Testy mobilných telefónov

Testy mobilných telefónov 2018/2019 – Ako vybrať mobilný telefón ?

Testy mobilných telefónov - víťaz testu 2019

Testy mobilných telefónov – víťaz testu

Testy mobilných telefónov 2018 / 2019 – Mobilný telefón je prístroj, ktorý je najpoužívanejším zariadením na svete. Niektorí z nás by mobilný telefón najradšej nevlastnili, ale sú chvíle, kedy sa bez neho jednoducho nezaobídeme. Mobilný telefón prešiel za dobu svojej existencie nepreberným množstvom premien a zdokonaľovanie (podstata využívanie mobilného telefónu z dôvodu komunikácie na diaľku však zostala). Pokiaľ sa rozhodnete zaobstarať si svoj prvý mobilný telefón alebo budete chcieť vykonať výmenu starého mobilného telefónu za novší model, musíte sa rozhodnúť, čo od telefónu očakávate. Rozhodovať sa budete podľa základných parametrov mobilných telefónu, a to: (klasický klávesnicový alebo dotykový, základný alebo inteligentný s operačným systémom, výdrž a kapacita batérie, veľkosť a kvalita displeja, vysoko kvalitný alebo základný fotoaparát, ďalší určujúci parametre a príslušenstvo).

Klasický klávesnicový alebo dotykový

Klasický klávesnicový telefón je mnohými užívateľmi dotykových mobilných telefónov považovaný za prežitok, ale ďalšia časť užívateľov si nedokáže bez klasického (tlačidlového) telefónu život predstaviť. Z tohto dôvodu ho výrobcovia klasických mobilných telefónov stále hojne vyrábajú. Výhod klasických klávesnicových telefónov je málo, ale ich nižšia cena a väčšiu odolnosť voči poničeniu je pre ich stálu výrobu dostatočná. Dotykové telefóny sú však obľúbenejším typom mobilných telefónov a to aj vďaka mnohým prednostiam (napr. Operačný systém).

Inteligentné s operačným systémom (smartphone) alebo základný (klasický)

Základný mobilný telefón, ktorý je bez operačného systému, býva často v spojení s klávesnicovým ovládaním (nie je to pravidlo) a je určený pre starších používateľov, ktorí sú už na neho zvyknutí. Býva nenáročný na celkové ovládanie a obsahuje len základné a dôležité funkcie. Jeho cena je oproti inteligentným telefónom ďaleko nižšia. Inteligentné mobilné telefóny (tzv. Smartphony), ktoré obsahujú operačný systémom (OS) ponúka užívateľovi nepreberné množstvo možností. Najviac používanými operačnými systémami v mobilných telefónoch sú Apple iOS, Android, Windows Phone a Symbian. Apple iOS je používaný iba v mobilných telefónoch od firmy Apple. Android je celosvetovo najviac rozšíreným a najviac obľúbeným operačným systémom.

Výdrž a kapacita batérie

Batérie – táto časť mobilného telefónu je veľmi dôležitá a Vy by ste jej výberu (porovnanie) mali venovať veľkú pozornosť. Kapacita batérie sa pohybuje od 950 mAh do cca 3400 mAh. Na výdrži (kapacite) batérie je priamo úmerný pohotovostný režim mobilného telefónu. Ten by mal začínať na minimálne 300 hodinách.

Kvalita a veľkosť displeja (mobilného telefónu)

Displej je na prvý pohľad najdôležitejšou časťou mobilného telefónu. Klasické klávesnicové telefóny majú menšie rozlíšenie s malým displejom. Naproti tomu inteligentné telefóny (smartphony) majú veľký displej (minimálne 4 „) s veľkým rozlíšením (minimálne 800×480). Inteligentné telefóny (smartphony) s naozaj veľkým displejom (min. 5,5 „) sa nazýva phablet (u najlepších phablet je rozlíšenie displeja vyššia ako Full HD). Phablet sú už veľkostne veľmi blízke tabletom. Ak bude váš mobilný telefón určený pre zábavu či prácu a mohol by sa jednoducho poškodiť, je výhodnejšie zaobstarať si odolný typ mobilného telefónu, s ďaleko vyššou odolnosťou displeja a obalu.

