Testy šampónov na farbené vlasy

TESTY šampónov na farbené vlasy – Ako vybrat najlepšie šampón na farbené vlasy

TOP prémium produkt v kategórii šampóny na farbené vlasy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii šampóny na farbené vlasy 2023/2024

Testy šampónov na farbené vlasy 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) šampónov na farbené vlasy na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov šampónov na farbené vlasy a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie šampóny na farbené vlasy. Všetky testy a recenzie šampónov na farbené vlasy sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie šampón na farbené vlasy

 

Či už si vlasy farbíte doma, alebo chodíte ku kaderníkovi, vždy to stojí čas, prácu a peniaze, takže sa snažíte udržať farbu čo najdlhšie. Existujú produkty určené na starostlivosť o farbené vlasy, ktoré by mali nielen zachovať farbu, ale aj regenerovať vlasy a pokožku hlavy. Základom týchto výrobkov sú šampóny a kondicionéry alebo balzamy na farbené vlasy.

 

Podľa čoho vyberať šampóny na farbené vlasy?

Skôr než si začnete vyberať zo širokej ponuky výrobkov, mali by ste vedieť, že je dobré používať vždy tú istú značku farby a ošetrujúcich výrobkov, pretože to zaručí najväčšiu stálosť farby a dobrý výsledok pri ďalšom farbení vlasov. Opäť však platí, že nie všetky farby na vlasy a predĺženia vám budú vyhovovať, a ak nájdete tie, ktoré vašim vlasom „sedia“ a nespôsobujú žiadne problémy – svrbenie alebo lupiny – máte vyhraté.

A malá pripomienka, ktorá vám pomôže vyhnúť sa týmto nepríjemnostiam: ak sa farbíte doma, nezabudnite si urobiť test citlivosti – naneste si trochu farbiacej zmesi na predlaktie (najlepšie večer) a ak vaša pokožka nereaguje, môžete farbivo pokojne použiť. Ak navštívite kaderníka, mal by vám tento test urobiť pri prvej návšteve.

Čo môžu obsahovať šampóny na farbené vlasy?

– Sulfáty, ktoré sú vlastne penivými látkami a umožňujú dokonalé umývanie vlasov. Pomáhajú zbaviť vlasy a pokožku hlavy prebytočného kožného mazu, všetkých nečistôt a zvyškov stylingových prípravkov. V zozname zložiek na výrobku ich nájdete pod skratkou SLES (sodium laureth sulfate) alebo SLS (sodium lauryl sulfate). Podľa výsledkov odborných testov je SLES k vlasom šetrnejší ako SLS.

– Oveľa šetrnejšie k vlasom sú šampóny bez sulfátov, ktoré napriek tomu dokážu dokonale vyčistiť vlasy aj pokožku hlavy. Bezsulfátové šampóny obsahujú napríklad ovocné cukry a kokosový olej – takzvaný koko-glukozid, ktorý má čistiaci účinok a zároveň regeneruje vlasy.

Polyetylénglykol možno nájsť v zložení pod názvom PEG, čo sú zlúčeniny navzájom spojených polymérov. Väčšina šampónov by sa bez tejto zložky zaobišla, ale v šampónoch a iných kozmetických výrobkoch sa používajú len tie druhy PEG, ktoré sú neškodné a bezpečné pre ľudské zdravie. Napríklad PEG 40 (hydrogenovaný ricínový olej) sa získava z ricínového oleja a pôsobí ako aktivátor týchto ďalších pridaných výživných a regeneračných látok:

Aloe Vera – hydratuje a regeneruje suché vlasy, upokojuje pokožku hlavy a dodáva vlasom zdravý a lesklý vzhľad.

Tekutý keratín (hydrolyzovaný keratín) vypĺňa a hydratuje poškodené vlasy a môže ich posilniť a vyhladiť, pretože je ich prirodzeným stavebným prvkom. Podobný účinok má aj kyselina hyalurónová.

Arganový olej obsahuje okrem iných zložiek aj vitamín E, ktorý upokojuje a hydratuje pokožku hlavy. Zvyčajne sa používa v kombinácii s inými typmi olejových výťažkov na vytvorenie regeneračnej a ochrannej zložky šampónu vhodného na poškodené vlasy.

Hodvábne proteíny sú vynikajúce na regeneráciu suchých vlasov, dodávajú im hydratáciu, lesk a jemnosť. Predovšetkým im dodáva hustotu, silu a vitalitu.

