Testy zdvihákov

TESTY zdvihákov – Ako vybrat najlepšie zdvihák

TOP prémium produkt v kategórii zdviháky 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii zdviháky 2023/2024

Testy zdvihákov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) zdvihákov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov zdvihákov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie zdviháky. Všetky testy a recenzie zdvihákov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie zdvihák

 

V nedávnej minulosti bol povinnou výbavou zdvihák na auto alebo hever. Budete ho potrebovať pri výmene pneumatík alebo kolies alebo pri nasadzovaní snehových reťazí. Môžete ho však použiť aj na rôzne práce v dielni, garáži alebo na záhrade. Keďže hever je dlhodobá investícia a jeho ceny sa pohybujú od niekoľkých stoviek do desaťtisíc a viac, je dobré vedieť, na čo sa pri výbere zamerať.

Najčastejšie sa používa nožnicový zdvihák, pretože má najjednoduchšiu konštrukciu a je najprenosnejší, takže ho máte v aute vždy poruke. Hmotnosť celého zariadenia je približne 2 kg. Jeho dve ramená sa otvárajú a zatvárajú utiahnutím stredovej skrutky so závitom. Na otáčanie skrutky a pohyb ramien sa používa kľuka alebo podobná náhrada. Práca s týmto heverom je fyzicky a časovo náročná, ale kompenzáciou za to môže byť jeho nižšia obstarávacia cena, ktorá začína na 15 EUR.

Úplne iným pomocníkom pri zdvíhaní auta je hydraulický zdvihák, ktorý je ťažší, objemnejší a poslúži vám pri práci v dielni alebo garáži. Funguje na báze hydrauliky pomocou kompresora alebo čerpacej rukoväte. Práca s ním je v porovnaní s nožnicovým výťahom oveľa jednoduchšia a rýchlejšia, čomu zodpovedá aj jeho vyššia obstarávacia cena. Hmotnosť kladkostroja je približne 12 – 15 kg a pre ľahšiu manipuláciu a premiestňovanie má väčšina z nich podvozok s kolieskami. Tieto hydraulické zdviháky sú k dispozícii od 40 do 150,- EUR.

Všetky tieto zdviháky sa používajú najmä pre osobné vozidlá. Pre ťažšie automobily, nákladné vozidlá alebo traktory existujú hydraulické zdviháky s vyššou nosnosťou aj nad 10 ton, ktoré sa používajú najmä v profesionálnych autoservisoch. To je dôvodom vyššej ceny nad 400 EUR.

Keďže niektoré manipulácie nie je možné zvládnuť bežnými zdvihákmi, obchody špecializujúce sa na autopríslušenstvo ponúkajú aj zdviháky prevodovky alebo motora, ktoré sú k dispozícii v cenovom rozpätí od 120 do 400 EUR.

Výškovo nastaviteľná oceľová podpera bude určite užitočná pri zdvíhaní auta, napr. ak používate jeden hever a chcete zdvihnúť dve kolesá naraz alebo ak potrebujete zabezpečiť určitú časť pred pádom v prípade, že hever zlyhá. Oceľové podpery sa zvyčajne dajú kúpiť v páre od 15 do 35 EUR.

Keďže každé vozidlo má inú výšku podvozku, pri výbere heveru je potrebné zistiť zdvih. Výrobcovia uvádzajú minimálnu a maximálnu výšku, do ktorej môžete zdvihák vysunúť. Keďže je potrebné zasunúť zdvihák pod vozidlo, je jasné, že výška podvozku musí byť vyššia ako minimálna výška zdviháka. Naopak, maximálna výška zdvihu musí byť aspoň o 20 cm vyššia ako výška podvozku, aby ste mohli ľahko vymeniť koleso alebo pneumatiku.

