Testy cyklistických prilieb

TESTY cyklistických prilieb – Ako vybrat najlepšie cyklistickou přilbu

TOP prémium produkt v kategórii cyklistické prilby 2022/2023
TOP prémium produkt v kategórii cyklistické prilby 2022/2023

Testy cyklistických prilieb 2023 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) cyklistických prilieb na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov cyklistických prilieb a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie cyklistické prilby. Všetky testy a recenzie cyklistických prilieb sú aktuálné 2023.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie cyklistickou přilbu

 

V dnešnej hustej premávke alebo pri jazde v náročnom teréne je prilba pre cyklistov nevyhnutnosťou a je jediným bezpečným spôsobom, ako zabrániť zraneniam hlavy pri páde z bicykla. Športové obchody ponúkajú nepreberné množstvo prilieb a nie je ľahké sa v nich zorientovať.

Ktorý typ si vybrať?

Pri výbere cyklistickej prilby by ste mali zvážiť najmä to, ako a kde budete jazdiť na bicykli, a podľa toho vybrať správny typ prilby.

  • Prilby s mestským dizajnom sú určené na jazdu na bicykli v meste, sú ľahké a majú menej vetracích otvorov.
  • Na jazdu na bicykli po ceste vám dobre poslúži cestná prilba, ktorej výhodou je nízka hmotnosť a dobré odvetrávanie. Používa sa na cestných, horských alebo crossových bicykloch.
  • Prilba BMX má skateboardový dizajn a chráni vašu hlavu pri jazde a špeciálnych trikoch v bike parku alebo v meste. Túto prilbu možno použiť aj na jazdu na kolieskových korčuliach.
  • Na jazdu v teréne alebo aj na cestách je k dispozícii robustnejšia prilba MTB, ktorá má slnečnú clonu a viac kryje zadnú časť hlavy. Samozrejme, je ľahká, dobre vetraná a odolnejšia ako cestná prilba.
  • Integrálne zjazdové prilby majú svoj osobitý vzhľad, používajú sa na zjazd a freeride a svojím vzhľadom pripomínajú motocyklové prilby. Majú vyššiu hmotnosť a obmedzené vetranie, ale vďaka svojej konštrukcii chránia hlavu z boku a zozadu a tiež čeľusť cyklistu.
  • Existujú špeciálne prilby, ktoré sa používajú pri triatlone alebo časovkách. V porovnaní s bežnými prilbami majú predĺženú zadnú časť.

Je tiež dobré pozrieť sa na hmotnosť prilby, ťažšia prilba nie je na hlave pohodlná, ale hmotnosť prilby by nikdy nemala byť na úkor bezpečnosti. Hmotnosť najľahších špičkových modelov prilieb je približne 200 g. Správna ľahká prilba má kvalitnú konštrukciu a pri jej výrobe sa dnes používa technológia in-mold. Do škrupiny prilby sa vstrekuje polystyrénová pena, ktorá ich spája a spevňuje. Aby bola prilba z vnútornej alebo zadnej strany ešte pevnejšia, je zvyčajne vystužená technológiou dvojitého vstrekovania. Na dosiahnutie čo najvyššej pevnosti a bezpečnosti výrobcovia zosilňujú konštrukciu prilby aj hliníkovými prvkami, pevným plastom, kevlarom alebo karbónom.

Rovnako dôležitým aspektom je výber správnej veľkosti prilby, ktorá by mala dokonale sedieť, nemala by trčať, byť tesná ani nikde tlačiť. Veľkosť prilby môžete ľahko nastaviť upnutím remienka okolo brady a nastavením veľkosti pomocou kolieska alebo posuvných pásikov na zadnej strane prilby. Veľkosť sa udáva v centimetroch a označuje obvod hlavy. Obvyklá veľkosť sa pohybuje od 50 do 64 cm a je označená písmenami S, M, L alebo XL.

