Testy parfumov

TESTY parfumov – Ako vybrat najlepšie parfum

TOP prémium produkt v kategórii parfumy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii parfumy 2023/2024

Testy parfumov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) parfumov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov parfumov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie parfumy. Všetky testy a recenzie parfumov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie parfum

 

Čuch je jedným z našich piatich zmyslov a rôzne vône na nás môžu pôsobiť rôznymi spôsobmi. Ľudia dokážu rozoznať približne 300 rôznych pachov a táto schopnosť sa u mužov a žien líši. Ženy sú vnímavejšie na vône a dokážu rozoznať aj jemné pachy, ktoré muži nevnímajú.

Vône nás obklopujú každý deň a dokážu ovplyvniť náš život, naše správanie. Zo širokej ponuky parfumov by ste si preto mali vybrať vôňu nielen podľa značky, ale aj podľa vlastného čuchu a vybrať si takú, ktorá bude príjemná nielen vám, ale aj vášmu okoliu.

 

Aký parfum si vybrať?

Podľa koncentrácie vonných zložiek rozlišujeme rôzne typy výrobkov. Pravdepodobne ste s týmto rozdielom oboznámení, ale nie je na škodu si ho ešte raz objasniť:

Parfém (P) obsahuje 15 až 30 % vonnej kompozície v koncentrovanom alkohole. Je to najkoncentrovanejšia vôňa, ktorá vydrží celý deň. Zvyčajne sa dodáva vo fľaštičke bez rozprašovača, na pokožku sa nanáša len po kvapkách a zvyčajne sa používa pri slávnostnejších príležitostiach. Originálne parfumy sú vo vyššej cenovej kategórii, zvyčajne ich kúpite za 1500,- až 2000,- Sk alebo aj viac.

Parfumová voda (EDP) obsahuje 8 až 15 % parfumovej kompozície v 85 až 90 % alkoholu a vydrží 4 až 6 hodín. Je určený na každodenné použitie a je cenovo dostupnejší ako parfum, ktorý je na trhu bežne dostupný v cenovom rozpätí od 500,- do 800,- Kč.

Toaletná voda (EDT) má 4 až 8 % parfumovej kompozície v 80 % alkoholu, je v nižšej cenovej kategórii, približne od 200 Kč, patrí k najpredávanejším a jej vôňa vydrží až 3 hodiny.

Kolínska voda (EDC), ktorá je najslabšou z ponúkaných vôní, obsahuje 3 až 5 % vonnej kompozície v 70 % alkoholu.

Parfumy majú 3 hlavné časti, ktoré tvoria hlavu, srdce a základ parfumu, a jednotlivé zložky sa uvoľňujú postupne.

Hlava parfumu – uvoľňuje sa ako prvá, cítime ju len 2 až 5 minút a pôsobí na nás ako prvý pocit. Preto sa naň kladie veľký dôraz.

Srdce parfumu – uvoľňuje sa po vyprchaní hlavy. Je to stredný dojem vône, ktorý vydrží 2 až 3 hodiny po aplikácii.

Základ parfumu – pozostáva z nízkych tónov vône, ktoré sa uvoľňujú veľmi pomaly a vydržia vám voňať 8 až 10 hodín a viac.

 

Aká je vaša obľúbená vôňa?

Každý z nás vonia inak a to, čo niekomu vonia dobre, môže na našej pokožke voňať úplne inak alebo vôbec. Vôňa parfumu sa mieša s vôňou našej pokožky a často môže výber parfumu ovplyvniť aj naše aktuálne rozpoloženie.

Na výber je niekoľko základných kategórií vôní. Váš výber potom môže závisieť od viacerých faktorov: hlavnú úlohu zohráva typ človeka, ktorý ste, farba, ktorá sa vám páči, vám môže napovedať a niektorým ľuďom môže pri výbere pomôcť aj znamenie Mesiaca, v ktorom sa narodili.

Drevité vône s nádychom santalového alebo cédrového dreva obľubujú ženy s vyšším sebavedomím, ich obľúbenou farbou je zvyčajne čierna a podľa znamenia sú býky, panny alebo kozorožky.

Ovocné parfémy si vyberajú ženy, ktoré majú rady leto a ovocie, biela a zelená sú ich farby.

Kvetinové vône si vyberajú dámy s romantickou dušou, ktoré uprednostňujú modrú farbu. Ich znamenie je Rak, Škorpión alebo ryba.

