Testy parfumov

TESTY parfumov – Ako vybrat najlepšie parfum

TOP prémium produkt v kategórii parfumy 2021/2022
TOP prémium produkt v kategórii parfumy 2021/2022

Testy parfumov 2022 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) parfumov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov parfumov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie parfumy. Všetky testy a recenzie parfumov sú aktuálné 2022.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie parfum

 

Čuch je jedným z našich piatich zmyslov a rôzne vône na nás môžu pôsobiť rôznymi spôsobmi. Ľudia dokážu rozoznať približne 300 rôznych pachov a táto schopnosť sa u mužov a žien líši. Ženy sú vnímavejšie na vône a dokážu rozoznať aj jemné pachy, ktoré muži nevnímajú.

Vône nás obklopujú každý deň a dokážu ovplyvniť náš život, naše správanie. Zo širokej ponuky parfumov by ste si preto mali vybrať vôňu nielen podľa značky, ale aj podľa vlastného čuchu a vybrať si takú, ktorá bude príjemná nielen vám, ale aj vášmu okoliu.

 

Aký parfum si vybrať?

Podľa koncentrácie vonných zložiek rozlišujeme rôzne typy výrobkov. Pravdepodobne ste s týmto rozdielom oboznámení, ale nie je na škodu si ho ešte raz objasniť:

Parfém (P) obsahuje 15 až 30 % vonnej kompozície v koncentrovanom alkohole. Je to najkoncentrovanejšia vôňa, ktorá vydrží celý deň. Zvyčajne sa dodáva vo fľaštičke bez rozprašovača, na pokožku sa nanáša len po kvapkách a zvyčajne sa používa pri slávnostnejších príležitostiach. Originálne parfumy sú vo vyššej cenovej kategórii, zvyčajne ich kúpite za 1500,- až 2000,- Sk alebo aj viac.

Parfumová voda (EDP) obsahuje 8 až 15 % parfumovej kompozície v 85 až 90 % alkoholu a vydrží 4 až 6 hodín. Je určený na každodenné použitie a je cenovo dostupnejší ako parfum, ktorý je na trhu bežne dostupný v cenovom rozpätí od 500,- do 800,- Kč.

Toaletná voda (EDT) má 4 až 8 % parfumovej kompozície v 80 % alkoholu, je v nižšej cenovej kategórii, približne od 200 Kč, patrí k najpredávanejším a jej vôňa vydrží až 3 hodiny.

Kolínska voda (EDC), ktorá je najslabšou z ponúkaných vôní, obsahuje 3 až 5 % vonnej kompozície v 70 % alkoholu.

Parfumy majú 3 hlavné časti, ktoré tvoria hlavu, srdce a základ parfumu, a jednotlivé zložky sa uvoľňujú postupne.

Hlava parfumu – uvoľňuje sa ako prvá, cítime ju len 2 až 5 minút a pôsobí na nás ako prvý pocit. Preto sa naň kladie veľký dôraz.

Srdce parfumu – uvoľňuje sa po vyprchaní hlavy. Je to stredný dojem vône, ktorý vydrží 2 až 3 hodiny po aplikácii.

Základ parfumu – pozostáva z nízkych tónov vône, ktoré sa uvoľňujú veľmi pomaly a vydržia vám voňať 8 až 10 hodín a viac.

 

Aká je vaša obľúbená vôňa?

Každý z nás vonia inak a to, čo niekomu vonia dobre, môže na našej pokožke voňať úplne inak alebo vôbec. Vôňa parfumu sa mieša s vôňou našej pokožky a často môže výber parfumu ovplyvniť aj naše aktuálne rozpoloženie.

Na výber je niekoľko základných kategórií vôní. Váš výber potom môže závisieť od viacerých faktorov: hlavnú úlohu zohráva typ človeka, ktorý ste, farba, ktorá sa vám páči, vám môže napovedať a niektorým ľuďom môže pri výbere pomôcť aj znamenie Mesiaca, v ktorom sa narodili.

Drevité vône s nádychom santalového alebo cédrového dreva obľubujú ženy s vyšším sebavedomím, ich obľúbenou farbou je zvyčajne čierna a podľa znamenia sú býky, panny alebo kozorožky.

Ovocné parfémy si vyberajú ženy, ktoré majú rady leto a ovocie, biela a zelená sú ich farby.

