Testy tlakomerov

TESTY tlakomerov – Ako vybrat najlepšie tlakomer

TOP prémium produkt v kategórii tlakomery 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii tlakomery 2023/2024

Testy tlakomerov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) tlakomerov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov tlakomerov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie tlakomery. Všetky testy a recenzie tlakomerov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie tlakomer

 

Starostlivosť o vlastné zdravie a zdravie našich blízkych by mala byť v každom okamihu na prvom mieste v našom živote. Je toho veľa, čo môžeme urobiť pre svoje zdravie, a veľa toho, čo môžeme urobiť pre svoje zdravie. Jedným zo základov starostlivosti o zdravie je určite pravidelné meranie krvného tlaku, a ak nemáte žiadne zdravotné problémy, je dobré si krvný tlak merať aspoň pri pravidelných preventívnych prehliadkach. Ak však máte syndróm bieleho plášťa a váš inak dobrý krvný tlak vykazuje vysoké hodnoty, keď idete do ordinácie lekára, je dobré zaobstarať si domáci tlakomer a pravidelne si kontrolovať krvný tlak v pohodlí domova.

 

Ako môžeme merať tlak?

Väčšina „inteligentných hodiniek“ alebo fitnes náramkov dokáže merať tlak, ale toto meranie je len orientačné a nie veľmi presné. Tento spôsob merania tlaku oceníte najmä pri cestovaní alebo športovaní. Na pravidelné presné meranie tlaku doma je určite vhodnejší klasický digitálny tlakomer.

Pred kúpou by ste mali zvážiť, kto všetko vo vašom okolí bude tlakomer používať, a podľa toho zvoliť dĺžku manžety. Buď si vyberiete z klasických veľkostí a môžete ich mať podľa potreby vo viacerých veľkostiach, alebo si zaobstaráte univerzálnu manžetu s rozmermi od 22 do 42 cm, ktorá dobre poslúži na meranie tlaku detí aj dospelých.

Typy a druhy tlakomerov

Na trhu je aj „inteligentná manžeta“, ktorá meria presnejšie, pokrýva väčšiu časť ramena a meria tlak takmer v akejkoľvek polohe. Ak chcete mať istotu, že tlakomer používate správne, zaobstarajte si tlakomer s manžetou Intelli, ktorá dokáže vyhodnotiť nesprávne nasadenie.

Drahšie typy tlakomerov môžu okrem základného merania tlaku pomocou aplikácie prenášať tieto údaje do počítača alebo telefónu, takže je potom možné tieto údaje ďalej vyhodnocovať. Niektoré tlakomery majú aj zabudovanú vnútornú pamäť, ktorá dokáže zaznamenať a uložiť výsledky merania tlaku pre viacero osôb.

Novo vyvinutým typom tlakomera je tlakomer AFib, ktorý dokáže odhaliť fibriláciu predsiení, a tak dokáže upozorniť na možné cievne komplikácie spôsobené krvnou zrazeninou, a tak zabrániť napríklad mozgovej príhode.

 

Ktorý kvalitný tlakomer si mám vybrať?

Pri výbere a kúpe tlakomeru je dobré zamerať sa na niekoľko bodov, ktoré vám uľahčia výber:

Keďže pri osobnom meraní budete mať na ovládanie tlakomeru len jednu ruku, vyskúšajte, ako ľahko sa ovládajú tlačidlá jednou rukou.

Digitálny displej by mal byť jasný, dostatočne veľký a predovšetkým ľahko čitateľný.

Tlakomer si nekupujete na niekoľko mesiacov, ale na niekoľko rokov. Medzi dôležité parametre pri výbere patrí predĺžená záruka, možnosť nákupu náhradných dielov a spoľahlivý servis.

Ako pri väčšine vecí, ktoré nakupujete, vás určite bude zaujímať cena tlakomeru. Na trhu sú rôzne typy od rôznych výrobcov, ale neodporúča sa príliš šetriť na tlakomere, pretože tu platí, že čím je lacnejší, tým menej presné bude meranie a bude mať aj oveľa kratšiu životnosť. Najlacnejšie a najjednoduchšie tlakomery na domáce použitie sa dajú kúpiť za približne 40 EUR, lepšie a vybavenejšie stoja okolo 100 EUR. Je dôležité uistiť sa, že v popise zariadenia je uvedené, že bolo klinicky overené alebo testované.

Čo hovoria merania?

– Normálny tlak je približne 120/80 mm Hg

– Vysoký tlak (nameraný aspoň dvakrát po sebe) je vyšší ako 140/90 mm Hg

– Nízky tlak je vtedy, keď je dlhodobo nameraná hodnota nižšia ako 100/60 mm Hg

Za zmienku stojí aj to, že ak si nechcete zaznamenávať namerané hodnoty tlaku doma do ceruzky, na internete existuje miesto, kde si môžete tieto informácie uložiť, následne ich vyhodnotiť a v prípade potreby sa poradiť so svojím lekárom.

  

Najpredávanejšie lacné tlakomery 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné tlakomery 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy tlakomerov 2023/2024:

Hodnotenie a testy tlakomerov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – tlakomer je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších tlakomerov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy tlakomerov 2024 – víťaz testu najlepší tlakomer

 

 1.  Omron M2 – na paži, 30 meraní, viac…  hodnotenie 1,5
 2.  Beurer BM 54 – na paži, 60 meraní, viac…  hodnotenie 1,5
 3.  OMRON Evolv HEM 7600T – na paži, 100 meraní, viac…  hodnotenie 1,6
 4.  Beurer BC 51 – na zápästie, 120 meraní, viac…  hodnotenie 1,9
 5.  Omron RS2 – na zápästie, 30 meraní, viac…  hodnotenie 1,9

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu tlakomerov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto tlakomery

Najpredávanejšie lacné tlakomery (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Sencor SBD 1470 Sencor SBD 1470 10 1,7
2. Tensoval Comfort Tensoval Comfort 11 1,8
3. Sencor SBP 1100WH Sencor SBP 1100WH 17 1,0
Najpredávanejšie štandardné tlakomery
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Omron M3 Omron M3 48 1,4
2. Omron M3 Comfort Omron M3 Comfort 50 1,2
3. Omron RS2 Omron RS2 42 1,7
Najpredávanejšie TOP tlakomery (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Omron M7 Intelli IT Omron M7 Intelli IT 82 1,1
2. Omron M7 Intelli IT + adaptér Omron M7 Intelli IT + adaptér 88 1,2
3. Omron Evolv Omron Evolv 138 1,1

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší tlakomery

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU tlakomerov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ tlakomer ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu tlakomerov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší tlakomery v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Omron M2 Omron M3
Testy tlakomerov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené tlakomery 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy tlakomerov 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (2 hlasov)