Testy vinoték

Testy vinoték – Ako vybrať najlepší vinotéku

Testy vinoték - víťaz testu 2020/2021
Testy vinoték – víťaz testu

Testy vinoték 2020/2021 – Domáce vinotéka je ideálnym miestom pre dokonalé uloženie a uchovanie fliaš s vínom. Na rozdiel od klasickej chladničky, v ktorej víno po čase „zostarne“, vám vinotéka zaručí, že si víno po dlhú dobu zachová svoje vlastnosti a kvalitu.

Na našom trhu sú vám k dispozícii rôzne druhy domácich vinoték, ktoré sa od seba líšia nielen veľkosťou, vzhľadom, kapacitou a spôsobom ovládania, ale aj mnohými ďalšími funkciami a rozdielnymi parametrami a v neposlednom rade aj cenou.

Kritériá pre výber vinotéky:

Východiskovým aspektom pri výbere vinotéky podľa vašich požiadaviek budú určite vhodné rozmery a od nich sa odvíjajúce počet fliaš, ktoré do nich môžete uložiť alebo postaviť. Pre domácich skladovanie vína je väčšina vinoték navrhnutá na 6 alebo 12 fliaš, ale nájsť môžete aj vinotéky s kapacitou uloženia až 200 fliaš vína naraz.

Dôležitý je tiež teplotný rozsah a výhodné sú aj oddelené teplotné zóny pre rôzne druhy vín. Ideálne s voliteľnou teplotou od 4 do 18 ° C. Odborníci vinári odporúčajú pre skladovanie červeného alebo bieleho vína odlišné teploty. Pre uchovanie klasického vína je potom vhodná iná teplota než pre uchovanie šumivých vín a sektov. Volíme teda medzi jednozónovú, kde si pre celý priestor vyberieme jednotnú teplotu alebo viaczónovú – obvykle dvojzónovú – kde si v každej zóne môžeme nastaviť inou teplotou podľa druhu uložených vín.

Pri výbere je dobré vedieť, že vinotéky majú rôzny spôsob ovládania a ďalšie funkcie:

Jednou z najdôležitejších funkcií je regulácia teploty a spôsob jej ovládanie pomocou termostatu či dotykového displeja vrátane zobrazenia vnútornej teploty a celkového fungovania spotrebiča. Môžete si zvoliť aj výber automatické teploty.

Dôležité je zabezpečenie cirkulácie vzduchu, ktoré vám zaručia správnu vlhkosť vzduchu. Vína je ideálné skladovať vo vlhkosti vzduchu okolo 75%.

Jednotlivé typy vinoték ponúkajú rôzne druhy osvetlenia, detskú poistku alebo antibakteriálnu ochranu, ktorá predĺži dobu spotreby vína, pretože ho chráni pred rôznymi nevhodnými baktériami. Ďalšou funkciou navyše je schopnosť samoodmrazovania, UV filter na presklených dvierkach alebo výsuvné poličky pre ľahšiu manipuláciu s fľašami vína.

Čo budete porovnávať

Pri nákupe nezabudnite porovnať cenu, funkcie i energetickú triedu. Pretože spotreba energie u týchto elektrospotrebičov, ktoré sú neustále v prevádzke, nie je malá, je nutné prihliadnuť aj na označenie energetickej náročnosti, ktorá je označená písmenami v rozmedzí A + až F. Najmenší spotrebu elektrickej energie majú vinotéky s označením A +.

Podľa spôsobu chladenia je delíme na termočlánkové, u ktorých je výhodou nízka hlučnosť, bez vibrácií, nevýhodou je vyššia spotreba elektriny a nestabilné chladenie. Alebo kompresorové, ktoré majú nízku spotrebu elektriny, stabilné chladenie, ale majú vyššiu hlučnosť. Takže aj tu budete vyberať podľa svojich vlastných požiadaviek a nárokov to, čo vám viac vyhovuje.

V neposlednom rade jednotlivé druhy vinoték odlišuje dizajn aj to, či je voľne stojaca alebo vstavaná. Trh ponúka množstvo prevedenie, a vy by ste mali zvážiť, či vinotéku umiestnite v kuchynskej linke, kde by mala mať rovnakú farbu a vzhľad ako ostatné elektrospotrebiče, alebo bude voľne stáť ako súčasť iného obytného priestoru a zvolíte moderný dizajn či klasické prevedenie v imitácii dreva.

Najpredávanejší a najlepšie hodnotené vinotéky 2020/2021
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené vinotéky

Pri voľbe umiestnenia vinotéky nezabudnite na to, že rovnako ako chladnička má vinotéka určitú hlučnosť, ktorá sa v závislosti od produktu a ktorá by vám mohla v nočných hodinách vadiť.

Pre ľahší výber použite testy vinoték 2020/2021:

Hodnotenie a testy vinoték je pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorá vinotéka je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších podľa nemeckého Testberichte.de

Testy vinoték 2020/2021 – víťaz testu najlepších vinoték

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si viac informácií o vinotékach z testu

Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré sú určené pre nemecký trh.

U nás sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšia) tieto vínotéky

Najpredávanejšie lacné vinotéky (budget)
TOP Názov Obrázok Objem Spotreba Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 CONCEPT VTE 7015 CONCEPT VTE 7015 48 164 0 Viac
2 HYUNDAI VIN12 G HYUNDAI VIN12 G 33 169 0 Viac
3 Klarstein Reserva 8 Slim Uno Klarstein Reserva 8 Slim Uno 169 2,5 Viac
Najpredávanejšie štandardné vinotéky
TOP Názov Obrázok Objem Spotreba Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Haier WS 32GAE Haier WS 32GAE 104 259 1 Viac
2 Klarstein Vinetage 12 Uno Klarstein Vinetage 12 Uno 230 0 Viac
3 Klarstein Shiraz 18 Slim Uno Klarstein Shiraz 18 Slim Uno 249 0 Viac
Najpredávanejšie TOP vinotéky premium
TOP Názov Obrázok Objem Spotreba Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Klarstein Vinsider 36 Klarstein Vinsider 36 488 5,5 Viac
2 Hoover HWC 154 EELW/N Hoover HWC 154 EELW/N 121 375 0 Viac
3 Dunavox DAUF-17.58DB Dunavox DAUF-17.58DB 999 0 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší vinotéky

Testy vinoték 2020/2021

4.9/5 - (8 hlasov)