Testy výrobníkov ľadu

TESTY výrobníkov ľadu – Ako vybrat najlepšie výrobník ľadu

TOP prémium produkt v kategórii výrobníky ľadu 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii výrobníky ľadu 2023/2024

Testy výrobníkov ľadu 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) výrobníkov ľadu na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov výrobníkov ľadu a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie výrobníky ľadu. Všetky testy a recenzie výrobníkov ľadu sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie výrobník ľadu

 

Chladené nápoje sa hodia nielen v horúcom lete a kocky ľadu sú neoddeliteľnou súčasťou ich prípravy, pretože udržujú nápoje príjemne chladné. Na výrobu kociek ľadu sú pre vás pripravené výrobníky kociek ľadu.

Tieto spotrebiče nie sú drahé na kúpu ani prevádzku a ich spotreba energie okolo 100 až 150 wattov zaručuje veľmi nízke prevádzkové náklady. Aj pri týchto zariadeniach platí, že vyšší príkon bude mať za následok rýchlejšiu výrobu ľadu a vyššiu spotrebu energie.

 

Na čo by som si mal vybrať výrobník ľadu?

V prvom rade je potrebné zistiť, koľko ľadu potrebujete, a vybrať stroj podľa objemu nádoby. Na domáce použitie zvyčajne stačí 2,2-litrová nádoba na výrobu 9 kociek ľadu za 10 minút.

Ak očakávate prípravu väčšieho množstva ľadu na rodinné alebo firemné akcie, je lepšie zaobstarať si výrobník ľadu s väčšou kapacitou, ktorá môže byť až 4,5 litra. Ten je schopný dodať až 15 kg kociek ľadu za jeden deň. Pri týchto väčších zariadeniach je dobré mať možnosť pripojiť výrobník ľadu k prívodu vody, aby ste ho mohli kedykoľvek ľahko doplniť.

Užitočné funkcie výrobníkov ľadu

Väčšina strojov je vybavená prehľadným LED displejom.

Praktickým ovládacím prvkom je automatické vypnutie, ktorým sú vybavené niektoré výrobníky ľadu a ktoré po ukončení procesu vypne celý stroj, alebo časovač, ktorý umožňuje nastaviť čas spustenia.

Súčasťou ovládania môže byť aj zvukový indikátor, ktorý signalizuje ukončenie procesu, alebo indikátor nádoby, ktorý upozorňuje na nedostatok vody v nádobe alebo na to, že je výrobník ľadu plný.

Ďalšie dôležité parametre

Pravdepodobne budete brať do úvahy aj veľkosť zariadenia. Väčšina domácich výrobníkov ľadu má tvar domácej pekárne a nezaberie veľa miesta. Samozrejme, výrobník ľadu s väčšou kapacitou má väčšiu plochu a je dobré zvážiť, či máte priestor na jeho umiestnenie.

V závislosti od materiálu, z ktorého sú tieto spotrebiče vyrobené, si môžete vybrať medzi plastovými alebo nerezovými výrobkami. Plastové výrobníky ľadu majú nižšiu obstarávaciu cenu, môžete ich kúpiť už za 120 EUR, sú ľahšie, mobilnejšie a ich jedinou nevýhodou je kratšia životnosť. Menej kvalitné výrobky môžu pri premene na ľad prasknúť v dôsledku rozpínavosti vody. Ak vám ide o kvalitu a dlhšiu životnosť, určite urobíte lepšie, ak si vyberiete drahšie spotrebiče z nehrdzavejúcej ocele.

Rozdiel je aj medzi dávkovačmi ľadu:

Zásobník na ľad je nepochybne produktívnejší; dokáže vyrobiť až 14 dávok za jeden deň a môžete v ňom dokonca vyrábať ľadovú drť. Nevýhodou je nižšia rýchlosť výroby ľadu.

Rýchlejšia je výroba ľadu v zariadení, ktoré je vybavené zásuvkou na ľad. Umožňuje odoberať ľad priamo zo zásuvky, ale za jeden deň vyrobí len 8 dávok.

Ďalším hľadiskom pri výbere je spôsob chladenia.

Výrobník ľadu, ktorý využíva chladenie vodou, je menej hlučný, námaha pri čistení je takmer nulová a teplota v okolí výrobníka nemá vplyv na jeho funkciu. Jedinou nevýhodou sú vyššie prevádzkové náklady.

Výrobník ľadu, ktorý využíva chladenie vzduchom, má nižšiu obstarávaciu cenu a prevádzkové náklady, ale je náročnejší na údržbu. Čistenie sa týka najmä ventilátora, ktorý vytvára chlad, a kondenzátora. Bez pravidelnej údržby týchto častí sa môže výroba ľadu citeľne spomaliť. Musíte mať dostatok priestoru na jeho umiestnenie a musíte ho umiestniť tam, kde nie je v okolí horúci vzduch. Je dobré vedieť, že výrobník s týmto druhom chladenia je pomerne hlučnejší ako ten, ktorý využíva vodné chladenie.

Pri niektorých výrobníkoch, zvyčajne profesionálnych určených najmä pre gastronomické zariadenia a reštaurácie, si môžete vybrať veľkosť kociek ľadu a ich tvar, napríklad kompaktný zaoblený, v tvare pohára alebo skoseného štvorca, vyrobiť vločkový ľad alebo ľadovú drť. Pri týchto výrobníkoch ľadu musíte počítať s vyššou obstarávacou cenou, ktorá sa pohybuje okolo 400 EUR a viac.

  

Najpredávanejšie lacné výrobníky ľadu 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné výrobníky ľadu 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy výrobníkov ľadu 2023/2024:

Hodnotenie a testy výrobníkov ľadu sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – výrobník ľadu je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších výrobníkov ľadu podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy výrobníkov ľadu 2024 – víťaz testu najlepší výrobník ľadu

 

 

 1.  Klarstein Mr. Black Frost – 11kg, viac…  hodnotenie 1,3
 2.  Bomann EWB 1027 – 2,2L  hodnotenie 1,4
 3.  Clatronic EWB 3526 – 2,2 L, 10,5 kg  hodnotenie 2,2
 4.  Rosenstein & Söhne EWS-2300 – 1,8L  hodnotenie 2,3
 5.  Princess 282969 – 3L  hodnotenie 2,6

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu výrobníkov ľadu

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto výrobníky ľadu

Najpredávanejšie lacné výrobníky ľadu (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. De Gusto SLUSHY MAKER 230 ml De Gusto SLUSHY MAKER 230 ml 12 3,3
2. Princess 282984 Princess 282984 39 2,4
3. OneConcept Icebreaker OJ6 OneConcept Icebreaker OJ6 58 2,0
Najpredávanejšie štandardné výrobníky ľadu
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Guzzanti GZ 122 Guzzanti GZ 122 131 1,3
2. Guzzanti GZ 125 Guzzanti GZ 125 134 1,0
3. SALCO SEB-12 SALCO SEB-12 149 1,3
Najpredávanejšie TOP výrobníky ľadu (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Klarstein Glacial XL Klarstein Glacial XL 616 1,0
2. Klarstein Eiszeit Crush SIlver Klarstein Eiszeit Crush SIlver 280 1,0
3. Vevor KJAT25F Vevor KJAT25F 215 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší výrobníky ľadu

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU výrobníkov ľadu + NAJPREDÁVANĚJŠÍ výrobník ľadu ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu výrobníkov ľadu (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší výrobníky ľadu v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Klarstein Mr. Black Frost Guzzanti GZ 122
Testy výrobníkov ľadu – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené výrobníky ľadu 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy výrobníkov ľadu 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (1 hlasov)