Testy kolieskových korčulí

TESTY kolieskových korčulí – Ako vybrat najlepšie kolieskové korčule

TOP prémium produkt v kategórii kolieskové korčule 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii kolieskové korčule 2023/2024

Testy kolieskových korčulí 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) kolieskových korčulí na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov kolieskových korčulí a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie kolieskové korčule. Všetky testy a recenzie kolieskových korčulí sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie kolieskové korčule

 

Voľný čas môžete tráviť akokoľvek – v prírode, na bicykli, pred televízorom alebo dokonca na kolieskových korčuliach. Tento druh športu je čoraz rozšírenejší a na kolieskových korčuliach jazdia celé rodiny vrátane malých detí. Ak si plánujete kúpiť toto športové vybavenie, je dobré pozrieť si širokú ponuku.

 

Ako si vybrať kolieskové korčule?

Úplne základné rozdelenie korčúľ závisí od toho, či na nich budete stáť prvýkrát, a teda ste začiatočník (nepočítajúc skúsenosti so zimným korčuľovaním). Alebo už máte skúsenosti s korčuľovaním a chcete sa posunúť na vyššiu úroveň. Pri korčuliach platí pravidlo, že čím väčšie kolieska, tým rýchlejšie budete korčuľovať a tým lepšie sa vám bude korčuľovať na nerovnom povrchu.

Kvalita korčúľ sa zvyčajne odráža v ich nákupnej cene.

Typy a kategórie kolieskových korčúľ:

In-line korčule pre začiatočníkov by mali mať kolieska s veľkosťou do 80 mm. Hoci tempo bude pomalšie, pre začiatočníkov bude bezpečnejšie. Topánka korčule je vyrobená z mäkšieho materiálu, takže je pre začiatočníkov pohodlnejšia. Tieto korčule sa dajú použiť aj na kondičné korčuľovanie.

Fitness korčule sú podobné korčuliam pre začiatočníkov, len majú o niečo pevnejšiu topánku a väčšie kolieska, 80 až 90 cm, takže na nich budete rýchlejší. Používajte ich na športové korčuľovanie, rodinné výlety na korčuliach a zvyšujte si na nich kondíciu. Sú najpredávanejším typom korčúľ a môžete si ich kúpiť v cenovom rozpätí od 80,- do 200 EUR, tie najkvalitnejšie aj do 500 EUR

Keď už bola zmienka o rodinných výletoch na korčuliach, je zrejmé, že tento pohyb ľahko zvládnu aj naši najmenší od určitého veku, a preto by ste mali hľadať in-line korčule pre deti. Ich dizajn je podobný korčuliam pre začiatočníkov alebo fitness korčuliam. Dôležité je, že pri detských korčuliach môžete nastaviť veľkosť topánky až na štyri veľkosti, takže nie je potrebné kupovať nové korčule každý rok, keď noha vášho dieťaťa rastie.

Pre rýchlokorčuliarov a pretekárov sú určené rýchlokorčule, ktoré majú nízke topánky a dlhší rám, ich kolieska majú 100 alebo 110 mm, čo zaručuje vysokú rýchlosť pri korčuľovaní.

Špeciálnou kategóriou sú aj agresívne korčule, ktoré sú určené na korčuľovanie v skateparku. Majú malé kolieska s priemerom 50 až 60 mm, vďaka ktorým sú veľmi pomalé, odolnú a ťažšiu plastovú topánku a rovnako odolný plastový rám. Môžu ich používať milovníci akrobacie na korčuliach a môžu na nich zísť po schodoch, zábradlí alebo skákať.

In-line korčule Freeskate s tvrdšími kolieskami 76 až 80 mm a pevnou topánkou vám umožnia korčuľovať na chrbte, v meste alebo slalome na korčuliach, zvládnete s nimi rôzne náklony alebo rýchle zákruty. Výhodou tohto typu korčúľ je, že sa dajú používať nielen na freestyle, ale môžete na nich jazdiť aj na fitness korčuliach, len budete trochu pomalší.

Ak ste unavení a obmedzovaní korčuľovaním v meste a na chodníkoch na to určených, môžete použiť nordic korčule, ktoré sú určené na korčuľovanie vo voľnej prírode, napríklad na nespevnených chodníkoch a kopcoch. Hoci majú väčšie nafukovacie kolesá, na kvalitnom asfalte budú pomalšie. Korčuľovanie na tomto type korčúľ sa podobá bežeckému lyžovaniu, pretože sa pri ňom používa rovnaký štýl a pohyb, a dokonca sa používajú aj palice na bežecké lyžovanie. Sú dokonalým nástrojom na získanie kondície, pretože do pohybu zapájate všetky končatiny a rovnomerne ich zaťažujete.

Rady na záver

Rozhodne nie je dobré vyberať si korčule na základe ich vzhľadu, farby alebo typu koliesok či ložísk, ktoré sa časom opotrebujú a je potrebné ich vymeniť. Delenie na pánske a dámske môže byť dokonca zavádzajúce, pretože sa líšia najmä farbou, ale tvar je takmer rovnaký, niektoré dámske môžu byť o niečo užšie, ale ani to nemusí vyhovovať každej ženskej nohe.

  

Najpredávanejšie lacné kolieskové korčule 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné kolieskové korčule 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy kolieskových korčulí 2023/2024:

Hodnotenie a testy kolieskových korčulí sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – kolieskové korčule je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších kolieskových korčulí podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy kolieskových korčulí 2024 – víťaz testu najlepší kolieskové korčule

 

 1.  K2 Raider BOA – kolieska 72mm, viac…  hodnotenie 1,3
 2.  K2 F.I.T. 80 Pro – kolieska 80mm  hodnotenie 1,5
 3.  Roces Jokey 1.0 – kolieska 70mm  hodnotenie 1,7
 4.  K2 Alexis 84 Boa – kolieska 84mm, viac…  hodnotenie 1,7
 5.  Rollerblade Macroblade 80 – kolieska 90mm  hodnotenie 2,8

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu kolieskových korčulí

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto kolieskové korčule

Najpredávanejšie lacné kolieskové korčule (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Nils NQ 8400 S Nils NQ 8400 S 32 1,5
2. Spokey TONY Spokey TONY 27 1,4
3. NILS NA 19088 NILS NA 19088 32 1,0
Najpredávanejšie štandardné kolieskové korčule
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Powerslide playlife GT 110 Powerslide playlife GT 110 77 1,0
2. crivit 100344554 crivit 100344554 60 1,0
3. crivit 100344691 crivit 100344691 60 1,0
Najpredávanejšie TOP kolieskové korčule (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Bauer RH RS Skate SR Bauer RH RS Skate SR 121 1,1
2. K2 Alexis 84 Boa K2 Alexis 84 Boa 159 1,0
3. K2 TRIO 110 K2 TRIO 110 224 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší kolieskové korčule

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU kolieskových korčulí + NAJPREDÁVANĚJŠÍ kolieskové korčule ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu kolieskových korčulí (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší kolieskové korčule v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
K2 Raider BOA Powerslide playlife GT 110
Testy kolieskových korčulí – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené kolieskové korčule 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy kolieskových korčulí 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (3 hlasov)