Testy rotopédov

TESTY rotopédov – Ako vybrat najlepšie rotopéd

TOP prémium produkt v kategórii rotopedy 2022/2023
TOP prémium produkt v kategórii rotopedy 2022/2023

Testy rotopédov 2023 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) rotopédov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov rotopédov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie rotopedy. Všetky testy a recenzie rotopédov sú aktuálné 2023.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie rotopéd

 

Potrebujete zhodiť nejaké to kilo a posilniť svaly, najmä dolnú polovicu tela? Cyklistika je na to ideálna. Počasie však nie je pre tento šport vždy ideálne. Vhodnou alternatívou je jazda na rotopede. Vďaka nemu budete môcť posilniť svoje zdravie kedykoľvek počas roka. Nemusíte sa hneď ponáhľať do posilňovne, tento stroj nezaberie toľko miesta, takže si ho môžete zaobstarať domov. Radi vám pomôžeme s výberom.

 

Ako si vybrať správny bicykel na cvičenie

Pred kúpou tohto stroja si musíte uvedomiť, kto ho bude používať. Jedna je vhodná pre aktívneho mladého športovca, iná napríklad pre rehabilitáciu staršieho človeka. Preto je dôležité poznať základné parametre:

    Nosnosť trenažéra – Maximálna nosnosť musí byť samozrejme vyššia ako vaša hmotnosť. Vždy sa rozhodujte podľa toho, aký masívny je rám a aké materiály sa na tento stroj používajú.
    Veľkosť rámu – Tento parameter udáva vzdialenosť medzi sedlom a riadidlami, preto je dôležité poznať výšku cvičenca. Lacnejšie modely sú určené pre osoby do 165 cm, pretože riadidlá sú príliš nízke. Ak ste vyšší, vyberte si rotopédy vyššej triedy.
    Výška riadidiel – Je veľmi dôležité sedieť na bicykli s rovným chrbtom. Ak sú riadidlá nízko, budete sedieť naklonení dopredu a bude vás bolieť chrbát a ruky. Pre efektívne cvičenie je tiež dôležitá správna poloha a uhol riadidiel.
    Sedlo – Nevyhnutným kritériom je nielen výška riadidiel, ale aj možnosť nastavenia výšky sedla rotopedu. Pre pohodlný tréning je dôležitý aj tvar sedla a použitý materiál. Vo všeobecnosti sa odporúčajú gélové a anatomicky tvarované sedlá.
    Pedálový stred – Táto časť rotopedu ovplyvňuje nielen jeho životnosť, ale aj tichý chod. Lacnejšie stroje majú len obyčajnú misku, ktorú je potrebné často nastavovať, a čoskoro sa zvýši hladina hluku trenažéra. Drahšie stroje majú ložiskový stred so štvorcovými kľukami, ktorý je tichý a neopotrebúva sa tak rýchlo ako miskový stred.
    Brzdový systém – Na bežné domáce použitie si vyberte rotopéd s magnetickou brzdou. Je tichý a má všeobecne neobmedzenú životnosť. Ak sa tento stroj bude používať napríklad na terapeutické účely, je vhodnejší stroj s indukčnou brzdou. Nevýhodou je však pomerne nákladná oprava.
    Hmotnosť zotrvačníka a prevody – platí, že čím vyššia je záťaž pri šliapaní, tým ťažší musí byť zotrvačník. Napríklad na šliapanie s minimálnou záťažou postačí rotopéd s hmotnosťou zotrvačníka 3 až 5 kg, pre športovcov, ktorí budú používať väčšiu záťaž, sa odporúča zvoliť zotrvačník s hmotnosťou okolo 10 kg.
    Displej a funkcie – V súčasnosti je každý bicykel na cvičenie vybavený malým počítačom, na ktorom môžete zistiť, aká je vaša rýchlosť alebo koľko kilometrov ste najazdili. Niektoré modely sú vybavené aj monitorom srdcovej frekvencie. Cvičebný bicykel môžete dokonca prepojiť s tabletom a stiahnuť si aplikáciu, napríklad Mapy Google, aby ste si vytvorili vlastnú trasu a simulovali napríklad jazdu horskou krajinou.

 

Koľko stojí kúpa rotopédu?

Najlacnejšie sa dajú kúpiť za približne 120 EUR, ale nie sú ani zďaleka také dobré. Pre náročných športovcov sú k dispozícii vysokokvalitné rotopedy so všetkými funkciami, ktoré by ste mohli chcieť, a môžu stáť aj viac ako 800 €. Je teda na vás, koľko chcete do tohto stroja investovať.

 

Na čo sa ešte zamerať pri výbere rotopédu?

Ak nechcete po tréningu nechať bicykel na jednom mieste a potrebujete ho odložiť, vyberte si bicykel s transportnými kolieskami.

Pozor na popredajný servis! Môže sa stať, že si model kúpite u nešpecializovaného predajcu a v prípade reklamácie budete musieť bicykel sami rozobrať a poslať ho predajcovi. Preto je lepšie kúpiť si ho od overenej špecializovanej spoločnosti, ktorá ho v prípade poruchy opraví u vás doma, alebo si stroj odvezie na opravu na vlastné náklady a privezie vám ho späť.

  

Najpredávanejšie lacné rotopedy 2022/2023[/caption]
Najpredávanejšie lacné rotopedy 2022/2023

Pre ľahší výber použite testy rotopédov 2022/2023:

Hodnotenie a testy rotopédov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – rotopéd je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších rotopédov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy rotopédov 2023 – víťaz testu najlepší rotopéd

 

 1.  HAMMER Cardio XT6 BT – 35kg  hodnotenie 1,8
 2.  Klarfit Mobi FX 250 – 18kg, viac…  hodnotenie 2,1
 3.  HAMMER Cardio Motion BT – 37kg  hodnotenie 2,1
 4.  Capital Sports Azura M1 – 16kg  hodnotenie 2,4
 5.  Darwin Fitness HT 40 – 7kg  hodnotenie 2,5

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu rotopédov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto rotopedy

Najpredávanejšie lacné rotopedy (budget)
TOP Názov Obrázok Nosnosť Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Housefit TIRO 15 Housefit TIRO 15 100 17 92 0 Viac
2 Spartan Mini Bike SP-1330 Spartan Mini Bike SP-1330 100 5 36 1,6 Viac
3 Capital Sports Azura M2 Capital Sports Azura M2 120 18 133 1,7 Viac
Najpredávanejšie štandardné rotopedy
TOP Názov Obrázok Nosnosť Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Housefit TIRO 30 Housefit TIRO 30 120 26.5 216 1,9 Viac
2 Spartan Magnetic 800 Spartan Magnetic 800 110 27.5 189 1,4 Viac
3 Capital Sports Azura Full Body Comfort Capital Sports Azura Full Body Comfort 100 19.1 191 0 Viac
Najpredávanejšie TOP rotopedy premium
TOP Názov Obrázok Nosnosť Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Housefit TIRO 100 iTrain Housefit TIRO 100 iTrain 150 39 379 1 Viac
2 inSPORTline inCondi UB45i inSPORTline inCondi UB45i 130 35 478 1,6 Viac
3 Capital Sports Evo Pro Capital Sports Evo Pro 110 35 454 2,5 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší rotopedy

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU rotopédov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ rotopéd ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu rotopédov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2023 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší rotopedy v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
HAMMER Cardio XT6 BT inSPORTline Petyr UB
Testy rotopédov – víťaz testu 2022/2023
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené rotopedy 2021/2022
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy rotopédov 2022/2023


 
   

...

 

5/5 - (3 hlasov)