Ďalším nevyhnutným parametrom uvedeným na zdvíhacom štítku je nosnosť v kilogramoch. Záleží na tom, na čo budete zdvihák používať a akú hmotnosť bude zdvíhať, pretože preťaženie by ho mohlo poškodiť. Vždy je lepšie túto hmotnosť nadhodnotiť a pre istotu si kúpiť zdvihák s vyššou nosnosťou. Minimálna bezpečná nosnosť zdviháka je minimálne toľko, koľko váži vaše vozidlo. Lacnejšie zdviháky sú schopné zdvihnúť 450 kg alebo viac, zvyčajne s nosnosťou 1,5 – 2,5 tony, ale existujú aj domáce zdviháky s nosnosťou až 10 ton.

 

Pri manipulácii so zdvihákom na auto by ste mali dodržiavať niekoľko zásad bezpečnej manipulácie.

  • Pred zdvíhaním vozidla musíte mať zatiahnutú ručnú brzdu a zaradený rýchlostný stupeň.
  • Podklad pri zdvíhaní vozidla musí byť dostatočne pevný a rovný, napr. asfaltová cesta alebo podlaha garáže.
  • Pre správne vyváženie tlaku umiestnite hever na miesto, ktoré je na vozidle označené šípkou alebo zárezom, alebo je uvedené v príručke vozidla.
  • Zabezpečte vozidlo proti pohybu, aby nespadlo zo zdviháka.
  • V záujme vlastnej bezpečnosti a ochrany používajte podpery na zaistenie zdvihnutého vozidla.

  

Najpredávanejšie lacné zdviháky 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné zdviháky 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy zdvihákov 2023/2024:

Hodnotenie a testy zdvihákov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – zdvihák je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších zdvihákov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy zdvihákov 2024 – víťaz testu najlepší zdvihák

 

 1.  Heyner Hever – 2t, nožnicový  hodnotenie 1,8
 2.  Unitec hever – 2t, posuvný  hodnotenie 1,8
 3.  Güde 18039 – 3t, posuvný, více…  hodnotenie 2,1
 4.  Carpoint Hever – 1,5t, nožnicový  hodnotenie 2,4
 5.  Goodyear 75518 – 2t, posuvný  hodnotenie 3,1

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu zdvihákov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto zdviháky

Najpredávanejšie lacné autozdviháky (hevery) (budget)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. MarPol M80310 Hydraulický zdvihák 2 t MarPol M80310 Hydraulický zdvihák 2 t 13 1,9
2. Geko Hever hydraulický 2 t GS Geko Hever hydraulický 2 t GS 12 1,0
3. Kraft&Dele KD384 Nožnicový zdvihák 1,5 t Kraft&Dele KD384 Nožnicový zdvihák 1,5 t 12 1,0
Najpredávanejšie štandardné autozdviháky (hevery)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Tagred Hydraulický nízkoprofilový zdvihák 2,5 t Tagred Hydraulický nízkoprofilový zdvihák 2,5 t 38 1,3
2. Keltin Pojazdný hydraulický zdvihák 2 t 135-320mm BOX K00276 Keltin Pojazdný hydraulický zdvihák 2 t 135-320mm BOX K00276 34 3,3
3. Redats Hydraulický zdvihák s pojazdom 2 t Redats Hydraulický zdvihák s pojazdom 2 t 40 1,0
Najpredávanejšie TOP autozdviháky (hevery) (premium)
Poradie Názov Obrázok Cena od [EUR] Hodnotenie
1. Güde Pojazdný hydraulický zdvihák GRH 2,5/510 L 2,5 t Güde Pojazdný hydraulický zdvihák GRH 2,5/510 L 2,5 t 129 1,1
2. Redats Nízkoprofilový hydraulický zdvihák 3 t Redats Nízkoprofilový hydraulický zdvihák 3 t 118 1,0
3. JCB TH33013, Nízkoprofilový hydraulický zdvihák s pojazdom, 3 t JCB TH33013, Nízkoprofilový hydraulický zdvihák s pojazdom, 3 t 146 1,0

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší zdviháky

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU zdvihákov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ zdvihák ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu zdvihákov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší zdviháky v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Heyner Hever Tagred Hydraulický nízkoprofilový zdvihák 2,5 t
Testy zdvihákov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené zdviháky 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy zdvihákov 2023/2024


 
   

...

 

5/5 - (15 hlasov)