Testy solárnych nabíjačiek

Testy solárnych nabíjačiek – Ako vybrať najlepší solárnu nabíjačku

Testy solárnych nabíjačiek - víťaz testu 2020/2021 - najlepšie
Testy solárnych nabíjačiek – víťaz testu

Testy solárnych nabíjačiek 2020/2021 – Dnes už si život bez elektriny asi nikto z nás nedokáže predstaviť – teplo a svetlo považujeme za absolútnu samozrejmosť. Na samom začiatku boli zdrojom elektrickej energie len tepelné a vodné elektrárne, neskôr k nim pribudli elektrárne veterné a jadrové. V súčasnej dobe sa využívajú na výrobu elektriny v čoraz väčšej miere solárne elektrárne, ktoré získavajú energiu zo slnečného žiarenia. K premene tejto energie slúži fotoelektrické články alebo solárne kolektory.

Čo sú to solárne nabíjačky a aké majú využitie?

Určite ste sa stretli s veľkými solárnymi panelmi umiestnenými na strechách obytných domov alebo na voľných plochách. Ich zmenšenou obdobou sú  solárne nabíjačky, ktoré používa čoraz väčší počet zákazníkov. Či už sa jedná o jednoduché powerbanky s jedným solárnym panelom alebo skladacie s viacerými solárnymi panelmi.

Pokiaľ chcete ušetriť za elektrickú energiu a mať stále jej dostatočnú zásobu pri cestovaní či turistike, pri kempovaní, v karavane alebo na lodi, solárna nabíjačka je pre vás tým najlepším riešením. Solárna nabíjačka pomôže v prípadoch, kedy si potrebujete nabiť telefón či iné zariadenie a elektrická zásuvka nie je nikde po ruke.

Existujú solárne nabíjačky autobatérií, mobilov, notebookov a pod. Ich solárne panely sú vyrobené z kryštalických článkov a integrovaná elektronika sa postará o správne napätie v akumulátore, takže nehrozí prebitie nabíjačky ani pri najväčšom osvetlení alebo naopak pri vybíjaní akumulátorov v noci.

Prenosné solárne nabíjačky môžete bez problémov umiestniť aj kdekoľvek v exteriéri vďaka dostatočnému krytia. Plochu panelu potom vystavte najlepšie smerom na juh tak, aby bolo možné čo najlepšie využiť intenzitu slnečného žiarenia. Ideálne sklon, pri ktorom dopadá svetlo na solárny panel, je v našich podmienkach 35 °.

Ako vybrať tú pravú?

Pri výbere tej pre vás správne solárne nabíjačky si starostlivo porovnajte ich parametre. Jedným z kritérií hodnotenia solárnych nabíjačiek je priemerná účinnosť premeny solárnej energie na elektrickú, ktorá sa pohybuje v priemere od 15 až do 23,5%. Ďalším kritériom pre váš výber môže byť pomer ceny a výkonu. Dnes si môžete vybrať solárnu nabíjačku podľa svojich predstáv a potrieb – od tých najjednoduchších a cenovo dostupnejších až po rôzne typy skladacích nabíjačiek vo vyššej cenovej kategórii. Líšia sa od seba aj typy výstupov, a to cez adaptér autozapaľovača, cez USB výstup apod.

Pozrite sa aj na to, či nabíjačka dokáže v čase, keď je sama nabíja, zároveň dobíjať ďalšie zariadenia – nie všetky to vie. Nezabudnite tiež na jej ochranný kryt či obal, ktorý by mal byť vodeodolný a mal by byť vyrobený z kvalitného materiálu, ktorý zamedzí poškodeniu samotnej nabíjačky.

Solárna nabíjačka autobatérie dokáže nabiť absolútnu väčšinu 12V akumulátorov. Jej súčasťou býva napájací kábel pre pripojenie, ktorý je ukončený spojovacím konektorom. Nabíjačku ľahko prepojíte s akumulátorom pomocou krokosvoriek alebo cez auto vidlicu rovno do palubnej siete svojho auta.

