Testy prilieb na motorku

TESTY prilieb na motorku – Ako vybrat najlepšie helmu na motorku

TOP prémium produkt v kategórii prilby na motorku 2022/2023
TOP prémium produkt v kategórii prilby na motorku 2022/2023

Testy prilieb na motorku 2023 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) prilieb na motorku na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov prilieb na motorku a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie prilby na motorku. Všetky testy a recenzie prilieb na motorku sú aktuálné 2023.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie helmu na motorku

 

Práve ste si splnili životný sen a kúpili ste si úžasný motocykel? Určite sa tešíte na svoju prvú jazdu, aby ste zistili, čo tento diabolský stroj dokáže, a zároveň si vychutnali krásu okolitej prírody. Nezabúdajte však na svoju bezpečnosť a okrem správneho oblečenia si zaobstarajte aj dobrú motocyklovú prilbu, aby vaša prvá jazda nebola zároveň vašou poslednou. Tu je niekoľko dôležitých tipov a rád, na čo sa zamerať pri výbere toho najlepšieho.

 

Ako si vybrať motocyklovú prilbu?

Ešte predtým, ako si ju kúpite, je dôležité si uvedomiť, že je to prilba, ktorá chráni najdôležitejšiu časť vášho tela, takže je naozaj nevyhnutné kúpiť si takú, ktorá je vám „šitá na mieru“. Poďme sa teda pozrieť na to, na čo sa zamerať pri výbere:

Asi najdôležitejšia je voľba správnej veľkosti motocyklovej prilby, pretože ak vám dobre nesadne, nielenže vás neochráni, ale bude vás napríklad tlačiť alebo vám bude padať do čela a jazdu si veľmi neužijete. Aby ste si mohli vybrať správnu veľkosť, musíte poznať obvod svojej hlavy v mieste tesne nad obočím a nad ušami. Najlepšie je prilbu si najprv vyskúšať a potom si vybrať napríklad podľa farby.

Ďalším rozhodujúcim kritériom je určite typ motocyklovej prilby. Záleží na tom, aký typ motocykla vlastníte. Môžete si vybrať z nasledujúcich možností:

  • Otvorená prilba – je určená pre majiteľov chopperov alebo menších skútrov, ktorí si chcú jazdu na týchto pomalších strojoch viac užiť. Ich výhodou je nižšia hmotnosť, pohodlie a cena, ale nie sú najlepšie z hľadiska bezpečnosti, pretože nemajú podbradník, a tak nechránia tvár v prípade pádu.
  • Uzavretá alebo integrálna prilba – ideálna pre motocykle s vyššou rýchlosťou. Ide o prilbu, ktorá poskytuje maximálnu ochranu hlavy a na rozdiel od otvorených prilieb chráni aj tvár, bradu a čeľusť. Je teda veľmi bezpečný.
  • Výklopná prilba – ideálna pre tých, ktorí plánujú precestovať polovicu Európy na motorke. Jeho obrovskou výhodou je, že si ho nemusíte dávať dole z hlavy pri každom zastavení. Je to vlastne kombinácia otvorenej a uzavretej prilby, pretože vďaka výklopnému podbradníku sa pohodlnejšie nasadzuje rovnako ako otvorená prilba a zároveň chráni podbradník ako integrálna prilba.
  • Motokrosová prilba – Vhodná len na športové použitie na motokrosovej motorke alebo štvorkolke. Sú ľahké, nemajú plexi, takže je potrebné zakúpiť offroadové okuliare. Jeho predná časť, ktorá pokrýva bradu, je vystužená proti nárazom. Všetky majú veľké tienidlo, ktoré pretekára chráni pred slnkom alebo odletujúcimi kamienkami.
  • Enduro prilba – kombinácia motokrosovej a uzavretej prilby, ktorá sa používa predovšetkým na diaľkovú jazdu na cestovných enduroch, ale môže slúžiť aj ako športová prilba.

Z čoho sú vyrobené motocyklové prilby?

