Testy práčok

Testy práčok 2018 – Ako si vybrať najlepšie práčku ?

Testy práčok - víťaz testu 2018

Testy práčok – víťaz testu

Testy práčok 2017/2018 – Pokiaľ si budete chcieť zaobstarať práčku, tak je nutné, aby ste vedeli, čo od práčky očakávate a kde bude umiestnená.
Práčky sa delia podľa niekoľkých základných parametrov a to: podľa typu plnenia, podľa veľkosti, podľa základných a rozšírených funkcií, a hlavne toho čo zaujíma všetky potencionálne užívateľa a to ceny práčok.

Výber práčok podľa typu plnenia a podľa veľkosti vychádza z požiadavky na umiestnenie vo vašom bývaní. Práčka umiestnená do menšej kúpeľne, bude mať šírku pravdepodobne do 40cm a bude mať horný plnením. Práčka umiestnená do veľkej kúpeľne bez nároku na priestor, bude mať šírku do 60cm a bude s plnením spredu. Práčky s plnením spredu sú tichšie, stabilné, a majú možnosť zmeniť si smer otvárania dvierok (samozrejme podľa výrobcu). Ak vyberáte práčku, zvážte variantu, že do budúcnosti plánujete práčku v práčovni presťahovať napr. Do kúpeľne alebo kuchyne. Pri zabudovaní práčky do kuchyne je vynikajúci variantom práčka vo vstavanej verzii. Premyslite tiež to, či neuvažujete o nákupe sušičky, ktorá dopĺňa funkcie práčky a má veľmi podobnú (minimálne rovnakú) veľkosť ako práčka.
Vybrať si práčku bielizne podľa funkcie, je ešte zložitejšie, než vykonať výbere práčky podľa veľkosti a typu plnenia.

– Veľmi dôležitým faktorom pri výbere je spotreba elektrickej energie a spotreba vody. Len pre zaujímavosť. Viete, že v bežnej domácnosti je priemerná ročná spotreba vody niekoľko tisíc litrov a priemerná spotreba elektrickej energie pri praní za rok niekoľko stoviek. Preto vyberajte len práčky bielizne so spotrebou vody do 40l na jedno kompletné pranie a tiež s označením min. A a A + (radšej však A ++ a A +++). Pri cenách za energie nám tieto zdokonalené parametre práčok zvyšujú ich návratnosť oproti starším verziám práčok.

– Premyslite si, pre koľko ľudí v domácnosti a ako často bude práčka prať? Pre dvoch členov v domácnosti, vám postačí práčka s hmotnosťou bielizne do 5kg. Ak však budete prať bielizeň pre celú rodinu s malými deťmi, určite hľadajte práčke s hmotnosťou bielizne nad 7kg.

– Ďalšie faktory, ktoré sú veľmi dôležité pri výbere sú: otáčky odstredenia (z dôvodu menšej vlhkosti bielizne – ideálne 1400 otáčok / min, minimálne 1000 otáčok / min), poistka proti otvoreniu práčky deťmi, automatické sprchovanie pranej bielizne (z dôvodu lepšieho premočeniu) , hladina hluku práčky (dajte si pozor, ktorá hladina hluku v dB je uvedená – pri odstreďovaní alebo pri praní), kontrola vyváženosti bubna u práčky (zníži otrasy a hluk práčky). Preto vyberajte tzv. Inteligentné práčky, ktoré majú rôzne úsporné programy a poistné funkcie.

Najlepšie a najpredávanejšie práčky 2018

Najobľúbenejšie práčky 2018

Ak nevyžadujete tieto nadštandardné funkcie a programy, nie je nutné z dôvodu ceny vyberať drahší (luxusnejšie) typ práčky. Dávajte si však pozor na kvalitu, ktorá nemusí byť vždy podmienená cenou a servisom vami vybranej práčky bielizne. Pri výbere práčky je najvhodnejšia sledovať ich testy (hodnotenie), recenzie a cenu.
Preto vám prajeme bezproblémový výber práčky bielizne jej bezproblémové užívanie.

Hodnotenie a testy práčok je pravidelne aktualizované.

