Testy doplnkov stravy a vitamínov

TESTY doplnkov stravy a vitamínov – Ako vybrat najlepšie doplnky stravy a vitamíny

TOP prémium produkt v kategórii doplnky stravy a vitamíny 2022/2023
TOP prémium produkt v kategórii doplnky stravy a vitamíny 2022/2023

Testy doplnkov stravy a vitamínov 2023 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) doplnkov stravy a vitamínov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov doplnkov stravy a vitamínov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie doplnky stravy a vitamíny. Všetky testy a recenzie doplnkov stravy a vitamínov sú aktuálné 2023.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie doplnky stravy a vitamíny

 

Ak sa necítite dobre, vždy je lepšie navštíviť lekára. Každý z nás by sa mal dostatočne starať o svoje zdravie, pretože ho máme len jedno. Dôležitý je napríklad dostatok pohybu, spánok a, samozrejme, správna strava. Ale bohužiaľ, mnohokrát sa vyskytnú nejaké zdravotné komplikácie a niekedy sa po konzultácii s lekárom nevyhneme užívaniu rôznych liekov. Kvalitná strava dokáže dostatočne doplniť všetky dôležité látky, ako sú vitamíny a minerály, ale niekedy nás aj tak láka užívať vhodné výživové doplnky alebo vitamíny. O tom, aké sú a na čo si dať pozor, sa dočítate v tomto článku. Predovšetkým si vždy pozorne prečítajte príbalový leták.

 

Ako si vybrať doplnky stravy a vitamíny?

Najprv musíte vedieť, kto je hodný ich užívania. Rôzne doplnky sú k dispozícii pre seniorov, iné pre deti, športovcov alebo dokonca pre dojčiace a tehotné ženy.

Ďalej sa musíte zamerať na to, čo vášmu telu konkrétne chýba, a podľa toho si kúpiť správny výživový doplnok. Je však lepšie poradiť sa s lekárom alebo odborníkom na výživu a zdravý životný štýl.

Na posilnenie imunity – Najmä v chladnejšom období sa často stretávame s rôznymi chorobami alebo prechladnutím. Preto sa odporúča konzumovať viac ovocia a zeleniny. Tie však v obchodoch v zime po dlhom skladovaní obsahujú o niečo menej vitamínov a niektoré môžu obsahovať viac chemických látok. V súčasnosti sú však k dispozícii aj čisto prírodné výživové doplnky, takže môžete vyskúšať napríklad výživový doplnok, ktorý obsahuje dôležitý vitamín C. Ceny väčších balení sa pohybujú okolo 4 EUR (v závislosti od predajcu, presného zloženia a veľkosti balenia).

Na zapamätanie – Pre správnu funkciu mozgu je dobré prijímať dostatok vitamínu D, B6 alebo B12 zo stravy. Najčastejšie sa používa na zlepšenie pamäte, ale potláča aj hučanie v ušiach a slúži ako prevencia demencie alebo Alzheimerovej choroby. Aj študenti často potrebujú pri štúdiu zlepšiť koncentráciu a snažia sa občas siahnuť po vhodnom doplnku stravy napríklad s omega 3 rybím olejom. Za balenie približne 70 kapsúl zaplatíte približne 10 EUR.

Na vlasy, nechty a pokožku – V týchto produktoch sa zložky zvyčajne prelínajú, takže vám pravdepodobne nebude vadiť, ak si kúpite prípravok, ktorý sa stará o všetky tri časti. Napríklad doplnky obsahujú rakytník, ktorý má posilniť slabé a lámavé vlasy, kyselinu hyalurónovú, ktorá je zodpovedná za kvalitu a pružnosť pokožky, alebo vitamíny C, E, zinok a selén, ktoré sú dôležitými zložkami pre silné nechty bez lámavosti a štiepenia.

Na kĺby – tieto výrobky sú výrobcami určené najmä pre starších ľudí alebo pre športovcov, keď sú ich kĺby často dosť namáhané. Napríklad výživový doplnok s čistým kryštalickým kolagénom so 120 kockami stojí približne 20 EUR.

Na chudnutie – Produkty na chudnutie sa zvyčajne snažia potlačiť chuť do jedla alebo urýchliť spaľovanie tukov a niekedy tiež pomáhajú zbaviť sa zadržiavanej vody v tele. Bez pravidelného cvičenia a vhodnej stravy však nečakajte zázraky. Majte na pamäti, že akýkoľvek doplnok stravy je „len doplnok“, je to len akýsi pomocník.

