Testy zosilňovačov

TESTY zosilňovačov – Ako vybrat najlepšie zosilňovač

TOP prémium produkt v kategórii zosilňovače 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii zosilňovače 2023/2024

Testy zosilňovačov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) zosilňovačov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov zosilňovačov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie zosilňovače. Všetky testy a recenzie zosilňovačov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie zosilňovač

 

Pokiaľ ste majiteľom hifi-súpravy a nie ste spokojní s úrovňou hlasitosti alebo keď sa pri maximálnej hlasitosti objavuje skreslenie a šum, nie je potrebné ju ihneď vyradiť z prevádzky, ale obvykle to znamená, že k nej potrebujete kvalitnejší zosilňovač. Taký, ktorý dokáže maximálne efektívne využiť silu signálu. V tejto situácii je dobré sa pred jeho výberom zorientovať v širokej ponuke jednotlivých výrobcov tejto techniky. Určite viete, že zosilňovač má za úlohu zosilniť signál pre sústavu reproduktorov, pretože samotný vstupný signál je veľmi slabý – uvádza sa v stovkách mV. Zvuk, ktorý prejde zosilňovačom, prenáša originálny zvuk, ale je silnejší. 

Typy a druhy zosilňovačov 

Existuje viacero typov zosilňovačov, delia sa primárne podľa vlastností vstupu a výstupu signálu, a jeho mernou jednotkou sú decibely (dB). Ide predovšetkým o úroveň zosilnenia výstupného zvuku. 

Integrované zosilňovače prevádzajú a zosilňujú prenášaný zvuk do reproduktorov. Využijete ich ako pre externé streamery, gramofóny, hudobné alebo videoprehrávače, tak aj pre podobné prístroje, ktoré majú analógový výstup. Môžete k nim tiež pripojiť počítače, televízory alebo prehrávače Blu-ray. 

Aké môžu byť vstupy zosilňovača? 

– Vstup main-in využijete pri prevádzke domáceho kina a umožní vám kvalitnejší stereo zvuk bez toho, aby ste museli prepájať káble. 

– Digitálny vstup majú zosilňovače vybavené vstavaným prevodníkom DAC a ich funkciu využijete pre prenos zvuku pri televízoroch, prehrávačoch či počítačoch. Nájdete ich pod názvom koaxiálny alebo optický Toslink. 

– Analógový linkový vstup slúži na pripojenie rôznych zvukových zdrojov vrátane MP3, DVD, CD, mobilov a pod. 

– Pre gramofón, ktorý potrebuje predzosilňovač na prenosku gramofónu, je určený vstup Phono. Aké môžu byť výstupy zosilňovača? 

– Výstup line-out / rec-out sa využíva pre záznamové zariadenia – napr. CD prehrávače. 

– Na výstup L/R pre-out sa pripájajú zosilňovače alebo reprodukčné sústavy a niektoré typy subwooferov. Tie môžu tiež využiť výstup subwoofer pre-out. 

– Skrutkovacie repro terminály sú určené na upevnenie silnejších káblov, banánikov či vidličiek. Tento spôsob zapojenia je istejší ako pomocou perových svoriek. 

– Na zapojenie slúchadiel slúži obvykle väčšia zásuvka. 

Ďalšie kritériá pre výber zosilňovača 

Nemenej dôležité pre výber správneho zosilňovača je pre vás aj ich rozdelenie podľa pracovných tried, ktoré sa od seba líšia predovšetkým kľudovým pracovným bodom: 

– Do triedy A patria zosilňovače, ktoré používajú lampy či tranzistory ako výstupný aktívny prvok, ktorý pracuje nepretržite a nikdy sa nezatvára. Vďaka tomu majú veľmi nízke skreslenie zvuku, čo je výhoda, ale nevýhodou je ich menšia účinnosť a vysoké odpadové teplo, ktoré môže mať negatívny vplyv na životnosť jednotlivých súčiastok, takže súčasťou tohto typu zosilňovača je aj chladiaca jednotka. 

– Zosilňovače, ktoré patria do triedy AB, sú oproti triede A účinnejšie, pretože pracujú s vyšším kľudovým prúdom a skreslenie zvuku je veľmi malé. Pri ich konštrukcii sa využívajú ako tranzistory, tak aj lampy. 

– Zosilňovače triedy D sú veľmi účinné a zásadne sa líšia od predchádzajúcich tried. Fungujú v pulznom režime s viac ako deväťdesiatpercentnou účinnosťou, pretože tranzistory, ktoré sú nevodivé, môžu byť počas prevádzky zapnuté či vypnuté úplne. Pri ich prevádzke nevzniká takmer žiadne odpadové teplo, takže nepotrebujú chladiacu jednotku. 

Cena jednotlivých druhov zosilňovačov má skutočne veľké rozmedzie. Tie najobyčajnejšie sú k dispozícii už za 80 EUR, s ich kvalitou tiež rastie cena cez 600 až k 3 000 EUR. Len pre zaujímavosť: profesionálne zosilňovače používané na rôznych koncertoch môžu dosiahnuť ceny až 30 000 EUR a viac.

  

Najpredávanejšie lacné zosilňovače 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné zosilňovače 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy zosilňovačov 2023/2024:

Hodnotenie a testy zosilňovačov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – zosilňovač je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších zosilňovačov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy zosilňovačov 2024 – víťaz testu najlepší zosilňovač

 

 1.  Denon PMA-600NE – 2x70W, 6,8 kg, viac…  hodnotenie 1,4
 2.  Pioneer A-40AE – 2x60W, 8,2kg, viac…  hodnotenie 1,4
 3.  Yamaha A-S201 – 140W, 6,7kg, viac…  hodnotenie 1,5
 4.  Marantz PM6007 – 2x45W, 7,6kg, viac…  hodnotenie 1,6
 5.  Pro-Ject Pre Box S2 Digital – 0,6kg  hodnotenie 1,9
 6.  Denon PMA-900HNE – 2x85W, 8,3kg, viac…  hodnotenie 2,0

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu zosilňovačov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto zosilňovače

Najpredávanejšie lacné zosilňovače (budget)
TOP Názov Obrázok Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Behringer MicroAmp HA400 Behringer MicroAmp HA400 1 27 1,4 Viac
2 Behringer Powerplay P2 Behringer Powerplay P2 1 58 1 Viac
3 Fonestar TC2 Fonestar TC2 0.1 32 0 Viac
Najpredávanejšie štandardné zosilňovače
TOP Názov Obrázok Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Yamaha A-S201 Yamaha A-S201 6.7 218 1,8 Viac
2 Denon PMA-600NE Denon PMA-600NE 6.8 389 1,6 Viac
3 Yamaha A-S301 Yamaha A-S301 9 364 1,6 Viac
Najpredávanejšie TOP zosilňovače premium
TOP Názov Obrázok Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Marantz STEREO 70s Marantz STEREO 70s 8.4 859 0 Viac
2 Yamaha MX-A5200 Yamaha MX-A5200 2 899 0 Viac
3 Yamaha A-S1200 Yamaha A-S1200 22 1 967 1 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší zosilňovače

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU zosilňovačov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ zosilňovač ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu zosilňovačov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší zosilňovače v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Denon PMA-600NE FiiO K3s
Testy zosilňovačov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené zosilňovače 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy zosilňovačov 2023/2024


 
 

 

5/5 - (1 hlasov)