Testy panvíc

Testy panvíc – Ako vybrať najlepší panvicu

Testy panvíc - víťaz testu 2020/2021 - najlepšie

Testy panvíc – víťaz testu

Testy panvíc 2021 – Pripálené zemiakové placky, palacinky, ktoré nejdú otočiť alebo steak ako podrážka. Aj takto môžu vyzerať príznaky toho, že vaše panvice už skrátka nie sú to, čo bývali. Ako ale vybrať naozaj kvalitné kúsky, ktoré pozdvihnú vaše kuchárske umenie na ešte vyššiu úroveň? Dajte na naše rady a nenechajte sa napáliť!

Ako na výber kvalitnej panvice?

Najprv by sme si mali zodpovedať hneď niekoľko otázok. Čo budeme v panvici najčastejšie pripravovať a pre koľko stravníkov? Aký máme doma typ varnej dosky? A v neposlednom rade tiež akú čiastku chceme do nákupu panvy investovať?

Od prvej z otázok sa odvíja predovšetkým tvar a veľkosť panvice – teda jej priemer a hĺbka – a tiež materiál, z ktorého bude vyrobená. Skvelou výhodou je samozrejme panvicu s nepriľnavým povrchom, nie vždy by však táto skutočnosť mala byť najdôležitejším ukazovateľom. Aké panvice môžeme na našom trhu nájsť?

– Liatinové panvice – sú úplnou stálicou. Klasická liatinová panvica by skrátka nemala chýbať v žiadnej kuchyni. Nespornou výhodou sú skvelé tepelné vlastnosti a aj jej úplná odolnosť. Mínusom však môže byť jej vyššia váha a tiež nie celkom teflón (nepriľnavosť sa však s postupným používaním stále zväčšuje). Liatinové panvice sú ideálne pre prípravu steakov.

– Titánové panvice – tvrdý a odolný materiál s nepriľnavým povrchom, na ktorom môžete pokrm pripravovať aj úplne bez tuku. Titánové panvice sa navyše veľmi dobre udržujú a ich povrch je odolný voči mechanickému poškodeniu. Za túto modernú technológiu si však úmerne priplatíme, titánovú panvicu s priemerom 28 cm kúpime najlacnejšie za cca 25, – EUR.

– Nerezové panvice – sú ďalšie klasikou, ktorú má mnohé z nás doma. Nerez vie rovnomerne rozvádzať teplo po celom dne panvice a na jej údržbu môžete vziať pokojne aj drôtenku. Hoci sa jedná o veľmi kvalitný povrch, na smaženie bez tuku budete musieť zabudnúť.

– Medené panvice – medzi ostatné panvice patrí napríklad medené panvice s úžasnou tepelnou vodivosťou, keramické panvy pre zdravú prípravu alebo napríklad klasické hliníkové panvice, ktoré kúpime asi za najnižšiu cenu.

Ďalej by sme samozrejme mali zvážiť ako veľkú panvicu potrebujeme, či nám bude vyhovovať skôr guľatý či hranatý tvar alebo či sa nám bude hodiť skôr panvicu s pokrievkou, vďaka ktorej môžeme nechať pokrm dusiť.

A ako sme písali vyššie, musíme vziať do úvahy aj náš typ varnej dosky. Môžeme síce vyberať univerzálne panvice, veľa ich je však určená napríklad výhradne pre indukciu alebo naopak plynové sporáky.

V neposlednom rade by sme potom mali zistiť aj silu dna. Ak totiž bude dno príliš tenké (čo väčšinou hrozí skôr u lacnejších panvíc), môže sa nám pokrm rýchlo pripáliť alebo sa naopak miesto vyprážanie bude kvôli nízkej teplote skôr dusiť.

Ako na ázijskú kuchyňu?

Najlepšie ju pripravíte v panvici WOK. Pre tú je typické jej dno s menším priemerom, ktoré smerom nahor pokračuje do rozširujúcich sa stien. A práve jej kotlíkový tvar, ktorý skvele vedie teplo, dáva ázijským pokrmom ich tradičnú chuť a konzistenciu. Kvalitné panvice WOK bývajú najčastejšie vyrobené z liatiny alebo ocele a majú vypuklé dno o sile cca 6 mm.

Palacinky ako z Francúzska

Kúpte si panvicu na palacinky a vychutnajte si dokonale pripravené nielen palacinky, ale aj zemiakové placky, omelety alebo lievance. Panvica sa vyznačuje svojimi nízkymi okraji, pri výbere by sme sa mali zamerať predovšetkým na čo možno najmenej priľnavý povrch.

Najpredávanejší a najlepšie hodnotené pánvice 2020/2021

Najpredávanejší a najlepšie hodnotené pánvice

Elektrické panvice

Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na najrôznejšie typy elektrických panvic. Väčšinou majú veľmi univerzálne použitie a môžete na nich lepšie regulovať teplotu práve pripravovaného pokrmu. Skvele vám poslúži nielen doma, ale ľahko si ju so sebou vezmete aj na chatu.

Pre ľahší výber použite testy panvíc 2020/2021:

Hodnotenie a testy panvíc je pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Testy panvíc 2020/2021 – víťaz testu najlepších panvíc

Hľadáte, ktorá panvica je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších panvíc podľa nemeckého Testberichte.de

Zobrazte si viac informácií o panviciach z testu

Zdroj: Testberichte.de

Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré sú určené pre nemecký trh.

U nás sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšia) tieto panvice

Najpredávanejšie lacné panvice (budget)
TOP Názov Obrázok Typ Priemer Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Pánev palačinkovač 28CM ROCK LAMART LT1141 Pánev palačinkovač 28CM ROCK LAMART LT1141 Palačinkové 28 cm 13 1 Viac
2 Delimano Panvica Green Planet 24 cm Delimano Panvica Green Planet 24 cm 24 cm 15 1,6 Viac
3 Delimano Panvica na palacinky Green Planet 25 cm Delimano Panvica na palacinky Green Planet 25 cm Palačinkové 25 cm 12 1 Viac
Najpredávanejšie štandardné panvice
TOP Názov Obrázok Typ Priemer Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Banquet Pánev na 7 lívanců s nepřilnavým povrchem Alivia Smile 26 cm Banquet Pánev na 7 lívanců s nepřilnavým povrchem Alivia Smile 26 cm Lívancové 26 cm 19 1,1 Viac
2 Tescoma panvica WOK CANTON 30cm Tescoma panvica WOK CANTON 30cm WOK 30 cm 20 1,6 Viac
3 Tefal Duetto+ G7320634 Panvica 28 cm Tefal Duetto+ G7320634 Panvica 28 cm Univerzálná 28 cm 23 0 Viac
Najpredávanejšie TOP panvice premium
TOP Názov Obrázok Typ Priemer Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Tescoma Panvica grilovacia SmartCLICK 26 x 26 cm Tescoma Panvica grilovacia SmartCLICK 26 x 26 cm Grilovací 26 cm 53 1,6 Viac
2 Tefal Duetto+ G732S334 Sada panvíc 3ks Tefal Duetto+ G732S334 Sada panvíc 3ks Univerzálná 55 0 Viac
3 De BUYER panvica na palacinky mineral 24cm De BUYER panvica na palacinky mineral 24cm 24 cm 31 1,6 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší panvice

Testy panvíc 2020/2021