Na trhu je samozrejme veľa iných a podobných výrobkov, ale pred kúpou výživového doplnku alebo vitamínu by ste sa mali pozrieť na niekoľko ďalších dôležitých vecí, napríklad na kvalitu. Nie všetci výrobcovia ponúkajú len prírodné doplnky a niekedy, žiaľ, môže byť prioritou zisk. Rozhodne takéto výrobky nekupujte na trhu, ale vždy napríklad v lekárňach alebo u overených predajcov.

Je tiež veľmi dôležité prečítať si zloženie a informácie o dávkovaní a odporúčanej dennej spotrebe. Samozrejme, mali by ste dodržiavať odporúčania, aby ste sa vyhli zdravotným komplikáciám.

Majte tiež na pamäti, že žiadny doplnok nemôže nahradiť kvalitnú stravu.

Ak si nie ste istí, či niektorý z produktov nie je pre vás vhodný, radšej sa poraďte so svojím lekárom. Napríklad cesnakové kapsuly sa odporúčajú pri snahe znížiť krvný tlak, ale mnohí ľudia sú na cesnak alergickí, zatiaľ čo ľubovník zvyšuje riziko krvácania, preto sa neodporúča užívať ho napríklad pred plánovanou operáciou. Väčšina doplnkov vám však nijako neublíži.

Pre niektorých hrá dôležitú úlohu aj cena vitamínov a doplnkov. Nie vždy platí, že čím je výrobok drahší, tým je kvalitnejší. Často zaplatíte zbytočne viac peňazí len za reklamu, preto si pozorne prečítajte zloženie, dávkovanie a obsah deklarovaných látok.

  

Najpredávanejšie lacné doplnky stravy a vitamíny 2022/2023[/caption]
Najpredávanejšie lacné doplnky stravy a vitamíny 2022/2023

Pre ľahší výber použite testy doplnkov stravy a vitamínov 2022/2023:

Hodnotenie a testy doplnkov stravy a vitamínov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – doplnky stravy a vitamíny je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších doplnkov stravy a vitamínov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy doplnkov stravy a vitamínov 2023 – víťaz testu najlepší doplnky stravy a vitamíny

 

 1.  Cetebe immunity Vitamín C – 60 tabliet, viac…  hodnotenie 1,1
 2.  Orthomol Sport 30 – 30 tabliet  hodnotenie 1,4
 3.  Multi-Sanostol – 300g  hodnotenie 1,4
 4.  Orthomol Arthro plus – 30 tabliet  hodnotenie 1,5
 5.  Orthomol femin – 30 tabliet  hodnotenie 1,7

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu doplnkov stravy a vitamínov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto doplnky stravy a vitamíny

Najpredávanejšie lacné doplnky stravy a vitamíny (budget)
TOP Názov Obrázok Účel použitia Forma Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Revitanerv Strong 30 tabliet Revitanerv Strong 30 tabliet tablety 12 1,6 Viac
2 Meda Pharma ArmoLIPID PLUS 30 tabliet Meda Pharma ArmoLIPID PLUS 30 tabliet tablety 9 2,6 Viac
3 Meda Pharma ArmoLIPID PLUS 60 tabliet Meda Pharma ArmoLIPID PLUS 60 tabliet tablety 11 2,5 Viac
Najpredávanejšie štandardné doplnky stravy a vitamíny
TOP Názov Obrázok Účel použitia Forma Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Pleuran Imunoglukan 100 mg P4H 60 kapsúl Pleuran Imunoglukan 100 mg P4H 60 kapsúl kapsule 17 1,2 Viac
2 Remyelin Uridine+PEA+vitamíny B a C 30 kapsulí Remyelin Uridine+PEA+vitamíny B a C 30 kapsulí kapsule 19 1 Viac
3 ProBio-fix Inum 60 kapsúl ProBio-fix Inum 60 kapsúl kapsle 21 1,2 Viac
Najpredávanejšie TOP doplnky stravy a vitamíny premium
TOP Názov Obrázok Účel použitia Forma Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Universal Animal Flex 44 sáčkov Universal Animal Flex 44 sáčkov tablety 42 1,4 Viac
2 Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný 700 g Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný 700 g sypké prášky 41 1,4 Viac
3 Barny's Triple Blend Extra Silný 700 g Barny's Triple Blend Extra Silný 700 g sypké prášky 46 1,4 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší doplnky stravy a vitamíny

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU doplnkov stravy a vitamínov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ doplnky stravy a vitamíny ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu doplnkov stravy a vitamínov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2023 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší doplnky stravy a vitamíny v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Cetebe immunity Vitamín C Pleuran Imunoglukan 100 mg P4H 60 kapsúl
Testy doplnkov stravy a vitamínov – víťaz testu 2022/2023
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené doplnky stravy a vitamíny 2021/2022
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy doplnkov stravy a vitamínov 2022/2023


 
   

...

 

5/5 - (1 hlasov)