Testy matracov

TESTY matracov – Ako vybrat najlepšie matrace

TOP prémium produkt v kategórii matrac 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii matrac 2023/2024

Testy matracov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) matracov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov matracov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie matrac. Všetky testy a recenzie matracov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie matrace

 

Viete koľko času zo svojho života strávite v posteli a to ideálne v stave nazývanom spánok? Neuveriteľnú 1/3 života prespíme. A kvalitný spánok je pre náš spokojný a energický život to najdôležitejšie. Preto si uvedomte, že na výbere kvalitné matrace naozaj záleží.

 

My sa vám s týmto výberom pokúsime pomôcť.

Pri výbere správnej a kvalitné matrace sa zamerajte na niekoľko dôležitých faktorov a to: – tvrdosť a nosnosť matrace, veľkosť, materiál, životnosť a spôsob uloženia matraca, vek používateľa a charakter použitia matraca. Všetky tieto faktory majú samozrejme zásadný vplyv na cenu matraca. Tu, ale na svojom zdravom spánku určite nešetrite.

Tvrdosť matrace – je rozdelenie, ktoré má napomôcť ľahšiemu výberu a je veľmi ovplyvnené hmotnosťou užívateľa (všeobecne majú ženy radšej mäkšie matrac oproti mužom, ktorí uprednostňujú tvrdšie matrac. Nie je to však pravidlom)
V orientačnom rozdelení sa môžeme stretnúť so štyrmi druhmi tvrdosti matracov:

Tvrdosť č.1 – Veľmi mäkká matrac, je ideálny pre spanie na boku a pre užívateľov do hmotnosti cca 75kg. Dokonale kopírujú ľudské telo (najčastejšie sú vyrábané z latexu a zo studenej peny).

Tvrdosť č.2 – Mäkká až stredné matrac je ideálny pre spanie na boku s možnosťou striedania polôh. Jej užívateľ by mal mať hmotnosť ideálne do 100kg. Tento typ matracov je spolu s matracmi tvrdosti č.3 najpredávanejšie (najčastejšie sú to matrace pružinové, polyuretánové, sendvičové a tiež zo studenej peny).

Tvrdosť č.3 – Tvrdá matrac jedná je vhodná pre spanie na bruchu s možnosťou striedania polôh. Hmotnosť užívateľa by nemala prekročiť 130 kg. Spolu s matracmi tvrdosti č.2 sú najpredávanejším typom matracov (tieto matrace sú najčastejšie sendvičové, pružinové a stredná vrstva môže byť z polyuretánu).

Tvrdosť č.4 – Veľmi tvrdý matrac, ktorá je najideálnejší pre spanie na chrbte. Hmotnosť užívateľa môže byť bez problémov aj 150kg (sú to prevažne matrace sendvičové z tvrdého polyuretánu).

S výberom tvrdosti matrace si vyberáte i tzv. Zóny matraca, ktoré sú vhodné priamo konkrétnym potrebám užívateľa. Pozor však na matrace pre tie najmenšie deti – tu sú Zónové matrace priamo nevhodné.

Nosnosť matrace – parameter, ktorý je viazaný na vyššie uvedenú tvrdosť, aj keď v dnešnej dobe dokážu výrobcovia uspokojiť používateľa, ktorý vyžaduje mäkký matrac s nosnosťou 130kg (jedná sa však o výnimky, kedy sa matrac konštrukčne prispôsobia konkrétnemu zákazníkovi). Nosnosť matrace by mala byť vždy min o 10kg väčší ako je aktuálna hmotnosť užívateľa (predídete tak vnútornú deformáciu, ktorá je u matracov absolútne nežiaduce).

Veľkosť matrace – šírka matrac pre jednu osobu je ideálne 90cm. Dĺžka matrac by mala byť minimálne o 20cm väčší ako je dĺžka ležiacej osoby. Pozor tiež na výšku matraca, ktorá by mala byť min.15cm. U starších užívateľov je vhodnejšie výška cca 25cm a to aj z dôvodu ľahšieho vstávanie z postele.

 

Materiál matrace (latexové, pružinové, penové, …)

Latexové matrace – tieto matrace vyrobené prevažne z latexu sú veľmi mäkké a komfortné. Nie sú však vhodné do vlhkého prostredia a pre užívateľov, ktorí sa nadměrnš potí. Ideálne je ukladať ich na priedušný lamelový rošt.

Pružinové matrace – sú tvorené sústavou pružín, ktoré sa prispôsobujú tvaru tela. Ich uloženie je vhodné na pevný rošt (určite neodporúčame pokúšať sa ukladať pružinové matrace na lamelový rošt. Matrace majú výbornú priedušnosť a vysokou odolnosťou voči plesniam.

Taštičkové a mikrotaštičkové matrace – jedná sa o zložitejšie a komfortnejšie typy pružinových matracov. Veľké množstvo pružín je zatvorený v textilnom puzdre. V mikrotaštičkových matracoch nájdete až tisíc malých pružiniek na jednu klasickú matrac.

