Testy záložných zdrojov UPS

TESTY záložných zdrojov UPS – Ako vybrat najlepšie záložný zdroj UPS

TOP prémium produkt v kategórii záložné zdroje UPS 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii záložné zdroje UPS 2023/2024

Testy záložných zdrojov UPS 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) záložných zdrojov UPS na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov záložných zdrojov UPS a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie záložné zdroje UPS. Všetky testy a recenzie záložných zdrojov UPS sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie záložný zdroj UPS

 

Myslím, že to všetci vieme. Konečný termín klope na dvere, vy pracujete zo všetkých síl a zrazu namiesto rozpracovaného projektu vidíte len čiernu obrazovku počítača. Vyhnite sa infarktu a nepríjemnej strate neuložených údajov spôsobenej neočakávaným výpadkom prúdu a chráňte svoje spotrebiče nielen pred prepätím. Pomôžeme vám vybrať spoľahlivú UPS v nasledujúcich riadkoch.

 

Čo je UPS? 

Ide o zdroj neprerušovaného napájania, ktorý sa označuje písmenami UPS, vychádzajúcimi z anglickej skratky názvu Uninterruptible Power Supply/Source (zdroj neprerušovaného napájania). Ak vám teda váš IT špecialista teraz odporučí takzvaný UPS alebo UPS, budete aspoň trochu v obraze.

Hlavnou úlohou záložných zdrojov napájania je udržať počítač (alebo iný dôležitý spotrebič) v prevádzke v prípade takzvaného výpadku elektrickej energie, teda poruchy.

 

S čím ďalším vám môže UPS pomôcť?

Okrem spomínanej ochrany pred výpadkami prúdu vám UPS pomôžu aj proti relatívne neškodným krátkodobým poklesom napätia o 15 – 20 %, ale môžu váš počítač alebo spotrebič ochrániť aj pred krátkodobým prepätím vyšším ako 10 %, ktoré môže spôsobiť vážne škody.

Pomôže vám aj v prípadoch dlhodobého prepätia alebo podpätia, sieťového šumu, zmien frekvencie, ktoré často spôsobujú neočakávané pády počítača, alebo prepätia a harmonického skreslenia. Tieto pojmy sú ťažké na pochopenie, ale majú jeden výsledok. Môžu poškodiť váš spotrebič alebo ho náhle vyradiť z prevádzky. A to nikto z nás nechce.

 

Ako funguje UPS?

UPS sa skladá z 12-voltových batérií, ktoré sú zapojené paralelne. Predtým sa na tento účel používali olovené akumulátory, ktoré sa v súčasnosti nahrádzajú modernejšími lítium-iónovými akumulátormi. Doba, počas ktorej záložný zdroj udrží váš spotrebič v prevádzke, je teda priamo úmerná kapacite zabudovaných batérií. Jednoducho povedané, čím výkonnejší záložný zdroj si kúpite, tým dlhšie bude fungovať v prípade výpadku prúdu.

UPS si teda môžete jednoducho predstaviť ako zariadenie, ktoré pripojíte k elektrickej sieti a do ktorého zástrčky zapojíte počítač alebo iný spotrebič. Slúži teda ako praktický medzičlánok.

 

Typy záložných zdrojov UPS

Existuje niekoľko typov záložných zdrojov UPS. Môžeme si ich vybrať nielen na základe ceny, ale najmä podľa toho, ako dlho udržia naše spotrebiče v prevádzke bez elektrickej energie. Alebo inými ochrannými prvkami.

Offline UPS patria medzi najpoužívanejšie a najlacnejšie riešenia. Dobre vám poslúžia v kancelárii alebo doma v prípade spomínaného výpadku prúdu. Dokážu udržať počítač alebo iné zariadenie pri živote niekoľko minút a poskytnúť vám dostatok priestoru na uloženie potrebných údajov. Nechránia ich však pred možným prepätím alebo podpätím a inými podobnými vplyvmi. Nákupná cena však nie je vysoká a slušné offline napájacie zdroje sa dajú zohnať za približne 2 000 Kč.

Line-Interactive UPS funguje na veľmi podobnom princípe ako ich offline variant. V skutočnosti sú len ich pokročilejšou verziou, ktorá už dokáže pracovať s výkyvmi napätia v sieti. Slúžia teda nielen ako náhradný zdroj energie, ale aj ako účinná ochrana spotrebičov. Spolu s rozšírenými funkciami sú lepšie aj použité batérie a môžete očakávať dlhší priestor na dokončenie a zálohovanie práce.

Online UPS sú najmodernejším variantom záložných zdrojov napájania. Patria medzi najspoľahlivejšie systémy, a preto sa používajú aj v zdravotníctve, dátových centrách a v priemysle. Tu sa batérie neustále dobíjajú a v prípade výpadku prúdu môžu okamžite účinne nahradiť napájanie. V závislosti od požiadaviek spotrebičov tak môžu pracovať nepretržite celé hodiny. Samozrejme, musíte počítať s vysokými obstarávacími nákladmi, ale sú jediné, ktoré dokážu okamžite dodávať neprerušovanú energiu.

  

Najpredávanejšie lacné záložné zdroje UPS 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné záložné zdroje UPS 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy záložných zdrojov UPS 2023/2024:

Hodnotenie a testy záložných zdrojov UPS sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – záložný zdroj UPS je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších záložných zdrojov UPS podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy záložných zdrojov UPS 2024 – víťaz testu najlepší záložný zdroj UPS

 

 1.  APC Back UPS 500 – 6,3kg, viac…  hodnotenie 1,9
 2.  Emerson Liebert PSA500MT3 – 5,4kg  hodnotenie 2,1
 3.  Cyber Power CP900EPFCLCD – 6,6kg  hodnotenie 2,1
 4.  Power Walker VI 650 SE – 4,4 kg  hodnotenie 2,2
 5.  AEG Protect Home 600 VA – 4,4kg  hodnotenie 2,5

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu záložných zdrojov UPS

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto záložné zdroje UPS

Najpredávanejšie lacné záložné zdroje ups (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Cyberpower UT650EG Cyberpower UT650EG 47 1,9
2. CyberPower BU650E CyberPower BU650E 45 1,0
3. Fortron PPF3600210 Fortron PPF3600210 53 1,0
Najpredávanejšie štandardné záložné zdroje ups
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. CyberPower VP1000ELCD CyberPower VP1000ELCD 109 1,1
2. Eaton Ellipse ECO 650 USB FR Eaton Ellipse ECO 650 USB FR 117 1,0
3. Volt SINUS PRO 800 E 12V 3SP080012E Volt SINUS PRO 800 E 12V 3SP080012E 98 2,1
Najpredávanejšie TOP záložné zdroje ups (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. APC SMC1000IC APC SMC1000IC 558 1,0
2. APC BR1600SI APC BR1600SI 543 1,0
3. APC SMX2200HV APC SMX2200HV 537 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší záložné zdroje UPS

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU záložných zdrojov UPS + NAJPREDÁVANĚJŠÍ záložný zdroj UPS ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu záložných zdrojov UPS (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší záložné zdroje UPS v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
APC Back UPS CS 500 CyberPower VP1000ELCD
Testy záložných zdrojov UPS – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené záložné zdroje UPS 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy záložných zdrojov UPS 2023/2024


 
   

...

 

4.8/5 - (10 hlasov)