Testy mikrofónov

TESTY mikrofónov – Ako vybrat najlepšie mikrofón

TOP prémium produkt v kategórii mikrofóny 2022/2023
TOP prémium produkt v kategórii mikrofóny 2022/2023

Testy mikrofónov 2023 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) mikrofónov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov mikrofónov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie mikrofóny. Všetky testy a recenzie mikrofónov sú aktuálné 2023.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie mikrofón

 

Chcete si zaobstarať mikrofón a neviete, aký? Pri výbere mikrofónu musíte najprv vedieť, na aký účel mikrofón potrebujete, a vybrať si ten, ktorý je pre vás najvhodnejší.

Mikrofóny podľa ich použitia alebo umiestnenia

Ručné mikrofóny používajú speváci, komentátori, moderátori atď. Jeho výhodou je, že umožňuje pohyb a môžete sa s ním presúvať z jedného miesta na druhé. Zvyčajne obsahuje vyšší stojan, na ktorý môžete mikrofón umiestniť. Niektoré typy sa dodávajú s káblom.

Stolný mikrofón je vhodný pre počítač, ale môžete ho použiť aj na prednáškových pultoch. Má pevnú polohu a nie je možné ho premiestniť.

Klopový mikrofón neobmedzuje váš pohyb, je nenápadný a veľmi malý. Pripevňuje sa k oblečeniu, takže máte voľné ruky. Používa sa v rôznych televíznych debatách, súťažiach alebo zábavných reláciách. Niektoré typy obsahujú napájací kábel.

– Ďalšou kategóriou sú špeciálne mikrofóny, vrátane karaoke mikrofónov, ktoré dokážu zlepšiť spev vďaka zabudovanému reproduktoru. Mikrofóny pre mobilné telefóny môžu byť prenosné alebo ich možno umiestniť na stôl, kde je miesto pre tablet alebo telefón. Herné mikrofóny sú vlastne vylepšené stolové mikrofóny pre počítače, ale majú oveľa viac funkcií. Pomocou rôznych rozhraní môžete pripojiť slúchadlá alebo iné príslušenstvo a dokonca môžete nastaviť ich smerovanie.

Špecifikácie mikrofónu

Mikrofón sa používa na premenu akustického (zvukového) signálu na elektrický signál. Jedným z technických parametrov je spôsob zachytenia zvuku. Najčastejšie sa používajú dynamické alebo kondenzátorové princípy snímania. Najstaršou metódou snímania zvuku je uhlíkový mikrofón, ktorý sa stále používa napríklad v mobilných telefónoch. Zvládne nahrávanie hlasu, horšie výsledky dosahuje pri nahrávaní hudby.

Dynamický mikrofón je založený na magnetu s malou cievkou a používa sa veľmi často. Má jednoduchú konštrukciu, dlhú životnosť a, čo je dôležité, je odolný voči mechanickému poškodeniu. Zvyčajne sa používa na nahrávanie zblízka a naživo, na online komunikáciu, na nahrávanie videa vo vonkajšom prostredí alebo na hudobné vystúpenia. Poradí si aj s veľmi hlučným prostredím, ale nedokáže zachytiť veľké množstvo detailov.

Kondenzátorový mikrofón používa na snímanie zvuku špeciálnu kondenzátorovú platňu. Skvele zvláda väčšie množstvo detailov a zvuk z väčšej vzdialenosti, ale menej dobre zachytáva veľmi hlasný zvuk, a preto obsahuje interný zosilňovač. Používa sa na snímanie vokálov a zvuku hudobných nástrojov v štúdiách.

Žiadny mikrofón sa nezaobíde bez zdroja napájania, a keďže existuje niekoľko spôsobov pripojenia mikrofónu, je vhodné pri kúpe skontrolovať, či balenie obsahuje všetky potrebné káble, alebo si ich priamo zakúpiť.

Osobitnou skupinou sú bezdrôtové mikrofóny, ktoré majú vlastný zdroj napájania na dobíjanie. Zvyčajne majú dostatočný rozsah na bežné používanie a neobmedzujú váš pohyb. Na tom sú založené napríklad mikrofóny bluetooth.

Cenové rozpätie mikrofónov

Modely mikrofónov do 30 EUR sú vhodné na bežné laické použitie s počítačmi a videozáznamy.

Mikrofóny v cene od 30 EUR do 60 EUR sú technicky lepšie, dajú sa lepšie nasmerovať, a tým zabrániť snímaniu nežiaducich zvukov z okolia, sú odolnejšie, majú dlhšiu životnosť. Túto techniku môžete použiť pri amatérskom filmovaní.

V cenovom rozpätí od 60 EUR do 120 EUR nájdu potrebné mikrofóny zanietení amatéri aj profesionáli, ktorí ocenia vysokú kvalitu zvuku bez nepríjemného okolitého hluku.

V cenách nad 120 EUR sú najmodernejšie mikrofóny s dokonalým prenosom zvuku a množstvom ďalších funkcií.

  

Najpredávanejšie lacné mikrofóny 2022/2023[/caption]
Najpredávanejšie lacné mikrofóny 2022/2023

Pre ľahší výber použite testy mikrofónov 2022/2023:

Hodnotenie a testy mikrofónov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – mikrofón je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších mikrofónov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy mikrofónov 2023 – víťaz testu najlepší mikrofón

 

 1.  AKG C314 – 200Ohm, 0,3kg, viac …  hodnotenie 1,0
 2.  RODE SmartLav+ – 3ohm, 0,006kg, viac …  hodnotenie 1,1
 3.  Sennheiser MKE 440 – 0,165kg  hodnotenie 1,3
 4.  Rode NT-USB – 0,52kg, viac …  hodnotenie 1,5
 5.  AKG D7 – 600ohm, 0,34kg, viac …  hodnotenie 1,8

 

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu mikrofónov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto mikrofóny

Najpredávanejšie lacné mikrofóny (budget)
TOP Názov Obrázok Typ snímania Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Trust GXT 232 Mantis Streaming Microphone 22656 Trust GXT 232 Mantis Streaming Microphone 22656 elektretové 120 21 1,4 Viac
2 Nedis MPWD01 Nedis MPWD01 6 3 Viac
3 Boya BY-DM100 Boya BY-DM100 60 13 0 Viac
Najpredávanejšie štandardné mikrofóny
TOP Názov Obrázok Typ snímania Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Viking M360 Viking M360 Stolní / Konferenční 7 66 1,5 Viac
2 JBL WIRELESS MICROPHONE JBL WIRELESS MICROPHONE 1500 99 1,1 Viac
3 Rode VideoMic GO II Rode VideoMic GO II 250 83 1 Viac
Najpredávanejšie TOP mikrofóny premium
TOP Názov Obrázok Typ snímania Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Rode Wireless GO II Rode Wireless GO II 240 250 1 Viac
2 Sennheiser E945 Sennheiser E945 dynamické 330 179 1,3 Viac
3 Sennheiser MKE 400 Sennheiser MKE 400 kondenzátorové 60 198 0 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší mikrofóny

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU mikrofónov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ mikrofón ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu mikrofónov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2023 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší mikrofóny v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
AKG C314 JBL WIRELESS MICROPHONE
Testy mikrofónov – víťaz testu 2022/2023
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené mikrofóny 2021/2022
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy mikrofónov 2022/2023


 
 

 

5/5 - (1 hlasov)