Testy solárnych nabíjačiek

TESTY solárnych nabíjačiek – Ako vybrat najlepšie solárnu nabíjačku

TOP prémium produkt v kategórii solárne nabíjačky 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii solárne nabíjačky 2023/2024

Testy solárnych nabíjačiek 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) solárnych nabíjačiek na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov solárnych nabíjačiek a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie solárne nabíjačky. Všetky testy a recenzie solárnych nabíjačiek sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie solárnu nabíjačku

 

Dnes už si život bez elektriny asi nikto z nás nedokáže predstaviť – teplo a svetlo považujeme za absolútnu samozrejmosť. Na samom začiatku boli zdrojom elektrickej energie len tepelné a vodné elektrárne, neskôr k nim pribudli elektrárne veterné a jadrové. V súčasnej dobe sa využívajú na výrobu elektriny v čoraz väčšej miere solárne elektrárne, ktoré získavajú energiu zo slnečného žiarenia. K premene tejto energie slúži fotoelektrické články alebo solárne kolektory.

 

Čo sú to solárne nabíjačky a aké majú využitie?

Určite ste sa stretli s veľkými solárnymi panelmi umiestnenými na strechách obytných domov alebo na voľných plochách. Ich zmenšenou obdobou sú solárne nabíjačky, ktoré používa čoraz väčší počet zákazníkov. Či už sa jedná o jednoduché powerbanky s jedným solárnym panelom alebo skladacie s viacerými solárnymi panelmi.

Pokiaľ chcete ušetriť za elektrickú energiu a mať stále jej dostatočnú zásobu pri cestovaní či turistike, pri kempovaní, v karavane alebo na lodi, solárna nabíjačka je pre vás tým najlepším riešením. Solárna nabíjačka pomôže v prípadoch, kedy si potrebujete nabiť telefón či iné zariadenie a elektrická zásuvka nie je nikde po ruke.

Existujú solárne nabíjačky autobatérií, mobilov, notebookov a pod. Ich solárne panely sú vyrobené z kryštalických článkov a integrovaná elektronika sa postará o správne napätie v akumulátore, takže nehrozí prebitie nabíjačky ani pri najväčšom osvetlení alebo naopak pri vybíjaní akumulátorov v noci.

Prenosné solárne nabíjačky môžete bez problémov umiestniť aj kdekoľvek v exteriéri vďaka dostatočnému krytia. Plochu panelu potom vystavte najlepšie smerom na juh tak, aby bolo možné čo najlepšie využiť intenzitu slnečného žiarenia. Ideálne sklon, pri ktorom dopadá svetlo na solárny panel, je v našich podmienkach 35 °.

 

Ako vybrať tú pravú solárnu nabíjačku?

Pri výbere tej pre vás správne solárne nabíjačky si starostlivo porovnajte ich parametre. Jedným z kritérií hodnotenia solárnych nabíjačiek je priemerná účinnosť premeny solárnej energie na elektrickú, ktorá sa pohybuje v priemere od 15 až do 23,5%. Ďalším kritériom pre váš výber môže byť pomer ceny a výkonu. Dnes si môžete vybrať solárnu nabíjačku podľa svojich predstáv a potrieb – od tých najjednoduchších a cenovo dostupnejších až po rôzne typy skladacích nabíjačiek vo vyššej cenovej kategórii. Líšia sa od seba aj typy výstupov, a to cez adaptér autozapaľovača, cez USB výstup apod.

Pozrite sa aj na to, či nabíjačka dokáže v čase, keď je sama nabíja, zároveň dobíjať ďalšie zariadenia – nie všetky to vie. Nezabudnite tiež na jej ochranný kryt či obal, ktorý by mal byť vodeodolný a mal by byť vyrobený z kvalitného materiálu, ktorý zamedzí poškodeniu samotnej nabíjačky.

