Testy mixérov a šľahačov

Testy mixérov a šľahačov Ako vybrať najlepší mixér (šľahač) ?

Testy mixérov a šľahačov 2015/2016

Testy mixérov a šľahačov – víťaz testu

Testy mixérov a šľahačov 2016/2017 – Mixéry (šľahače) patrí medzi menšie spotrebiče, ktoré však majú v slovenských domácnostiach hojné zastúpenie. Sú veľmi obľúbené pre rýchlosť a variabilitu prípravy jednotlivých pokrmov.

Mixéry a šľahače sa dajú jednoducho rozdeliť do troch kategórií.

Ručné šľahače – tento malý a výkonný spotrebič obsahuje takmer vždy metle, ktoré umožňujú šľahať, miesiť alebo kosiť. Oproti obľúbeným tyčovým mixérom sú ťažšie, ale bežne sú v základe vybavené vyšším počtom rýchlostných stupňov.

Tyčové mixéry – jedná sa o najobľúbenejší typ mixérov na slovenskom trhu. Tyčové (niekedy nazývané ponorné) mixéry sú veľmi ľahké, praktické s možnosťou voľby najrôznejšieho príslušenstva. Tyčové mixéry sú oproti ručným šlehačům výrazne skladnejšie, ale takmer vždy mávajú menší výkon.

Stolné šľahače a mixéry – jedná sa o najbezpečnejším druh mixérov, ale aj s najväčšou hmotnosťou. Skladajú sa z plastovej nádoby a pevnej základne s pohonnou jednotkou. Cena týchto mixérov býva vždy vyššia ako u tyčových a ručných mixérov (šľahačov).

Pri výbere šľahačov a mixérov sa zamerajte na niekoľko parametrov, ktoré sú pre výber najideálnejšieho spotrebiče veľmi dôležité. Zamerajte sa na: – spôsob použitia, hmotnosť, materiál, príkon, počet rýchlostí, praktickosť pri umývaní, príslušenstvo a v neposlednom rade aj cenu.

Spôsob použitia – tu si premyslite, ako často budete mixér (šľahač) používať a ktorý z dostupných druhov je pre vás ten najlepší (ručný šľahač, tyčový mixér, stolný mixér – šľahač)

Hmotnosť – tyčový mixér odporúčame čo najľahší (z tyčového mixéra s hmotnosťou viac ako 1kg vás určite po dlhšej dobe začne bolieť ruka)

Materiál – mixéry sa vyrába prevažne vždy z plastu. Čím viac nerezu na ňom nájdete, tým lepšie (minimálne na ponorných častí mixéra).

Príkon – tu je jasné pravidlo (čím vyššie, tým lepšie). Pri častejšom používaní mixéra sa zamerajte na výkonnejšie spotrebiča. Na trhu nájdete mixéry s výkonom od 250W do cca 1200W. Záleží len na vás pre aký sa rozhodnete.

Počet rýchlostí – z dôvodu praktickosti je vhodné aby mal mixér (šľahač) niekoľko rýchlostných stupňov. Ak vám mixér ponúka viac ako 10, určite ich nevyužívate (ich vzájomná rozdielnosť v odstupňovaní nebude výrazná).

Praktickosť pri umývaní – čím jednoduchší mixér, tým lepšie. Vhodná je aj ľahká rozoberateľnost a možnosť umývania pod prúdom vody alebo v umývačke riadu.

Testy mixérov a šľahačov

Testy mixérov a šľahačov

Príslušenstvo – čím viac funkčného príslušenstva, tým lepšie (pozor na kvalitu spracovania).

Cena – mixér sa dá zaobstarať z za 250Kč, jeho kvalita však nebude dobrá. Odporúčame investovať do mixéra (šľahača) cca 1500Kč a určite budete spokojní. Ak ste náročnejší a ste si istí, že mixér budete využívať takmer každý deň. Môžete si zaobstarať prístroj aj za cca 5000kč.

Pre jednoduchší výber použite testy mixérov a šľahačov:

Testy mixérov a šľahačov – víťaz testu 2016/2017

Hľadáte, ktorý mixér (šľahač) je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších mixérov (šľahačov) podľa nemeckého Testberichte.de

  • KitchenAid 5KFC 3515 EER – 240W, 1,3kg, rýchlosti – 2, viac…       hodnotenie 1,0
  • WMF Kult X – 320W, 1,5L, rýchlosti – 2, viac…                                    hodnotenie 1,0
  • Severin HM3820 – 300W, 1,4kg, rýchlostí – 5, viac…                         hodnotenie 1,0
  • Electrolux ESB2500 – 300W, 1,9kg, rýchlosti – 1, viac...                    hodnotenie 1,4
  • Kenwood CH 580 – 450W, 1,15kg, rýchlosti – 2, viac…                     hodnotenie 1,4
  • Philips HR1673/90 – 450W, 1,15kg, rýchlosti – 2, viac…                   hodnotenie 1,5
  • Kenwood HDP408 – 800W, 1,9kg, rýchlosti – 10, viac…                   hodnotenie 1,5
  • BOSCH MFQ3540 – 450W, 1,4kg, rýchlosti – 5, viac…                       hodnotenie 1,6
  • BOSCH MSM 6B150 – 300W, 0,7kg, rýchlosti – 1, viac…                   hodnotenie 2,2

Zobrazte si ďalšie informácie o mixéroch z testov

Zdroj: Testberichte.de
Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré sú určené pre nemecký trh.

U nás sú aktuálne najobľúbenejšie (najlepšie hodnoceni) tieto mixéry (šľahača):

Zobrazte si kompletnú ponuku najpredávanejších mixérov (šľahačov)

Testy mixérov a šľahačov 2017, Testy mixérov a šľahačov 2016