Testy vysávačov

Testy vysávačov 2016/2017 – Ako vybrať vysávač – víťaz testu

Testy vysávačov - víťaz testu 2016/2017

Testy vysávačov – víťaz testu

Testy vysávačov 2016/2017 – Pri kúpi vysávača si musíte vybrať z niekoľkých základných parametrov, ktoré by mal vysávač spĺňať a vám vyhovovať, pretože je na našom trhu z čoho vyberať. Pre výber posudzujete niekoľko hlavných parametrov, podľa ktorých sa vysávača rozdeľujú na:

– Ručné vysávače, tyčové vysávače, robotické vysávače, multifunkčné vysávače.

– Vysávače vodné (mokré vysávanie) alebo klasické (suché vysávanie)

– Vysávače bezsáčkové alebo sáčkové.

– Ďalšie veľmi dôležité parametre pri výbere vysávačov sú: hlučnosť (dB), sací výkon, veľkosť a kvalita filtrácie, objem prachového sáčku alebo akumulačné nádobky, celková hmotnosť a dĺžka el.kabelu príslušného vysávača.

Tu je podrobnejšie rozdelenie a špecifikácia vysávačov:

Ručné vysávače – sú menšie s pomerne malým výkonom. Prioritné funkciou je vysávanie menších plôch a znečistenia. Sú vybavené dobíjacím akumulátorom, ktorý vám umožní vysávať mimo dosahu Elektrické pripojenie (nie ste obmedzovaný káblom).

Tyčové vysávače – sú väčších rozmerov ako ručné vysávače a prioritne sú určené pre klasické vysávanie väčšieho rozsahu znečistenia, ako je tomu u malých ručných vysávačov. Tiež sú vybavené akumulátorom, ktorý vás neobmedzuje v pohybe (vysávače s najväčšou výdržou batérie dokážu vysávať na jedno nabitie takmer hodinu). Tyčové vysávače majú oproti malým ručným vysávačom vyššia hmotnosť, výkon ale tiež cenu.

Robotické vysávače – ich testy si preberieme v ďalšom článku, pretože sú veľmi špecifické.

Multifunkčné vysávače – prioritne určené k najnáročnejšiemu druhu vysávanie aj vo vonkajších priestoroch a to aj tak na mokrej ako aj na suché vysávanie.

Bezsáčkové vysávače – sú vybavené akumulačnou nádobou, ktorú po ukončení vysávania vyprázdnite vysypaním a v prípade potreby umyjete. Najnovším typom bezvreckového vysávanie sú cyklónovej vysávača. Princíp vysávanie je taký, že nečistoty sú oddelené pri vysokých rýchlostiach vzduchu vo vysávači. Všeobecne sú bezsáčkové vysávače oproti sáčkovým vysávačov drahšie. Cena je však kompenzovaná tým, že do bezvreckových vysávačov už pravidelne nekupujeme celkom nákladné sáčky.

Sáčkové vysávače – sú najviac rozšírené, obľúbené a používané vysávače v našich domácnostiach. Do vysávača kupujete pri naplnení starého vždy nový vymeniteľný sáčok (látkový alebo papierový).

Mokré a suché vysávanie – takmer vždy sa jedná o multifunkčné vysávače, ktoré umožnia ako bežné suché vysávanie, tak dokonalejšie vysávanie (čistenie) pomocou vodného filtra. Vysávače sú vhodné na mokré čistenie kobercov a čalúnenia s priamym vstrekovaním vhodných čistiacich prostriedkov.

Hlučnosť – vysávač je zariadenie, ktoré je používané podľa potreby a spravidla raz za týždeň. Vďaka tejto relatívne dlhej dobe použitia, sa hlučnosť pri týchto domácich spotrebičov zásadne nerieši. Aj napriek tomu je hlučnosť u najmodernejších vysávačov cca 65 dB.