Rovnako dôležitý je materiál, z ktorého je motocyklová prilba vyrobená.

Najbežnejší je polykarbonát. Výroba je rýchla, takže tieto prilby sú lacnejšie. Ich životnosť však nie je taká vysoká, takže nie sú vhodné na trať, ale skôr na bežnú jazdu. Potom sú tu kompozitné prilby. Tie sú vyrobené z uhlíkových, sklenených alebo aramidových vlákien a mali by byť pevnejšie a o niečo bezpečnejšie ako tie z termoplastu. Na trhu sa môžete stretnúť aj s kombináciou týchto dvoch materiálov, označovanou ako polokompozitné prilby. Ide vlastne o roztavený polykarbonát odliaty do formy, ktorá je vystlaná rúnom zo sklených vlákien.

Koľko bude stáť kúpa novej motocyklovej prilby?

Pri tomto druhu položky je to naozaj individuálne. Záleží na tom, aký druh motocyklovej prilby potrebujete a koľko chcete investovať. Môžete si kúpiť najlacnejší za 100 EUR, ale musíte počítať s tým, že nebude tak dobrý. Za 350 EUR si môžete zaobstarať naozaj dobrú prilbu na častejšie jazdenie. A napríklad za prilbu na motokros sa ceny zvyčajne pohybujú okolo 800 eur. Z hľadiska bezpečnosti a pohodlia je naozaj lepšie zaplatiť viac.

Odporúčanie: Pri kúpe motocyklovej prilby vždy skontrolujte, či je schválená.

  

Najpredávanejšie lacné prilby na motorku 2022/2023[/caption]
Najpredávanejšie lacné prilby na motorku 2022/2023

Pre ľahší výber použite testy prilieb na motorku 2022/2023:

Hodnotenie a testy prilieb na motorku sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – prilba na motorku je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších prilieb na motorku podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy prilieb na motorku 2023 – víťaz testu najlepší prilba na motorku

 

 1.  Nolan N87 HARP – 1420g  hodnotenie 1,0
 2.  Simpson Venom – 1400g  hodnotenie 1,0
 3.  LS2 MX470 – 1350g  hodnotenie 1,0
 4.  Scorpion EXO-TECH Solid – 1450g  hodnotenie 1,3
 5.  AGV K-5 S – 1430g  hodnotenie 2,4

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu prilieb na motorku

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto prilby na motorku

Najpredávanejšie lacné motocyklové prilby (budget)
TOP Názov Obrázok Typ Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Cassida Apex Fusion Cassida Apex Fusion integrálne 1500 66 1 Viac
2 ZED X1.9D ZED X1.9D crossové 1080 52 1 Viac
3 Hecht 52627 Hecht 52627 1800 50 1 Viac
Najpredávanejšie štandardné motocyklové prilby
TOP Názov Obrázok Typ Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Cassida Apex Fusion Cassida Apex Fusion integrálne 1500 66 1 Viac
2 ZED X1.9D ZED X1.9D crossové 1080 52 1 Viac
3 LS2 FF325 Strobe Solid LS2 FF325 Strobe Solid vyklápací 1550 66 1,1 Viac
Najpredávanejšie TOP motocyklové prilby premium
TOP Názov Obrázok Typ Hmotnosť Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Schuberth C5 Schuberth C5 vyklápací 1650 566 1 Viac
2 Scorpion EXO-TECH TRAP Scorpion EXO-TECH TRAP vyklápací 1650 295 0 Viac
3 Shoei Neotec II Shoei Neotec II modulárné 1750 619 0 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší prilby na motorku

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU prilieb na motorku + NAJPREDÁVANĚJŠÍ prilba na motorku ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu prilieb na motorku (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2023 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší prilby na motorku v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
Nolan N87 HARP LS2 FF900 Valiant II Solid
Testy prilieb na motorku – víťaz testu 2022/2023
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené prilby na motorku 2021/2022
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy prilieb na motorku 2022/2023


 
 

 

5/5 - (6 hlasov)