Testy sendvičovačov

Testy sendvičovačov – Ako vybrať najlepší toustovač (sendvičovač)

Testy sendvičovačov (toustovačov) - víťaz testu 2020

Testy sendvičovačov (toustovačov) – víťaz testu

Testy sendvičovačov 2020 – Skvele opečená šunka s plátkom zeleniny doplnená o krásne sa ťahajúce syr. A to všetko v úžasne chrumkavom toastu. Tiež milujete klasické sendviče? Alebo dávate prednosť sladkým vaflím s jahodami a šľahačkou? Potom sa nezaobídete bez kvalitného sendvičovača. Ak neviete, ako vybrať spotrebič, ktorý zvládne nadýchané a chrumkavé toasty ľavou zadnou, nenechajte si ujsť nasledujúce riadky.

Podľa čoho vybrať sendvičovač?

V prvom rade samozrejme záleží na tom, aké pokrmy si budete chcieť v hriankovača pripravovať. Ak sa uspokojíte len s klasickými toasty, bude pre vás ideálnou bežný toaster strednej kvality, ktorý bežne kúpite už okolo 500, – Sk. V posledných rokoch však veľmi vzrástli v obľube multifunkčné sendvičovače, v ktorých zvládnete okrem toastov pripraviť tiež obľúbené vafle, opečenou zeleninu alebo napríklad plnené tortilly a lahodné panini. S akými typmi sendvičovačom sa teda najčastejšie môžete stretnúť?

Klasické sendvičovače – ako už sme vysvetlili vyššie, jedná sa o spotrebiče, ktoré skrátka zvládajú len a len prípravu klasických toastov. Výhodou je samozrejme ich priaznivá obstarávacia cena úplne jednoduché použitie. Aj u bežných toasterov by sme však nemali podceniť ich kvalitu. Namiesto nadýchané a chrumkavé desiaty by sme sa totiž mohli stretnúť sa stlačenú tvdu plackou.

Multifunkčné sendvičovača – zvládajú okrem zapečenie bežných toastov tiež ďalšie obľúbené dobroty. Väčšinou disponujú výmennými platničkami, ktoré sú špeciálne tvarované pre zapekanie panini, prípravu vaflí alebo grilovanie mäsa a zeleniny. Pri ich výbere by sme sa mali zamerať najmä na ich výkon, ktorý bude potrebné práve k príprave mäsa a ďalších náročnejších pokrmov. Ani multifunkčné hriankovače nás svojim obstaraním nezruinujú, ich ceny dnes začínajú už na necelé tisícok korún.

Kontaktné grily – síce nie sú určené výhradne na prípravu toastov, pre ich zapečenie vám však tiež skvele poslúži. Najväčšou výhodou je určite ich široký záber použitia, pripraviť na nich môžete výborné steaky aj zdravé ryby, rovnako tak na nich môžete grilovať svieži zeleninu.

Dôležitá kritériá pre výber

Okrem plánovaného využitia by sme si mali uvedomiť aj pre koľko osôb budeme sendviče najčastejšie pripravovať. V ponuke predajcov bežne nájdeme klasické dvojplatničkový hriankovače, môžeme si však zvoliť tiež Jednoplatničkový variant alebo sendvičovač, v ktorom naraz pripravíte aj 4 toasty.

Rovnako ako u ďalšieho kuchynského riadu, je tiež u sendvičovače dôležitý povrchový materiál platničiek. Väčšina produktov na našom trhu má platničky potiahnuté teflónom, ktorý zaručí ich nepriľnavosť a pomerne ľahkú údržbu. Určite by sme však na vyťahovanie toastov nemali používať kovové nástroje a dať prednosť dreveným – teflónovú vrstvu totiž môžeme ľahko narušiť. Zlú variantom nie sú ani platničky potiahnuté vrstvou keramiky. Keramické hriankovače by mali mať výhodu vo svojej vyššej odolnosti, recenzie používateľov tomu však nie vždy úplne zodpovedajú.

Ďalšie funkcie do plusu

Tak ako je tomu u väčšiny spotrebičov, môžeme pri vybraných sendvičovačom nájsť hneď niekoľko výhod, ktoré nám môžu uľahčiť prácu a tiež rozhodovanie pri výbere.

Možnosť umývania v umývačke síce nemusia byť nepostrádateľnou výhodou, môže nám však ušetriť dlhé minúty strávené čistením zle dostupných záhybov a často je platničkám tiež šetrnejšie.

Regulácia teploty je doplnkom predovšetkým drahších multifunkčných hriankovačov. Pri zapekanie klasických toastov ju síce nevyužijeme, je však nevyhnutným doplnkom k príprave mäsa, zeleniny alebo vaflí.

Najpredávanejší a najlepšie hodnotené sendvičovače (toustovače) 2020

Najpredávanejší a najlepšie hodnotené sendvičovače (toustovače)

Protišmyková úprava nožičiek by mala byť pri kvalitných sendvičovače samozrejmosťou. Určite nám príde vhod, keď nebudeme musieť pri vyťahovaní hotového pokrmu naháňať prístroj po kuchynskej doske.

Pre ľahší výber použite testy sendvičovač 2020:

Hodnotenie a testy sendvičovač je pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý sendvičovač je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších sendvičovač podľa nemeckého Testberichte.de

Testy sendvičovačov 2020 – víťaz testu najlepších toustovačov

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si viac informácií o sendvičovače z testu

Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré sú určené pre nemecký trh.

U nás sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšia) tieto sendvičovače (toustovače)

Najpredávanejšie lacné sendvičovače (budget)
TOP Názov Obrázok Príkon [mAh] Hmotnosť [kg] Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Sencor SSM 8700 Sencor SSM 8700 1100 1,9 9 1,3 Viac
2 Sencor SSM 4300SS Sencor SSM 4300SS 700 1,2 11 1,4 Viac
3 Silvercrest SSMW 750 0 D1 Silvercrest SSMW 750 0 D1 15 1 Viac
Najpredávanejšie štandardné sendvičovače
TOP Názov Obrázok Príkon [mAh] Hmotnosť [kg] Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Concept SV 3050 Concept SV 3050 700 32 1 Viac
2 Klarstein WAF1-TrilitBlack Klarstein WAF1-TrilitBlack 35 1,4 Viac
3 Rohnson R 2680 Rohnson R 2680 900 36 2 Viac
Najpredávanejšie TOP sendvičovače premium
TOP Názov Obrázok Príkon [mAh] Hmotnosť [kg] Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Tefal SW 854 D 16 Tefal SW 854 D 16 700 94 1,4 Viac
2 Tefal SW 342 D 38 Tefal SW 342 D 38 700 5 64 1,3 Viac
3 Breville DuraCeramic VST070X Breville DuraCeramic VST070X 70 0 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší sendvičovače

Testy sendvičovačov 2020