Testy kondómov

TESTY kondómov – Ako vybrat najlepšie kondóm

TOP prémium produkt v kategórii kondómy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii kondómy 2023/2024

Testy kondómov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) kondómov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov kondómov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie kondómy. Všetky testy a recenzie kondómov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie kondóm

 

Sex je dôležitou súčasťou života takmer každého človeka. Niekto ho potrebuje denne, niekomu stačí mať sex menej často. Či už patríte k tým, ktorí preferujú sex len s partnerom, alebo máte radšej príležitostný sex, určite by ste mali používať ochranu, aby ste sa vyhli akýmkoľvek komplikáciám. Tu je niekoľko dobrých tipov a trikov, ako si vybrať tú správnu a na čo si dať pozor.

 

Ako si vybrať správny kondóm?

Pred kúpou pánskej ochrany by ste mali poznať kritériá, aby ste si vybrali tú, ktorá vám vyhovuje.

Veľkosť – Hovorí sa, že na veľkosti nezáleží. V prípade kondómov to však rozhodne neplatí. Môže sa totiž stať, že vám buď spadne z penisu, alebo vás naopak bude škrtiť a vy si sex veľmi neužijete. Nie je teda nič jednoduchšie ako zmerať dĺžku a obvod vášho vztýčeného penisu a podľa toho si kúpiť ten správny. Normálny obvod penisu pri erekcii by mal byť o niečo väčší ako dvojnásobok šírky uvedenej na obale. Napríklad nominálna šírka 48 – 56 mm zodpovedá štandardnému obvodu 11 – 14 cm. Kondómy majú zvyčajne dĺžku 180 mm. V ideálnom prípade by mal kondóm siahať až po samotný koreň penisu.

Materiál – Väčšina kondómov je vyrobená z latexu. Keďže však existujú ľudia, ktorí sú alergickí na prírodný kaučuk, na trhu nájdete pánsku ochranu vyrobenú z polyuretánu. Na análny styk si môžete zakúpiť zosilnené kondómy. Majú hrúbku steny väčšiu ako 0,06 mm a sú vždy mazané.

Povrch – k dispozícii sú hladké alebo vrúbkované kondómy. Výber je len na vás. Hladké lepšie kĺžu a vrúbkované alebo s výstupkami zase vedú k stimulácii genitálií a väčšiemu vzrušeniu.

Farba – z hľadiska ochrany pred neželaným tehotenstvom alebo prenosnými infekciami, ako je AIDS, farba kondómu nehrá žiadnu úlohu. Pre niektorých ľudí však môže byť fosforeskujúci kondóm stimulom vzrušenia. V súčasnosti si môžete vybrať z množstva farieb a zakaždým použiť inú. Predstavivosti sa tu medze nekladú.

Príchute a vône – Kondómy s príchuťou sú špeciálne určené na orálny sex. Sú dostupné v príchutiach ako jahoda, banán, pomaranč a mnohých ďalších a ich výhodou je, že dokážu odstrániť nepríjemnú pachuť latexu. Nie sú však vhodné na análny sex kvôli možným alergickým reakciám.

 

Ako správne používať kondóm a čomu sa vyhnúť

Tí, ktorí ešte nemajú skúsenosti s kondómami, by si určite mali prečítať príbalový leták, ktorý je súčasťou každého balenia, s jasným popisom. Tu je len niekoľko dôležitých zásad, ktoré treba dodržiavať:

Kondómy nikdy neskladujte na slnku alebo na vlhkom mieste a nikdy ich nenoste vo vrecku tesných nohavíc, pretože trenie môže poškodiť nielen obal, ale aj samotný kondóm.

Pred otvorením balenia si všimnite, či je obal neporušený, skontrolujte dátum exspirácie a uistite sa, že je prítomný vzduchový vankúš.

Pri otváraní nikdy nepoužívajte ostré predmety, ktoré by mohli kondóm poškodiť. Otvárajte len v označenej oblasti a postupujte podľa pokynov.

Ak chcete zvýšiť klzkosť jeho povrchu, môžete naň naniesť lubrikačný gél.

Po ejakulácii uchopte kondóm pri koreni penisu a opatrne ho vysunite, aby ste zabránili vyliatiu semena do vagíny alebo konečníka.

Po použití kondóm zabaľte do papiera a vyhoďte ho do koša. Nikdy nevyhadzujte do záchodovej misy!

 

Sú kondómy spoľahlivé?

Jedna z najčastejších otázok sa týka spoľahlivosti kondómov. Kondómy sú celosvetovo uznávané ako prostriedok na zníženie rizika neželaného tehotenstva, ale aj prenosu infekcií, ako sú HIV a hepatitída B a C. Na skúmanie rizika prenosu HIV sa už uskutočnilo niekoľko štúdií. V jednej takejto skupine bolo niekoľko dobrovoľníkov, ktorí vždy používali kondóm a nebol zaznamenaný ani jeden prípad prenosu tejto infekcie. Naopak, v skupine, kde používali kondóm zriedka, došlo k prenosu HIV v desiatich percentách.

Môže sa kondóm pretrhnúť?

Toto je ďalšia veľmi častá otázka a trochu mýtus. Viaceré štúdie ukázali, že k pretrhnutiu kondómu dochádza približne pri 2 % pohlavných stykov. Príčinou je nesprávne používanie kondómov alebo zle zvolená veľkosť. Môže to byť spôsobené aj použitím nesprávneho lubrikantu, ktorý môže narušiť štruktúru latexu, alebo poškodením spôsobeným otvorením obalu, napríklad dlhými nechtami alebo nožnicami. Pre zaujímavosť, kondóm sa môže natiahnuť na osemnásobok svojej dĺžky, kým sa pretrhne.

  

Najpredávanejšie lacné kondómy 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné kondómy 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy kondómov 2023/2024:

Hodnotenie a testy kondómov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – kondóm je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších kondómov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy kondómov 2024 – víťaz testu najlepší kondóm

 

 1.  Durex Pleasuremax – 12ks, viac…  hodnotenie 1,4
 2.  Ritex Ideal – 3ks  hodnotenie 1,7
 3.  Billy Boy Special Contour – 3ks  hodnotenie 1,8
 4.  Durex Emotions – 3ks  hodnotenie 1,9
 5.  Condomi Nature – 100ks  hodnotenie 2,1
 6.  Blausiegel HT special – 100ks  hodnotenie 2,4

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu kondómov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto kondómy

Najpredávanejšie lacné kondómy (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Durex Real Feel 3 ks Durex Real Feel 3 ks 1 1,3
2. Durex Intense 3 ks Durex Intense 3 ks 1 1,8
3. Pasante King Size 1 ks Pasante King Size 1 ks 0 1,3
Najpredávanejšie štandardné kondómy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Durex Classic 18 ks Durex Classic 18 ks 5 1,1
2. Durex Intense 10 ks Durex Intense 10 ks 6 1,4
3. Durex Feel Thin Classic 18 ks Durex Feel Thin Classic 18 ks 6 1,6
Najpredávanejšie TOP kondómy (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Durex Premium 50 ks Durex Premium 50 ks 28 1,1
2. Lelo Hex Original 36ks Lelo Hex Original 36ks 21 1,1
3. Durex Exclusive Mix balíček - 40 ks Durex Exclusive Mix balíček - 40 ks 18 1,2

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší kondómy

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU kondómov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ kondóm ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu kondómov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší kondómy v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Durex Pleasuremax Durex Classic 18 ks
Testy kondómov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené kondómy 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy kondómov 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (7 hlasov)