Testy parfumov

TESTY parfumov – Ako vybrat najlepšie parfum

TOP prémium produkt v kategórii parfumy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii parfumy 2023/2024

Testy parfumov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) parfumov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov parfumov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie parfumy. Všetky testy a recenzie parfumov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie parfum

 

Čuch je jedným z našich piatich zmyslov a rôzne vône na nás môžu pôsobiť rôznymi spôsobmi. Ľudia dokážu rozoznať približne 300 rôznych pachov a táto schopnosť sa u mužov a žien líši. Ženy sú vnímavejšie na vône a dokážu rozoznať aj jemné pachy, ktoré muži nevnímajú.

Vône nás obklopujú každý deň a dokážu ovplyvniť náš život, naše správanie. Zo širokej ponuky parfumov by ste si preto mali vybrať vôňu nielen podľa značky, ale aj podľa vlastného čuchu a vybrať si takú, ktorá bude príjemná nielen vám, ale aj vášmu okoliu.

 

Aký parfum si vybrať?

Podľa koncentrácie vonných zložiek rozlišujeme rôzne typy výrobkov. Pravdepodobne ste s týmto rozdielom oboznámení, ale nie je na škodu si ho ešte raz objasniť:

Parfém (P) obsahuje 15 až 30 % vonnej kompozície v koncentrovanom alkohole. Je to najkoncentrovanejšia vôňa, ktorá vydrží celý deň. Zvyčajne sa dodáva vo fľaštičke bez rozprašovača, na pokožku sa nanáša len po kvapkách a zvyčajne sa používa pri slávnostnejších príležitostiach. Originálne parfumy sú vo vyššej cenovej kategórii, zvyčajne ich kúpite za 1500,- až 2000,- Sk alebo aj viac.

Parfumová voda (EDP) obsahuje 8 až 15 % parfumovej kompozície v 85 až 90 % alkoholu a vydrží 4 až 6 hodín. Je určený na každodenné použitie a je cenovo dostupnejší ako parfum, ktorý je na trhu bežne dostupný v cenovom rozpätí od 500,- do 800,- Kč.

Toaletná voda (EDT) má 4 až 8 % parfumovej kompozície v 80 % alkoholu, je v nižšej cenovej kategórii, približne od 200 Kč, patrí k najpredávanejším a jej vôňa vydrží až 3 hodiny.

Kolínska voda (EDC), ktorá je najslabšou z ponúkaných vôní, obsahuje 3 až 5 % vonnej kompozície v 70 % alkoholu.

Parfumy majú 3 hlavné časti, ktoré tvoria hlavu, srdce a základ parfumu, a jednotlivé zložky sa uvoľňujú postupne.

Hlava parfumu – uvoľňuje sa ako prvá, cítime ju len 2 až 5 minút a pôsobí na nás ako prvý pocit. Preto sa naň kladie veľký dôraz.

Srdce parfumu – uvoľňuje sa po vyprchaní hlavy. Je to stredný dojem vône, ktorý vydrží 2 až 3 hodiny po aplikácii.

Základ parfumu – pozostáva z nízkych tónov vône, ktoré sa uvoľňujú veľmi pomaly a vydržia vám voňať 8 až 10 hodín a viac.

 

Aká je vaša obľúbená vôňa?

Každý z nás vonia inak a to, čo niekomu vonia dobre, môže na našej pokožke voňať úplne inak alebo vôbec. Vôňa parfumu sa mieša s vôňou našej pokožky a často môže výber parfumu ovplyvniť aj naše aktuálne rozpoloženie.

Na výber je niekoľko základných kategórií vôní. Váš výber potom môže závisieť od viacerých faktorov: hlavnú úlohu zohráva typ človeka, ktorý ste, farba, ktorá sa vám páči, vám môže napovedať a niektorým ľuďom môže pri výbere pomôcť aj znamenie Mesiaca, v ktorom sa narodili.

Drevité vône s nádychom santalového alebo cédrového dreva obľubujú ženy s vyšším sebavedomím, ich obľúbenou farbou je zvyčajne čierna a podľa znamenia sú býky, panny alebo kozorožky.

Ovocné parfémy si vyberajú ženy, ktoré majú rady leto a ovocie, biela a zelená sú ich farby.

Kvetinové vône si vyberajú dámy s romantickou dušou, ktoré uprednostňujú modrú farbu. Ich znamenie je Rak, Škorpión alebo ryba.

Orientálne vône s nádychom tajomna sú určené pre empatické ženy, ktoré majú rady červenú farbu a sú narodené v znamení Barana, Leva alebo Strelca.

 

A jedna rada na záver:

Vyskúšajte maximálne 5 parfumov, pretože čím viac vôní vyskúšate, tým viac sa vaše čuchové bunky otupia a nebudete schopní vnímať vôňu dokonale. Odborníci odporúčajú medzi jednotlivými parfumami čuchať mletú kávu, ktorá dokáže neutralizovať pachy, a odporúčajú vyberať parfum najmä v ranných hodinách, keď sú čuchové bunky najaktívnejšie a najcitlivejšie.

  

Najpredávanejšie lacné parfumy 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné parfumy 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy parfumov 2023/2024:

Hodnotenie a testy parfumov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – parfum je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších parfumov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy parfumov 2024 – víťaz testu najlepší parfum

 

 1.  Mexx Fly High – 40ml  hodnotenie 2,2
 2.  Dolce & Gabbana Anthology 3 L – 50ml, viac…  hodnotenie 2,8
 3.  Acqua Di Parma Blu Mediterraneo Bergamotto – 75ml  hodnotenie 3,3
 4.  Hugo Boss Orange – 75ml  hodnotenie 3,7
 5.  Jil Sander Sun Delight – 100ml  hodnotenie 3,7

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu parfumov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto parfumy

Najpredávanejšie lacné parfumy (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Paco Rabanne 1 Million toaletná voda pánska 100 ml Paco Rabanne 1 Million toaletná voda pánska 100 ml 13 1,3
2. Nautica Voyage toaletná voda pánska 100 ml Nautica Voyage toaletná voda pánska 100 ml 16 1,6
3. Tesori d'Oriente Japanese Rituals parfumovaná voda dámska 100 ml Tesori d'Oriente Japanese Rituals parfumovaná voda dámska 100 ml 4 1,0
Najpredávanejšie štandardné parfumy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Hugo Boss Ma Vie parfumovaná voda dámska 75 ml Hugo Boss Ma Vie parfumovaná voda dámska 75 ml 30 1,4
2. Ariana Grande Cloud parfumovaná voda dámska 100 ml Ariana Grande Cloud parfumovaná voda dámska 100 ml 32 1,4
3. Afnan 9 pm parfumovaná voda pánska 100 ml Afnan 9 pm parfumovaná voda pánska 100 ml 27 1,1
Najpredávanejšie TOP parfumy (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Giorgio Armani Acqua di Gio toaletná voda pánska 100 ml Giorgio Armani Acqua di Gio toaletná voda pánska 100 ml 56 1,3
2. Christian Dior Sauvage parfumovaná voda pánska 60 ml Christian Dior Sauvage parfumovaná voda pánska 60 ml 71 1,2
3. Jean Paul Gaultier Le Beau Le Parfum parfumovaná voda pánska 125 ml Jean Paul Gaultier Le Beau Le Parfum parfumovaná voda pánska 125 ml 139 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší parfumy

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU parfumov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ parfum ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu parfumov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší parfumy v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Mexx Fly High Hugo Boss Ma Vie parfumovaná voda dámska 75 ml
Testy parfumov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené parfumy 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy parfumov 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (3 hlasov)