Testy kvapalín do ostrekovačov

TESTY kvapalín do ostrekovačov – Ako vybrat najlepšie kvapalinu do ostrekovača

TOP prémium produkt v kategórii kvapaliny do ostrekovačov 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii kvapaliny do ostrekovačov 2023/2024

Testy kvapalín do ostrekovačov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) kvapalín do ostrekovačov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov kvapalín do ostrekovačov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie kvapaliny do ostrekovačov. Všetky testy a recenzie kvapalín do ostrekovačov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie kvapalinu do ostrekovača

 

Každý vodič ocení kvalitnú zmes do ostrekovačov, pretože čisté sklo je základom bezpečnej jazdy. Zbaví čelné sklo vášho vozidla nečistôt, ale dokáže odstrániť aj námrazu.

Ako však zistíte, či je zmes odporúčaná výrobcom tá správna? Je to celkom jednoduché, ak si preštudujete zložky na etikete výrobku. Ak zmes kvapaliny do ostrekovačov obsahuje alkohol, etanol je najmenej škodlivý. Metanol, ktorý sa používa v zmesiach ako účinné rozpúšťadlo, môže nielen ohroziť vaše zdravie, pretože je toxický, ale môže tiež zničiť gumové tesnenia, lišty stieračov alebo kryty svetiel na vašom aute, ktoré sú vyrobené z plastu. Acetón má podobné účinky ako metanol a ako dokonalé rozpúšťadlo môže poškodiť lak vášho vozidla. Kvalitné zmesi s obsahom alkoholu a etylénglykolu sú drahšie, ale určite vám urobia lepšiu službu ako tie lacné.

Akú kvapalinu do ostrekovačov si mám kúpiť?

Letná kvapalina do ostrekovačov je založená na vode, ale obsahuje aj čistiace prísady, detergenty, parfumy a často aj alkohol, ktorý v lete nie je potrebný. Táto kvapalina sa používa na odstraňovanie prachu, zvyškov hmyzu a iných nečistôt, keď vonku nemrzne. Ani tá najlepšia kvapalina do ostrekovačov vám však nepomôže pri silnejšom znečistení, preto je najlepšie sklo najprv umyť ručne vodou a potom ho vyčistiť pomocou kvapaliny do ostrekovačov. Zabránite tak poškriabaniu a trvalému poškodeniu skla.

Aj pri výrobe zimnej kvapaliny do ostrekovačov sa používa voda a čistiace prísady, ale alkohol je nevyhnutnou zložkou, pretože dokáže odstrániť námrazu. Do týchto kvapalín sa vo väčšej miere pridávajú rôzne vonné látky, ktoré „prekrývajú“ nepríjemný zápach alkoholu v interiéri vozidla. Najčastejšie sa používa etanol, ktorý možno nahradiť metanolom, etylénglykolom alebo izopropanolom. Zimné zmesi majú rôznu koncentráciu alkoholu a vo všeobecnosti platí, že čím vyšší je obsah alkoholu, tým lepšie sa zmes správa pri nižších teplotách. Napríklad voda s 30 % alkoholu je vhodná pre vonkajšie teploty do -20 °C. Pri kúpe zimnej kvapaliny do ostrekovačov preto venujte pozornosť udávanému bodu tuhnutia kvapaliny.

Novinkou na trhu sú letné a zimné zmesi do ostrekovačov s nanočasticami, ktoré dlhodobo chránia sklo pred prachom a iným znečistením, odpudzujú vodu a mastnotu, takže ostrekovače používate menej často. Znižujú tiež možnosť vzniku námrazy na skle v zime. Podobné zloženie a rovnaký účinok majú tekuté stierače s obsahom nanočastíc, ktoré sa ručne nanášajú na čistené sklo auta.

Nádržky v automobiloch majú najčastejšie objem 5 litrov, ale existujú aj nádržky s objemom až 10 litrov, čomu výrobcovia prispôsobujú balenie zmesi do ostrekovačov. Na trhu sú k dispozícii litrové fľaše, päťlitrové a viaclitrové plechovky, ako aj náhradné vrecká na tekutiny, takže si môžete vybrať podľa svojich aktuálnych potrieb. Je samozrejmé, že čím väčšie balenie si kúpite, tým menej vás bude stáť 1 liter zmesi.

