Testy filtračných kanvíc

TESTY filtračných kanvíc – Ako vybrat najlepšie filtračnú kanvicu

TOP prémium produkt v kategórii filtračné kanvice 2022/2023
TOP prémium produkt v kategórii filtračné kanvice 2022/2023

Testy filtračných kanvíc 2023 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) filtračných kanvíc na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov filtračných kanvíc a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie filtračné kanvice. Všetky testy a recenzie filtračných kanvíc sú aktuálné 2023.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie filtračnú kanvicu

 

Nemôžeme tvrdiť, že voda je základným prvkom nášho života. Z vlastnej skúsenosti viete, že stačí jeden deň výpadku pitnej vody a život sa stane nešťastným. Ale aj keď je vody dostatok, nie je zlé mať jasno v tom, aká pitná voda nám tečie z kohútikov. Jej chuť a kvalitu ovplyvňujú látky, ktoré obsahuje, napríklad chlór ako nevyhnutný dezinfekčný prostriedok, a môže obsahovať aj kovy ako meď, hliník alebo olovo, ako aj mikroplasty. Všetky tieto mikročastice sú pre náš organizmus nevhodné, nežiaduce a škodlivé a spôsobujú tvrdosť vody a vodný kameň. Iné zápachy môžu byť spôsobené zastaraným potrubím na pitnú vodu, a to nielen v domácnosti.

Na druhej strane voda obsahuje dôležité minerály, ako je vápnik a horčík. Všetky tieto aspekty vedú k premýšľaniu o tom, ako sa zbaviť týchto nevhodných prísad a zachovať tie vhodné.

Vhodným riešením je zakúpenie filtračnej kanvice, ktorá si s týmto problémom poradí. Čistiacu funkciu zabezpečuje kapsula obsahujúca zmes živice a aktívneho uhlia, ktorá je veľmi dôležitou súčasťou filtrov, ale lacnejšie systémy ju často neobsahujú.

Ako funguje filtračná kanvica?

Chcete vedieť, ako funguje filtrácia? Hornú časť kanvice naplníte nefiltrovanou vodou z vodovodu, ktorá postupne preteká cez vstup do filtra, kde väčšie častice zostávajú v jemných sieťkach. Hrubo prečistená voda prechádza cez filtračnú zmes, kde živica absorbuje ťažké kovy a zmäkčuje vodu a aktívne uhlie čistí vodu od škodlivého chlóru a pesticídov, ktoré ovplyvňujú chuť a kvalitu vody.

Na čo si teda vybrať filtračnú kanvicu?

V závislosti od počtu členov domácnosti a očakávanej spotreby vody bude jedným z aspektov výberu určite objem filtračnej kanvice. Medzi parametrami kanvice nájdete dva údaje: jeden udáva objem hornej nádoby, do ktorej sa naleje filtrovaná voda, druhý udáva objem filtrovanej vody. Menším domácnostiam postačí kanvica s objemom filtra 1,5 litra, väčšie domácnosti môžu použiť kanvicu s objemom 3,5 litra.

Ak máte radi studenú vodu a plánujete umiestniť nádobu na vodu do chladničky, je potrebné zvážiť aj tvar kanvice. Menšie typy sa ľahko zmestia do priehradky na dverách chladničky, väčšie nie. Výhodou môže byť aj ergonomický tvar rukoväte, ktorý uľahčuje manipuláciu s kanvicou.

Väčšina filtračných kanvíc je priehľadná, číra alebo jemne sfarbená, takže množstvo filtrovanej vody môžete kedykoľvek skontrolovať voľným okom. Vrchnáky – vrchnáky kanvíc sú na trhu dostupné v rôznych farbách, takže si môžete vybrať napríklad taký, ktorý ladí s interiérom vašej kuchyne.

Na čo si dať pozor pri kúpe?

