Testy vinoték

Testy vinoték – Ako vybrať najlepší vinotéku

Testy vinoték - víťaz testu 2020/2021
Testy vinoték – víťaz testu

Testy vinoték 2020/2021 – Domáce vinotéka je ideálnym miestom pre dokonalé uloženie a uchovanie fliaš s vínom. Na rozdiel od klasickej chladničky, v ktorej víno po čase „zostarne“, vám vinotéka zaručí, že si víno po dlhú dobu zachová svoje vlastnosti a kvalitu.

Na našom trhu sú vám k dispozícii rôzne druhy domácich vinoték, ktoré sa od seba líšia nielen veľkosťou, vzhľadom, kapacitou a spôsobom ovládania, ale aj mnohými ďalšími funkciami a rozdielnymi parametrami a v neposlednom rade aj cenou.

Kritériá pre výber vinotéky:

Východiskovým aspektom pri výbere vinotéky podľa vašich požiadaviek budú určite vhodné rozmery a od nich sa odvíjajúce počet fliaš, ktoré do nich môžete uložiť alebo postaviť. Pre domácich skladovanie vína je väčšina vinoték navrhnutá na 6 alebo 12 fliaš, ale nájsť môžete aj vinotéky s kapacitou uloženia až 200 fliaš vína naraz.

Dôležitý je tiež teplotný rozsah a výhodné sú aj oddelené teplotné zóny pre rôzne druhy vín. Ideálne s voliteľnou teplotou od 4 do 18 ° C. Odborníci vinári odporúčajú pre skladovanie červeného alebo bieleho vína odlišné teploty. Pre uchovanie klasického vína je potom vhodná iná teplota než pre uchovanie šumivých vín a sektov. Volíme teda medzi jednozónovú, kde si pre celý priestor vyberieme jednotnú teplotu alebo viaczónovú – obvykle dvojzónovú – kde si v každej zóne môžeme nastaviť inou teplotou podľa druhu uložených vín.

Pri výbere je dobré vedieť, že vinotéky majú rôzny spôsob ovládania a ďalšie funkcie:

Jednou z najdôležitejších funkcií je regulácia teploty a spôsob jej ovládanie pomocou termostatu či dotykového displeja vrátane zobrazenia vnútornej teploty a celkového fungovania spotrebiča. Môžete si zvoliť aj výber automatické teploty.

Dôležité je zabezpečenie cirkulácie vzduchu, ktoré vám zaručia správnu vlhkosť vzduchu. Vína je ideálné skladovať vo vlhkosti vzduchu okolo 75%.

Jednotlivé typy vinoték ponúkajú rôzne druhy osvetlenia, detskú poistku alebo antibakteriálnu ochranu, ktorá predĺži dobu spotreby vína, pretože ho chráni pred rôznymi nevhodnými baktériami. Ďalšou funkciou navyše je schopnosť samoodmrazovania, UV filter na presklených dvierkach alebo výsuvné poličky pre ľahšiu manipuláciu s fľašami vína.

Čo budete porovnávať

Pri nákupe nezabudnite porovnať cenu, funkcie i energetickú triedu. Pretože spotreba energie u týchto elektrospotrebičov, ktoré sú neustále v prevádzke, nie je malá, je nutné prihliadnuť aj na označenie energetickej náročnosti, ktorá je označená písmenami v rozmedzí A + až F. Najmenší spotrebu elektrickej energie majú vinotéky s označením A +.

Podľa spôsobu chladenia je delíme na termočlánkové, u ktorých je výhodou nízka hlučnosť, bez vibrácií, nevýhodou je vyššia spotreba elektriny a nestabilné chladenie. Alebo kompresorové, ktoré majú nízku spotrebu elektriny, stabilné chladenie, ale majú vyššiu hlučnosť. Takže aj tu budete vyberať podľa svojich vlastných požiadaviek a nárokov to, čo vám viac vyhovuje.

V neposlednom rade jednotlivé druhy vinoték odlišuje dizajn aj to, či je voľne stojaca alebo vstavaná. Trh ponúka množstvo prevedenie, a vy by ste mali zvážiť, či vinotéku umiestnite v kuchynskej linke, kde by mala mať rovnakú farbu a vzhľad ako ostatné elektrospotrebiče, alebo bude voľne stáť ako súčasť iného obytného priestoru a zvolíte moderný dizajn či klasické prevedenie v imitácii dreva.

Najpredávanejší a najlepšie hodnotené vinotéky 2020/2021
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené vinotéky

Pri voľbe umiestnenia vinotéky nezabudnite na to, že rovnako ako chladnička má vinotéka určitú hlučnosť, ktorá sa v závislosti od produktu a ktorá by vám mohla v nočných hodinách vadiť.

Pre ľahší výber použite testy vinoték 2020/2021:

Hodnotenie a testy vinoték je pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorá vinotéka je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších podľa nemeckého Testberichte.de

Testy vinoték 2020/2021 – víťaz testu najlepších vinoték

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si viac informácií o vinotékach z testu

Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré sú určené pre nemecký trh.

U nás sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšia) tieto vínotéky

Najpredávanejšie lacné vinotéky (budget)
TOP Názov Obrázok Objem Spotreba Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Philco PW 12 KF Philco PW 12 KF 32 l 149 0 Viac
2 CAMRY CR 8068 CAMRY CR 8068 33 l 155 0 Viac
3 DOMO DO909WK DOMO DO909WK 14 0 Viac
Najpredávanejšie štandardné vinotéky
TOP Názov Obrázok Objem Spotreba Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Candy CWC 150 EM/N Candy CWC 150 EM/N 121 l 158 kWh 189 0 Viac
2 Candy CWCEL 210/N Candy CWCEL 210/N 73 l 152 kWh 191 2,5 Viac
3 GUZZANTI GZ 1234 GUZZANTI GZ 1234 37 l 77 kWh 189 0 Viac
Najpredávanejšie TOP vinotéky premium
TOP Názov Obrázok Objem Spotreba Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Liebherr WKEgb 582 Liebherr WKEgb 582 116 kWh 1 799 0 Viac
2 LIEBHERR WTb 4212 LIEBHERR WTb 4212 401 l 1 150 2,2 Viac
3 Klarstein Vinsider 35D Klarstein Vinsider 35D 162 kWh 900 0 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší vinotéky

Testy vinoték 2020/2021

4.9/5 - (8 hlasov)