Testy vysávačov

Testy vysávačov 2020 – Ako vybrať vysávač – víťaz testu

Testy vysávačov - víťaz testu 2019/2020

Testy vysávačov – víťaz testu

Testy vysávačov 2019/2020 – Pri kúpi vysávača si musíte vybrať z niekoľkých základných parametrov, ktoré by mal vysávač spĺňať a vám vyhovovať, pretože je na našom trhu z čoho vyberať. Pre výber posudzujete niekoľko hlavných parametrov, podľa ktorých sa vysávača rozdeľujú na:

– Ručné vysávače, tyčové vysávače, robotické vysávače, multifunkčné vysávače.

– Vysávače vodné (mokré vysávanie) alebo klasické (suché vysávanie)

– Vysávače bezsáčkové alebo sáčkové.

– Ďalšie veľmi dôležité parametre pri výbere vysávačov sú: hlučnosť (dB), sací výkon, veľkosť a kvalita filtrácie, objem prachového sáčku alebo akumulačné nádobky, celková hmotnosť a dĺžka el.kabelu príslušného vysávača.

Tu je podrobnejšie rozdelenie a špecifikácia vysávačov:

Ručné vysávače – sú menšie s pomerne malým výkonom. Prioritné funkciou je vysávanie menších plôch a znečistenia. Sú vybavené dobíjacím akumulátorom, ktorý vám umožní vysávať mimo dosahu Elektrické pripojenie (nie ste obmedzovaný káblom).

Tyčové vysávače – sú väčších rozmerov ako ručné vysávače a prioritne sú určené pre klasické vysávanie väčšieho rozsahu znečistenia, ako je tomu u malých ručných vysávačov. Tiež sú vybavené akumulátorom, ktorý vás neobmedzuje v pohybe (vysávače s najväčšou výdržou batérie dokážu vysávať na jedno nabitie takmer hodinu). Tyčové vysávače majú oproti malým ručným vysávačom vyššia hmotnosť, výkon ale tiež cenu.

Robotické vysávače – ich testy si preberieme v ďalšom článku, pretože sú veľmi špecifické.

Multifunkčné vysávače – prioritne určené k najnáročnejšiemu druhu vysávanie aj vo vonkajších priestoroch a to aj tak na mokrej ako aj na suché vysávanie.

Bezsáčkové vysávače – sú vybavené akumulačnou nádobou, ktorú po ukončení vysávania vyprázdnite vysypaním a v prípade potreby umyjete. Najnovším typom bezvreckového vysávanie sú cyklónovej vysávača. Princíp vysávanie je taký, že nečistoty sú oddelené pri vysokých rýchlostiach vzduchu vo vysávači. Všeobecne sú bezsáčkové vysávače oproti sáčkovým vysávačov drahšie. Cena je však kompenzovaná tým, že do bezvreckových vysávačov už pravidelne nekupujeme celkom nákladné sáčky.

Sáčkové vysávače – sú najviac rozšírené, obľúbené a používané vysávače v našich domácnostiach. Do vysávača kupujete pri naplnení starého vždy nový vymeniteľný sáčok (látkový alebo papierový).

Mokré a suché vysávanie – takmer vždy sa jedná o multifunkčné vysávače, ktoré umožnia ako bežné suché vysávanie, tak dokonalejšie vysávanie (čistenie) pomocou vodného filtra. Vysávače sú vhodné na mokré čistenie kobercov a čalúnenia s priamym vstrekovaním vhodných čistiacich prostriedkov.

Hlučnosť – vysávač je zariadenie, ktoré je používané podľa potreby a spravidla raz za týždeň. Vďaka tejto relatívne dlhej dobe použitia, sa hlučnosť pri týchto domácich spotrebičov zásadne nerieši. Aj napriek tomu je hlučnosť u najmodernejších vysávačov cca 65 dB.

 

Najlepšie hodnotené vysávače 2019/2020

Najlepšie hodnotené vysávače

Sací výkon – je u vysávačov zvyčajne od 150W do 500W (nezamieňajte za príkon vysávača, ktorý je o dosť vyššia a to až 2000W). Pre jeho výber je potrebné poznať vlastnosťou vysávanej plochy (na koberce je nutný vyšší výkon vysávača, na hladký povrch vám postačí s výkonom ďaleko nižším). Sací výkon vysávača je nutné z dôvodu praktickosti elektronicky regulovať.