Kvetinové vône si vyberajú dámy s romantickou dušou, ktoré uprednostňujú modrú farbu. Ich znamenie je Rak, Škorpión alebo ryba.

Orientálne vône s nádychom tajomna sú určené pre empatické ženy, ktoré majú rady červenú farbu a sú narodené v znamení Barana, Leva alebo Strelca.

 

A jedna rada na záver:

Vyskúšajte maximálne 5 parfumov, pretože čím viac vôní vyskúšate, tým viac sa vaše čuchové bunky otupia a nebudete schopní vnímať vôňu dokonale. Odborníci odporúčajú medzi jednotlivými parfumami čuchať mletú kávu, ktorá dokáže neutralizovať pachy, a odporúčajú vyberať parfum najmä v ranných hodinách, keď sú čuchové bunky najaktívnejšie a najcitlivejšie.

  

Najpredávanejšie lacné parfumy 2021/2022[/caption]
Najpredávanejšie lacné parfumy 2021/2022

Pre ľahší výber použite testy parfumov 2021/2022:

Hodnotenie a testy parfumov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – parfum je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších parfumov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy parfumov 2022 – víťaz testu najlepší parfum

 

 1.  Mexx Fly High – 40ml, viac…  hodnotenie 1,6
 2.  Jil Sander Sun – 75ml, viac…  hodnotenie 1,8
 3.  Lancôme Tresor in Love – 75ml, viac…  hodnotenie 1,9
 4.  Hugo Boss Orange – 75ml, viac…  hodnotenie 2,3
 5.  Gucci Flora Gorgeous Gardenia – 50ml  hodnotenie 2,3

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu parfumov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto parfumy

Najpredávanejšie lacné parfumy (budget)
TOP Názov Obrázok Hlava parfumu Základ parfumu Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Karl Lagerfeld parfumovaná voda dámska 85 ml Karl Lagerfeld parfumovaná voda dámska 85 ml broskyňa, citrón ambra, drevité tóny, pižmo 19 1,5 Viac
2 Mexx parfumovaná voda dámska 40 ml Mexx parfumovaná voda dámska 40 ml černý rybíz, bergamot, citron santalového dřeva, cedru a jantaru 12 1,4 Viac
3 Karl Lagerfeld Toaletná voda pánska 100 ml Karl Lagerfeld Toaletná voda pánska 100 ml fougerová santalové drevo, ambra 12 1,4 Viac
Najpredávanejšie štandardné parfumy
TOP Názov Obrázok Hlava parfumu Základ parfumu Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Calvin Klein Euphoria parfumovaná voda dámska 100 ml Calvin Klein Euphoria parfumovaná voda dámska 100 ml granátové jablko. ebenovník, zelené tóny mahagónové drevo, fialka, pižmo, ambra 30 1,4 Viac
2 Lacoste pour Femme parfumovaná voda dámska 90 ml Lacoste pour Femme parfumovaná voda dámska 90 ml nové korenie, frézia kadidlo, céder, santalové drevo 35 1,4 Viac
3 Hugo Boss Ma Vie parfumovaná voda dámska 75 ml Hugo Boss Ma Vie parfumovaná voda dámska 75 ml kvet kaktusu drevité tóny, céder 33 1,4 Viac
Najpredávanejšie TOP parfumy premium
TOP Názov Obrázok Hlava parfumu Základ parfumu Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Chloé Chloé parfumovaná voda dámska 75 ml Chloé Chloé parfumovaná voda dámska 75 ml liči, frézia, pivonka ambra. cédrové drevo 50 1,4 Viac
2 Bvlgari Omnia Crystalline toaletná voda dámska 65 ml Bvlgari Omnia Crystalline toaletná voda dámska 65 ml bambus, hruška nashi balzové dřevo 56 1,4 Viac
3 Giorgio Armani Acqua di Gio toaletná voda pánska 100 ml Giorgio Armani Acqua di Gio toaletná voda pánska 100 ml kalábrijský bergamot, neroli, mandarínka ambra, pačuli, dubové drevo, cédrové drevo, biele pižmo 49 1,3 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší parfumy

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU parfumov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ parfum ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu parfumov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2022 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší parfumy v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Mexx Fly High Hugo Boss No.6 Bottled toaletná voda pánska 100 ml
Testy parfumov – víťaz testu 2021/2022
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené parfumy 2021/2022
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy parfumov 2021/2022


 
 

 

5/5 - (1 hlasov)