Testy pleťových krémov

TESTY pleťových krémov – Ako vybrat najlepšie pleťový krém

TOP prémium produkt v kategórii pleťové krémy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii pleťové krémy 2023/2024

Testy pleťových krémov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) pleťových krémov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov pleťových krémov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie pleťové krémy. Všetky testy a recenzie pleťových krémov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie pleťový krém

 

Stále máte pocit, že pre svoju pleť nerobíte všetko a že by ste chceli svoju starostlivosť zlepšiť? Základom každodennej starostlivosti o pleť je nielen kvalitný čistiaci krém, ktorý z pleti odstráni všetky nečistoty, ale aj krém, ktorý sa musí aplikovať pravidelne a denne.

Vždy by ste si mali vybrať správny krém podľa typu pleti a zohľadniť aj svoj vek.

 

4 základné typy pleti:

– Suchá pleť si vyžaduje výživnejšie a mastnejšie krémy, a keďže býva citlivejšia na niektoré chemické zložky, odporúča sa vyberať si krémy na prírodnej báze, ktoré neobsahujú parfumované zložky.

– Kombinovaná pleť je na niektorých miestach tváre suchá a na iných mastná, takže potrebujete krém, ktorý sa tomu dokáže prispôsobiť. Mal by znížiť nadmernú tvorbu kožného mazu a zároveň poskytnúť pleti dostatok živín a zvýšenú hydratáciu.

– Na ošetrenie mastnej pleti používajte ľahšie krémy alebo pleťové gély, ktoré nezaťažujú mastnú pleť a neucpávajú póry.

– Normálna pleť potrebuje najmä hydratáciu, živiny a zložky, ktoré spomaľujú tvorbu vrások. Ani pri tomto type pleti nie je pravda, že môžete používať akýkoľvek krém.

 

Výber pleťového krému podľa veku:

S pribúdajúcimi rokmi si pleť vyžaduje čoraz viac výživných zložiek.

– Vo veku do 30 rokov by ste mali pleti dodávať najmä hydratáciu.

– Vo veku od 30 do 40 rokov je vhodné používať krémy s vyšším obsahom výživných látok a zložiek, ktoré spomaľujú tvorbu vrások (anti-age krémy).

– Krémy určené na ošetrenie pleti vo veku od 40 do 50 rokov obsahujú množstvo živín, antioxidantov, vitamínov a látok proti starnutiu, ako aj kyselinu hyalurónovú, ktorá zabezpečuje dostatočnú hydratáciu a podporuje pružnosť.

– Okrem vyššie uvedených látok obsahujú pleťové krémy pre pleť po 50. roku života aj kolagén alebo látky, ktoré podporujú jeho tvorbu.

 

Denné a nočné krémy:

Existuje široká škála pleťových krémov rôznych značiek. Existujú univerzálne krémy, ktoré môžete používať na denné a nočné ošetrenie pleti, ale odborníci sa zhodujú, že ideálne je mať denný krém na deň a nočný krém na noc. Každý z týchto krémov totiž pôsobí inak.

Denný krém je navrhnutý tak, aby poskytol vašej pleti potrebnú hydratáciu a ochranu pred vonkajšími škodlivými vplyvmi. Zvyčajne má ľahkú textúru a veľmi rýchlo sa vstrebáva do pokožky. Kvalitný denný krém je založený na výživných a hydratačných časticiach a zvyčajne je obohatený o antioxidanty a vitamíny, väčšina z nich obsahuje aj ochranný UV filter, ktorý chráni pokožku pred slnečným žiarením. Neodporúča sa používať stále ten istý denný krém, ale v zime je vhodné používať hustejšie krémy a v lete ľahšie krémy.

Nočný krém je určený na regeneráciu pleti, dodáva jej vlhkosť a správne ju vyživuje. Rovnako ako v prípade denného krému, antioxidanty obsiahnuté v nočnom kréme znižujú starnutie pleti, zatiaľ čo iné látky pleť upokojujú a ďalšie ju vyživujú a regenerujú. V nočnom kréme je oveľa viac výživných zložiek ako v dennom kréme.

