Testy vinoték

TESTY vinoték – Ako vybrat najlepšie vinotéku

TOP prémium produkt v kategórii vinotéky 2022/2023
TOP prémium produkt v kategórii vinotéky 2022/2023

Testy vinoték 2023 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) vinoték na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov vinoték a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie vinotéky. Všetky testy a recenzie vinoték sú aktuálné 2023.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie vinotéku

 

Domáce vinotéka je ideálnym miestom pre dokonalé uloženie a uchovanie fliaš s vínom. Na rozdiel od klasickej chladničky, v ktorej víno po čase „zostarne“, vám vinotéka zaručí, že si víno po dlhú dobu zachová svoje vlastnosti a kvalitu.

Na našom trhu sú vám k dispozícii rôzne druhy domácich vinoték, ktoré sa od seba líšia nielen veľkosťou, vzhľadom, kapacitou a spôsobom ovládania, ale aj mnohými ďalšími funkciami a rozdielnymi parametrami a v neposlednom rade aj cenou.

 

Kritériá pre výber vinotéky:

Východiskovým aspektom pri výbere vinotéky podľa vašich požiadaviek budú určite vhodné rozmery a od nich sa odvíjajúce počet fliaš, ktoré do nich môžete uložiť alebo postaviť. Pre domácich skladovanie vína je väčšina vinoték navrhnutá na 6 alebo 12 fliaš, ale nájsť môžete aj vinotéky s kapacitou uloženia až 200 fliaš vína naraz.

Dôležitý je tiež teplotný rozsah a výhodné sú aj oddelené teplotné zóny pre rôzne druhy vín. Ideálne s voliteľnou teplotou od 4 do 18 ° C. Odborníci vinári odporúčajú pre skladovanie červeného alebo bieleho vína odlišné teploty. Pre uchovanie klasického vína je potom vhodná iná teplota než pre uchovanie šumivých vín a sektov. Volíme teda medzi jednozónovú, kde si pre celý priestor vyberieme jednotnú teplotu alebo viaczónovú – obvykle dvojzónovú – kde si v každej zóne môžeme nastaviť inou teplotou podľa druhu uložených vín.

 

Pri výbere je dobré vedieť, že vinotéky majú rôzny spôsob ovládania a ďalšie funkcie:

Jednou z najdôležitejších funkcií je regulácia teploty a spôsob jej ovládanie pomocou termostatu či dotykového displeja vrátane zobrazenia vnútornej teploty a celkového fungovania spotrebiča. Môžete si zvoliť aj výber automatické teploty.

Dôležité je zabezpečenie cirkulácie vzduchu, ktoré vám zaručia správnu vlhkosť vzduchu. Vína je ideálné skladovať vo vlhkosti vzduchu okolo 75%.

Jednotlivé typy vinoték ponúkajú rôzne druhy osvetlenia, detskú poistku alebo antibakteriálnu ochranu, ktorá predĺži dobu spotreby vína, pretože ho chráni pred rôznymi nevhodnými baktériami. Ďalšou funkciou navyše je schopnosť samoodmrazovania, UV filter na presklených dvierkach alebo výsuvné poličky pre ľahšiu manipuláciu s fľašami vína.

 

Čo budete porovnávať

Pri nákupe nezabudnite porovnať cenu, funkcie i energetickú triedu. Pretože spotreba energie u týchto elektrospotrebičov, ktoré sú neustále v prevádzke, nie je malá, je nutné prihliadnuť aj na označenie energetickej náročnosti, ktorá je označená písmenami v rozmedzí A + až F. Najmenší spotrebu elektrickej energie majú vinotéky s označením A +.

Podľa spôsobu chladenia je delíme na termočlánkové, u ktorých je výhodou nízka hlučnosť, bez vibrácií, nevýhodou je vyššia spotreba elektriny a nestabilné chladenie. Alebo kompresorové, ktoré majú nízku spotrebu elektriny, stabilné chladenie, ale majú vyššiu hlučnosť. Takže aj tu budete vyberať podľa svojich vlastných požiadaviek a nárokov to, čo vám viac vyhovuje.

V neposlednom rade jednotlivé druhy vinoték odlišuje dizajn aj to, či je voľne stojaca alebo vstavaná. Trh ponúka množstvo prevedenie, a vy by ste mali zvážiť, či vinotéku umiestnite v kuchynskej linke, kde by mala mať rovnakú farbu a vzhľad ako ostatné elektrospotrebiče, alebo bude voľne stáť ako súčasť iného obytného priestoru a zvolíte moderný dizajn či klasické prevedenie v imitácii dreva.

Pri voľbe umiestnenia vinotéky nezabudnite na to, že rovnako ako chladnička má vinotéka určitú hlučnosť, ktorá sa v závislosti od produktu a ktorá by vám mohla v nočných hodinách vadiť.

  

Najpredávanejšie lacné vinotéky 2022/2023[/caption]
Najpredávanejšie lacné vinotéky 2022/2023

Pre ľahší výber použite testy vinoték 2022/2023:

Hodnotenie a testy vinoték sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – vinotéka je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších vinoték podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy vinoték 2023 – víťaz testu najlepší vinotéka

 

 1.  Haier WS171GA – 171 fliaš, 92kg, viac…  hodnotenie 1,4
 2.  Klarstein Vinamour 54D – 54 fliaš, viac…  hodnotenie 1,9
 3.  Severin KS 9894 – 33 fliaš, 95L  hodnotenie 2,0
 4.  CASO WineComfort 24 – 24 fliaš, 35kg  hodnotenie 2,1
 5.  Severin KS 9889 – 15 fliaš, 46L  hodnotenie 2,4

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu vinoték

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto vinotéky

Najpredávanejšie lacné vinotéky (budget)
TOP Názov Obrázok Objem Spotreba Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Philco PW 15 KF Philco PW 15 KF 44 174 2 Viac
2 Philco PW 12 KF Philco PW 12 KF 32 169 0 Viac
3 CAMRY CR 8068 CAMRY CR 8068 33 141 0 Viac
Najpredávanejšie štandardné vinotéky
TOP Názov Obrázok Objem Spotreba Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Klarstein Shiraz 15 Slim Klarstein Shiraz 15 Slim 229 1,4 Viac
2 Klarstein Shiraz 18 Slim Uno Klarstein Shiraz 18 Slim Uno 237 0 Viac
3 Klarstein Shiraz 12 Slim Klarstein Shiraz 12 Slim 243 0 Viac
Najpredávanejšie TOP vinotéky premium
TOP Názov Obrázok Objem Spotreba Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Electrolux EWUS052B5B Electrolux EWUS052B5B 856 0 Viac
2 Guzzanti GZ 51B Guzzanti GZ 51B 571 0 Viac
3 Klarstein Vinovilla Onyx 17 Klarstein Vinovilla Onyx 17 551 0 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší vinotéky

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU vinoték + NAJPREDÁVANĚJŠÍ vinotéka ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu vinoték (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2023 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší vinotéky v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Haier WS171GA Guzzanti GZ 1226
Testy vinoték – víťaz testu 2022/2023
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené vinotéky 2022/2023
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy vinoték 2022/2023


 
 

 

4.9/5 - (9 hlasov)