalenie prenosu.

 

Typy WiFi routerov v číslach

Na celosvetovom trhu je k dispozícii už 6. generácia WiFi routerov. Stretnete sa s ich dvojitým značením, to staršie je 802 …, novšie značenie je WiFi 1 až WiFi 6 a v súčasnej dobe sa ešte stále využíva oboje značenia.

Novšie routery WiFi 4 čiže 802.11n sú v súčasnej dobe najpoužívanejšie a najkompatibilnejšie so súčasnými počítačmi. Reálne umožní pomerne vysokú rýchlosť v Mb za 1 sekundu.

Ak zvolíte novší typ routera so štandardom WiFi 5 čiže 802.11ac, môže sa stať, že ho operačný systém vášho počítača nebude podporovať. Ak je toto zariadenie v zhode s vaším počítačom, môžete dosiahnuť rýchlosť prenosu až 1000 Mb za sekundu.

Najnovší typ WiFi 6 čiže 802.11ax je pripravený na dobu, kedy sa budú otvárať nové pásma od 1 do 7 GHz. V súčasnej dobe u nás využitie kvôli kompatibilite asi nenájdu, ale po otvorení nových pásiem budú schopné dosiahnuť rýchlosť od 1,2 do 3 Gbps.

Na trhu sú WiFi routery aj s inými štandardmi, ale tie vám nezaručí požadovanú rýchlosť. Preto je vhodné nahradiť existujúce typ routera, ktorý máte doma, novším typom a zrýchliť si tak internet.

Pripojiteľnosť čiže konektivita

Je jedným z dôležitých bodov, ktoré by sme pri výbere vhodného WiFi routeru mali sledovať. Jedná sa o kompatibilitu vášho počítača, ktorý pracuje v určitom operačnom systéme, s WiFi routerom. Nevhodnou voľbou WiFi routera môžete docieliť slabšie kvality i pomalého pripojenia k internetu.

Postrážte si tiež typy zabezpečenie WiFi routrov

• WEP je najjednoduchšie zabezpečenia, ktoré sa dá v dnešnej dobe ľahko a rýchlo prelomiť.

• WAP je zabezpečujúca systém chrániaci vaše dáta oveľa lepšie ako WEP a jeho prelomenie je oveľa ťažšie.

• WAP2 je najnovší zabezpečenie vašich dát, ktoré sa zatiaľ nepodarilo prelomiť, ale niektoré operačné systémy počítačov majú značný problém s kompatibilitou.

Antény WiFi routerov

Neoddeliteľnou súčasťou WiFi routerov sú antény, ktoré vysielajú signál WiFi do vašich prijímačov a závisí na nich kvalita prijímaného signálu.

Všesmerová anténa sa používa pre pokrytie veľkej oblasti WiFi signálom, má dlhší dosah. Pri jej použití s výkonnými zosilňovačmi signálu a technológií tvarovanie lúča (beamforming) je zaistená o mnoho lepší priestupnosť signálu priestorom, a tým samozrejme aj lepší príjem.

Sektorová anténa ponúka väčšie pokrytie súvislého priestoru.

Úzko smerová anténa umožňuje prenos signálu na veľké vzdialenosti v danom smere.

Existujúce WiFi routery využívajú anténu externé, ktorú možno vymieňať a pri niektorých typoch routerov môžete pridávať aj ďalšie antény, alebo majú zabudovanú anténu, kde je router kompaktný, ale ďalšie anténu k nemu pridať nemôžete.

  

Najpredávanejšie lacné WiFi routery 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné WiFi routery 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy Wifi routerov 2023/2024:

Hodnotenie a testy Wifi routerov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – WiFi router je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších Wifi routerov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy Wifi routerov 2024 – víťaz testu najlepší WiFi router

 

 1.  Synology RT6600ax – 2,4/5GHz, 4xLAN, viac…  hodnotenie 1,7
 2.  TP-Link Archer AX11000 – 2,4/5GHz, 8xLAN, viac…  hodnotenie 1,7
 3.  TP-Link Deco M9 Plus – 5GHz, 4xLAN, viac…  hodnotenie 2,0
 4.  Synology RT2600ac – 2,4/5GHz, 4xLAN, viac…  hodnotenie 2,0
 5.  Synology MR2200ac – 2,4/5GHz, 1xLAN, viac…  hodnotenie 2,5

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu Wifi routerov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto WiFi routery

Najpredávanejšie lacné wi-fi routery (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. TP-Link TL-WR841N TP-Link TL-WR841N 14 1,6
2. TP-Link Archer C50 TP-Link Archer C50 25 1,4
3. TP-Link TL-WR840N TP-Link TL-WR840N 14 1,1
Najpredávanejšie štandardné wi-fi routery
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Asus RT-AX53U Asus RT-AX53U 52 1,2
2. TP-Link Archer AX53 TP-Link Archer AX53 53 1,3
3. TP-Link TL-MR100 TP-Link TL-MR100 51 1,7
Najpredávanejšie TOP wi-fi routery (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. TP-Link Archer AX73 TP-Link Archer AX73 93 1,4
2. TP-Link Deco E4, 3ks TP-Link Deco E4, 3ks 93 1,3
3. Ubiquiti UCG-Ultra Ubiquiti UCG-Ultra 100 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší WiFi routery

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU Wifi routerov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ WiFi router ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu Wifi routerov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší WiFi routery v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Synology RT6600ax TP-Link TL-MR6400
Testy Wifi routerov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené WiFi routery 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy Wifi routerov 2023/2024


 
   

...

 

4.9/5 - (12 hlasov)