Testy práčok – víťaz testu najlepších práčok

Hľadáte, aká práčka je víťazom testu. Uvádzame vám hodnotení najlepších práčok podľa nemeckého Testberichte.de a rakúskeho Preisvergleich.at

Najlepší práčky podľa nemeckého Testberichte.de

 • Samsung WW 80K6414QW – predne, 8kg, A+++, 1400 ot/min., max 74dB   hodnotenie – 1,2
 • Bosch WVW 28560 – predné, 9kg, A+++, 1400 ot/min, 72dB                           hodnotenie – 1,6
 • Siemens WM 14W540 – predné, 9kg, A+++, 1400 ot/min, 72dB                     hodnotenie – 1,6
 • Beko WMY 81443STB1 – predné, 8kg, A+++, 1400 ot/min, 77dB                    hodnotenie – 1,8
 • Beko WDA 96143 H – predné, 9kg, A, 1400 ot/min, 77dB                                hodnotenie – 1,8

Zdroj: Testberichte.de

Najlepší práčky podľa rakúskeho Preisvergleich.at

Testy práčok - najlepšie práčky 2018

Testy práčok – Bosch WAW

Zdroj: Preisvergleich.at

Zobraziť ďalšie informácie o práčkach bielizne z testu

Niektoré z práčok sú novinkami a niektoré sú určené pre nemecký trh.

Aktuálne najobľúbenejší (najlepšie) práčky bielizne na Slovensku sú.

Zobraziť ďalšie najpredávanejší práčky na trhu.

Energetický štítok práčok

Energetický štítok najobľúbenejšie práčky 2017/2018

Energetický štítok najobľúbenejšie práčky

Tu zistíte potrebné informácie o energetickom štítku pre výběrvaší práčky.

 • 1.energetická trieda práčky – označená písmenami od najlepšej účinnosti A +++, A ++, A +, A, až po najhoršie B, C, D. Preferujte práčky s označením A +++.
 • 2.Ročný spotreba vody – hodnota udávaná v litroch za 220 pracích cyklov (čo je celkový priemerný počet praní za rok).
 • 3.roční spotreba energie – hodnota udávaná v kWh za 220 pracích cyklov (čo je celkový priemerný počet praní za rok)
 • 4.kapacita práčky – udáva maximálne množstvo bielizne v kilogramoch (kg) vloženého do práčky
 • 5.účinnost odstreďovanie – označená písmenami od najlepšej účinnosti A, cez B, C, D, E, F až po najhorší G.
 • 6.hlučnost práčky pri praní – je udávaná v dB. Vybítejte práčky s hodnotou okolo 55-60dB.
 • 7.hlučnost práčky pri odstreďovaní – je udávaná v dB. Vyberajte práčky s hodnotou okolo 60-70dB.

Záverom niekoľko rád, ktoré sú k užívaniu práčky výhodné

Koľko bielizne vložiť do práčky?

Trh je už zaplavený nespočetným množstvom práčok, ktoré majú tzv.inteligentní funkcie a jednou z nich je aj prispôsobiť prací cyklus podľa množstva (hmotnosti) vloženej bielizne. Dávajte si však pozor, koľko bielizne do práčky vkladáte (v prípade veľkého množstva nebude bielizeň dostatočne čisté). ukladajte bielizeň do práčky tak, aby bolo v bubne voľne uložené a ešte vám okolo bielizne zostal priestor, ktorý zodpovedá šírke ruky.

Akým spôsobom jednoducho odvápniť a vyčistiť práčku?

Pri prevádzke vašej práčky sa v bubne a jeho okolie hromadia rôzne baktérie a vápenné usadeniny. Preto je nutné vykonávať najlepšie 2x za rok očistný proces vašej práčky. V obchode si môžete zaobstarať originálne odvápňovacie prostriedky, ktoré sú k vašej práčke šetrné (nenarušujú citlivé časti práčky ako hadice a tesnenia). Tiež si môžete pripraviť odvápňovací roztok zo 100g kyseliny citrónovej, ktorú rozpustíte v 2 litroch vody. Túto zmes vložíte do práčky s tým, že na práčke navolíte program s max.teploty a necháte cca. 1 hodinu pôsobiť.
Vyvarujte sa čistenie práčky octom, ktorý môže narušiť jej citlivé diely.

Testy práčok – Nepodceňujte výber práčky v overenom e-shopu. Môže sa vám totiž stať, že aj v testoch najlepšie práčku bude nutné reklamovať.

Testy práčok 2017/2018, Testy práčok 2016

Zhrnutie:
Aktualizované:
Testy práčok
Hodnotenie:
51star1star1star1star1star