Solárna nabíjačka autobatérie dokáže nabiť absolútnu väčšinu 12V akumulátorov. Jej súčasťou býva napájací kábel pre pripojenie, ktorý je ukončený spojovacím konektorom. Nabíjačku ľahko prepojíte s akumulátorom pomocou krokosvoriek alebo cez auto vidlicu rovno do palubnej siete svojho auta.

Solárna nabíjačka mobilu alebo notebooku máva nízku hmotnosť, novšie typy majú odnímateľný stojan a hlavne indikátor intenzity slnečného svitu, ktorý vám zaistí ten najlepší výsledok solárneho nabíjania. Pre dokonalé dobitie mobilu si k nabíjačke môžete zakúpiť aj inteligentná USB nabíjací kábel, ktorý zaistí správne nabitie, a dokážete s ním ľahko odhadnúť, pod akým uhlom bude nabíjania najlepší.

U nenáročných mobilov stačí zariadenie, ktoré dodáva elektrický prúd o veľkosti 1 A. Pre väčšinu mobilov je vhodné používať na dobíjanie zariadenia s výkonom nad 2 A, obvykle okolo 2,4 A, ktoré zaistia rýchlejší dobíjanie. U výkonnejších mobilov, ktoré majú podporu rýchlonabíjanie, môžete dobíjať nabíjačkou s výkonom až 5 A. Vyberajte starostlivo tú správnu nabíjačku podľa parametrov svojho mobilu, aby ste si nesprávnym dobíjaním neznížili výdrž batérie mobilu.

  

Najpredávanejšie lacné solárne nabíjačky 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné solárne nabíjačky 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy solárnych nabíjačiek 2023/2024:

Hodnotenie a testy solárnych nabíjačiek sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – solárna nabíjačka je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších solárnych nabíjačiek podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy solárnych nabíjačiek 2024 – víťaz testu najlepší solárna nabíjačka

 

 1.  Goal Zero NOMAD – 7W, 363g, viac…  hodnotenie 1,6
 2.  Anker 14 – 14W, 708g  hodnotenie 1,8
 3.  Goal Zero Guide 10 plus – 7W, 181g  hodnotenie 2,0
 4.  Revolt Mobiles Solarpanel – 3,5W, 460g  hodnotenie 2,6
 5.  Xtorm Lava AM114 – 7W, 280g  hodnotenie 2,7

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu solárnych nabíjačiek

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto solárne nabíjačky

Najpredávanejšie lacné solárne nabíjačky (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Allpowers SP5V10W Allpowers SP5V10W 19 1,0
2. POWERplus CAMEL USB 3W POWERplus CAMEL USB 3W 23 1,6
3. Solárna nabíjačka BC Baterie BC25 Solárna nabíjačka BC Baterie BC25 16 1,0
Najpredávanejšie štandardné solárne nabíjačky
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. BigBlue B401E BigBlue B401E 55 1,0
2. Solárna nabíjačka Allpowers 21W 18V a 5V USB Solárna nabíjačka Allpowers 21W 18V a 5V USB 68 1,0
3. Allpowers AP-SP-002-BLA Allpowers AP-SP-002-BLA 74 1,0
Najpredávanejšie TOP solárne nabíjačky (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Jackery SolarSaga 100 Jackery SolarSaga 100 249 1,4
2. Bluetti EB3A (268 Wh) (EB3A) Bluetti EB3A (268 Wh) (EB3A) 231 1,0
3. Allpowers S2000 PRO Allpowers S2000 PRO 979 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší solárne nabíjačky

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU solárnych nabíjačiek + NAJPREDÁVANĚJŠÍ solárna nabíjačka ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu solárnych nabíjačiek (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší solárne nabíjačky v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Goal Zero NOMAD BigBlue B401E
Testy solárnych nabíjačiek – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené solárne nabíjačky 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy solárnych nabíjačiek 2023/2024


 
   

...

 

4.9/5 - (40 hlasov)