Testy kosačiek

Testy kosačiek 2018/2019 – Ako vybrať kosačku?

Testy kosačiek trávy - víťaz testu 2019

Testy kosačiek trávy – víťaz testu

Testy kosačiek 2018/2019 – Každý kto má doma trávnik vie, že je potrebné sa o neho starať a pravidelne ho kosiť. Pravidelné kosenie je najdôležitejším pravidlom pre získanie krásneho trávnika. Vaše rozhodovanie pri výbere kosačky na trávu bude spojené s požiadavkou na jej pohon (ručné alebo motorové), na veľkosť kosenej plochy (malá, stredná a veľká), na spôsob žacieho ústrojenstva (vretenové, rotačné, listovej, bubnové prípadne strunové), na členitosti terénu a v neposlednom rade na cenu kosačky.

Druh pohonu kosačky

Ručné kosačky – ich pohon obstaráva iba majiteľ a neodporúčame je pre to pre kosenie väčších trávnatých plôch. Ručné kosačky nedokážu pokosiť trávny porast priamo pri prekážky (obrubník, kamene, atď.). Preto je vhodné zaobstarať si aj ručné nožnice pre zastrihnutie jednotlivých detailov.

Motorové kosačky – sú vybavené buď benzínovým alebo elektrickým motorom.

Benzínové motory – sú vhodné u kosačiek na kosenie väčšie plochy (min.500m2), pretože sú výkonnejšie ako tie s elektrickým pohonom. Ich výkon je udávaný v kW, HP (Horsepower – konských silách) alebo PH (PferdeStärke). Pozor však na hluk (benzínový je oproti elektrickému výrazne hlučnejší)

Elektrické motory – sú vhodné u kosačiek max. Do 750m2, Sú výrazne tichšie ako benzínové, ale oproti nim sú veľmi limitované dĺžkou prívodného kábla el.napájení. Pozor na častú chybu pri kosení s el.sekačkou a to: – pozíciu kabele je nutné vždy strážiť, pretože jeho zničeniu (preseknutia) je celkom jednoduchou záležitosťou.
Zvláštnym typom elektrických kosačiek sú kosačky akumulátorové (nabíjací). Tieto kosačky v sebe prepájajú kombinácii tichosti elektrické kosačky a zároveň nemusia mať priameho napojenia pri kosení na elektrický kábel. Doba prevádzky je však obmedzená kapacitou batérie.

Veľkosť kosenej plochy:

Malé (do 500m2) – najčastejšie sa používajú ručné a elektrické kosačky so záberom max. Do 40cm
Stredná (do 1500m2) – používajú sa ako elektrické kosačky, tak kosačky motorové so záberom cca do 55cm.
Veľké (nad 1500m2) – tu sa už nejedná o klasické motorové kosačky, ale o riderov alebo motorovej traktory. Ich záber je aj 120cm.
Tu je take dôležité zamerať sa na veľkosť zberného koša kosačky a to z dôvodu nutnosti vysypávanie posekanej hmoty (25L-350L). Dôkladne si premyslite čo vykonáte s pokosenou trávou (najlepšie kompostujte).

Testy kosačiek trávy - Najlepšie hodnotená ručné kosačka

Testy kosačiek trávy – Najlepšie hodnotená ručné kosačka

Žacie ústrojenstvo kosačky:

Vretenové – pracujú na princípe strihanie nožníc. Veľmi často toto ústrojenstvo nájdeme u ručných kosačiek. Tento princíp kosenia je najkvalitnejšie s akým sa môžete pri kosení stretnúť – je veľmi prospešný vášmu trávnikov.

Rotačné – jedná sa o dva rýchlo sa otáčajúce nože, okolo spoločnej osi. Kosačky s týmto ústrojenstvom sú najrozšírenejším druhom kosačiek trávy.

Listové – pracujú na princípe dvoch proti sebe sa pohybujúcich nožov. Ideálne pre kosenie vysokej trávy, ktorá sa kosí 2-3 do roka.

Bubnové – tu nájdete rotujúce bubon s daným počtom zavesených nožov. Ako kosačky listovej sa využíva na kosenie vysokej trávy.

Strunové (tzv. Krovinorez) – sú vhodné na kosenie neprístupných plôch, kde je problematická manipulácia s iným typom kosačiek.

Charakter terénu – čím viac členitý terén je, tým viac je dôležité, aby kosačka mala tzv. Pojazd s možnosťou nastavenia rýchlosti. Pri veľkosti kosenej plochy nad 500m2 je jedz absolútnou nutnosťou. Tiež je veľmi dôležité aby kosačka mala všetky kolesá s väčším priemerom.

Najlešie kosačky 2018

Najobľúbenejšie kosačky

Cena kosačiek je závislá na kombináciu vyššie uvedených typoch jednotlivých kosačiek trávy a z tohto dôvodu je veľmi rozmanitá.

Pri výbere kosačiek na trávu však myslite aj na údržbu vr. ich pravidelného servisu – dostupný a pravidelný servis je základom bezproblémového používania kosačiek.

Pre ľahší výber použite testy kosačiek 2019:

Testy a hodnotenia kosačiek je pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Nezabudnite na dôležité príslušenstvo záhradných kosačiek.

Testy kosačiek trávy – víťaz testu najlepšie kosačka trávy

Hľadáte, ktorá kosačka je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších kosačiek podľa nemeckého Testberichte.de

Ako bonus prinášame najlepšie hodnotenou ručnú kosačku:

  • Fiskars Momentumručné-vretenová , záber–45cm                            hodnotenie 1,5

Ďalej klasické kosačky trávy

  • Einhell AKU GE-CM 33 – Aku., záber 33cm, zberný kôš 30L, 11,9kg     hodnotenie 1,0
  • Hecht 5484 SXE 5in1 – Motor – 3,7kW, záber 46cm, zberný kôš 60L   hodnotenie 1,4
  • AL-KO Comfort 40E – Motor – 1,4kW, záber 40cm, zberný kôš 43L     hodnotenie 1,5
  • AL-KO Comfort 38.5 Li – Aku., záber 37cm, zberný kôš 45L                  hodnotenie 1,7

Zdrój: Testberichte.de

Niektoré z produktov patrí medzi novinky na niektoré sú určené pre nemecký trh.

Zobrazte si ďalšie informácie o kosačkách z testu

U nás sú aktuálne najobľúbenejšie (najlepšie hodnoceni) tieto kosačky trávy

Zobrazte si kompletnú ponuku najpredávanejších kosačiek trávy

Testy kosačiek trávy 2018/2019, Testy kosačiek trávy 2017, Testy kosačiek trávy