Najlepšie vysávače 2016/2017

Najlepšie hodnotené vysávače

Sací výkon – je u vysávačov zvyčajne od 150W do 500W (nezamieňajte za príkon vysávača, ktorý je o dosť vyššia a to až 2000W). Pre jeho výber je potrebné poznať vlastnosťou vysávanej plochy (na koberce je nutný vyšší výkon vysávača, na hladký povrch vám postačí s výkonom ďaleko nižším). Sací výkon vysávača je nutné z dôvodu praktickosti elektronicky regulovať.

Filtrácia – je u vysávača asi najdôležitejší parameter zo všetkých. U dokonalejších vysávačov sa používa niekoľko stupňov filtrácie s rôznymi druhmi filtra (možnosť aj antibakteriálne vrstvou). Klasické vysávače majú štandardnú filtráciu (tu platí jasné pravidlo a to, že čím viac filtrov, tým lepšie pre vás a vašu domácnosť). Tie najlepšie filtre na našom trhu sú tzv. HEPA filtre a filtre S (ich schopnosti zachytiť nečistoty dosahujú až hodnoty 99,995%) alebo aj filtre celoživotné (tu je výhoda zrejmá z názvu filtra)

Objem vrecka na prach (prípadne akumulačné nádoby) – je závislá na veľkosti a typu daného vysávača.

Hmotnosť vysávača – odvíja sa od použitého typu vysávača. Ak bývate v byte v hornom podlaží domu, tak je nepraktické zaobstarať si iba veľký multifunkčný vysávač. Tu by bolo vhodné zamerať sa na tyčový alebo klasický podlahový vysávač.

Najlepší multifunkčný vysávač 2016/2017

Najlepší multifunkčný vysávač

Dĺžka el.kabelu – tu by sme uvítali praktickosť a to, že vysajeme celý byt bez nutnosti prepínať vysávač z jednej el. zásuvky do druhej. Dĺžka kábla u niektorých vysávačov môže byť až 15m (obvykle 8m).

Pre lepší výber použite testy vysávačov:

Hodnotenie a testy práčok je pravidelne aktualizované a doplňovanie.

Testy vysávačov – víťaz testu najlepších vysávačov

Hľadáte, ktorý vysávač je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších vysávačov podľa nemeckého Testberichte.de

  • Einhell TH-VC 1930 SA – 1500W, objem – 30 L, 5,8kg, viac…                        hodnotenie – 1,0
  • Thomas Aqua Pet & Family – 1600W,objem – 25L, kábel–8m, viac…         hodnotenie – 1,0
  • Dyson V6 Fluffy – objem–0,4 L, nab.-3,5h, prevádzka-20 min., viac…        hodnotenie – 1,5
  • Karcher DS 5800 – 900W, objem – 1,7 L, kábel– 6,5m, 7,5kg, viac…           hodnotenie- 1,5
  • Dyson DC43H – 0,35 L, nab.– 6,5h, prevádzka -20 min., viac…                    hodnotenie- 1,7
  • Philips FC 9197/91– príkon 1600W, objem – 5 L, kábel – 8m, 5kg, viac…  hodnotenie – 1,8
  • Karcher SE 4001 – príkon 1400W, kábel – 7,5m, 8kg, viac…                         hodnotenie – 2,0

Zobrazte si ďalšie informácie o vysávačoch z testu

Zdroj: Testberichte.de

Niektoré z produktov patrí medzi novinky.

U nás sú aktuálne najobľúbenejšie (najlepšie) tieto vysávače:

Zobrazte si kompletnú ponuku najpredávanejších vysávačov

Nepodceňujte nákup vysávače a kúpte si ho v preverení internetovom e-shope. Je možné, že aj ten najlepší spotrebič z testov bude nutné reklamovať.

Testy vysávačov 2017, Testy vysávačov 2016, Testy vysávačov

Názor na “Testy vysávačov

  1. Spätné upozornenie: Testy - Ako vybrať vysavač - Testy-spotřebičov.sk

Pridaj komentár