Vysoko kvalitný alebo základný fotoaparát

Takmer všetky mobilné telefóny sú v dnešnej dobe vybavené fotoaparátom alebo aj kamerou rôznej kvality. Pri výbere fotoaparátu je jeden z najdôležitejších parameter tzv. Megapixely (Mpix). Ak chcete zaobstarať kvalitnejšie fotografie, mal by umývať mobilný telefón aspoň 6 Mpix. Rôzne typy mobilných telefónov o rovnakom počte Mpix nebudú fotiť nikdy rovnako kvalitne. Preto je dôležité si pred kúpou mobilného telefónu na internete pozrieť vzorové fotografie, ktoré boli nasnímané príslušným mobilným telefónom.

Testy mobilných telefónov - najobľúbenejšie mobilné telefóny 2019

Testy mobilných telefónov – najobľúbenejšie mobilné telefóny

Ďalšie dôležité príslušenstvo a parametre mobilného telefónu

Ďalšie parametre, ktoré pri výbere mobilných telefónov môžu byť dôležité, sú: veľkosť pamäte (vnútorné minimálne 8GB, externé pamäťové karty záleží úplne na potrebách užívateľa), hmotnosť mobilného telefón (odporúčame max.200g), možnosť pripojenia k internetu v mobile (Wi- fi, 3G, EDGE …), možnosť rôzneho druhu pripojenia (HDMI port, mini USB, Bluetooth) a stále obľúbenejšie druhy navigácie. Príslušenstvo – je len na majiteľovi, aké si vyberie (ochranné kryty, nabíjačky do auta, špeciálne dotykové pero a iné množstvo doplnkov).

Pre jednoduchší výber využite testy mobilných telefónov:

Hodnotenie (testy mobilných telefónov) je pravidelne aktualizované a doplňovanie.

Testy mobilných telefónov 2018 / 2019 – víťaz testu najlepší mobil

Hľadáte, ktorý mobilný telefón sa stal víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších mobilných telefónov podľa nemeckého Testberichte.de a britského Testfreaks.co.uk (známka hodnotenia podľa odborných zahraničných testov).

Najlepšie mobilné telefóny podľa nemeckého Testberichte.de

Zdroj: Testberichte.de

Najlepšie mobilné telefóny podľa britského Testfreaks.co.uk

Zdroj: Testfreaks.co.uk

Zobraziť ďalšie informácie o mobilných telefónoch z testov

Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré sú určené pre nemecký trh.

U nás sú aktuálne najobľúbenejšie (najlepšie) tieto mobilné telefóny:

(známka hodnotenia podľa zákazníkov, ktorí si produkt už zakúpili).

Najpredávanejšie lacné mobilné telefóny (budget)
TOP Názov Obrázok Veľkosť displeja [palcov] Operačná pamäť [MB] Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB Xiaomi Redmi Note 7 4GB/64GB 6,3 4096 164 1,2 Viac
2 Xiaomi Mi A3 4GB/64GB Xiaomi Mi A3 4GB/64GB 6,088 4096 137 1,4 Viac
3 Xiaomi Redmi 8 4GB/64GB Xiaomi Redmi 8 4GB/64GB 6,22 4096 138 1,1 Viac
Najpredávanejšie štandardné mobilné telefóny
TOP Názov Obrázok Veľkosť displeja [palcov] Operačná pamäť [MB] Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Apple iPhone 7 32GB Apple iPhone 7 32GB 4,7 2048 324 1,6 Viac
2 Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM 6,7 6144 305 1,4 Viac
3 Xiaomi Mi 9T Pro 6GB/128GB Xiaomi Mi 9T Pro 6GB/128GB 6,39 6144 336 1,3 Viac
Najpredávanejšie TOP mobilné telefóny premium
TOP Názov Obrázok Veľkosť displeja [palcov] Operačná pamäť [MB] Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Apple iPhone XS 64GB Apple iPhone XS 64GB 5,8 4096 636 1,1 Viac
2 Apple iPhone 11 Pro 64GB Apple iPhone 11 Pro 64GB 5,8 4096 988 1 Viac
3 Apple iPhone 11 64GB Apple iPhone 11 64GB 6,1 4096 725 1,6 Viac

Všetky ponuky najpredávanejších mobilných telefónov

Testy mobilných telefónov 2019, Testy mobilných telefónov 2018

1 názor na “Testy mobilných telefónov

  1. Spätné upozornenie: Ako vybrať mobilný telefón? | Ako kúpiť najlepší mobil 2018/2019 - víťaz

Pridaj komentár