Testy fitness náramkov

Testy fitness náramkov – Ako vybrať najlepší fitnes náramok

Testy fitness náramkov - víťaz testu 2020/2021
Testy fitness náramkov – víťaz testu

Testy fitness náramkov 2021 – Fitness náramky sa nenápadne snaží vytlačiť do pozadia klasické náramkové hodinky, hoci kvôli potrebe ich častejšieho nabíjania sa práve táto zámena príliš neodporúča. Okrem toho, že ukazujú presný čas, dokážu bez pripojenia k mobilu zmerať tep alebo počet nachodených kilometrov, môžete si na nich nastaviť budenie, niektoré typy vie aj fotiť. Po spárovaní s mobilným telefónom cez Bluetooth potom môžete využiť všetky ich funkcie naplno.

Pri výbere vhodného fitnes náramku si zistite, čo všetko vie ten, ktorý sa vám páči, a rozhodnite sa, či pre monitorovanie vašich aktivít postačí klasický krokomer alebo budete vyberať zo širokej ponuky športtesterov.

Aký je rozdiel medzi fitness náramkom a sporttesterom?

Tie jednoduchšie a cenovo dostupnejšie fitness náramky – chytré náramky alebo tiež krokomery – počítajú iba vaše kroky. Fungujú samostatne bez prepojenia s mobilným telefónom. Využijete ich hlavne pre motiváciu k pohybu, pre denné počítanie vašich krokov a dĺžky prejdenej či zabehnutej trasy. Nedostatkom je, že nebývajú najpresnejšie a snímanej hodnoty sa môžu u rôznych typov ľahko odlišovať. Tie najobyčajnejšie krokomery môžete zaobstarať už za 10 EUR.

Športové funkcie zvládnu športtestery, ktoré vám priebežne meria tepovú frekvenciu, spánkovú aktivitu, spálené kalórie a pod., Ak dlho sedíte, upozorní vás na nutnosť pohybu alebo zaznamenajú spotrebu kyslíka. Cenová relácia týchto výrobkov začína niekde na 30 EUR, ale sú aj špičkové zariadenia s cenou cez 400 EUR.

Klasické športtestery majú rovnaké funkcie ako krokomery, tak ako fitness náramky môžu fungovať bez prepojenia s mobilom, ale navyše sú vybavené potrebné výškomerom a GPS, a sú schopné zmapovať ušlú trasu bez potreby mobilu. Sú určené predovšetkým pre začínajúcich alebo príležitostné športovca. Po bezdrôtovom spárovaní náramku s hrudným pásom bude meranie a záznam vašich aktivít alebo reakcia vášho tela na pohyb presnejšie.

Tie najlepšie športtestery využijú pokročilí športovci, ktorí tak môžu získať podrobnejšie informácie o aktivite, pomôžu pri optimalizácii tréningového plánu a odhalí vaše prípadné rezervy. Vo svojom vybavení majú navyše akcelerometer, teplomer alebo kompas a vie snímať tiež hladinu stresu, dĺžku a kvalitu spánku, zvládnu prichádzajúce volania aj SMS, predpovede počasia, vďaka špeciálnym funkciám dokážu sledovať pozíciu jednotlivca alebo celej skupiny v reálnom čase a sú schopné dokonca aj automaticky rozpoznať nehodu a odoslať núdzovú správu.

Na čo sa zamerať pri výbere

Pri robení fitness náramku si preto si najskôr zistite, čo všetko vie a či práve ten náramok, ktorý vám padol do oka, má všetky pre vás potrebné funkcie a spĺňa všetky vaše požiadavky. Vzhľad alebo farba je v tomto prípade určite až na poslednom mieste.

Jedným z hlavných aspektov, na ktorý by ste sa mali zamerať, je výdrž nabitia batérie. Sú výnimky, u ktorých pol roka nemusíte dobíjať batériu, ale väčšina z ponúkaných má iba jednodňové až päťdňový výdrž a ich časté nabíjanie sa pre vás po čase môže stať nočnou morou. Zvyčajne platí, že čím viac funkcií fitness náramok má, tým väčšiu má spotrebu energie a o to častejšie ho budete nabíjať. Priemerná doba nabíjania náramku je 1,5 až 2 hodiny.

Pri výbere displeja by vám mala vyhovovať hlavne veľkosť písma a zoradenie funkcií podľa vašich potrieb.

Dôležitá je tiež odolnosť náramku voči vode, napr. Pri sprchovaní alebo umývaní. Aj pri certifikácii IP67, ktorú majú len niektoré z nich, môže byť náramok pod vodou najdlhšie po dobu 30 minút v maximálnej hĺbke 1 m, ale pre potápanie alebo plávanie nie je vhodný.

Najpredávanejší a najlepšie hodnotené fitness náramky 2020
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené fitness náramky

Nezabudnite ani na hmotnosť náramku, ktorú dokážete rešpektovať a ktorá vám nebude na obtiaž. Remienok by mal byť z príjemného materiálu, nemal by prekážať na zápästie a mal by sa po opotrebení dať ľahko vymeniť.

Pre ľahší výber použite testy fitness náramkov 2021:

Hodnotenie a testy fitness náramkov je pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý fitness náramok je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších fitness náramkov podľa nemeckého Testberichte.de

Testy fitness náramkov 2021 – víťaz testu najlepších fitness náramkov

  • Honor Band 5 – Android + iOS, 23g, viac …                                           – hodnotenie 1,9
  • Xiaomi Mi Band 4 – Android + iOS, 22g, viac …                                     – hodnotenie 2,3
  • Polar A370 – Android + iOS, 38g, viac …                                                 – hodnotenie 2,5
  • Fitbit Charge 4 – Android + iOS, 190g, viac …                                        – hodnotenie 2,7
  • Samsung Galaxy FIT SM-R370 – Android + iOS, 23g, viac …                – hodnotenie 2,7

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si viac informácií o fitness náramkoch z testuNiektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré sú určené pre nemecký trh.

U nás sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšia) tieto fitness náramky

Najpredávanejšie lacné fitness náramky (budget)
TOP Názov Obrázok Hmotnosť Bluetooth Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Xiaomi Mi Band 3 Xiaomi Mi Band 3 20 g ano 16 1,5 Viac
2 Xiaomi Mi Band 4C Xiaomi Mi Band 4C 13 g ano 10 2,7 Viac
3 Niceboy X-fit Plus Niceboy X-fit Plus 25 g ano 14 1,8 Viac
Najpredávanejšie štandardné fitness náramky
TOP Názov Obrázok Hmotnosť Bluetooth Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Huawei Band 4 Huawei Band 4 24 g ano 24 1,7 Viac
2 Niceboy X-Fit ACTIVE Niceboy X-Fit ACTIVE 25 g ano 25 1,6 Viac
3 Samsung Galaxy Fit SM-R370 Samsung Galaxy Fit SM-R370 23 g ano 30 1,6 Viac
Najpredávanejšie TOP fitness náramky premium
TOP Názov Obrázok Hmotnosť Bluetooth Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Huawei Band 6 Huawei Band 6 18 g ano 43 1 Viac
2 Huawei Band 3 Pro Huawei Band 3 Pro 25 g ano 50 1,6 Viac
3 Huawei TalkBand B6 Huawei TalkBand B6 250 g 185 0 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší fitness náramky

Testy fitness náramkov 2021