Pri výbere filtračnej kanvice by ste si určite mali overiť dostupnosť filtračných vložiek a uvedenú životnosť, ktorá je ovplyvnená najmä tvrdosťou filtrovanej vody. Pri bežnom používaní v domácnosti a štandardnej tvrdosti vody vydrží filter 4 až 5 týždňov. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj možnosť recyklácie filtračných kaziet a ich spätného odberu, čo je nielen finančne výhodnejšie – uvádza sa úspora až 20 %, ale určite aj ekologickejšie.

Výhodou je, ak má filtračná kanvica mechanický alebo elektronický indikátor stavu filtračnej vložky, ktorý vás upozorní na potrebu jej výmeny.

Ceny filtračných kanvíc sa pohybujú od 15 EUR do 40 EUR, filtračnú vložku môžete kúpiť za približne 5 EUR.

Na trhu sú k dispozícii aj prenosné filtračné fľaše s mikrofiltrom. Oceníte ju pri cestovaní, pri športe alebo ju môžu vaše deti používať na zabezpečenie filtrovanej pitnej vody v škole. Tieto fľaše bývajú vyrobené z ľahkého a odolného materiálu, takže sa ľahko nepoškodia.

Čistenie filtračných kanvíc a filtračných fliaš je jednoduché a väčšinu z nich bez viečok možno umývať v umývačke riadu.

  

Najpredávanejšie lacné filtračné kanvice 2022/2023[/caption]
Najpredávanejšie lacné filtračné kanvice 2022/2023

Pre ľahší výber použite testy filtračných kanvíc 2022/2023:

Hodnotenie a testy filtračných kanvíc sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – filtračná kanvica je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších filtračných kanvíc podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy filtračných kanvíc 2023 – víťaz testu najlepší filtračná kanvica

 

 1.  Brita Marella XL – 3,5L, viac…  hodnotenie 1,3
 2.  PearlCo Standard – 2,6L  hodnotenie 1,6
 3.  Bosch Filtrino – 2L  hodnotenie 1,8
 4.  Acala Quell One – 1,3L  hodnotenie 1,9
 5.  Brita Marella Cool – 2,4L, viac…  hodnotenie 2,3

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu filtračných kanvíc

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto filtračné kanvice

Najpredávanejšie lacné filtračné kanvice a fľaše (budget)
TOP Názov Obrázok Objem Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Brita Aluna Cool calendar Brita Aluna Cool calendar 2.4 12 1,6 Viac
2 BWT Vida 2,6 l BWT Vida 2,6 l 2.6 8 1,1 Viac
3 Brita Fill&Go Vital 0,6 l Brita Fill&Go Vital 0,6 l 0.6 11 1,4 Viac
Najpredávanejšie štandardné filtračné kanvice a fľaše
TOP Názov Obrázok Objem Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 BRITA Maxtra Plus Style 2,4l BRITA Maxtra Plus Style 2,4l 2.4 20 1,6 Viac
2 Brita Marella XL Memo Brita Marella XL Memo 3.5 15 1,3 Viac
3 Aquaphor Provance Aquaphor Provance 4.2 18 1,1 Viac
Najpredávanejšie TOP filtračné kanvice a fľaše premium
TOP Názov Obrázok Objem Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Brita Flow MaxtraPlus 8,2l Brita Flow MaxtraPlus 8,2l 8.2 38 1,1 Viac
2 Philips AWP2980WH Philips AWP2980WH 3 31 1 Viac
3 Brita Fill&Enjoy Flow Brita Fill&Enjoy Flow 8.2 38 0 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší filtračné kanvice

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU filtračných kanvíc + NAJPREDÁVANĚJŠÍ filtračná kanvica ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu filtračných kanvíc (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2023 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší filtračné kanvice v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Brita Marella XL Brita Marella XL 3,5l
Testy filtračných kanvíc – víťaz testu 2022/2023
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené filtračné kanvice 2021/2022
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy filtračných kanvíc 2022/2023


 
   

...

 

4.9/5 - (20 hlasov)