Testy zimných korčulí

TESTY zimných korčulí – Ako vybrat najlepšie zimné korčule

TOP prémium produkt v kategórii zimné korčule 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii zimné korčule 2023/2024

Testy zimných korčulí 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) zimných korčulí na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov zimných korčulí a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie zimné korčule. Všetky testy a recenzie zimných korčulí sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie zimné korčule

 

Ak ste sa rozhodli, že nechcete stráviť celú zimu doma na gauči a že by ste radi urobili niečo pre svoje zdravie, určite by ste mali vyskúšať korčuľovanie. Či už sa chystáte na zamrznutý rybník, alebo s rodinou na klzisko, tu je niekoľko tipov a trikov, ako si vybrať zimné korčule a na čo si dať pozor.

Ako si vybrať správne korčule na ľad?

Pred výberom korčúľ na ľad je dobré pochopiť, na aký účel korčule slúžia a pre koho ich kupujete. Najdôležitejšie však je, aby nás topánka nikde netlačila, aby boli korčule naozaj pohodlné.

Pri výbere korčúľ na ľad je veľmi dôležitá ich veľkosť. Korčule na rybník môžu byť o niečo väčšie. Naopak, hokejové korčule treba vyberať presnejšie. Noha je totiž pri korčuľovaní viac namáhaná, a preto musíme zvoliť veľkosť korčúľ o pol čísla alebo celé číslo väčšiu ako pri bežnej obuvi. Pri skúšaní by ste mali vždy používať ponožky, ktoré budete mať na sebe počas skutočného korčuľovania.

Typy zimných korčúľ

Pánske zimné korčule alebo kanady sú typické svojou pevnou konštrukciou, ktorá musí pevne držať nohu, ale zároveň nesmie byť príliš tesná. Oceľový nôž je upevnený v plastovom držiaku. Hlavnými rozlišovacími znakmi korčúľ sú pevná špička, znížená konštrukcia topánky a zvýšená zadná časť päty. Ak chcete svojim nohám dopriať skutočné pohodlie, vyberte si korčule vyrobené z materiálu, ktorý má termoregulačné vlastnosti.

Dámske korčule majú špeciálne nože so zubami navrhnutými pre špecifický ženský štýl jazdy. Najčastejšie majú bielu farbu a sú stiahnuté šnúrkami. Keď chcete skutočný komfort, môžete si vybrať korčule zateplené kožušinou, ktorá okrem toho, že vás zahreje, aj lepšie udrží nohu v korčuli. Trendom v kategórii dámskych korčúľ sú dámske kanady. Tie sú až na dizajn rovnaké ako pánske korčule.

Detské zimné korčule sa vyrábajú v rôznych farbách a veľkostiach a vyznačujú sa ľahkou konštrukciou, zvyčajne z odolného plastu. Korčule sú mimoriadne pohodlné, pevne držia nohu a nikde netlačia. Veľkou novinkou medzi detskými korčuľami je systém nastavenia veľkosti korčule. Roztiahnutie korčúľ až o 4 čísla sa najčastejšie vykonáva jednoduchým stlačením tlačidla.

Ako náročný je nákup zimných korčúľ ?

Určite je pre vás dôležitá aj cena. Určite neodporúčame kupovať korčule v bazároch. Každá noha môže mať iný tvar alebo stavbu a opotrebované korčule by vám veľa pohodlia nepriniesli. V súčasnosti je na trhu široký výber najrôznejších značiek a nákupná cena nie je závratná.

Dámske zimné korčule si môžete kúpiť už od 25 EUR, ale ak chcete tomuto športu venovať viac času a uprednostňujete skutočnú kvalitu, je lepšie zaplatiť viac. To isté platí aj pri kúpe pánskych korčúľ. Pre deti sú korčule na ľad k dispozícii od 30 EUR, takže nejde o príliš vysokú investíciu.

Ako sa starať o zimné korčule

Všetky zimné korčule je potrebné pravidelne udržiavať, aby ste si ich mohli užívať čo najdlhšie. Tu je niekoľko tipov a odporúčaní:

Korčule je potrebné z času na čas nabrúsiť, aby sa čepele „zarezávali“ do ľadu a zabezpečili tak maximálnu kontrolu a plynulú jazdu.

Chrániče nožov – ihneď po opustení ľadu si nasaďte chrániče nožov.

Čistenie nožov – po každom korčuľovaní vyčistite nože suchou handričkou. Zabránite tak hrdzaveniu nožov.

Sušenie korčúľ – vždy sušte pri izbovej teplote. Nikdy ich nedávajte na radiátor, pretože prílišné teplo môže zmeniť ich tvar. Odstráňte vnútornú vložku z korčule a nechajte ju vyschnúť samostatne.

Brúsenie – korčule je nevyhnutné pred prvým použitím nabrúsiť! Korčule nechajte pravidelne brúsiť v profesionálnom servise.

Skladovanie – Korčule nikdy neskladujte s nasadenými chráničmi nožov, mohli by začať hrdzavieť.

Používajte olej – Počas dlhšieho skladovania naneste na nože tenkú vrstvu oleja. Vždy používajte len olej bez obsahu kyselín!

  

Najpredávanejšie lacné zimné korčule 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné zimné korčule 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy zimných korčulí 2023/2024:

Hodnotenie a testy zimných korčulí sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – zimné korčule je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších zimných korčulí podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy zimných korčulí 2024 – víťaz testu najlepší zimné korčule

 

 1.  K2 F.I.T. Boaviac…  hodnotenie 1,4
 2.  Bauer Supreme S140  hodnotenie 1,5
 3.  K2 Raider  hodnotenie 1,5
 4.  Roces RSK 2  hodnotenie 1,8
 5.  Nike Bauer Flexlite 14  hodnotenie 2,1
 6.  CCM 92 Youth  hodnotenie 2,3

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu zimných korčulí

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto zimné korčule

Najpredávanejšie lacné zimné korčule (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Tempish Dream Lady Tempish Dream Lady 24 1,4
2. Spartan BEAUTY Spartan BEAUTY 28 3,3
3. Nils NF10927 2v1 Nils NF10927 2v1 28 1,0
Najpredávanejšie štandardné zimné korčule
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Sulov FLORA Lady Sulov FLORA Lady 41 1,3
2. Nils NH 18188 A 2v1 Nils NH 18188 A 2v1 39 1,6
3. Tempish ORIN DUO Tempish ORIN DUO 43 1,4
Najpredávanejšie TOP zimné korčule (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Bauer Vapor X3 Senior Bauer Vapor X3 Senior 270 1,0
2. CCM Ribcor 100K PRO Senior CCM Ribcor 100K PRO Senior 801 1,0
3. Bauer Supreme M4 Bauer Supreme M4 144 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší zimné korčule

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU zimných korčulí + NAJPREDÁVANĚJŠÍ zimné korčule ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu zimných korčulí (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší zimné korčule v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
K2 F.I.T. Boa Worker Aron 2v1
Testy zimných korčulí – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené zimné korčule 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy zimných korčulí 2023/2024


 
 

 

5/5 - (1 hlasov)