Testy elektrokolobežiek

TESTY elektrokolobežiek – Ako vybrat najlepšie elektrokolobežku

TOP prémium produkt v kategórii elektrokolobežky 2022/2023
TOP prémium produkt v kategórii elektrokolobežky 2022/2023

Testy elektrokolobežiek 2023 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) elektrokolobežiek na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov elektrokolobežiek a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie elektrokolobežky. Všetky testy a recenzie elektrokolobežiek sú aktuálné 2023.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie elektrokolobežku

 

Pokiaľ aj vy zvažujete obstaranie elektrokolobežky, máme pre vás cenné rady a informácie, vďaka ktorým zistíte, ako si vybrať elektrokolobežku na mieru vašim predstavám.

 

Prečo si zaobstarať elektrokolobežku?

Kolobežky už dávno nie sú iba detskou záležitosťou. A to najmä tie s motorom. Elektrokolobežka je do istej miery módnou záležitosťou, ktorú musíte mať.

Spoľahlivo vás ale pomerne rýchlo dopraví do práce alebo na nákup, vyberať ale môžete aj terénne kolobežky, ktoré dajú nový ráz vašim výletom. Na rozdiel od kolesa elektrokolobežku ľahko zbalíte do kufra auta a ani v byte vám nezaberie veľa miesta.

 

Typy elektrokolobežiek

Mestské elektrokolobežky sú malé, ľahké a skladné. Menšie kolieska vás spoľahlivo prevezú mestom a sú určené na pohyb po rovnom a pevnom teréne.

Bežne s nimi dosiahnete rýchlosť okolo 25 – 30 km/hod. a ľahko ich behom pár minút zložíte na prenášanie alebo naloženie do auta.

Dojazdová kapacita mestských elektrokolobežiek sa líši v závislosti od kapacity a veľkosti batérie, priemerne s nimi ale na jedno nabitie zvládnete 15 – 30 km.

Terénne elektrokolobežky mávajú väčšie kolesá, masívnejšiu konštrukciu a celkovo pôsobia väčším a pevnejším dojmom. Zvládnu aj nerovný terén, sú tak ideálne na výlety za prírodou.

Kolesá sa nelíšia iba veľkosťou, ale aj typom. Oproti klasickým polyuretánovým kolesám bežných elektrokolobežiek majú kolesá nafukovacie a často tiež odpružené.

Zdoláte s nimi aj kopce a terén, sú rýchlejšie a majú dlhší dojazd, väčšinou 40 – 60 km. Samozrejme ale musíte počítať aj s vyššou obstarávacou cenou.

 

Ako vybrať elektrokolobežku

Ak už máte jasno, či siahnuť po elektrokolobežke do mesta alebo do terénu, je potrebné sa pozrieť aj na ďalšie parametre, ktoré by mali pri výbere hrať prím. Sú to predovšetkým…

1. Výkon elektrokolobežky – do mesta postačí menej výkonná, do terénu budete potrebovať silnejší.

Kolobežky s najnižším výkonom sa pohybujú na hranici 200 W a jedná sa skôr o detské elektrokolobežky. Pre dospelých je potrebné vyberať do mesta výkon okolo 400 W. Pre terénne elektrokolobežky ideálne výkon v rozmedzí 600 – 1000 W alebo ešte silnejší.

2. Maximálna rýchlosť elektrokolobežky sa odvíja najmä od výkonu. Samozrejme ju ovplyvňujú aj hmotnosť užívateľa a náročnosť terénu, bežné mestské elektrokolobežky ale zvládnu 20 – 30 km/hod, výkonné terénne kolobežky idú aj 50 km/hod.

Určite ale spočiatku neodporúčame voliť najrýchlejšie elektrokolobežky, pre deti a začiatočníkov bohato postačí aj 20 km/hod.

3. Kapacita batérie je udávaná v Ah a udáva maximálny dojazd na jedno nabitie. U elektrokolobežiek rozlišujeme 2 typy batérií – lítiové a olovené, ktoré už ale postupne z ponuky miznú. Lítiové batérie sú totiž ľahšie a majú väčšiu kapacitu aj dlhšiu životnosť.

