Testy šampónov na normálne vlasy

TESTY šampónov na normálne vlasy – Ako vybrat najlepšie šampón na normálne vlasy

TOP prémium produkt v kategórii šampóny na normálne vlasy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii šampóny na normálne vlasy 2023/2024

Testy šampónov na normálne vlasy 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) šampónov na normálne vlasy na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov šampónov na normálne vlasy a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie šampóny na normálne vlasy. Všetky testy a recenzie šampónov na normálne vlasy sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie šampón na normálne vlasy

 

Starostlivosť o vlasy, rovnako ako starostlivosť o pleť, nepatrí len k základom hygieny, ale je aj niečím navyše. Upravené vlasy a ošetrená pokožka vám dodajú pocit sebavedomia a zvýšia vaše sebavedomie. K pravidelnej starostlivosti o vlasy neodmysliteľne patrí kvalitný šampón a kondicionér. Samotných šampónov je na trhu veľké množstvo a nie je ľahké sa v nich zorientovať. Existujú šampóny na lupiny, na farbené vlasy, na mastné vlasy, na suché vlasy alebo na jemné vlasy. Ak sa vás netýka žiadny z týchto aspektov a vaše vlasy sú úplne v poriadku, mali by ste si vybrať z ponuky šampónov pre normálne vlasy.

 

Ako sa starať o vlasy?

Aj normálne zdravé vlasy potrebujú z času na čas podporu vo forme vitamínov alebo rastlinných výťažkov. Už je to pomerne dávno, čo boli na trhu dostupné najmä šampóny s výťažkami zo žihľavy alebo brezy. V súčasnosti existuje veľa druhov a je len na vás, ktorý si vyberiete, ale v každom prípade je dobré prečítať si etiketu a zistiť, čo šampón obsahuje

 

Aký šampón vybrať pre normálne vlasy?

Kvalitný šampón by nemal vysušovať vlasy ani pokožku hlavy, ale mal by im dodať dostatočnú hydratáciu a výživu. Keďže šampóny obsahujú rôzne zložky, pozrite sa, čo každý z nich dokáže, a vyberte si ten najlepší podľa toho, čo vaše vlasy práve potrebujú:

– Skvalén alebo tuk, ktorý je súčasťou našej pokožky, ale s vekom ho ubúda. Šampón obohatený o tento segment posilňuje, posilňuje a hydratuje vlasy. Pôvodne sa získaval najmä zo žraločej pečene, dnes sú zdrojom tohto tuku výťažky z olivového oleja, ryžových otrúb, pšeničných klíčkov alebo cukrovej trstiny.

– Arganový olej s obsahom vitamínu E a provitamínu B5 dodáva vlasom hydratáciu a dokáže obnoviť a udržať štruktúru vlasov v optimálnej rovine.

– Výťažky zo žihľavy sú bohaté na vitamíny, minerály a aminokyseliny, udržiavajú pokožku hlavy v perfektnom stave, majú vynikajúce účinky na všetky typy vlasov, zabraňujú tvorbe lupín a štiepeniu končekov.

– Citrónový extrakt dokonale vyživuje a uzatvára vlasy, dodáva im lesk a sviežosť.

– Viazané silikóny „opravujú“ vlasy v mieste ich poškodenia tým, že ich dočasne vyplnia a zabránia lámavosti v oslabenej oblasti.

– Aloe Vera, výťažok z chmeľu alebo skorocelu, ako aj výťažky z pelargónie vlasy posilňujú, vaječný žĺtok ich vyživuje a dodáva im lesk a mlieko a med ich hydratujú.

Čo by nemal obsahovať dobrý šampón?

Voľné alebo neviazané silikóny, ktoré sú trvalo spojené s vlasmi po celej ich dĺžke, postupne sa na ne vrstvia a hermeticky uzatvárajú vlasy pri každom šampónovaní šampónom, ktorý ich obsahuje. Počiatočný skvelý efekt a pocit dokonale lesklých vlasov po chvíli vystrieda sklamanie, pretože vlasy postupne ochabnú, elektrizujú a cez vrstvu silikónu sa k nim farba počas farbenia nemá šancu dostať, takže po nich doslova skĺzne. Túto vrstvu silikónu je veľmi ťažké z vlasov odstrániť a vo väčšine prípadov ide o „beh na dlhé trate“.

