Testy šampónov na poškodené vlasy

TESTY šampónov na poškodené vlasy – Ako vybrat najlepšie šampón na poškodené vlasy

TOP prémium produkt v kategórii šampóny na poškodené vlasy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii šampóny na poškodené vlasy 2023/2024

Testy šampónov na poškodené vlasy 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) šampónov na poškodené vlasy na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov šampónov na poškodené vlasy a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie šampóny na poškodené vlasy. Všetky testy a recenzie šampónov na poškodené vlasy sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie šampón na poškodené vlasy

 

Snom každej ženy sú dokonalé vlasy plné žiarivého lesku a vitality. Cesta k dokonalému výsledku nie je vždy jednoduchá. Na stav vlasov vplýva mnoho faktorov a slnečné žiarenie, nečistoty vo vzduchu, chlór v bazéne alebo soľ v morskej vode, chemické látky vo farbách na vlasy a melíroch, ako aj stres a životný štýl môžu prispieť k poškodeniu vlasov. Ak bojujete s problémom poškodených vlasov, ktoré sú na pohľad nezdravé, suché, bez lesku a bez života, musíte sa poobzerať po kvalitných produktoch na regeneráciu vlasov.

 

Ako sa starať o poškodené vlasy?

Základom starostlivosti o poškodené vlasy by mal byť kvalitný šampón a po jeho použití kondicionér, balzam alebo maska na poškodené vlasy, ktoré by mali regenerovať nielen vlasy, ale aj jemne ošetrovať pokožku hlavy. Keďže nie je ľahké vybrať si ten správny prípravok pre vaše vlasy, je dobré si uvedomiť, ktoré látky môžu mať na poškodené vlasy vynikajúci účinok, ale aj to, čo do správnej starostlivosti nepatrí.

– Arganový olej má vďaka obsahu omega 3 a 6 mastných kyselín vysoké regeneračné vlastnosti.

– Hydrolyzovaný morský kolagén, podobne ako keratín, dopĺňa chýbajúcu zložku vlasov, čím im dodáva prirodzenú pružnosť a pevnosť.

– Vitamín E pôsobí ako antioxidant a chráni vlasy pred pôsobením voľných (kyslíkových) radikálov, ktoré v nadmernom množstve môžu prispieť k poškodeniu štruktúry vlasov.

– Ovocné výťažky sú súčasťou mnohých šampónov. Používajú sa výťažky ako citrón, káva, jojoba alebo avokádo a všetky majú za cieľ celkovú regeneráciu vlasov. Ide len o to, aby ste vyskúšali, ktorý druh je pre vaše vlasy najlepší.

– Výťažky z juky s vysokým obsahom prírodných saponínov dodávajú vlasom lesk a hebkosť a uľahčujú ich rozčesávanie.

– Aminosilán môže posilniť vlasy do hĺbky a posilniť ich štruktúru.

– Katiónové polyméry pôsobia len na povrchu vlasov a dodávajú im lesk, jemnosť, hladkosť a pružnosť.

– Nanosómy sú novšou verziou lipozómov, ktoré môžu dodávať živiny ku korienkom vlasov.

– Pantenol alebo provitamín B₅ so svojimi regeneračnými a hydratačnými vlastnosťami posilňuje a vyživuje vlasy a prispieva k rýchlej obnove ich vyváženej štruktúry.

– Pšeničné proteíny poskytujú vlasom hydratáciu a výživu.

Samozrejme, existuje oveľa viac zložiek, ktoré majú priaznivý účinok na poškodené vlasy, vrátane kyseliny hyalurónovej, perlových proteínov a širokej škály minerálov a vitamínov. Všetky tieto látky sú prospešné pre vlasy aj pokožku hlavy.

Akým zložkám sa pri výbere vyhnúť?

Šampóny môžu obsahovať zložky, ktoré nie sú pre vaše vlasy prospešné a môžu ich skôr poškodiť. Najčastejšie sa používajú:

– Sulfáty, ktoré nájdete na etikete pod skratkou SLS a SLES. Vďaka týmto zložkám šampón krásne pení, ale vysušuje a poškodzuje vlasy. V šampónoch ich možno nahradiť prírodnými výťažkami z mydlice lekárskej, ktoré zabezpečia, aby šampón penil a nepoškodzoval vlasy.