4. Veľkosť a typ koliesok – pri jazde po rovných cestách v meste postačia malé polyuretánové kolieska, časom ale musíte počítať s ich opotrebením a výmenou. Pri jazde terénom sú potrebné väčšie nafukovacie kolesá, ktoré dlhšie vydržia, stačí ich občas prifúknuť. Malé kolieska sú síce dizajnovým doplnkom, majú však problém aj s menšími nerovnosťami, nie sú príliš stabilné a občas sa zaseknú. Naopak veľké kolesá pri kolobežkách môžu znížiť jej ovládateľnosť a sú tak vhodné pre skúsenejších jazdcov.

5. Brzdy – pri väčšine kolobežiek nájdeme klasické mechanické kotúčové brzdy ovládané páčkou. Poznáme ich tiež z bicyklov, pri kolobežkách je nimi niekedy vybavené jedno, inokedy obidve bicykle. Niektoré lacnejšie kolobežky s menším výkonom môžu mať aj menej rozšírené elektromagnetické brzdy, tie ale nie sú tak účinné a predlžujú brzdnú dráhu.

6. Hmotnosť – ľahšiu kolobežku určite uvítate v meste (od 4 kg), terénne elektrokolobežky zase mávajú ťažšiu a pevnejšiu konštrukciu (až 40 kg). A s tou súvisí aj maximálna nosnosť elektrokolobežky, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 50 – 150 kg.

7. Funkcie elektrokolobežiek a doplnky môžu byť ďalším dôležitým kritériom. Hodiť sa môže najmä:

  • zvonček a stojan
  • tachometer
  • osvetlenie a odrazky
  • displej zobrazujúci aspoň stav batérie

Hodiť sa ale môže tiež tempomat (jazda konštantnou rýchlosťou predlžuje životnosť batérie) alebo možnosť prepojenia displeja s mobilným telefónom.

  

Najpredávanejšie lacné elektrokolobežky 2022/2023[/caption]
Najpredávanejšie lacné elektrokolobežky 2022/2023

Pre ľahší výber použite testy elektrokolobežiek 2022/2023:

Hodnotenie a testy elektrokolobežiek sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – elektrokolobežka je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších elektrokolobežiek podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy elektrokolobežiek 2023 – víťaz testu najlepší elektrokolobežka

 

 1.  Ninebot MAX G30E II – 65km, 19kg, viac…  hodnotenie 1,4
 2.  Xiaomi Mi Pro 2 – 45km, 14,2kg, viac…  hodnotenie 1,5
 3.  Razor Power Core E-90 – 10km, 9,8 kg  hodnotenie 1,5
 4.  Xiaomi Mi 1S – 30km, 12,5kg, viac…  hodnotenie 2,4
 5.  EM2GO FW103 – 14km, 10,4 kg  hodnotenie 2,9

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu elektrokolobežiek

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto elektrokolobežky

Najpredávanejšie lacné elektrokolobežky (budget)
TOP Názov Obrázok Dojazd Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Sencor Scooter One S20 Sencor Scooter One S20 25 275 1,6 Viac
2 Kugoo S1 Kugoo S1 30 279 1,4 Viac
3 Bluetouch KIDS Bluetouch KIDS 7 115 1 Viac
Najpredávanejšie štandardné elektrokolobežky
TOP Názov Obrázok Dojazd Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 45 478 1,2 Viac
2 Kugoo Kirin M4 Kugoo Kirin M4 43 500 1,8 Viac
3 Ninebot Segway KickScooter F2 Ninebot Segway KickScooter F2 55 530 0 Viac
Najpredávanejšie TOP elektrokolobežky premium
TOP Názov Obrázok Dojazd Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Ninebot Segway MAX G30 II Ninebot Segway MAX G30 II 65 735 1,2 Viac
2 Kugoo Kirin G3 PRO Kugoo Kirin G3 PRO 80 1 487 3,9 Viac
3 Kugoo G2 PRO Kugoo G2 PRO 50 744 1,1 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší elektrokolobežky

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU elektrokolobežiek + NAJPREDÁVANĚJŠÍ elektrokolobežka ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu elektrokolobežiek (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2023 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší elektrokolobežky v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Ninebot MAX G30E II Lamax E-Scooter S 11600
Testy elektrokolobežiek – víťaz testu 2022/2023
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené elektrokolobežky 2021/2022
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy elektrokolobežiek 2022/2023


 
   

...

 

5/5 - (3 hlasov)