Solárna nabíjačka mobilu alebo notebooku máva nízku hmotnosť, novšie typy majú odnímateľný stojan a hlavne indikátor intenzity slnečného svitu, ktorý vám zaistí ten najlepší výsledok solárneho nabíjania. Pre dokonalé dobitie mobilu si k nabíjačke môžete zakúpiť aj inteligentná USB nabíjací kábel, ktorý zaistí správne nabitie, a dokážete s ním ľahko odhadnúť, pod akým uhlom bude nabíjania najlepší.

Najpredávanejší a najlepšie hodnotené solárne nabíjačky 2020/2021
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené solárne nabíjačky

U nenáročných mobilov stačí zariadenie, ktoré dodáva elektrický prúd o veľkosti 1 A. Pre väčšinu mobilov je vhodné používať na dobíjanie zariadenia s výkonom nad 2 A, obvykle okolo 2,4 A, ktoré zaistia rýchlejší dobíjanie. U výkonnejších mobilov, ktoré majú podporu rýchlonabíjanie, môžete dobíjať nabíjačkou s výkonom až 5 A. Vyberajte starostlivo tú správnu nabíjačku podľa parametrov svojho mobilu, aby ste si nesprávnym dobíjaním neznížili výdrž batérie mobilu.

Pre ľahší výber použite testy solárnych nabíjačiek 2020/2021:

Hodnotenie a testy solárnych nabíjačiek je pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorá solárna nabíjačka je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších solárnych nabíjačiek podľa nemeckého Testberichte.de

Testy solárnych nabíjačiek 2021 – víťaz testu najlepších solárnych nabíjačiek

Hľadáte, ktorá solárna nabíjačka je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších solárnych nabíjačiek podľa nemeckého Testberichte.de

  • Goal Zero Guide 10 plus  – 7W, 181g                                          – hodnotenie 2,0
  • Goal Zero NOMAD 7 PLUS – 7W, 363g                                       – hodnotenie 2,2
  • Hama Solar – 5W, 165g                                                                 – hodnotenie 2,2
  • Revolt Mobiles Solarpanel – 3,5W, 460g                                    – hodnotenie 2,6
  • Xtorm Lava AM114 – 7W, 280g                                                    – hodnotenie 2,9

Zdroj: Testberichte.de

Zobrazte si viac informácií o solárnych nabíjačkách z testu

Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré sú určené pre nemecký trh.

U nás sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšia) tieto solárne nabíjačky

Najpredávanejšie lacné solárne nabíjačky (budget)
TOP Názov Obrázok Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 POWERplus TIGER USB 12V 5W POWERplus TIGER USB 12V 5W 200 39 1 Viac
2 Solárna nabíjačka POWERplus Gibbon ETFE 5 W USB 5V Solárna nabíjačka POWERplus Gibbon ETFE 5 W USB 5V 260 29 0 Viac
3 GoalZero Nomad 5 GoalZero Nomad 5 360 52 0 Viac
Najpredávanejšie štandardné solárne nabíjačky
TOP Názov Obrázok Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Solárna nabíjačka Crossio SolarPower 28W 2.0 Solárna nabíjačka Crossio SolarPower 28W 2.0 596 75 1,1 Viac
2 Solárna nabíjačka Crossio SolarPower 21W 2.0 Solárna nabíjačka Crossio SolarPower 21W 2.0 556 66 1,4 Viac
3 GoalZero Nomad 5 GoalZero Nomad 5 360 52 0 Viac
Najpredávanejšie TOP solárne nabíjačky premium
TOP Názov Obrázok Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 GoalZero Nomad 50 GoalZero Nomad 50 3100 237 0 Viac
2 Goal Zero Nomad 100W Goal Zero Nomad 100W 4600 400 0 Viac
3 Goal Zero Nomad 100 Goal Zero Nomad 100 4600 399 0 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší solárne nabíjačky

Testy solárnych nabíjačiek 2020/2021

4.9/5 - (8 hlasov)