Testy ventilátorov

TESTY ventilátorov – Ako vybrat najlepšie ventilátor

TOP prémium produkt v kategórii ventilátory 2022/2023
TOP prémium produkt v kategórii ventilátory 2022/2023

Testy ventilátorov 2023 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) ventilátorov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov ventilátorov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie ventilátory. Všetky testy a recenzie ventilátorov sú aktuálné 2023.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie ventilátor

 

Väčšina z nás by horúce letné dni najradšej strávila pri vode, naši šéfovia už by z toho však tak nadšenie asi neboli. Či už musíte zvládnuť úmorná horúčavy v kancelárii alebo doma, bude pre vás kvalitné ventilátor obrovským pomocníkom. A ak si nie ste istí, aký typ ventilátora bude ideálny, radi vás prevedieme ich výberom.

Typy ventilátorov:

V súčasnej dobe môžeme na našom trhu nájsť hneď niekoľko typov ventilátorov. Niektoré sa budú skvele hodiť do kancelárie, iné vás zase budú príjemne ochladzovať počas tropických nocí.

Stojanový ventilátor – je asi najpoužívanejší a skvele si poradí s ochladením celej miestnosti. Jedná sa o klasický vetrák s možnosťou automatického otáčania. Jeho alternatívou potom môže byť stĺpový ventilátor, ktorý síce nebýva tak účinný, často je však doplnený aj o ďalšie funkcie, medzi ktoré patrí napríklad čistenie vzduchu.

– Stolný ventilátor – patrí tiež k veľmi obľúbeným. Neporadí si síce s ochladením tak veľké plochy ako stojanový vetrák, môže nás však efektívne osviežiť treba pri práci v kancelárii, milo prekvapí tiež nízkou cenou – kvalitné kúsky začínajú už na 20 EUR.

– Stropné ventilátory – sú ideálnym riešením v miestnostiach, kde pre klasické ventilátory nemôžete nájsť efektívne umiestnenie. Zakúpiť ich môžete samostatne, často bývajú tiež doplnkom stropných svietidiel. Vďaka svojmu umiestneniu navyše dokážu rovnomerne ochladiť celý priestor.

– Samozrejme nesmieme zabudnúť tiež na štvrtý najčastejšie zaobstarávaný ventilátor do kúpeľne, ktorý bude efektívne odvádzať vlhkosť aj nežiaduce pachy z miestnosti a zabráni tak tvorbe plesní.

V ponuke predajcov samozrejme môžeme nájsť aj ďalšie druhy vetrákov ako sú napríklad malé USB vetráky, ktoré vás osviežia pri práci pri počítači, veľké podlahové ventilátory vhodné do hál a priemyselných objektov alebo tiež ventilátory na solárny pohon. Oproti často používané klimatizáciu majú vetráky jednu nespornú výhodu – nie sú škodlivé nášmu zdraviu.

Na čo si dať pri výbere pozor:

Že je ideálny vyberať ventilátory u spoľahlivých a overených predajcov, vám určite pripomínať nemusíme. Pri ich nákupe je však niekoľko dôležitých kritérií, ktorých by sme si mali všímať.

– Výkon ventilátora

Pred nákupom by ste mali najprv vykonať veľmi jednoduchý prepočet, vďaka ktorému zistíte, či má vetrák dostatočnú kapacitu na ochladenie vybranej miestnosti. Pre obytné priestory postačí 1-2 výmeny vzduchu za hodinu, v kancelárii je však odporúčané týchto výmen v hodine 5-8. Najprv teda zistite objem miestnosti v m3 (šírka x dĺžka x výška) a vynásobte ho potrebným počtom výmen. Kvalitné vetráky potom mávajú túto hodnotu v m3 za hodinu väčšinou uvedenou.

– Hlučnosť prevádzky

Predovšetkým v sparných letných dňoch býva zaspávanie veľmi náročné. Vyberajte teda čo možno najtichšie ventilátory, ktoré sa stanú účinným pomocníkom a nie nočnou morou. Rovnako tak vám príliš hlasný vetrák môže kaziť sústredenosť pri práci. Ako tiché ventilátory môžeme označiť tie, ktoré sa zmestia do 30 dB, stredne tiché sú potom v rozmedzí 30 – 50 dB, hlasnejší sa potom hodí skôr do priemyselných hál a výroby.

– Bezpečnosť a užitočné funkcie

Aj pri výbere ventilátora je potrebné zistiť, či je pre naše účely dostatočne bezpečný. Vetrák by mal byť vždy vybavený ochrannou mriežkou, ktorá nás ochráni pred zranením točiacimi sa lopatkami.

Výhodou určite bude tiež možnosť výberu z viacerých predvolených programov intenzity, ktoré si v ideálnom prípade môžeme regulovať diaľkovým ovládaním.

Predovšetkým u stĺpových či klasických stojanových ventilátorov by sme mali dbať na kvalitu ich konštrukcie. Tá zaručí dostatočnú stabilitu vetráku a zároveň nás tiež nebude obťažovať nepríjemné vŕzganie či pískanie pri otáčaní ventilátora.

  

Najpredávanejšie lacné ventilátory 2022/2023[/caption]
Najpredávanejšie lacné ventilátory 2022/2023

Pre ľahší výber použite testy ventilátorov 2022/2023:

Hodnotenie a testy ventilátorov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – ventilátor je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších ventilátorov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy ventilátorov 2023 – víťaz testu najlepší ventilátor

 

 1.  Rowenta Turbo Silence Extreme VU5640 – 40cm  hodnotenie 1,4
 2.  Klarstein Skyscraper 3G – 50W, viac …  hodnotenie 1,6
 3.  Dyson AM07 – 56W  hodnotenie 1,7
 4.  Honeywell HT- 900E – 26cm  hodnotenie 2,1
 5.  Tristar VE-5905 – 30W, viac …  hodnotenie 2,4
 6.  Clatronic T-VL 3546 – 50W  hodnotenie 2,7

 

Najobľúbenejší ventilátor s pomerom cena / výkon

Klarstein EMPIRE DSM3-EmpireStateW– 41cm, viac … – hodnotenie 1,5

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu ventilátorov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto ventilátory

Najpredávanejšie lacné ventilátory (budget)
TOP Názov Obrázok Typ Príkon Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Sencor SFE 2327WH Sencor SFE 2327WH 30 14 1,6 Viac
2 Kanlux 14951 VENETO-15B Kanlux 14951 VENETO-15B 15 11 0 Viac
3 Linder Exclusiv SV3000S Linder Exclusiv SV3000S 45 15 0 Viac
Najpredávanejšie štandardné ventilátory
TOP Názov Obrázok Typ Príkon Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Sencor SFT 3113BK Sencor SFT 3113BK 50 31 1 Viac
2 Klarstein Windflower VTS9 Klarstein Windflower VTS9 50 36 1 Viac
3 Rohnson R-859 Rohnson R-859 37 0 Viac
Najpredávanejšie TOP ventilátory premium
TOP Názov Obrázok Typ Príkon Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Dyson AM07 Dyson AM07 56 292 1 Viac
2 Rohnson R-8600 Rohnson R-8600 28 104 1,3 Viac
3 Duux Whisper Smart Duux Whisper Smart 27 181 0 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší ventilátory

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU ventilátorov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ ventilátor ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu ventilátorov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2023 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší ventilátory v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Rowenta Turbo Silence Extreme VU5640 Sencor SFE 3040SL
Testy ventilátorov – víťaz testu 2022/2023
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené ventilátory 2022/2023
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy ventilátorov 2022/2023


 
 

 

4.9/5 - (12 hlasov)