Testy panvíc

TESTY panvíc – Ako vybrat najlepšie panvicu

TOP prémium produkt v kategórii panvice 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii panvice 2023/2024

Testy panvíc 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) panvíc na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov panvíc a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie panvice. Všetky testy a recenzie panvíc sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie panvicu

 

Pripálené zemiakové placky, palacinky, ktoré nejdú otočiť alebo steak ako podrážka. Aj takto môžu vyzerať príznaky toho, že vaše panvice už skrátka nie sú to, čo bývali. Ako ale vybrať naozaj kvalitné kúsky, ktoré pozdvihnú vaše kuchárske umenie na ešte vyššiu úroveň? Dajte na naše rady a nenechajte sa napáliť!

 

Ako na výber kvalitnej panvice?

Najprv by sme si mali zodpovedať hneď niekoľko otázok. Čo budeme v panvici najčastejšie pripravovať a pre koľko stravníkov? Aký máme doma typ varnej dosky? A v neposlednom rade tiež akú čiastku chceme do nákupu panvy investovať?

Od prvej z otázok sa odvíja predovšetkým tvar a veľkosť panvice – teda jej priemer a hĺbka – a tiež materiál, z ktorého bude vyrobená. Skvelou výhodou je samozrejme panvicu s nepriľnavým povrchom, nie vždy by však táto skutočnosť mala byť najdôležitejším ukazovateľom. Aké panvice môžeme na našom trhu nájsť?

– Liatinové panvice – sú úplnou stálicou. Klasická liatinová panvica by skrátka nemala chýbať v žiadnej kuchyni. Nespornou výhodou sú skvelé tepelné vlastnosti a aj jej úplná odolnosť. Mínusom však môže byť jej vyššia váha a tiež nie celkom teflón (nepriľnavosť sa však s postupným používaním stále zväčšuje). Liatinové panvice sú ideálne pre prípravu steakov.

– Titánové panvice – tvrdý a odolný materiál s nepriľnavým povrchom, na ktorom môžete pokrm pripravovať aj úplne bez tuku. Titánové panvice sa navyše veľmi dobre udržujú a ich povrch je odolný voči mechanickému poškodeniu. Za túto modernú technológiu si však úmerne priplatíme, titánovú panvicu s priemerom 28 cm kúpime najlacnejšie za cca 25, – EUR.

– Nerezové panvice – sú ďalšie klasikou, ktorú má mnohé z nás doma. Nerez vie rovnomerne rozvádzať teplo po celom dne panvice a na jej údržbu môžete vziať pokojne aj drôtenku. Hoci sa jedná o veľmi kvalitný povrch, na smaženie bez tuku budete musieť zabudnúť.

– Medené panvice – medzi ostatné panvice patrí napríklad medené panvice s úžasnou tepelnou vodivosťou, keramické panvy pre zdravú prípravu alebo napríklad klasické hliníkové panvice, ktoré kúpime asi za najnižšiu cenu.

Ďalej by sme samozrejme mali zvážiť ako veľkú panvicu potrebujeme, či nám bude vyhovovať skôr guľatý či hranatý tvar alebo či sa nám bude hodiť skôr panvicu s pokrievkou, vďaka ktorej môžeme nechať pokrm dusiť.

A ako sme písali vyššie, musíme vziať do úvahy aj náš typ varnej dosky. Môžeme síce vyberať univerzálne panvice, veľa ich je však určená napríklad výhradne pre indukciu alebo naopak plynové sporáky.

V neposlednom rade by sme potom mali zistiť aj silu dna. Ak totiž bude dno príliš tenké (čo väčšinou hrozí skôr u lacnejších panvíc), môže sa nám pokrm rýchlo pripáliť alebo sa naopak miesto vyprážanie bude kvôli nízkej teplote skôr dusiť.

Ako na ázijskú kuchyňu?

Najlepšie ju pripravíte v panvici WOK. Pre tú je typické jej dno s menším priemerom, ktoré smerom nahor pokračuje do rozširujúcich sa stien. A práve jej kotlíkový tvar, ktorý skvele vedie teplo, dáva ázijským pokrmom ich tradičnú chuť a konzistenciu. Kvalitné panvice WOK bývajú najčastejšie vyrobené z liatiny alebo ocele a majú vypuklé dno o sile cca 6 mm.

Palacinky ako z Francúzska

Kúpte si panvicu na palacinky a vychutnajte si dokonale pripravené nielen palacinky, ale aj zemiakové placky, omelety alebo lievance. Panvica sa vyznačuje svojimi nízkymi okraji, pri výbere by sme sa mali zamerať predovšetkým na čo možno najmenej priľnavý povrch.

Elektrické panvice

Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na najrôznejšie typy elektrických panvic. Väčšinou majú veľmi univerzálne použitie a môžete na nich lepšie regulovať teplotu práve pripravovaného pokrmu. Skvele vám poslúži nielen doma, ale ľahko si ju so sebou vezmete aj na chatu.

  

Najpredávanejšie lacné panvice 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné panvice 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy panvíc 2023/2024:

Hodnotenie a testy panvíc sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – panvica je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších panvíc podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy panvíc 2024 – víťaz testu najlepší panvica

 

 1.  Tefal Duetto+ – 24cm, viac…  hodnotenie 1,3
 2.  Tefal Duetto+ – 20+24+28cm  hodnotenie 1,7
 3.  Fissler Panvica Senso Red – 28cm  hodnotenie 2,0
 4.  ZWILLING Madura Plus – 20cm  hodnotenie 2,1
 5.  WMF Profi – 28cm  hodnotenie 2,3

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu panvíc

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto panvice

Najpredávanejšie lacné panvice (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Tescoma Presto 4 oka 24cm Tescoma Presto 4 oka 24cm 15 1,4
2. Tefal Simple Cook panvica 24 cm B5560453 Tefal Simple Cook panvica 24 cm B5560453 12 2,0
3. Orion Panvica Smajlík 27 cm Orion Panvica Smajlík 27 cm 4 1,6
Najpredávanejšie štandardné panvice
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Tefal Simply Clean Red hlboká panvica + pokrievka 24 cm B5673253 Tefal Simply Clean Red hlboká panvica + pokrievka 24 cm B5673253 30 1,1
2. Tefal Duetto+ G7320634 Panvica 28 cm Tefal Duetto+ G7320634 Panvica 28 cm 24 2,0
3. TEFAL B8170644 Panvica 28cm TEFAL B8170644 Panvica 28cm 23 1,0
Najpredávanejšie TOP panvice (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Tescoma panvica hlboká President Stone s pokrievkou 28 cm Tescoma panvica hlboká President Stone s pokrievkou 28 cm 56 1,0
2. Tefal Duetto+ G732S334 Sada panvíc 3ks Tefal Duetto+ G732S334 Sada panvíc 3ks 56 1,3
3. De BUYER Oceľová panvica Mineral B Element 28cm De BUYER Oceľová panvica Mineral B Element 28cm 63 1,1

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší panvice

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU panvíc + NAJPREDÁVANĚJŠÍ panvica ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu panvíc (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší panvice v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Tefal Duetto+ Tefal Simply Clean Red hlboká panvica + pokrievka 24 cm B5673253
Testy panvíc – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené panvice 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy panvíc 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (22 hlasov)