Orientálne vône s nádychom tajomna sú určené pre empatické ženy, ktoré majú rady červenú farbu a sú narodené v znamení Barana, Leva alebo Strelca.

 

A jedna rada na záver:

Vyskúšajte maximálne 5 parfumov, pretože čím viac vôní vyskúšate, tým viac sa vaše čuchové bunky otupia a nebudete schopní vnímať vôňu dokonale. Odborníci odporúčajú medzi jednotlivými parfumami čuchať mletú kávu, ktorá dokáže neutralizovať pachy, a odporúčajú vyberať parfum najmä v ranných hodinách, keď sú čuchové bunky najaktívnejšie a najcitlivejšie.

  

Najpredávanejšie lacné parfumy 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné parfumy 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy parfumov 2023/2024:

Hodnotenie a testy parfumov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – parfum je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších parfumov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy parfumov 2024 – víťaz testu najlepší parfum

 

 1.  Mexx Fly High – 40ml, viac…  hodnotenie 1,6
 2.  Jil Sander Sun – 75ml, viac…  hodnotenie 1,8
 3.  Lancôme Tresor in Love – 75ml, viac…  hodnotenie 1,9
 4.  Hugo Boss Orange – 75ml, viac…  hodnotenie 2,3
 5.  Gucci Flora Gorgeous Gardenia – 50ml  hodnotenie 2,3

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu parfumov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto parfumy

Najpredávanejšie lacné parfumy (budget)
TOP Názov Obrázok Hlava parfumu Základ parfumu Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Lanvin Eclat d’Arpege parfumovaná voda dámska 100 ml tester Lanvin Eclat d’Arpege parfumovaná voda dámska 100 ml tester lístky sicílskeho citrónu, orgován biely céder z Libanonu, sladké pižmo, vzácna ambra 23 1,4 Viac
2 Salvatore Ferragamo Incanto Shine toaletná voda dámska 100 ml Salvatore Ferragamo Incanto Shine toaletná voda dámska 100 ml ananás, mučenka, bergamot biely céder, ambra, pižmo 21 1,4 Viac
3 Karl Lagerfeld parfumovaná voda dámska 85 ml Karl Lagerfeld parfumovaná voda dámska 85 ml broskyňa, citrón ambra, drevité tóny, pižmo 20 1,4 Viac
Najpredávanejšie štandardné parfumy
TOP Názov Obrázok Hlava parfumu Základ parfumu Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Calvin Klein Euphoria parfumovaná voda dámska 100 ml Calvin Klein Euphoria parfumovaná voda dámska 100 ml granátové jablko. ebenovník, zelené tóny mahagónové drevo, fialka, pižmo, ambra 39 1,4 Viac
2 Hugo Boss Boss Bottled toaletná voda pánska 100 ml Hugo Boss Boss Bottled toaletná voda pánska 100 ml jablko, citrusy cédrové drevo, santalové drevo, vetiver, olivové drevo, vanilka 34 1,3 Viac
3 Ariana Grande Cloud parfumovaná voda dámska 100 ml Ariana Grande Cloud parfumovaná voda dámska 100 ml bergamot, hruška, levanduľa vanilka, pralinka 33 1,4 Viac
Najpredávanejšie TOP parfumy premium
TOP Názov Obrázok Hlava parfumu Základ parfumu Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Chloé Chloé parfumovaná voda dámska 75 ml Chloé Chloé parfumovaná voda dámska 75 ml liči, frézia, pivonka ambra. cédrové drevo 59 1,4 Viac
2 Christian Dior Sauvage parfumovaná voda pánska 60 ml Christian Dior Sauvage parfumovaná voda pánska 60 ml bergamot ambroxan, vanilka 78 1,2 Viac
3 Christian Dior Sauvage Elixir parfum pánsky 60 ml Christian Dior Sauvage Elixir parfum pánsky 60 ml škorica, muškátový oriešok, kardamóm, grapefruit sladké drievko, santalové drevo, ambra, pačuli, haitský vetiver 98 1 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší parfumy

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU parfumov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ parfum ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu parfumov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší parfumy v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Mexx Fly High Hugo Boss Boss Bottled toaletná voda pánska 100 ml
Testy parfumov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené parfumy 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy parfumov 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (3 hlasov)