Testy MP3 prehrávačov

TESTY MP3 prehrávačov – Ako vybrat najlepšie MP3 prehrávač

TOP prémium produkt v kategórii MP3 prehrávače 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii MP3 prehrávače 2023/2024

Testy MP3 prehrávačov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) MP3 prehrávačov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov MP3 prehrávačov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie MP3 prehrávače. Všetky testy a recenzie MP3 prehrávačov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie MP3 prehrávač

 

Ak chcete počúvať svoju obľúbenú hudbu bez toho, aby ste niekoho rušili, alebo ak ju chcete počúvať v dopravných prostriedkoch či pri behu, mali by ste si zaobstarať prehrávač MP3. Pred kúpou by ste si mali ujasniť, na aké príležitosti ho chcete používať, pretože na trhu je ich nepreberné množstvo a každý typ sa dá použiť inak. Existujú miniatúrne typy, ktoré sa ľahko zmestia do vrecka alebo sa dajú pripnúť na oblečenie a zvyčajne sa do nich zmestí viac ako sto záznamov. Na druhej strane hi-endové typy ocenia tí, ktorí si zakladajú na kvalite zvuku, ktorá je oveľa lepšia ako zvukové výstupy mobilných telefónov.

 

Ako si vybrať prehrávač MP3?

Pri nákupe sa pravdepodobne budete rozhodovať aj medzi prehrávačom MP3 alebo MP4. Klasický prehrávač MP3 vám poskytne dobrý zážitok z počúvania a je zvyčajne menší, zatiaľ čo prehrávač MP4 dokáže okrem hudby prehrávať aj video, fotografie alebo filmy, a preto je väčší.

Väčšina prehrávačov MP3 obsahuje displej. Jeho veľkosť závisí od veľkosti samotného hráča. Čím väčší je displej, tým lepšie sa vám ho podarí ovládať. Na druhej strane, niektoré väčšie zariadenia s väčšími displejmi môžu pri pohybe prekážať. Väčší a kvalitnejší displej oceníte v prehrávači MP4, kde je rozlíšenie, pokiaľ ide o pixely a farby, dôležité aj pre prehrávanie obrázkov.

 

Užitočné funkcie prehrávačov MP3

Sťahovanie hudby z počítača do prehrávača sa zvyčajne vykonáva rovnakým spôsobom ako kopírovanie hudby na externý disk (v príbalovom letáku je uvedené „mass storage“).

Niektoré prehrávače sa dodávajú aj so samostatným pomocným softvérom, ktorý podporuje nahrávanie, ale ten musíte do počítača nainštalovať pred prvým kopírovaním, takže pri preberaní na cudzom počítači, ktorý tento softvér nemá, môže nastať problém.

Skontrolujte aj deklarovanú rýchlosť sťahovania, ktorá sa pri kúpe uvádza v MB/s.

V závislosti od spôsobu ovládania si môžete vybrať medzi tradičnými tlačidlami alebo dotykovým displejom. Každá z nich má svoje pre a proti, pretože klasické tlačidlá zvládnete po chvíli aj naslepo, zatiaľ čo dotykový displej oceníte pri zložitejších hrách s väčším počtom možností.

Pamäť sa udáva v megabajtoch a gigabajtoch.

Malé prehrávače s menšou kapacitou majú rovnaký typ pamäte ako flash disky. Ich výhodou je nízka hmotnosť – niektoré vážia menej ako 20 g, malé rozmery a pomerne vysoká odolnosť. V niektorých zariadeniach je možné kapacitu rozšíriť pomocou ďalšej pamäťovej karty.

Prehrávače s väčšou kapacitou majú miniatúrny pevný disk, takže je možné stiahnuť oveľa viac záznamu. Kapacita pamäte sa v tomto prípade pohybuje v desiatkach gigabajtov, takže prehrávač zvládne niekoľko filmov. Nevýhodou je vyššia hmotnosť, veľkosť a menšia odolnosť napr. voči pádom alebo väčším nárazom.

Pri výbere prehrávača MP3 alebo MP4 by ste sa mali zamerať aj na materiál, z ktorého je zariadenie vyrobené, pretože pevný materiál zaručí odolnosť a dlhšiu životnosť prehrávača.

V závislosti od zdroja napájania sa prehrávače dodávajú buď s integrovanou batériou, alebo s nabíjateľnými batériami.

    V prípade integrovanej batérie ide o pevný článok batérie, ktorý sa dá vymeniť, ale je to pomerne komplikované. Jej výhodou je, že je skladná a ľahká a má dlhšiu životnosť ako bežné batérie. Batériu možno dobíjať buď prostredníctvom nabíjačky, ktorá je súčasťou prehrávača, alebo cez počítač pomocou kábla USB, pričom ideálna je kombinácia oboch možností.

    Nabíjateľné batérie sú väčšie a ťažšie ako akumulátor, ale ich výmena je jednoduchá a cenovo dostupná. V závislosti od typu prehrávača sa používajú lítiové batérie alebo batérie typu AA alebo AAA.

Ceny sa pohybujú od 20 EUR do 600 EUR (alebo viac) v závislosti od vybavenia prehrávača.

K prehrávaču sa samozrejme dodávajú slúchadlá, ktorých kvalita je veľmi dôležitá, a pri ich výbere by ste mali dbať na uvedené parametre a tiež na výsledky odborných testov, aby ste si pri dlhodobom používaní nepoškodili sluch príliš vysokou hlasitosťou, ktorú prehrávač vytvára.

  

Najpredávanejšie lacné MP3 prehrávače 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné MP3 prehrávače 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy MP3 prehrávačov 2023/2024:

Hodnotenie a testy MP3 prehrávačov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – MP3 prehrávač je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších MP3 prehrávačov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy MP3 prehrávačov 2024 – víťaz testu najlepší MP3 prehrávač

 

 

 1.  FiiO M11 Plus – 64GB, 295g  hodnotenie 1,5
 2.  Apple iPod touch – 32GB, 88g  hodnotenie 1,8
 3.  Sony NW WS413 – 4GB, 32g, viac…  hodnotenie 1,9
 4.  Sony NW E394 – 8GB, 130g, viac…  hodnotenie 2,0
 5.  SanDisk Clip Sport – 32GB  hodnotenie 2,2
 6.  Shanling M0 Pro – 36,8g  hodnotenie 2,2

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu MP3 prehrávačov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto MP3 prehrávače

Najpredávanejšie lacné mp3 prehrávače (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Hyundai MP 312 4GB Hyundai MP 312 4GB 19 1,7
2. Hyundai MP 212 Hyundai MP 212 18 2,4
3. TFY 0407 TFY 0407 10 1,0
Najpredávanejšie štandardné mp3 prehrávače
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Energy MP3 Clip 8GB Energy MP3 Clip 8GB 38 1,6
2. SanDisk Clip Sport Go 32GB SanDisk Clip Sport Go 32GB 37 1,0
3. Energy MP3 Clip 16GB Energy MP3 Clip 16GB 49 2,0
Najpredávanejšie TOP mp3 prehrávače (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Sony NW-WS413 4GB Sony NW-WS413 4GB 111 1,1
2. Shanling M0 Shanling M0 132 1,6
3. Shanling M5s Shanling M5s 378 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší MP3 prehrávače

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU MP3 prehrávačov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ MP3 prehrávač ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu MP3 prehrávačov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší MP3 prehrávače v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
FiiO M11 Plus Energy MP3 Clip 8GB
Testy MP3 prehrávačov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené MP3 prehrávače 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy MP3 prehrávačov 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (2 hlasov)