Testy granúl pre mačky

TESTY granúl pre mačky – Ako vybrat najlepšie granule pre mačky

TOP prémium produkt v kategórii granule pre mačky 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii granule pre mačky 2023/2024

Testy granúl pre mačky 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) granúl pre mačky na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov granúl pre mačky a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie granule pre mačky. Všetky testy a recenzie granúl pre mačky sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie granule pre mačky

 

Ak máte doma mačku a chcete pre ňu to najlepšie, viete, že k základnej starostlivosti o jej zdravie patrí kvalitné krmivo. Najjednoduchšou a najtrvanlivejšou formou krmiva pre mačky sú určite granule pre mačky. Nie je ľahké vybrať tie správne, ktoré budú vyhovovať vašej mačke, a určite je dobré zistiť, z čoho sa vlastne granule pre mačky vyrábajú.

 

Z čoho sa vyrába krmivo pre mačky?

Základom na výrobu granúl je mäsovo-kostná múčka alebo čerstvé mäso. V kvalitných granuliach tvoria tieto zložky približne 80 % obsahu a, samozrejme, mäso by malo byť najvyššej kvality, aby sa zabezpečila dobrá výživa a trávenie. Granule by nemali obsahovať žiadne odpadové suroviny, kuracie mäso ani žiadny zvierací odpad, ktorý by mohol vašej mačke spôsobiť alergiu. Existujú dokonca aj granule pre mačky, ktoré obsahujú mäso z voľného chovu. Biotín v mäse je základom krásnej lesklej srsti mačky, takže čím viac kvalitného mäsa granule obsahujú, tým je srsť hustejšia.

Okrem tejto základnej zložky je vo výrobnom procese nevyhnutné spojivo alebo plnivo, ktoré udržiava tvar granúl. Ako hypoalergénne plnivo sa najčastejšie používa ryža, amarant alebo zemiaky. Okrem týchto vhodných zložiek môže byť súčasťou lacnejších a menej kvalitných granúl aj kukuričná múka alebo kukuričný škrob, ktoré môžu byť zdrojom alergie u vašej mačky. Akékoľvek plnivo by malo byť v granulách prítomné len v nevyhnutne potrebnom množstve.

Kvalitné krmivo pre mačky môže obsahovať brusnice a čučoriedky pre dobrú funkciu močových ciest vášho domáceho maznáčika, ako aj bylinky, ktoré pomáhajú dobrému tráveniu.

 

Granule podľa veku vašej mačky:

Obsah granúl sa líši aj podľa veku mačky, pretože v každom období života potrebuje iné živiny. Preto na trhu nájdete granule rozdelené podľa veku mačky.

– Granule pre mačiatka nájdete pod označením Kitten. Tieto granule sú drobné a mačiatka ich ľahko uhryznú. Majú tiež vyšší obsah tuku a doplnkových vitamínov a sú vhodné pre mačiatka aj gravidné mačky. Tieto granule môžete podávať aktívnym mačiatkam do 1 roka života.

– Z granúl pre mačiatka môžete plynule prejsť na granule pre dospelých, ktoré obsahujú menej tuku a zabraňujú tomu, aby sa z vašej krásnej mačky stala lenivá, sedavá guľa.

– Pre staršie mačky, ktorým začínajú vypadávať zuby, sú určené granule Senior. Tieto granule majú iný tvar, zvyčajne krúžok, ktorý sa mačkám ľahšie hryzie, a sú obohatené o vitamíny a minerály, ktoré predlžujú vitalitu vašej mačky.

– Pri niektorých značkách nájdete univerzálne granule bez ohľadu na vek mačky. Tie vo voľnej prírode tiež nerozlišujú obsah vitamínov v úlovku a mačiatka sú kŕmené v rovnakom čase ako ich matka, takže určite neurobíte chybu, ak si na kŕmenie svojej mačky vyberiete kvalitné univerzálne granule.

 

Granule pre kastrované mačky:

Kapitolou samou o sebe sú granule pre kastrované mačky. Po tomto zákroku je mačka náchylnejšia na problémy s močovými cestami a obličkami. Zvyčajne je to preto, že spojivo obilnín má nevhodné pH alebo preto, že mačka nepije dostatočne. Neexistuje však žiadna záruka, že kŕmenie mačky týmito granulami zabráni všetkým týmto problémom, pretože mnohé granule označené ako sterilizované alebo kastračné obsahujú veľké množstvo obilnín, ktoré môžu prispieť k vzniku tohto problému.

Ak chováte plemennú perzskú, mývaliu alebo britskú mačku, ktorá je obľúbená na výstavách, chcete jej dať to najlepšie. Aj pre týchto chovateľov a ich mačky majú výrobcovia v ponuke tie najlepšie granule, hoci sa zložením takmer nelíšia od klasických granúl pre bežné mačky bez rodokmeňa a hlavný rozdiel je v rozdielnej nákupnej cene granúl.

Ceny bežných granúl sa pohybujú okolo 30,- až 40,- Sk za kilogram, špeciálne granule sa dajú kúpiť približne za dvojnásobok. Čím väčšie balenie si kúpite, tým nižšia je cena za kilogram.

  

Najpredávanejšie lacné granule pre mačky 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné granule pre mačky 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy granúl pre mačky 2023/2024:

Hodnotenie a testy granúl pre mačky sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – granule pre mačky je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších granúl pre mačky podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy granúl pre mačky 2024 – víťaz testu najlepší granule pre mačky

 

 1.  Whiskas granule s kuracím – dospelých, 14kg, viac…  hodnotenie 1,4
 2.  Hill’s Science Plan Feline Adult Oral Care – dospelých, 1,5kg  hodnotenie 1,4
 3.  HC Culinary Voralpen Rind – dospelých, 10kg  hodnotenie 2,0
 4.  Royal Canin Fit – dospelých, 4kg  hodnotenie 2,0
 5.  Purina One Adult – 6kg viac…  hodnotenie 2,0

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu granúl pre mačky

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto granule pre mačky

Najpredávanejšie lacné granule pre mačky (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Eminent Cat Adult Losos 10 kg Eminent Cat Adult Losos 10 kg 7 1,3
2. Royal Canin Veterinary Diet Cat Urinary S/O 1,5 kg Royal Canin Veterinary Diet Cat Urinary S/O 1,5 kg 18 1,0
3. Čiči kuracie 10 kg Čiči kuracie 10 kg 19 1,1
Najpredávanejšie štandardné granule pre mačky
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Whiskas Adult s tuniakom 14 kg Whiskas Adult s tuniakom 14 kg 32 1,4
2. Whiskas Adult s kuřecím mäsom 14 kg Whiskas Adult s kuřecím mäsom 14 kg 32 1,3
3. Brit Care Cat Grain-Free Sterilized Urinary Health 7 kg Brit Care Cat Grain-Free Sterilized Urinary Health 7 kg 31 1,0
Najpredávanejšie TOP granule pre mačky (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Royal Canin Sterilised 10 kg Royal Canin Sterilised 10 kg 63 1,1
2. Royal Canin Kitten 10 kg Royal Canin Kitten 10 kg 72 1,2
3. Royal Canin Veterinary Diet Cat Urinary S/O 7 kg Royal Canin Veterinary Diet Cat Urinary S/O 7 kg 67 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší granule pre mačky

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU granúl pre mačky + NAJPREDÁVANĚJŠÍ granule pre mačky ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu granúl pre mačky (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší granule pre mačky v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Whiskas granule s kuracím Whiskas Adult s tuniakom 14 kg
Testy granúl pre mačky – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené granule pre mačky 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy granúl pre mačky 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (10 hlasov)