Testy turistickej a trekingovej obuvi

TESTY turistickej a trekingovej obuvi – Ako vybrat najlepšie turistickú a trekingovú obuv

TOP prémium produkt v kategórii turistická a trekingová obuv 2021/2022
TOP prémium produkt v kategórii turistická a trekingová obuv 2021/2022

Testy turistickej a trekingovej obuvi 2022 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) turistickej a trekingovej obuvi na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov turistickej a trekingovej obuvi a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie turistická a trekingová obuv. Všetky testy a recenzie turistickej a trekingovej obuvi sú aktuálné 2022.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie turistickú a trekingovú obuv

 

Plánujete si užiť predĺžený víkend s priateľmi na horskej chate alebo ste sa rozhodli vystúpiť na najvyšší vrchol Tatier? V každom prípade by ste rozhodne nemali podceňovať oblečenie a predovšetkým vhodnú obuv. Skúsení turisti už vedia, že počasie v horách je premenlivé a terén nie je vhodný na chôdzu v obyčajných plátených teniskách. Odpoveď na otázku, ako si vybrať správnu obuv, nájdete v tomto článku.

 

Na čo si vybrať trekingovú a turistickú obuv?

Výber správnej obuvi je veľmi dôležitý z hľadiska pohodlia a funkčnosti. Záleží tiež na tom, či sa chystáte len na malú túru alebo na horskú túru, či idete v lete alebo v zime. Podľa toho sa obuv rozdeľuje do týchto kategórií:

  • A – Vynikajúca obuv na letnú dovolenku, keď plánujete navštíviť rôzne pamiatky alebo absolvovať kratšie prechádzky v prírode. Sú nízke a majú mäkkú podrážku.
  • A/B – Tieto topánky môžete použiť v chladnejšom období, ak plánujete napríklad jednodňový výlet na Lysú. Sú veľmi pohodlné, a keďže sú vyššie, dokonale chránia členok.
  • B – Tento typ trekingovej obuvi je ideálny na celodennú túru s batohom na chrbte. Sú vyššie, majú tvrdšiu podrážku a zosilnenú pätu.
  • B/C – Na náročnejšiu túru do vyšších nadmorských výšok s ťažším batohom sa vám budú hodiť tieto vysoké turistické topánky. Zvyčajne sú celokožené, majú pevnú pätu a chránenú špičku.
  • C – Do tejto kategórie patria hrubé turistické topánky, v ktorých môžete chodiť v náročnom skalnatom teréne, v skalách alebo v snehu. Sú vyrobené z plastu alebo kože, zvyčajne sú zateplené a majú zosilnenú pätu a špičku.
  • D – Tento posledný typ je určený výlučne pre horolezcov. Sú to naozaj robustné topánky s veľmi tvrdou podrážkou, ktorá je dokonca vystužená kovovou výstužou. Sú vyrobené z odolného plastu alebo kože. Na špičke a päte sú drážky na skoby pri lezení na skalách alebo ľadovcoch.  

 

Ako si vybrať správnu veľkosť

Keď už vieme, aké topánky potrebujeme, pozrime sa, ako si ich vyskúšať, aby nás netlačili alebo neboli príliš voľné. Stačí dodržiavať niekoľko pravidiel:

Najlepšie je vyskúšať si obuv popoludní alebo večer, pretože nohy sú zvyčajne počas dňa trochu opuchnuté, takže je to vlastne simulácia malej túry.

 

Nezabudnite si najprv vyskúšať svoju veľkosť, teda veľkosť, ktorú si bežne kupujete. Vždy si vyskúšajte ponožky, ktoré budete nosiť, keď budete nosiť tieto topánky, pretože ak sa rozhodnete pre turistiku v zimných mesiacoch, určite budete nosiť hrubšie ponožky.

 

Predovšetkým sa uistite, že máte dostatok priestoru na dĺžku aj na šírku. Posuňte chodidlo úplne dopredu až po špičku. Vzadu musí byť medzera 0,5 – 1 cm. Potom sa skúste prejsť, aby ste sa uistili, že topánky úplne sedia. Niektoré obchody majú dokonca plošinu, na ktorej môžete simulovať chôdzu do kopca a z kopca.

 

Aké sú ceny týchto topánok?

