Testy mixérov a šľahačov

Testy mixérov a šľahačov Ako vybrať najlepší mixér (šľahač) ?

Testy mixérov a šľahačov - víťaz testu 2017/2018

Testy mixérov a šľahačov – víťaz testu

Testy mixérov a šľahačov 2017/2018 – Mixéry (šľahače) patrí medzi menšie spotrebiče, ktoré však majú v slovenských domácnostiach hojné zastúpenie. Sú veľmi obľúbené pre rýchlosť a variabilitu prípravy jednotlivých pokrmov.

Mixéry a šľahače sa dajú jednoducho rozdeliť do troch kategórií.

Ručné šľahače – tento malý a výkonný spotrebič obsahuje takmer vždy metle, ktoré umožňujú šľahať, miesiť alebo kosiť. Oproti obľúbeným tyčovým mixérom sú ťažšie, ale bežne sú v základe vybavené vyšším počtom rýchlostných stupňov.

Tyčové mixéry – jedná sa o najobľúbenejší typ mixérov na slovenskom trhu. Tyčové (niekedy nazývané ponorné) mixéry sú veľmi ľahké, praktické s možnosťou voľby najrôznejšieho príslušenstva. Tyčové mixéry sú oproti ručným šlehačům výrazne skladnejšie, ale takmer vždy mávajú menší výkon.

Stolné šľahače a mixéry – jedná sa o najbezpečnejším druh mixérov, ale aj s najväčšou hmotnosťou. Skladajú sa z plastovej nádoby a pevnej základne s pohonnou jednotkou. Cena týchto mixérov býva vždy vyššia ako u tyčových a ručných mixérov (šľahačov).

Pri výbere šľahačov a mixérov sa zamerajte na niekoľko parametrov, ktoré sú pre výber najideálnejšieho spotrebiče veľmi dôležité. Zamerajte sa na: – spôsob použitia, hmotnosť, materiál, príkon, počet rýchlostí, praktickosť pri umývaní, príslušenstvo a v neposlednom rade aj cenu.

Spôsob použitia – tu si premyslite, ako často budete mixér (šľahač) používať a ktorý z dostupných druhov je pre vás ten najlepší (ručný šľahač, tyčový mixér, stolný mixér – šľahač)

Hmotnosť – tyčový mixér odporúčame čo najľahší (z tyčového mixéra s hmotnosťou viac ako 1kg vás určite po dlhšej dobe začne bolieť ruka)

Materiál – mixéry sa vyrába prevažne vždy z plastu. Čím viac nerezu na ňom nájdete, tým lepšie (minimálne na ponorných častí mixéra).

Príkon – tu je jasné pravidlo (čím vyššie, tým lepšie). Pri častejšom používaní mixéra sa zamerajte na výkonnejšie spotrebiča. Na trhu nájdete mixéry s výkonom od 250W do cca 1200W. Záleží len na vás pre aký sa rozhodnete.

Počet rýchlostí – z dôvodu praktickosti je vhodné aby mal mixér (šľahač) niekoľko rýchlostných stupňov. Ak vám mixér ponúka viac ako 10, určite ich nevyužívate (ich vzájomná rozdielnosť v odstupňovaní nebude výrazná).

Praktickosť pri umývaní – čím jednoduchší mixér, tým lepšie. Vhodná je aj ľahká rozoberateľnost a možnosť umývania pod prúdom vody alebo v umývačke riadu.

Najlepšie mixér 2017/2018

Najobľúbenejšie mixér

Príslušenstvo – čím viac funkčného príslušenstva, tým lepšie (pozor na kvalitu spracovania).

Cena – mixér sa dá zaobstarať z za 250Kč, jeho kvalita však nebude dobrá. Odporúčame investovať do mixéra (šľahača) cca 1500Kč a určite budete spokojní. Ak ste náročnejší a ste si istí, že mixér budete využívať takmer každý deň. Môžete si zaobstarať prístroj aj za cca 5000kč.

Pre jednoduchší výber použite testy mixérov a šľahačov:

Testy mixérov a šľahačov – víťaz testu 2017/2018

Hľadáte, ktorý mixér (šľahač) je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších mixérov (šľahačov) podľa nemeckého Testberichte.de a rakúskeho Preisvergleich.at

Najlepšie mixéry a šľahače podľa nemeckého Testberichte.de

Zdroj: Testberichte.de

Najlepšie mixéry a šľahače podľa rakúskeho Preisvergleich.at

  • Bosch MFQ 4030 – 500W, 1,5kg, rýchlosti – 5, viac…                       hodnotenie 1,0
  • KitchenAid 5KHB 2571 – 180W, 3,5kg, rýchlosti – 5, viac…             hodnotenie 1,3
  • Braun MQ 9045 X – 1000W, 5kg, rýchlosti , viac…                            hodnotenie 1,4
  • Kenwood HM 680 – 350W, 3,2kg, rýchlosti – 5, viac…                      hodnotenie 1,5
Testy mixérov a šľahačov - Najlepšie hodnotené mixéry a šľahače 2018

Testy mixérov a šľahačov

Zdroj: Preisvergleich.at

Zobrazte si ďalšie informácie o mixéroch z testov

Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré sú určené pre nemecký trh.

U nás sú aktuálne najobľúbenejšie (najlepšie hodnoceni) tieto mixéry (šľahača):

Zobrazte si kompletnú ponuku najpredávanejších mixérov (šľahačov)

Testy mixérov a šľahačov 2018, Testy mixérov a šľahačov 2017