Testy fritovacích hrncov

TESTY fritovacích hrncov – Ako vybrat najlepšie fritovací hrniec

TOP prémium produkt v kategórii fritovacie hrnce 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii fritovacie hrnce 2023/2024

Testy fritovacích hrncov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) fritovacích hrncov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov fritovacích hrncov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie fritovacie hrnce. Všetky testy a recenzie fritovacích hrncov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie fritovací hrniec

 

Fritovacie hrnce sú v kuchyniach obľúbené najmä na rovnomerné a rýchle vyprážanie potravín. V týchto hrncoch môžete pripraviť chutné mäso, jedlá z cesta, ako sú šišky alebo zelenina.

Výrobcovia sa predháňajú vo vylepšovaní dizajnu a nie je ľahké sa v ňom zorientovať. Základný rozdiel medzi ponúkanými fritézami je v tom, či sa na fritovanie používa olej alebo horúci vzduch, takže v ponuke sú olejové alebo teplovzdušné fritézy.

 

Na čo slúži olejová fritéza?

Fritéza na olej je určená na vyprážanie chrumkavých hranolčekov alebo steakov. Príprava týchto potravín je vo fritéze oveľa rýchlejšia ako na bežnej panvici. Pri tomto spôsobe vyprážania je kôš s potravinami úplne ponorený do horúceho oleja. Vzhľadom na to, že vyprážanie na oleji nie je najzdravší spôsob prípravy jedla, pretože jedlo môže obsahovať až 80 % tuku, je dôležité používať na tento účel kvalitné rastlinné oleje, ktoré sa menej pripália.

Pri používaní olejovej fritézy by ste nemali zabúdať na pravidelnú výmenu oleja a dôkladné čistenie nádoby, aby potraviny neabsorbovali pachy z predchádzajúcej prípravy jedla. Niektoré fritézy majú zabudovaný alarm na výmenu oleja, keď je spálený alebo znečistený.

Fritézy na olej sa rozdeľujú do troch kategórií podľa toho, kde je umiestnené vykurovacie teleso:

Fritéza so skrytým vyhrievacím telesom ukrytým v spodnej časti nádoby je najbežnejším typom predávanej fritézy. Výhodou je jednoduchá manipulácia a dostatok priestoru na prípravu jedla; nevýhodou je menej jednoduché čistenie hrnca, ktorý nemožno ponoriť do vody ani umývať v umývačke riadu, aby sa nepoškodila elektronika.

Fritéza olejovým ohrievacím telesom v oleji vás bude stáť viac peňazí, pojme menej potravín, ale je výkonnejšia, oveľa ľahšie sa čistí a možno ju umývať v umývačke riadu.

– Fritéza s nakloneným dnom a otočným košom sa nazýva roto-fritéza. Predstavuje zdravšiu a dokonalejšiu prípravu potravín, ale je drahšia ako predchádzajúce typy.

 

Ako si vybrať fritézu?

Jedným z uvedených parametrov je výkon fritézy, ktorý určuje rýchlosť, akou sa olej zohreje na teplotu, ktorá je dostatočná na prípravu jedla. Výkon je zvyčajne vyšší ako 1,3 kW.

Kapacitu fritézy si zvolíte podľa toho, pre koľko stravníkov zvyčajne varíte. Hrnce sú k dispozícii v objemoch od 0,5 litra do 4 litrov. Najčastejšie používaným variantom je 2,5 litrový hrniec, v ktorom sa dá naraz uvariť 1,4 kg jedla.

Je tiež dobré pozrieť sa na veľkosť fritovacieho hrnca. Ak nebude stáť na jednom mieste, ale budete ho prenášať, určite si vyberte kompaktnejší model na ľahšiu manipuláciu.

Ako určitý doplnok pri niektorých typoch fritéz oceníte napríklad priehľadné veko fritézy, ktoré vám umožní kontrolovať priebeh fritovania, alebo viaczónovú prípravu, ktorá oddeľuje dve alebo viac potravín pri súčasnom fritovaní, pričom každá zóna má vlastnú reguláciu teploty.

Samozrejme, obsluha fritézy by mala byť jednoduchá a mala by obsahovať časovač. Ideálne je, ak má fritéza tepelne izolovaný povrch, ktorý poskytuje dvojitý plášť a zabraňuje popáleniu o vonkajšie steny fritézy.

Niektoré fritézy môžu nielen fritovať, ale môžu mať aj program na pečenie, dusenie alebo grilovanie.

Ceny fritéz sa pohybujú od 40 EUR do 350 EUR

Zdravé teplovzdušné fritézy

Horúcovzdušná fritéza má nespornú výhodu v tom, že pripravuje jedlo s malým množstvom oleja alebo bez neho a na vyprážanie používa nižšiu teplotu, takže vaše jedlo bude určite zdravšie ako po príprave v bežnej olejovej fritéze. Tento hrniec obsahuje oddeľovač potravín, ktorý umožňuje smažiť viac druhov potravín naraz. Jedinou nevýhodou je dlhší čas potrebný na vyprážanie.

  

Najpredávanejšie lacné fritovacie hrnce 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné fritovacie hrnce 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy fritovacích hrncov 2023/2024:

Hodnotenie a testy fritovacích hrncov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – fritovací hrniec je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších fritovacích hrncov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy fritovacích hrncov 2024 – víťaz testu najlepší fritovací hrniec

 

 1.  Tefal FR600D10 – 2000W, 3,5L, víac…  hodnotenie 1,5
 2.  Tefal FR 510170 – 2400W, 4L, víac…  hodnotenie 1,5
 3.  Clatronic FR 3195 – 2000W, 4L  hodnotenie 1,6
 4.  Severin FR 2445 – 2000W, 5L  hodnotenie 1,9
 5.  Tristar FR-6956 – 1500W, 4,5L  hodnotenie 2,3

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu fritovacích hrncov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto fritovacie hrnce

Najpredávanejšie lacné fritovacie hrnce (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L 12 1,4
2. TEFAL EY 101815 TEFAL EY 101815 39 1,3
3. ESPERANZA EKG012 ESPERANZA EKG012 27 1,0
Najpredávanejšie štandardné fritovacie hrnce
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Xiaomi Smart Air Fryer Pro 4L Xiaomi Smart Air Fryer Pro 4L 84 1,4
2. DeLonghi F 28311 DeLonghi F 28311 90 1,7
3. TESLA AirCook Q60 XL TESLA AirCook Q60 XL 90 1,2
Najpredávanejšie TOP fritovacie hrnce (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. TESLA AirCook DualZone Q450 XXL TESLA AirCook DualZone Q450 XXL 125 1,0
2. Tefal EY905B10 Tefal EY905B10 205 1,4
3. Klarstein VitaFry Duo Skylight FRY4 Klarstein VitaFry Duo Skylight FRY4 135 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší fritovacie hrnce

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU fritovacích hrncov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ fritovací hrniec ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu fritovacích hrncov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší fritovacie hrnce v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Tefal FR600D10 Xiaomi Smart Air Fryer Pro 4L
Testy fritovacích hrncov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené fritovacie hrnce 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy fritovacích hrncov 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (4 hlasov)