Testy hrncov

TESTY hrncov – Ako vybrat najlepšie hrniec

TOP prémium produkt v kategórii hrnce 2022/2023
TOP prémium produkt v kategórii hrnce 2022/2023

Testy hrncov 2023 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) hrncov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov hrncov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie hrnce. Všetky testy a recenzie hrncov sú aktuálné 2023.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie hrniec

 

Či už ste šéfkuchár telom i dušou alebo varíte len z povinnosti, bez kvalitných hrncov vám to moc dobre nepôjde. Ako sa ale v mori ponúk neutopiť a vybrať hrnce, ktoré vám budú vyhovovať? Objavte s nami kritériá a parametre, ktoré sú pre ich výber kľúčové.

 

Na čo myslieť pri výbere?

Rovnako ako u väčšiny riadu a kuchynských pomôcok, je aj pred nákupom hrncov potrebné si uvedomiť, čo v nich budeme najčastejšie pripravovať, ako veľmi sa chceme varenie venovať a v neposlednom rade aj na akom variči či varnej doske budeme hrnca používať.

Väčšina dnešných hrncov býva prispôsobená pre použitie na väčšine typov varných plôch, napriek tomu je však – predovšetkým pokiaľ využívame indukciu – potreba skontrolovať, či je hrniec pre tento druh ohrevu skutočne vhodný.

Zabudnúť by sme nemali tiež na to, či je hrniec vhodný do umývačky alebo budeme odkázaní len na jeho ručné umývanie. A práve táto informácia priamo závisí od výberu materiálu, z ktorého je hrniec vyrobený.

– Nerezové hrnce – patrí určite k tým najčastejšie používaným. A nie nadarmo. Nerezové hrnce sú pomerne lacné, majú dlhú výdrž, môžete ich s kľudným svedomím dať do umývačky alebo jee vydrhnúť drôtenkou. Rovnako tak im nebude vadiť ani kovové kuchynské náčinie. Výrazným ukazovateľom ich kvality je sendvičové dno, ktoré je pre lepšiu vodivosť tepla poskladané z viacerých vrstiev.

– Titánové hrnce – zase naopak patrí skôr do tej drahšie kategórie. Ich obstaranie je pomerne nákladné, odvďačí sa nám však skvelými tepelnými vlastnosťami a úplnou nepriľnavosti, vďaka ktorej môžete na panvici smažiť absolútne bez tuku. A odolné sú navyše aj proti mechanickému poškodeniu.

– Liatinová klasika – ak hľadáte odolný hrniec so skutočne silným dnom, siahnite po osvedčených litiňácich. Masívne materiál a naozaj dlhá životnosť v kombinácii so skvelými tepelnými vlastnosťami. Nevýhodou môže byť priľnavosť povrchu aj ich vysoká váha.

– Granitové hrnce – sú ešte stále novinkou na našom trhu. Jedná sa o hrnce z vodivého kovu, ktoré sú potiahnuté odolnou vrstvou granitu – teda žuly.

– Medené hrnce – vodivá meď je ďalším z materiálov, ktoré sú často používané na výrobu hrncov. Medené hrnce sú však k cene tohto materiálu cenovo dostupné iba movitějším kuchárom. Jeden taký hrniec nás totiž vyjde priemerne na 500 EUR!

– Smaltované hrnce – rozhodne nie sú výsadou našich babičiek, práve naopak. Vďaka svojim výborným tepelným vlastnostiam a odolnosti sa čím ďalej častejšie vracajú na pulty predajcov. Nevýhodou môže byť prípadné olupovanie smaltované vrstvy, pod ktorou sa môže skrývať aj zdravotne závadný hliník, ktorý sa potom môže dostať do kontaktu s potravinami.

Ucha, dno, i pokrievka:

Okrem samotnej veľkosti hrnca alebo materiálu, z ktorého je vyrobený, je potrebné myslieť aj na ďalšie nemenej podstatné detaily. Ucha hrnca by mala vždy skvele držať a v prípade hrncov pre plynové sporáky a varné dosky by mala byť vyrobená z nehorľavých materiálov, ktorým vysoká teplota neublíži.

Pokrievka by mala byť u každého hrnca samozrejmosťou a mala by čo možno najlepšie tesniť, aby sme zabránili zbytočným energetickým únikom. Dôležitý môže byť aj materiál pokrievky. Cez tie sklenené síce vidíme a pripravovaný pokrm aj bez odkrývanie, sú však určite menej odolné. Sklenená pokrievka môže predstavovať problém aj pokiaľ chceme hrniec používať zároveň tiež k zapekanie.

Dno hrnca je takým jeho srdcom. Podľa toho, ako bude silné, bude efektívna aj samotné nahrievanie hrnca a jeho tepelné vlastnosti. Nikdy by sme sa nemali nechať presvedčiť ku kúpe hrncov, ktoré majú dna tenká iba 2-3 mm, varenie v nich by nám veľkú radosť nerobilo.

  

Najpredávanejšie lacné hrnce 2022/2023[/caption]
Najpredávanejšie lacné hrnce 2022/2023

Pre ľahší výber použite testy hrncov 2022/2023:

Hodnotenie a testy hrncov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – hrniec je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších hrncov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy hrncov 2023 – víťaz testu najlepší hrniec

 

 1.  Fissler Original Profi – nerez, sada  hodnotenie 1,3
 2.  WMF Astoria – nerez, sada  hodnotenie 1,4
 3.  Tefal P4624833 Clipso Minút Perfect – nerez, 7,5L, viac…  hodnotenie 1,5
 4.  Tefal Secure5 Neo – nerez, 6L, viac…   hodnotenie 1,7
 5.  Zwilling Twin Classic – nerez, sada  hodnotenie 2,4

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu hrncov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto hrnce

Najpredávanejšie lacné hrnce (budget)
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Lamart LTB2011 Lamart LTB2011 14 1,9 Viac
2 Lamart LT1126 Lamart LT1126 12 1 Viac
3 Lamart LT1005 Lamart LT1005 15 1 Viac
Najpredávanejšie štandardné hrnce
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Lamart LT1067 Lamart LT1067 31 2,1 Viac
2 Lamart LTSS2418 Lamart LTSS2418 29 1,6 Viac
3 Lamart LT1139 Lamart LT1139 29 1 Viac
Najpredávanejšie TOP hrnce premium
TOP Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Tescoma hrniec Home Profi s pokrievkou 28cm 10.0 L Tescoma hrniec Home Profi s pokrievkou 28cm 10.0 L 75 1,1 Viac
2 Tescoma hrniec President Stone s pokrievkou 24 cm 6,0 l Tescoma hrniec President Stone s pokrievkou 24 cm 6,0 l 66 1 Viac
3 Tescoma ULTIMA s pokrievkou 24cm 7.0 l 780625 Tescoma ULTIMA s pokrievkou 24cm 7.0 l 780625 54 1,3 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší hrnce

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU hrncov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ hrniec ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu hrncov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2023 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší hrnce v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Fissler Original Profi Banquet Living 22 cm 7,2 l
Testy hrncov – víťaz testu 2022/2023
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené hrnce 2021/2022
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy hrncov 2022/2023


 
   

...

 

4.9/5 - (18 hlasov)