Testy športových podprseniek

TESTY športových podprseniek – Ako vybrat najlepšie športovú podprsenku

TOP prémium produkt v kategórii športové podprsenky 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii športové podprsenky 2023/2024

Testy športových podprseniek 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) športových podprseniek na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov športových podprseniek a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie športové podprsenky. Všetky testy a recenzie športových podprseniek sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie športovú podprsenku

 

Dobre zvolená spodná bielizeň zohráva pri športových aktivitách dôležitú úlohu. Mal by byť pohodlný, nie tesný alebo obmedzujúci a mali by ste sa v ňom cítiť dobre. Nielen veľké, ale aj menšie prsia potrebujú pri športe oporu, pretože každý krok, skok alebo iný prudký pohyb spôsobuje otrasy, takže pri kúpe športovej podprsenky sú hlavnými faktormi opora, správna veľkosť a správny materiál.

Podľa typu podpory možno športové podprsenky rozdeliť do troch kategórií v závislosti od typu športu, na ktorý ich budete používať. Tu platí, že čím aktívnejší je šport, tým väčšiu podporu budú vaše prsia potrebovať. Ak ste športovec telom aj dušou, určite si nevystačíte len s jednou podprsenkou, ale zaobstaráte si niekoľko typov v závislosti od druhov športov, ktoré budete vykonávať.

Na turistiku, jogu alebo pilates vám postačí podprsenka s malou podporou. Materiál, z ktorého sú vyrobené, býva tenší, popruhy sú úzke a nie sú vystužené.

Na gymnastiku, silový tréning, fitbox alebo fitnes je vhodná podprsenka so strednou podporou. Materiál je pevnejší, hrubší, košíčky sú vystužené a ramienka sú širšie.

Silnú podporu športovej podprsenky oceníte napríklad pri behu, loptových hrách alebo jazde na koni. Tieto podprsenky majú širšie ramienka a môžu byť vystužené elastickou kosticou.

 

Veľkosť športovej podprsenky:

– Čísla sa uvádzajú rovnako ako pri tradičných podprsenkách a veľkostná kategória je založená na obvode hrudníka a veľkosti košíčkov.

Obvod hrudníka sa meria v cm a kategórie sa pohybujú od 70 cm do 105 cm a veľkosť košíčkov sa pohybuje od A do H podľa veľkosti pŕs. Kombinácia obvodu hrudníka a veľkosti košíčkov označuje kategóriu veľkosti, napr. 75/C označuje obvod hrudníka 75 cm a veľkosť prsníkov C.

V obchodoch alebo e-shopoch sa s týmto klasickým číslovaním stretnete nielen pri športových podprsenkách, ale aj pri kompresných podprsenkách, ktoré stláčajú prsia na hrudníku, sú veľkosti označené ako S, M alebo L.

Športové podprsenky sú väčšinou vyrobené zo syntetických materiálov:

Elastan – vyniká svojou výnimočnou pružnosťou, nemačká sa a dokáže udržať svoj tvar. Je tiež známy ako lycra alebo spandex.

Polyester – ľahko sa udržiava, je stabilný a oceníte jeho nízku savosť, takže odvádza pot od pokožky, ale nepremokne.

Nylon – nemastí, je odolný a stálofarebný a podobne ako polyester je málo nasiakavý. Jeho nevýhodou je, že absorbuje statickú elektrinu.

Podprsenku by ste si mali vždy dobre vyskúšať, pretože by mala nielen podopierať vaše prsia, ale aj rozložiť ich váhu na chrbát a ramená tak, aby počas športu nebola žiadna časť vášho tela preťažená. Pri skúšaní je dobré sa hýbať a naťahovať – tak najlepšie zistíte, či je to to pravé.

Pri výbere dobre padnúcej a funkčnej športovej podprsenky by ste sa mali pozrieť aj na to, ako je pohodlná, či sú ramienka dostatočne široké a košíčky tak akurát a či vám nie je nepríjemná na krku alebo chrbte.

Môžete si vybrať zo širokej ponuky strihov a vzorov. Existujú športové podprsenky s kosticami na menšie športové aktivity, športové podprsenky s push-up efektom na zdvihnutie a vytvarovanie pŕs, bezšvové športové podprsenky alebo klasické pevné podprsenky určené na športové aktivity.

 

Starostlivosť o športové podprsenky

Výrobcovia neodporúčajú prať túto športovú bielizeň v automatickej práčke, ale uprednostňujú ručné pranie. Keďže obstarávacia cena tejto spodnej bielizne sa bežne pohybuje od 15 do 80 EUR, a preto nepatrí medzi najlacnejšie, mali by ste ju prať ručne, používať jemné pracie prostriedky a vyhýbať sa používaniu zmäkčovačov, ktoré znižujú pružnosť vlákien. Táto údržba zabezpečí, že vaša vybraná športová podprsenka nezmení tvar, nestratí farbu a bude vaším dlhodobým spoločníkom.

  

Najpredávanejšie lacné športové podprsenky 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné športové podprsenky 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy športových podprseniek 2023/2024:

Hodnotenie a testy športových podprseniek sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – športová podprsenka je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších športových podprseniek podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy športových podprseniek 2024 – víťaz testu najlepší športová podprsenka

 

 1.  Under Armour armourviac…  hodnotenie 1,4
 2.  Triumph Triaction Extreme Lite – 75B až 80F  hodnotenie 1,6
 3.  Anita Air Control  hodnotenie 2,0
 4.  Adidas Stronger For It Soft – 65B až 80D  hodnotenie 2,5
 5.  Nike Pro  hodnotenie 2,7
 6.  Icebreaker SPRITE RACERBACK BRA – XS až L  hodnotenie 2,9

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu športových podprseniek

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto športové podprsenky

Najpredávanejšie lacné športové podprsenky (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Eldar Športový Areta black čierna Eldar Športový Areta black čierna 6 2,3
2. GymBeam sports Fave Lila GymBeam sports Fave Lila 9 1,5
3. EVONA MARBELA 836 EVONA MARBELA 836 8 1,0
Najpredávanejšie štandardné športové podprsenky
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Nebbia FIT Activewear Padded 4370110 Nebbia FIT Activewear Padded 4370110 21 1,0
2. Sensor Merino Active deep blue 22/23 Sensor Merino Active deep blue 22/23 18 1,0
3. GymBeam FIT Mist Grey GymBeam FIT Mist Grey 19 1,0
Najpredávanejšie TOP športové podprsenky (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Panache čierna Panache čierna 59 1,0
2. Panache 5021 černá Panache 5021 černá 64 1,0
3. Panache 5021 telová Panache 5021 telová 60 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší športové podprsenky

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU športových podprseniek + NAJPREDÁVANĚJŠÍ športová podprsenka ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu športových podprseniek (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší športové podprsenky v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Under Armour armour Nebbia FIT Activewear Padded 4370110
Testy športových podprseniek – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené športové podprsenky 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy športových podprseniek 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (3 hlasov)