– Hoci silikóny na prvý pohľad robia vlasy hladkými a lesklými, dokonale uzatvárajú vlasy a pokožku hlavy nepriepustným filtrom a zabraňujú prístupu vzduchu. Po krátkom čase používania šampónu s touto zložkou budú vaše vlasy matné a bez života. Ak si farbíte vlasy, mali by ste vedieť, že farba nenaruší silikón vo vlasoch, nedostane sa dovnútra vlasového stvolu a pri prvom umytí z vlasov skĺzne. Okrem toho nie je vôbec jednoduché tieto zložky z vlasov odstrániť.

– Parabény /metyl a propyl/ sú konzervačné látky, ktoré síce predlžujú životnosť šampónov, ale v žiadnom prípade nie sú prospešné pre vaše vlasy ani pre vaše telo. Na etikete ich nájdete pod skratkou E plus 3 čísla – napr. E214.

– Propylénglykol pôsobí v šampóne ako emulgátor, takže zabezpečuje spojenie jednotlivých zložiek, ako je voda a olej, ale narúša prirodzenú imunitu pokožky hlavy.

Ceny šampónov na poškodené vlasy začínajú na 2 EUR za 250 ml, ale za túto cenu nedostanete kvalitný šampón. Na druhej strane ani cena 25 EUR nezaručí, že neplatíte viac za značku ako za kvalitu.

  

Najpredávanejšie lacné šampóny na poškodené vlasy 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné šampóny na poškodené vlasy 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy šampónov na poškodené vlasy 2023/2024:

Hodnotenie a testy šampónov na poškodené vlasy sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – šampón na poškodené vlasy je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších šampónov na poškodené vlasy podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy šampónov na poškodené vlasy 2024 – víťaz testu najlepší šampón na poškodené vlasy

 

 1.  Wella SP Repair – 1000ml, viac…  hodnotenie 1,3
 2.  Redken Extreme – 300ml, viac…  hodnotenie 1,5
 3.  Schauma Repair – 400ml, viac…  hodnotenie 1,6
 4.  Gliss Kur Total Repair – 250ml, viac…  hodnotenie 2,0
 5.  Pantene Pro-V Repair & Protect – 1000ml, viac…  hodnotenie 2,1

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu šampónov na poškodené vlasy

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto šampóny na poškodené vlasy

Najpredávanejšie lacné šampóny na poškodené vlasy (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Dixi žĺtkovopšeničný šampón 400 ml Dixi žĺtkovopšeničný šampón 400 ml 1 1,0
2. De Miclén šampón vaječný 100 ml De Miclén šampón vaječný 100 ml 0 1,3
3. Dove Hair Therapy Nourishing Oil Care šampón na vlasy pre suché poškodené vlasy a tiež na uhladenie kučeravých nepoddajných vlasov 250 ml Dove Hair Therapy Nourishing Oil Care šampón na vlasy pre suché poškodené vlasy a tiež na uhladenie kučeravých nepoddajných vlasov 250 ml 1 2,5
Najpredávanejšie štandardné šampóny na poškodené vlasy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Weleda ovesný regenerační šampón pro suché a poškozené vlasy 190 ml Weleda ovesný regenerační šampón pro suché a poškozené vlasy 190 ml 7 1,6
2. Wella SP Luxe Oil luxusný šampón pre poškodené vlasy 200 ml Wella SP Luxe Oil luxusný šampón pre poškodené vlasy 200 ml 6 1,3
3. Forcapil regeneračný vyživujúci šampón 200 ml Forcapil regeneračný vyživujúci šampón 200 ml 9 1,0
Najpredávanejšie TOP šampóny na poškodené vlasy (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Kérastase Thérapiste pre zničené vlasy šampón 450 ml Kérastase Thérapiste pre zničené vlasy šampón 450 ml 27 1,4
2. L'Oréal Expert Absolut Repair Gold Quinoa + Protein Shampoo 1500 ml L'Oréal Expert Absolut Repair Gold Quinoa + Protein Shampoo 1500 ml 28 1,4
3. Andreine Velvet repair shampoo 250 ml Andreine Velvet repair shampoo 250 ml 25 1,1

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší šampóny na poškodené vlasy

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU šampónov na poškodené vlasy + NAJPREDÁVANĚJŠÍ šampón na poškodené vlasy ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu šampónov na poškodené vlasy (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší šampóny na poškodené vlasy v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Wella SP Repair TRESemmé Keratin Smooth šampón 400 ml
Testy šampónov na poškodené vlasy – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené šampóny na poškodené vlasy 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy šampónov na poškodené vlasy 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (1 hlasov)