Filtrácia – je u vysávača asi najdôležitejší parameter zo všetkých. U dokonalejších vysávačov sa používa niekoľko stupňov filtrácie s rôznymi druhmi filtra (možnosť aj antibakteriálne vrstvou). Klasické vysávače majú štandardnú filtráciu (tu platí jasné pravidlo a to, že čím viac filtrov, tým lepšie pre vás a vašu domácnosť). Tie najlepšie filtre na našom trhu sú tzv. HEPA filtre a filtre S (ich schopnosti zachytiť nečistoty dosahujú až hodnoty 99,995%) alebo aj filtre celoživotné (tu je výhoda zrejmá z názvu filtra)

Objem vrecka na prach (prípadne akumulačné nádoby) – je závislá na veľkosti a typu daného vysávača.

Hmotnosť vysávača – odvíja sa od použitého typu vysávača. Ak bývate v byte v hornom podlaží domu, tak je nepraktické zaobstarať si iba veľký multifunkčný vysávač. Tu by bolo vhodné zamerať sa na tyčový alebo klasický podlahový vysávač.

Dĺžka el.kabelu – tu by sme uvítali praktickosť a to, že vysajeme celý byt bez nutnosti prepínať vysávač z jednej el. zásuvky do druhej. Dĺžka kábla u niektorých vysávačov môže byť až 15m (obvykle 8m).

Pre lepší výber použite testy vysávačov 2020:

Hodnotenie a testy práčok je pravidelne aktualizované a doplňovanie.

Testy vysávačov – víťaz testu najlepších vysávačov

Hľadáte, ktorý vysávač je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších vysávačov podľa nemeckého Testberichte.de a rakúskeho Preisvergleich.at (známka hodnotenia podľa odborných zahraničných testov).

Najlepší vysávače podľa nemeckého Testberichte.de

Zdroj: Testberichte.de

Najlepší vysávače podľa rakúskeho Preisvergleich.at

Zdroj: Preisvergleich.at

Zobrazte si ďalšie informácie o vysávačoch z testu

Niektoré z produktov patrí medzi novinky.

U nás sú aktuálne najobľúbenejšie (najlepšie) tieto vysávače:

(známka hodnotenia podľa zákazníkov, ktorí si produkt už zakúpili).

Najpredávanejšie lacné vysávače (budget)
TOP Názov Obrázok Typ Príkon [W] Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Sencor SVC 190 Sencor SVC 190 ručné 45 17 2,1 Viac
2 Sencor SVC 45 EUE3 Sencor SVC 45 EUE3 klasické 850 29 1,9 Viac
3 Rovus Storm Vac V2 Rovus Storm Vac V2 ručné a tyčové 2v1 38 1,4 Viac
Najpredávanejšie štandardné vysávače
TOP Názov Obrázok Typ Príkon [W] Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Sencor SVC 8618GD Sencor SVC 8618GD tyčové 100 100 1,1 Viac
2 Klarstein Turbo Hybrid Klarstein Turbo Hybrid ručné a tyčové 2v1 116 1,6 Viac
3 Klarstein Reinraum 2G Klarstein Reinraum 2G priemyselné 1250 110 1,8 Viac
Najpredávanejšie TOP vysávače premium
TOP Názov Obrázok Typ Príkon [W] Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Kärcher SE 5.100 Kärcher SE 5.100 klasické 225 1,6 Viac
2 Kärcher Puzzi 10/1 Kärcher Puzzi 10/1 klasické 555 1,6 Viac
3 Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 tyčové 219 1,8 Viac

Zobrazte si kompletnú ponuku najpredávanejších vysávačov

Nepodceňujte nákup vysávače a kúpte si ho v preverení internetovom e-shope. Je možné, že aj ten najlepší spotrebič z testov bude nutné reklamovať.

Na záver niekoľko rád – ako vybrať vysávač?

Aký výkon?

Aj keď sací výkon vysávača je veľmi dôležitý, nie je tým zaručené, že vysávač s výkonom 1600W dokáže nasať nečistoty ľahšie a dôkladnejšie ako vysávač s výkonom 1000W. Väčší výkon vždy znamená väčšiu spotrebu energie. K dokonalému vysávanie sú veľmi dôležité tvar a vlastnosti koncové trysky (hubice).

Obťažujúce hlučnosť?

Hlučnosť vysávačov (v dB) o rovnakej hodnote nemusí pocitovo obťažovať rovnako (záleží na frekvencii). Napríklad jeden vysávač s hlučnosťou 65 dB môže byť pre zákazníka úplne v poriadku a iný typ o rovnakej hlučnosti už pôsobí neznesiteľne.
Pre informáciu – vedeli ste, že nárast hlučnosti o 10 dB (napr. Z 50dB na 60dB) vnímajú používatelia ako dvojnásobnú hlasitosť.

Testy vysávačov 2019/2020, Testy vysávačov 2018, Testy vysávačov

Pridaj komentár