Nie je vhodné zamieňať používanie oboch krémov. Ak sa denný krém používa na noc, niektoré jeho zložky, ako napríklad UV filtre, zbytočne zaťažujú pokožku v noci. Rovnako nie je dobré používať nočný krém počas dňa, pretože jeho hustejšie zloženie môže na pleti vytvárať mastné škvrny.

Na pleť naneste len tenšiu vrstvu denného alebo nočného krému. Tým sa neucpávajú jednotlivé póry a pokožka sa dostatočne okysličuje.

Odporúča sa používať denný a nočný krém rovnakej rady, pretože jednotlivé zložky sa navzájom výborne dopĺňajú.

 

Typy krémov podľa označenia

– Krémy AA na zrelú a starnúcu pleť

– Na hydratáciu suchej a normálnej pleti sú k dispozícii BB krémy

CC krémy sú vhodné na prekrytie drobných nerovností alebo pigmentových škvŕn

– Na mastnú pleť a jej regeneráciu výrobcovia odporúčajú DD krémy

– Pre komplexnú starostlivosť o pleť a určitú nadradenosť ponúkajú výrobcovia krémy EE

  

Najpredávanejšie lacné pleťové krémy 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné pleťové krémy 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy pleťových krémov 2023/2024:

Hodnotenie a testy pleťových krémov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – pleťový krém je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších pleťových krémov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy pleťových krémov 2024 – víťaz testu najlepší pleťový krém

 

 1.  Sebamed Q10 – 75ml, viac…  hodnotenie 1,0
 2.  Weleda mandľový – 30ml, viac…  hodnotenie 1,0
 3.  Eucerin Volume-Filler – 50ml, viac…  hodnotenie 1,1
 4.  Vichy Nutrilogie 2 – 50ml, viac…  hodnotenie 1,2
 5.  Weleda Iris – 30ml, viac…  hodnotenie 1,4

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu pleťových krémov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto pleťové krémy

Najpredávanejšie lacné pleťové krémy (budget)
TOP Názov Obrázok Typ Objem Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Nivea Creme 400 ml Nivea Creme 400 ml 400 5 1,1 Viac
2 Dermacol Natural Mandlový nočný krém 50 ml Dermacol Natural Mandlový nočný krém 50 ml nočné 50 4 1,4 Viac
3 Dermacol Natural výživný mandlový denný krém v tubě suchá a citlivá pleť 50 ml Dermacol Natural výživný mandlový denný krém v tubě suchá a citlivá pleť 50 ml denné 50 4 1,1 Viac
Najpredávanejšie štandardné pleťové krémy
TOP Názov Obrázok Typ Objem Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 CeraVe hydratačný krém 340 g CeraVe hydratačný krém 340 g denné aj nočné 454 15 1,2 Viac
2 Bioderma Hydrabio Gel-Créme ľahký hydratačný gél-krém 40 ml Bioderma Hydrabio Gel-Créme ľahký hydratačný gél-krém 40 ml denné 40 13 1,1 Viac
3 Pyunkang Yul Calming Moisture Barrier Cream 50 ml Pyunkang Yul Calming Moisture Barrier Cream 50 ml 50 14 1,1 Viac
Najpredávanejšie TOP pleťové krémy premium
TOP Názov Obrázok Typ Objem Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Vichy Homme Hydra Mag C hydratačný krém 50 ml Vichy Homme Hydra Mag C hydratačný krém 50 ml denné aj nočné 50 23 1,5 Viac
2 La Roche Posay hĺbkovo vyživujúci obnovujúci krém pre veľmi suchú pleť Nutritic Intense Riche 50 ml La Roche Posay hĺbkovo vyživujúci obnovujúci krém pre veľmi suchú pleť Nutritic Intense Riche 50 ml 50 26 1,2 Viac
3 Beauty of Joseon Dynasty Cream 50 ml Beauty of Joseon Dynasty Cream 50 ml 50 22 1,3 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší pleťové krémy

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU pleťových krémov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ pleťový krém ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu pleťových krémov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší pleťové krémy v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Sebamed Q10 CeraVe hydratačný pleťový krém SPF25 52 ml
Testy pleťových krémov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené pleťové krémy 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy pleťových krémov 2023/2024


 
   

...

 

4.8/5 - (5 hlasov)