Testy set-top boxov

Testy set-top boxov – Ako vybrať najlepší set-top box

Testy set-top boxov - víťaz testu 2020/2021
Testy set-top boxov – víťaz testu

Testy set-top boxov 2020/2021 – Ak doma nemáte zrovna najnovší typ televízie, bude pre vás set-top box nepostrádateľným doplnkom. Ako ale vybrať zo širokej ponuky ten, ktorý splní všetky vaše požiadavky? Mrknite s nami na základné typy set-top boxov a zistite najdôležitejšie kritériá pre ich nákup.

Čo pre nás znamená zmena na DVB-T2:

Hoci už malo byť všetko inak, ešte stále sa na našom území vysiela vo formáte DVB-T, ktorý naše televízie či existujúce set-top boxy zvládajú skvele prijímať. Prechod na vysielanie DVB-T2 je však nevyhnutný a môžeme ho už čoskoro očakávať.

Prechodu na DVB-T2 sa však určite nemusíte obávať. S kvalitným set-top boxom to bude hračka a vy si potom konečne budete môcť vychutnať svoje obľúbené seriály a televízne programy v oveľa lepšom rozlíšení a kvalite.

Pri výbere by ste teda určite mali skontrolovať, či sa skutočne jedná o set-top box, ktorý podporuje nový formát DVB-T2. Stále totiž môžete v ponukách obchodníkov nájsť staré typy tunerov. Na kvalitných prístrojoch vždy nájdete označenie, pre príjem ktorého signálu sú určené.

Set-top boxy a ich prepojenia:

Novšie televízia sú so set-top boxom najčastejšie prepájané cez HDMI vstupy. Jedná sa o najkvalitnejší možnosť príjmu signálu, HDMI set-top boxy však zároveň tiež patrí k tým drahším, v dostatočnej kvalite je kúpite väčšinou okolo 30 EUR.

Zlatou strednou cestou sú set-top boxy prepojiteľné pomocou SCART, ktoré využíva väčšina starších televíziou. Ich prenos síce nie je tak kvalitné, obstarávacia cena je však oveľa nižšia.

U najstarších typov televíziou sa potom môžeme stretnúť aj s prepojením na priamo prostredníctvom anténneho vstupu, využívané je už však iba zriedka.

Jazyková podpora a doplnkové funkcie:

Aby sa vám so set-top boxom dobre pracovalo, je dôležité vyberať zariadenie, ktorého rozhranie podporuje český jazyk. Často sa môžete na trhu stretnúť so zahraničnými výrobkami, ktoré touto možnosťou bohužiaľ nedisponujú a najmä starším ľuďom potom môže ich nastavenie a ovládanie pôsobiť značné problémy.

Nahrávanie záznamu – vďaka ktorému vám neutečie váš obľúbený program ani vo chvíli, keď nie ste doma. Set-top box je v tomto prípade väčšinou vybavený vstavaným pevným diskom pre nahrávanie.

USB vstup – oceníte predovšetkým v prípade, že máte doma staršiu televíziu, ktorá USB vstupom nedisponuje. Môžete tak pripojiť k set-top boxu flash disk či iné médium pre prehrávanie obsahu alebo ako úložisko pre nahrávaný záznam.

Funkcia EPG – pre všetkých, ktorí nemajú chuť listovať klasickým TV programom. Jednoducho si vďaka tejto funkcii môžete zobraziť aktuálne vysielané relácie aj televízny program na niekoľko hodín dopredu.

Duálny tuner – vám umožní mať v jednej chvíli naladené dve televízne stanice. Môžete k nemu teda pripojiť druhú televíziu alebo jeden program sledovať a druhý zároveň nahrávať.

Set-top boxy pre káblové, satelitné či internetové vysielanie:

Set-top boxy však určite nie sú určené len pre príjem digitálneho pozemného vysielania (teda DVB-T či nové DVB-T2). Existujú aj ďalšie typy set-top boxov, vďaka ktorým môžete prijímať televízne vysielanie v rozdielnych formátoch.

Káblové set-top boxy – môžeme nájsť pod označenie DVB-C. Jedná sa o tunery určené pre príjem klasické káblovky, ktorý je však aj v dnešnej dobe na mnohých miestach stále nedostupný. Vo väčších mestách, ktoré sú službou lepšie pokrytá, si tak môžete užiť veľké množstvo HD kanálov, za ktoré si však úmerne priplatíte.

Satelitné set-top boxy – sú najväčším konkurentom digitálnej televízie. Ich pokrytie je celoplošné, musíme však počítať s nutnosťou obstaranie a montážou paraboly. Nájdeme ich pod označením DVB-S alebo novším DVB-S2.

Najpredávanejší a najlepšie hodnotené set-top boxy 2020/2021
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené set-top boxy

Set-top boxy pre internetovú televíziu – v posledných rokoch veľmi stúpli v obľube užívateľov, a to predovšetkým kvôli rapídnemu zníženiu mesačných poplatkov za službu, ktorú môžete zaobstarať už od 10 EUR mesačne. Vďaka nim si môžete užiť platené internetové vysielanie O2 TV či ďalších prevádzkovateľov. IPTV set-top boxy väčšinou prevádzkovatelia služieb ponúkajú ako súčasť zmluvy alebo za nie príliš veľký poplatok.

Pre ľahší výber použite testy set-top boxov 2020/2021:

Hodnotenie a testy set-top boxov je pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Testy set-top boxov 2021 – víťaz testu najlepších set-top boxov a satelitných prijímačov

Hľadáte, ktorý set-top box je víťazom testu. Prečítajte si hodnotenia najlepších set-top boxov a satelitných prijímačov podľa nemeckého Testberichte.de

  • VU + UNO 4K SE – DVB-T2, 1,1kg, viac …                                      – hodnotenie 1,3
  • Technisat DigiPal ISIO HD – DVB-T2, 0,32kg, viac…                    – hodnotenie 1,6
  • Octagon SF8008 Combo UHD 4K – DVB-T2, 0,52kg                   – hodnotenie 1,6
  • Zgemma H9 Combo – DVB-T2                                                       – hodnotenie 1,6
  • Strong SRT 8541 – DVB-T2, 0,35kg                                                – hodnotenie 1,7

Zobrazte si viac informácií o set-top boxoch z testu

Zdroj: Testberichte.de

Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré sú určené pre nemecký trh.

U nás sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšia) tieto set-top boxy

Najpredávanejšie lacné set top boxy (budget)
TOP Názov Obrázok HBBTV Formát signálu Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 AB TereBox 2T AB TereBox 2T ne 6 1,5 Viac
2 AB CryptoBox 2T AB CryptoBox 2T ano 16 1 Viac
3 Wiwa H.265 MAXX Wiwa H.265 MAXX ne 17 1 Viac
Najpredávanejšie štandardné set top boxy
TOP Názov Obrázok HBBTV Formát signálu Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Sencor SDB 5005T Sencor SDB 5005T 22 1 Viac
2 Strong SRT 8213 Strong SRT 8213 21 0 Viac
3 Maxxo T2 H.265 Maxxo T2 H.265 ne 22 2,5 Viac
Najpredávanejšie TOP set top boxy premium
TOP Názov Obrázok HBBTV Formát signálu Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Amiko IMPULSE T2 Amiko IMPULSE T2 ne 32 1,9 Viac
2 AB-COM CryptoBox 750HD AB-COM CryptoBox 750HD 59 0 Viac
3 AMIKO HD8265 + AMIKO HD8265 + 51 0 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší set-top boxy

Testy set-top boxov 2020/2021

4.9/5 - (11 hlasov)