Penové matrace – najčastejšie sú tieto matrace vyrábané z PUR pien a studených pien. Ideálne je použitie kombinácie týchto pien, kedy je pomerne jednoducho docielené jednotlivých zón matraca. Možno ich použiť na všetky druhy roštov. Tento typ matracov je najpredávanejším druhom matracov a to aj vďaka nižšej obstarávacej cene a dlhej životnosti.

Matrac z pamäťovej peny – tento typ matracov sa dokonale prispôsobuje tvaru tela a je skvelým doplnkom iných druhov matracov. Je vhodná pre užívateľov, ktorí trpia na preležaniny.

Matrac z BIO-peny – matrace, ktoré sú pri výrobe doplnené o prírodné esencie. Sú odolnejšie proti hubám, plesniam a tým sú ideálne pre alergikov.

Životnosť – tu nájdete výrobcu, ktorí zaručujú životnosť matraca aj 25rokov. Kvalitné matrace sú schopné týchto 25 rokov slušne slúžiť, však opotrebenie sa určite nevyhnete a pravdepodobnejšie väčším problémom než výdrž matrace bude jej hygienickosť. Výmenu kvalitný matrac preto odborníci odporúčajú každých 10 rokov pri pravidelnom užívaní.

Spôsob uloženia matrace – na výber máte z pevného (latkového) roštu a alebo častejšie používanom lamelovom rošte. Ak uložíte vhodný matrac na pevný rošt, počítajte s výškou jadra matraca ideálne 18cm.

Cena matrace – tie najlacnejšie, ale už pomerne kvalitné matrace môžete kúpiť už za 100 EUR. Na trhu však tiež nájdete aj matrace ktorej cena začína na hodnote 2000 EUR(sú to najčastejšie luxusné, prírodné, zdravotnícke a špeciálne matrace).

Nezabudnite tiež na dôležité doplnky, ako sú posteľné obliečky, poťahy a prestieradlá.

  

Najpredávanejšie lacné matrac 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné matrac 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy matracov 2023/2024:

Hodnotenie a testy matracov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – matrac je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších matracov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy matracov 2024 – víťaz testu najlepší matrac

 

 1.  JULIUS ZÖLLNER – soft pena, výška 5cm, cestovná detská   hodnotenie 1,3
 2.  BMM komfort.XXL – studená pena, výška 23cm, 7-zón  hodnotenie 1,4
 3.  Belvandeo flexion Plus – studená pena, výška 18cm, 7-zón  hodnotenie 1,5
 4.  Arensberger Deluxx – taštičkový, výška 30cm, 9-zón   hodnotenie 1,6
 5.  Tanát Kokosmatratze – taštičkový, výška 24cm, 9-zón  hodnotenie 1,7
 6.  Betten-ABC OrthoMatra KSP-500 – studená pena, výška 16cm  hodnotenie 1,8
 7.  Casper Essential – studená pena, výška 18cm, 5-zón   hodnotenie 2,1
 8.  Badenia Bettcomfort Irisette TFK – penová + taštičkový, výška 22cm  hodnotenie 2,2
 9.  Hn8 7 Dynamic TFK H2 – taštičkový, výška 25cm, 7-zón  hodnotenie 2,3
 10.  Hilding Essentials Federkern – taštičkový, výška 22cm, 7-zón  hodnotenie 2,3

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Pre jednoduchý výber prinášame top5 obchodov s najväčším výberom matracov a doplnkov za najlepšie ceny:

  • 4home.sk – univerzálny obchod, okrem iného aj obliečkami, prikrývkami a vankúšmi
  • DeDoma.sk – obchod ktorý sa špecializuje na útulný domov vč.matrací
  • Dekorhome.sk – kompletné dodávky pre interiér domu
  • I-LIVING.sk – e-shop s bývaním vč.matrací za najlepšie ceny
  • Inpostele.sk – široká ponuka postelí, matracov, roštov a ďalšieho

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu matracov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto matrac

Najpredávanejšie lacné matrace (budget)
TOP Názov Obrázok Nosnost matraca Počet zón Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Jaamatrac Sofia Jaamatrac Sofia 76 1,7 Viac
2 Jaamatrac Bambino Console Jaamatrac Bambino Console 100 64 1,6 Viac
3 Tropico Vojta Tropico Vojta 50 51 1,4 Viac
Najpredávanejšie štandardné matrace
TOP Názov Obrázok Nosnost matraca Počet zón Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Benab Flora Bio Plus Benab Flora Bio Plus 120 201 1,6 Viac
2 Jaamatrac Sandra Jaamatrac Sandra 213 1,4 Viac
3 Benab Fyzio Plus Benab Fyzio Plus 120 7 201 1,9 Viac
Najpredávanejšie TOP matrace premium
TOP Názov Obrázok Nosnost matraca Počet zón Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Benab Fyzio Plus 1+1 Benab Fyzio Plus 1+1 120 7 381 1,3 Viac
2 Benab King 1+1 Benab King 1+1 130 7 396 1,6 Viac
3 Materasso Beast Lavender Materasso Beast Lavender 180 508 1,3 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší matrac

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU matracov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ matrac ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu matracov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší matrac v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Sensillo pohanka-molitan-kokos
Testy matracov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené matrac 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy matracov 2023/2024


 
   

...

 

4.6/5 - (11 hlasov)