Cyklistická prilba by mala mať aj dobré vetranie, aby sa zabránilo prehriatiu hlavy pri jazde na bicykli počas teplých letných dní. Kvalitná prilba má aj antibakteriálne výstelky, ktoré sa dajú vybrať, vyprať alebo vymeniť.

Skontrolujte tiež, či má prilba bezpečnostný certifikát. Niektoré prilby môžu mať atraktívnu cenu, ale to je zvyčajne znakom nízkej kvality a bezpečnosti.

A keďže vzhľad prilby nie je zanedbateľný a výrobcovia kladú dôraz na dizajn, na trhu je na výber z mnohých typov a nápaditých farieb tohto športového bezpečnostného doplnku.

Cyklistické prilby pre deti

Samostatnou kategóriou sú cyklistické prilby pre najmladších cyklistov. Rovnako ako pri prilbách pre dospelých je dôležitá bezpečná a obzvlášť pevná konštrukcia prilby, dobré vetranie a nízka hmotnosť. Okrem toho by sa mala dať veľkosť prilby ľahko nastaviť, aby ste nemuseli každý rok kupovať novú. Samozrejme, mali by ste tiež starostlivo zvážiť, kde a ako bude vaše dieťa jazdiť na bicykli, a podľa toho vybrať správny typ prilby.

  

Najpredávanejšie lacné cyklistické prilby 2022/2023[/caption]
Najpredávanejšie lacné cyklistické prilby 2022/2023

Pre ľahší výber použite testy cyklistických prilieb 2022/2023:

Hodnotenie a testy cyklistických prilieb sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – cyklistická prilba je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších cyklistických prilieb podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy cyklistických prilieb 2023 – víťaz testu najlepší cyklistická prilba

 

 1.  Uvex Finale 2.0 2021 – 20 vetranie, viac …  hodnotenie 1,2
 2.  ABUS Aduro 2.0 Race – 14 vetranie  hodnotenie 1,3
 3.  POC TECTAL uranium black – 17 vetranie  hodnotenie 1,4
 4.  ABUS Viantor – 18 vetranie  hodnotenie 1,4
 5.  Uvex ONYX STRATO STEEL – 17 vetranie  hodnotenie 1,5

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu cyklistických prilieb

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto cyklistické prilby

Najpredávanejšie lacné cyklistické prilby (budget)
TOP Názov Obrázok Vetracie otvory Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Kellys Blaze zelená 2018 Kellys Blaze zelená 2018 19 25 1 Viac
2 MoMi MIMI White 2021 MoMi MIMI White 2021 19 0 Viac
3 Scott Supra Storm Blue 2022 Scott Supra Storm Blue 2022 30 0 Viac
Najpredávanejšie štandardné cyklistické prilby
TOP Názov Obrázok Vetracie otvory Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Fox Mainframe Trvrs black 2022 Fox Mainframe Trvrs black 2022 72 0 Viac
2 Scott Argo Plus black matt 2022 Scott Argo Plus black matt 2022 12 70 0 Viac
3 Woom Fialová Stripe 2018 Woom Fialová Stripe 2018 24 69 2 Viac
Najpredávanejšie TOP cyklistické prilby premium
TOP Názov Obrázok Vetracie otvory Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Poc Kortal Uranium Black Matt 2021 Poc Kortal Uranium Black Matt 2021 140 3,5 Viac
2 Poc Kortal Race Mips Hydrogen White/Uranium Black Matt 2021 Poc Kortal Race Mips Hydrogen White/Uranium Black Matt 2021 152 1 Viac
3 Fox Youth Rampage white junior 2022 Fox Youth Rampage white junior 2022 189 0 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší cyklistické prilby

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU cyklistických prilieb + NAJPREDÁVANĚJŠÍ cyklistická prilba ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu cyklistických prilieb (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2023 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší cyklistické prilby v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Uvex Finale 2.0 2021 Fox Mainframe Trvrs black 2022
Testy cyklistických prilieb – víťaz testu 2022/2023
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené cyklistické prilby 2021/2022
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy cyklistických prilieb 2022/2023


 
   

...

 

5/5 - (8 hlasov)