Turistické sandále alebo ľahkú nízku obuv zo základných materiálov kúpite do 40 EUR. Ak ste sa rozhodli pre členkovú turistickú obuv alebo turistické topánky, tu sa ceny pohybujú okolo 120 EUR. Pre tých, ktorí sa chcú venovať náročnému až extrémnemu horolezectvu, sú k dispozícii topánky najvyššej kvality, čomu logicky zodpovedá aj cena. Nákup týchto topánok vás vyjde aj na 400 EUR a viac. Nezabudnite, že je vždy lepšie vyberať obuv podľa kvality, aby ste sa vyhli zbytočným nepríjemnostiam.

 

Aký je najlepší spôsob starostlivosti o turistické a trekingové topánky?

Správna údržba obuvi je veľmi dôležitá. Po každom použití obuv najprv dôkladne umyte a osušte a potom ju namažte vhodnou impregnáciou. Pre každý materiál je vhodné niečo iné. Na kožu sa používa vosk, na semiš je k dispozícii impregnácia na báze vody a na syntetiku je ideálna impregnácia v spreji. Okrem tohto základného ošetrenia by ste mali skontrolovať aj stav podrážky, či je už podrážka vyšliapaná, či sa topánky nerozpadajú, a nezabudnite sa pozrieť na opotrebovanie stielky.

.

  

Najpredávanejšie lacné turistická a trekingová obuv 2021/2022[/caption]
Najpredávanejšie lacné turistická a trekingová obuv 2021/2022

Pre ľahší výber použite testy turistickej a trekingovej obuvi 2021/2022:

Hodnotenie a testy turistickej a trekingovej obuvi sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – turistická a treková topánka je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších turistickej a trekingovej obuvi podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy turistickej a trekingovej obuvi 2022 – víťaz testu najlepší turistická a treková topánka

 

 1.  Hanwag Banks II GTX – 1190g  hodnotenie 1,4
 2.  Adidas Terrex free hiker gore-tex  hodnotenie 1,4
 3.  Jack Wolfskin vojo 3 wt texapore mid – 520g  hodnotenie 1,5
 4.  Keen Targhee III WP – 520g  hodnotenie 1,5
 5.  Adidas Terrex AX3 beta mid  hodnotenie 1,6

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu turistickej a trekingovej obuvi

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto turistická a trekingová obuv

Najpredávanejšie lacné turistická obuv (budget)
TOP Názov Obrázok Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 UA M Locker IV SL BLK 3023758 001 Čierna UA M Locker IV SL BLK 3023758 001 Čierna 800 15 2,5 Viac
2 adidas Anzit DLX adidas Anzit DLX 900 58 1,3 Viac
3 adidas NMD R1 Core Black/ Silver Met./ Solar Red adidas NMD R1 Core Black/ Silver Met./ Solar Red 67 1 Viac
Najpredávanejšie štandardné turistická obuv
TOP Názov Obrázok Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Salewa MS Wildfire Edge Premium Navy/Fluo Yellow Salewa MS Wildfire Edge Premium Navy/Fluo Yellow 300 125 1,1 Viac
2 Garmont Dragontail LT GTX black/orange Garmont Dragontail LT GTX black/orange 190 109 1,4 Viac
3 Salomon OUTpulse GTX M L41588100 bleached sand/black/poppy red Salomon OUTpulse GTX M L41588100 bleached sand/black/poppy red 352 115 0 Viac
Najpredávanejšie TOP turistická obuv premium
TOP Názov Obrázok Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Garmont Pinnacle GTX X Lite Black Garmont Pinnacle GTX X Lite Black 858 220 1,1 Viac
2 Lowa ZEPHYR GTX MID TF Lowa ZEPHYR GTX MID TF 1120 152 1,1 Viac
3 Mammut Kento Tour High GTX iguana freesia Mammut Kento Tour High GTX iguana freesia 1240 191 1,1 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší turistická a trekingová obuv

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU turistickej a trekingovej obuvi + NAJPREDÁVANĚJŠÍ turistická a treková topánka ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu turistickej a trekingovej obuvi (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2022 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší turistická a trekingová obuv v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Hanwag Banks II GTX Salewa MS MTN TRAINER 2 GTX blue
Testy turistickej a trekingovej obuvi – víťaz testu 2021/2022
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené turistická a trekingová obuv 2021/2022
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy turistickej a trekingovej obuvi 2021/2022


 
 

 

5/5 - (1 hlasov)