Pri prvých mrazoch, ktoré prichádzajú s jeseňou, sa musí letná zmes nahradiť zimnou kvapalinou do ostrekovačov. V ideálnom prípade by ste mali nádržku na letnú zmes vyprázdniť a naplniť ju zimnou zmesou, pretože je ťažké zistiť, koľko letnej kvapaliny v nádržke zostalo. Pridávanie zimnej zmesi do zvyšnej letnej zmesi nie je veľmi dobrým riešením, pretože sa tým znižuje najmä obsah alkoholu v kvapaline, a tým aj účinnosť zmesi v mrazivých podmienkach. Okrem toho v prívodných hadiciach môžu zostať zvyšky letnej zmesi, ktoré sa nemiešajú so zimnou zmesou, a ak ostrekovač nepoužívate, zmes v týchto hadiciach môže zamrznúť.

Zvyšok nespotrebovanej zimnej zmesi uchovávajte na chladnom mieste, pretože pri teplotách nad 30 °C sa účinné látky rozkladajú a zmes stráca svoj účinok.

Nakoniec je potrebné spomenúť, že ani najlepšia kvapalina do ostrekovačov vám nepomôže, ak nemáte dobré stierače, ktoré musia byť na všetkých miestach tesne pripevnené k sklu.

  

Najpredávanejšie lacné kvapaliny do ostrekovačov 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné kvapaliny do ostrekovačov 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy kvapalín do ostrekovačov 2023/2024:

Hodnotenie a testy kvapalín do ostrekovačov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – kvapalina do ostrekovača je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších kvapalín do ostrekovačov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy kvapalín do ostrekovačov 2024 – víťaz testu najlepší kvapalina do ostrekovača

 

 1.  Sonax – zimné, 5L, viac…  hodnotenie 1,2
 2.  OMV Caristal Premium – zimné, 2L  hodnotenie 2,0
 3.  Shell EasyClean – zimná, 4L  hodnotenie 2,3
 4.  Nigrin Turbo – zimné, 5L  hodnotenie 2,8
 5.  Total wash pro – zimné, 5L  hodnotenie 3,0

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu kvapalín do ostrekovačov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto kvapaliny do ostrekovačov

Najpredávanejšie lacné vody do ostrekovačov (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. DYNAMAX Letná kvapalina do ostrekovačov citrón 3 l DYNAMAX Letná kvapalina do ostrekovačov citrón 3 l 1 1,2
2. Dexoll Letná kvapalina do ostrekovačov Green fresh 1:2 4 l Dexoll Letná kvapalina do ostrekovačov Green fresh 1:2 4 l 1 1,5
3. K2 Nano Sprysk 5 l K2 Nano Sprysk 5 l 1 1,6
Najpredávanejšie štandardné vody do ostrekovačov
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. DYNAMAX Letná kvapalina do ostrekovačov Nano 4 l DYNAMAX Letná kvapalina do ostrekovačov Nano 4 l 3 1,4
2. Sheron Letná kvapalina do ostrekovačov 5 l Sheron Letná kvapalina do ostrekovačov 5 l 3 1,5
3. Sonax Xtreme Letná NANO kvapalina do ostrekovačov 4 l Sonax Xtreme Letná NANO kvapalina do ostrekovačov 4 l 2 1,0
Najpredávanejšie TOP vody do ostrekovačov (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Sonax Zimná kvapalina do ostrekovačov -20°C 5 l Sonax Zimná kvapalina do ostrekovačov -20°C 5 l 13 1,0
2. DYNAMAX Letná kvapalina do ostrekovačov citrón 25 l DYNAMAX Letná kvapalina do ostrekovačov citrón 25 l 12 1,3
3. DYNAMAX Letná kvapalina do ostrekovačov citrón 50 l DYNAMAX Letná kvapalina do ostrekovačov citrón 50 l 31 1,5

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší kvapaliny do ostrekovačov

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU kvapalín do ostrekovačov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ kvapalina do ostrekovača ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu kvapalín do ostrekovačov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší kvapaliny do ostrekovačov v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Sonax DYNAMAX Letná kvapalina do ostrekovačov Nano 4 l
Testy kvapalín do ostrekovačov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené kvapaliny do ostrekovačov 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy kvapalín do ostrekovačov 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (1 hlasov)