Testy kuchynských váh

TESTY kuchynských váh – Ako vybrat najlepšie kuchynskú váhu

TOP prémium produkt v kategórii kuchynské váhy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii kuchynské váhy 2023/2024

Testy kuchynských váh 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) kuchynských váh na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov kuchynských váh a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie kuchynské váhy. Všetky testy a recenzie kuchynských váh sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie kuchynskú váhu

 

Došla vám stará kuchynská váha a uvažujete o kúpe novej? Pravdou je, že niekedy sa bez tohto malého pomocníka pri pečení a varení nezaobídete. Teraz je teda na rade otázka, akú váhu si vybrať a na čo si dať pri výbere pozor.

 

Ako si vybrať kuchynskú váhu?

V závislosti od počtu stravníkov, pre ktorých pripravujete jedlo, je jedným z kritérií, ktoré musíte zohľadniť pri výbere kuchynskej váhy, jej váživosť, teda maximálne množstvo surovín, ktoré môžete odvážiť, čo sa zvyčajne pohybuje od 2 kg do 15 kg.

Dôležité je tiež zvoliť správny tvar a veľkosť povrchu, na ktorý umiestnite misku alebo inú nádobu, ktorú používate na pečenie a varenie, aby samotná nádoba nezakrývala napríklad displej váhy. Je možné si vybrať aj modely, ktoré obsahujú vážiaci kontajner. Samotný podnos môže byť vyrobený z rôznych druhov materiálu, pričom výrobcovia používajú plast, sklo, nehrdzavejúcu oceľ alebo chróm. To je jeden z faktorov, ktorý ovplyvňuje cenu váhy. Určite je dobré vedieť, že čím kvalitnejší je materiál, tým ľahšie sa čistí a tým menšie je riziko, že sa poškodí alebo absorbuje pachy či farby surovín.

Ďalším faktorom je hmotnosť samotnej váhy. Ak bude mať váha svoje stále miesto na kuchynskej linke, na tom príliš nezáleží, ale ak ju budete často prenášať, je dobré vybrať si váhu s nižšou hmotnosťou, aby sa s ňou ľahšie manipulovalo. Tieto váhy majú hmotnosť od 200 g do 900 g.

 

Ktorý typ váhy si vybrať?

Ak ste si zvykli na klasické mechanické váhy, ktoré ukazujú hmotnosť váženej suroviny ručičkou na váhe, a nechcete meniť svoje zvyky, máme pre vás dobrú správu: klasické váhy stále existujú a ich ponuka je veľmi pestrá. Môžete si vybrať z rôznych dizajnov v modernom alebo retro štýle. Jeho výhodou je nielen to, že dokáže zvážiť viac ingrediencií, ale aj to, že funguje bez batérií a ľahko sa nastavuje. Nevýhodou je mierna nepresnosť v rozsahu plus – mínus 2 g, ktorá môže byť väčšia ako pri vážení malých množstiev surovín.

Ak potrebujete presné váženie potravín, čo ocenia napríklad diabetici pri vážení potravín, potom je digitálna váha s digitálnym displejom a dotykovým ovládaním, ktorá váži s presnosťou na desatiny gramu, tou správnou voľbou. Na takejto váhe môžete presne odvážiť aj lieky alebo sušené bylinky či iné prísady.

Digitálne váhy ponúkajú aj možnosť ďalších funkcií, ako sú:

Dovažovanie umožňuje po zvážení jednej suroviny vynulovať displej a dovážiť ďalšiu ingredienciu..

Možnosť výberu merných jednotiek oceníte napríklad pri vážení ingrediencií podľa receptu, kde sú unce jednotkou hmotnosti.

Indikácia preťaženia zabraňuje poškodeniu váhy v prípade, že na vážiaci povrch umiestnite prísady s hmotnosťou vyššou, ako je kapacita váhy.

Ak má váha zabudovanú indikáciu batérie, bude pre vás užitočné, ak vás upozorní na potrebu výmeny batérie.

Funkcia TARA alebo TARE umožňuje vynulovať hmotnosť nádoby, v ktorej vážite suroviny, takže výsledná hmotnosť je čistá hmotnosť surovín bez nádoby.

Niektoré váhy umožňujú zobrazenie nutričných hodnôt vážených zložiek alebo majú zabudovaný teplomer.

Oba typy váh sa dajú kúpiť už za 5 eur, tie lepšie za 40 eur a viac.

 

Na čo sa zamerať ďalej?

Pri výbere by ste sa mali rozhodnúť, aký typ váhy potrebujete, aj na základe jej umiestnenia.

Najčastejšie sa používajú stolové kuchynské váhy, ktoré majú zvyčajne svoje miesto na kuchynskej linke, aby boli vždy po ruke. Pri výbere tohto typu sa uistite, že váha, ktorú si vyberiete, má protišmykové nožičky, aby sa pri manipulácii s ňou nešmýkalo.

Závesná kuchynská váha sa zvyčajne používa, ak máte malý kuchynský priestor, kde by vám stolová váha prekážala. Jeho nevýhodou je nízka nosnosť (váživosť).

Veľké kuchynské váhy nemajú v domácnostiach veľké využitie, sú vhodné do prevádzok, kde sa váži väčšie množstvo surovín naraz.

  

Najpredávanejšie lacné kuchynské váhy 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné kuchynské váhy 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy kuchynských váh 2023/2024:

Hodnotenie a testy kuchynských váh sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – kuchynská váha je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších kuchynských váh podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy kuchynských váh 2024 – víťaz testu najlepší kuchynská váha

 

 1.  Beurer KS 19 – 5kg, viac…  hodnotenie 1,5
 2.  Beurer KS 34 – 15kg, viac…  hodnotenie 1,5
 3.  Tefal BC 5003 – 5kg, viac…  hodnotenie 1,8
 4.  Clatronic KW 3626 – 5kg, viac…  hodnotenie 2,0
 5.  Beurer DS 61 – 5kg, viac…  hodnotenie 2,1

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu kuchynských váh

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto kuchynské váhy

Najpredávanejšie lacné kuchynské váhy (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Sencor SKS 4001 Sencor SKS 4001 8 1,4
2. Hyundai KVE 893 Hyundai KVE 893 6 1,3
3. Siguro SC 810 Siguro SC 810 6 1,4
Najpredávanejšie štandardné kuchynské váhy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. ETA Dori 6778 ETA Dori 6778 19 1,2
2. Siguro AKU SC710 Siguro AKU SC710 16 1,1
3. Siguro SC 510 Siguro SC 510 17 1,1
Najpredávanejšie TOP kuchynské váhy (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Hario V60 Hario V60 43 1,0
2. Timemore Mirror Basic Plus Timemore Mirror Basic Plus 46 1,0
3. Timemore Mirror Basic PRO Timemore Mirror Basic PRO 54 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší kuchynské váhy

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU kuchynských váh + NAJPREDÁVANĚJŠÍ kuchynská váha ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu kuchynských váh (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší kuchynské váhy v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Beurer KS 19 Emos EV 023
Testy kuchynských váh – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené kuchynské váhy 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy kuchynských váh 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (1 hlasov)