Hoci vám sulfáty v šampóne poskytnú dokonalý šampón s maximálnou penou, neočakávajte, že budú mať na vaše vlasy priaznivý účinok, pretože vyšší obsah sulfátov môže vaše vlasy a pokožku hlavy vysušiť.

Hoci parabén dodáva kozmetickým výrobkom dlhú trvanlivosť, pre vaše zdravie je skôr mínusom. Existuje niekoľko druhov parabénov, ktoré sa používajú, a niektoré z nich už výrobcovia v kozmetike nesmú používať. Prinajmenšom môžu spôsobiť alergickú reakciu alebo vážnejšie zdravotné problémy.

Niekoľko rád na záver:

Pri výbere šampónu si preto vyberte verziu bez silikónov, sulfátov a parabénov. V kvalitných šampónoch sú tieto chemikálie nahradené prírodnými zložkami, ktoré sú oveľa šetrnejšie k vašim vlasom a pokožke.

Cena šampónov na normálne vlasy s obsahom 200 až 400 ml sa pohybuje od približne 2 EUR a vyššie a väčšina týchto výrobkov sa dodáva aj v litrovom balení, ktoré je zvyčajne cenovo výhodnejšie.

  

Najpredávanejšie lacné šampóny na normálne vlasy 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné šampóny na normálne vlasy 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy šampónov na normálne vlasy 2023/2024:

Hodnotenie a testy šampónov na normálne vlasy sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – šampón na normálne vlasy je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších šampónov na normálne vlasy podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy šampónov na normálne vlasy 2024 – víťaz testu najlepší šampón na normálne vlasy

 

 1.  Wella Invigo Color Brilliance – 250ml, viac…  hodnotenie 1,5
 2.  Weleda Millet Nourishing – 190ml, viac…  hodnotenie 1,7
 3.  Schauma ovocie & Vitamín – 400ml  hodnotenie 1,8
 4.  Garnier Wahre Schätze – 250ml  hodnotenie 1,8
 5.  Nivea Classic Mild – 250ml  hodnotenie 1,9

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu šampónov na normálne vlasy

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto šampóny na normálne vlasy

Najpredávanejšie lacné šampóny na normálne vlasy (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Batiste Dry Shampoo Fruity & Cheeky Cherry suchý šampón na vlasy 200 ml Batiste Dry Shampoo Fruity & Cheeky Cherry suchý šampón na vlasy 200 ml 2 1,4
2. Dixi šampón brezovy 400 ml Dixi šampón brezovy 400 ml 1 1,0
3. Head & Shoulders Classic Clean šampón proti lupinám na normálne vlasy čistý a šetrný k pokožke 200 ml Head & Shoulders Classic Clean šampón proti lupinám na normálne vlasy čistý a šetrný k pokožke 200 ml 1 1,0
Najpredávanejšie štandardné šampóny na normálne vlasy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Batiste Fragrance Original suchý šampón pre všetky typy vlasov Clean & Classic Instant Hair Refresh For All Hair Types 200 ml Batiste Fragrance Original suchý šampón pre všetky typy vlasov Clean & Classic Instant Hair Refresh For All Hair Types 200 ml 3 1,9
2. BC Bione Cannabis šampón na vlasy proti lupům 260 ml BC Bione Cannabis šampón na vlasy proti lupům 260 ml 3 1,2
3. Batiste Oriental Dry Shampoo suchý šampón 200 ml Batiste Oriental Dry Shampoo suchý šampón 200 ml 3 2,1
Najpredávanejšie TOP šampóny na normálne vlasy (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Vichy Dercos Anti Dandruff DS Greasy šampón náplň 500 ml Vichy Dercos Anti Dandruff DS Greasy šampón náplň 500 ml 24 1,0
2. Madara Gloss and Vibrance šampón 250 ml Madara Gloss and Vibrance šampón 250 ml 14 1,0
3. Kayderm Šampón normalizačný 1000 ml Kayderm Šampón normalizačný 1000 ml 55 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší šampóny na normálne vlasy

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU šampónov na normálne vlasy + NAJPREDÁVANĚJŠÍ šampón na normálne vlasy ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu šampónov na normálne vlasy (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší šampóny na normálne vlasy v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

  

Testy-spotrebicov.sk – testy šampónov na normálne vlasy 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (1 hlasov)