Testy sušičiek bielizne

Testy sušičiek bielizne 2017/2018 – Ako vybrať najlepší sušičku bielizne ?

Testy sušičiek bielizne - víťaz testu 2018

Testy sušičiek bielizne – víťaz testu

Testy sušičiek bielizne 2017/2018 – Sušička bielizne je u nás veľmi obľúbený a vychvaľovaným spotrebičom. Ide o spotrebič, ktorý ušetrí váš čas, vašu energiu a hlavne vaše peniaze.
Sušičky môžeme rozdeliť podľa ich typu (kondenzačné sušičky bielizne, sušičky bielizne kombinované s práčkou a odvetrávacie sušičky bielizne), podľa spôsobu umiestnenia a veľkosti a taktiež podľa parametrov a funkcií (spotreba energie, množstevná automatika, bezpečnostné prvky, odložené štarty, …)

Podľa typu:
– Kondenzačná sušička bielizne – nie je nutné odvádzať paru, ktorá kondenzuje na vodu a táto voda je akumulovaná v zásobníku (po naplnení musíme zásobník vyprázdniť). U niektorých sušičiek bielizne je kondenzovaná voda odvádzaná trubičkou priamo do kanalizácie. Bežne sa používajú dva typy kondenzačných sušičiek a to: – kondenzačná sušička s tepelným čerpadlom (pracuje na princípe tepelného čerpadla) a kondenzačná sušička s parnou funkciou (para je využitá pre vyhladenie bielizne vr. Možnosti prevoňanie).
– Sušička bielizne kombinovaná s práčkou – je preferovaná z dôvodu používania len jedného spotrebiča, čo ušetrí v domácnostiach potrebné miesto. Táto kombinácia je u nás stále obľúbenejšie (hlavne v menších bytoch). Ak však sušíte, musíte časť vypraného prádla odobrať.
– Odvetrávacia sušička bielizne – je najlacnejší variantom sušičiek bielizne. Ako nevýhoda je nutnosť odvádzania vlhkého vzduchu potrubím do vonkajšieho priestoru.

Podľa spôsobu umiestnenia a veľkosti:
– Výber je tu obdobný ako u práčky. Všetko musíte podriadiť možnostiam vašej domácnosti (šírka 40cm alebo 60cm, voľne stojace sušička bielizne a alebo vstavaná sušička bielizne).

Podľa ďalších parametrov a funkcií:
– Spotreba energie – najdôležitejšie parameter o ktorom vypovedá energetický štítok. Najúspornejším sušičky bielizne sú kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom (tie najlepšie v triede A).
– Množstevná automatika – fuzzy logic alebo tiež 6.zmysel (už poznáte z práčok). Dajte pozor na vlhkosť a množstvo sušeného bielizne. Zbytočne vlhkým (neodstředěným) bielizňou a veľkým množstvom bielizne v sušičke výrazne zvyšujete spotrebu el.energie sušičky, pretože sa predlžuje doba sušenia.

Najlepšie sušičky bielizne 2018

Najlepšie sušičky bielizne

– Bezpečnostné prvky – štandardne detská poistka, ktorá je takmer samozrejmosťou.
– Odložené štarty – veľmi obľúbená funkcia. Možnosť vybrať usušené prádlo zo sušičky ihneď po skončení cyklu je veľmi dôležité (z dôvodu ľahkého skladanie bez nutnosti žehliť).
Ďalšia samozrejmosťou je možnosť obojstranných dvierok, funkcia zostávajúceho času a krásne osvetlený bubon sušičky bielizne.

Pre ľahší výber použite testy sušičiek bielizne:
Hodnotenie a testy sušičiek bielizne je pravidelne aktualizovaný a dopĺňaný.

Testy sušičiek bielizne – víťaz testu najlepší sušička bielizne 2017/2018

Hľadáte, ktorá sušička bielizne je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších sušičiek bielizne podľa nemeckého Testberichte.de a rakúskeho Preisvergleich.at

Najlepší sušičky bielizne podľa nemeckého Testberichte.de

  • Siemens WT47W5H0BY – 9kg, A++, 64dB             – hodnotenie 1,8
  • Beko DE 8635 RX0 – 8kg, A+++, 66dB                    – hodnotenie 1,8
  • MIELE TDB 230 WP – 7kg, A++, 66dB                     – hodnotenie 1,9
  • LG RC 7055AH6M – 7kg, A++, 65dB                       – hodnotenie 2,0
  • LG RC 8155AP – 8kg, A++, 64dB                             – hodnotenie 2,0
  • Beko DPU 8360 X – 8kg, A+, 65dB                          – hodnotenie 2,1

Zdroj: Testberichte.de

Najlepší sušičky bielizne podľa rakúskeho Preisvergleich.at

Testy sušičiek bielizne - najlepši 2018

Testy sušičiek bielizne – Gorenje

Zdrój: Preisvergleich.at

Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré sú určené pre nemecký trh.

Zobrazte si ďalšie informácie o sušičkách bielizne z testu

U nás sú aktuálne najobľúbenejšie (najlepšie hodnotenie) tieto sušičky bielizne

Zobrazte si kompletnú ponuku najpredávanejších sušičiek bielizne

Testy sušičiek bielizne 2017/2018

Testy sušičiek bielizne
5 (100%) 8 hlasov