– Je výborné, ak šampón obsahuje UV filtre, ktoré chránia farbu a stav vlasov pred škodlivým UV žiarením.

Výťažky z obilných klíčkov s obsahom vitamínov skupiny B majú schopnosť regenerovať, hydratovať a obnovovať poškodené a suché vlasy. Vďaka tomu sú poddajné a ľahko sa rozčesávajú.

Vyberte si šampóny bez parabénov

Šampón by mal vydržať určitý čas a nemal by sa pokaziť. Ak na etikete nájdete slovo „parabén“ s akoukoľvek predponou, ide o konzervačnú látku. Keďže ide o nežiaduce chemické látky, výrobcovia začali tieto parabény nahrádzať inými konzervačnými látkami. Keďže si môžete vybrať zo širokej škály šampónov, nezabudnite sa pozrieť aj na túto zložku a namiesto nej hľadajte šampóny s označením „bez parabénov„.

Ceny týchto výrobkov sa veľmi líšia a približne 250 ml kúpite za menej ako 4 EUR. Značkové výrobky sa pohybujú vo vyššej cenovej kategórii a môžu byť k dispozícii za 20 EUR. V niektorých prípadoch, žiaľ, zaplatíte viac za značku ako za kvalitný šampón.

  

Najpredávanejšie lacné šampóny na farbené vlasy 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné šampóny na farbené vlasy 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy šampónov na farbené vlasy 2023/2024:

Hodnotenie a testy šampónov na farbené vlasy sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – šampón na farbené vlasy je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších šampónov na farbené vlasy podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy šampónov na farbené vlasy 2024 – víťaz testu najlepší šampón na farbené vlasy

 

 1.  L’Oréal Expert Vitamino Color – 300ml, viac…  hodnotenie 1,7
 2.  Wella Invigo Color Brilliance – 250ml, viac…  hodnotenie 1,7
 3.  Syoss Color – 440ml, viac…  hodnotenie 2,2
 4.  Pantene Pro-V Protect – 400ml, viac…  hodnotenie 3,3
 5.  Garnier Fructis Color – 400ml, viac…  hodnotenie 3,7

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu šampónov na farbené vlasy

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto šampóny na farbené vlasy

Najpredávanejšie lacné šampóny na farbené vlasy (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Kallos Argan šampón pre farbené vlasy Colour Shampoo 1000 ml Kallos Argan šampón pre farbené vlasy Colour Shampoo 1000 ml 2 1,3
2. Schwarzkopf Schauma Color Glanz Shampoo 400 ml Schwarzkopf Schauma Color Glanz Shampoo 400 ml 1 1,0
3. Palmolive Naturals Brilliant Color šampón na farbené vlasy 350 ml Palmolive Naturals Brilliant Color šampón na farbené vlasy 350 ml 1 1,3
Najpredávanejšie štandardné šampóny na farbené vlasy
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Plantur 39 Color Brown Fyto kofeínový šampón 250 ml Plantur 39 Color Brown Fyto kofeínový šampón 250 ml 9 1,3
2. Planatur 39 kofeinový šampón farevné vlasy 250 ml Planatur 39 kofeinový šampón farevné vlasy 250 ml 9 1,2
3. L'Oréal Elseve Color Vive šampón 1000 ml L'Oréal Elseve Color Vive šampón 1000 ml 9 1,0
Najpredávanejšie TOP šampóny na farbené vlasy (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Redken Acidic Bonding Concentrate posilňujúci šampón na slabé vlasy 300 ml Redken Acidic Bonding Concentrate posilňujúci šampón na slabé vlasy 300 ml 20 1,0
2. L'Oréal Expert Metal Detox Shampoo 1500 ml L'Oréal Expert Metal Detox Shampoo 1500 ml 31 1,0
3. Kérastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect 1000 ml Kérastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect 1000 ml 56 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší šampóny na farbené vlasy

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU šampónov na farbené vlasy + NAJPREDÁVANĚJŠÍ šampón na farbené vlasy ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu šampónov na farbené vlasy (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší šampóny na farbené vlasy v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
L’Oréal Expert Vitamino Color Plantur 39 Color Brown Fyto kofeínový šampón 250 ml
Testy šampónov na farbené vlasy – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené šampóny na farbené vlasy 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy šampónov na farbené vlasy 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (1 hlasov)