Testy set-top boxov

TESTY set-top boxov – Ako vybrat najlepšie set-top box

TOP prémium produkt v kategórii set-top boxy 2023/2024
TOP prémium produkt v kategórii set-top boxy 2023/2024

Testy set-top boxov 2024 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) set-top boxov na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov set-top boxov a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie set-top boxy. Všetky testy a recenzie set-top boxov sú aktuálné 2024.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie set-top box

 

Ak doma nemáte zrovna najnovší typ televízie, bude pre vás set-top box nepostrádateľným doplnkom. Ako ale vybrať zo širokej ponuky ten, ktorý splní všetky vaše požiadavky? Mrknite s nami na základné typy set-top boxov a zistite najdôležitejšie kritériá pre ich nákup.

 

Čo pre nás znamená zmena na DVB-T2:

Hoci už malo byť všetko inak, ešte stále sa na našom území vysiela vo formáte DVB-T, ktorý naše televízie či existujúce set-top boxy zvládajú skvele prijímať. Prechod na vysielanie DVB-T2 je však nevyhnutný a môžeme ho už čoskoro očakávať.

Prechodu na DVB-T2 sa však určite nemusíte obávať. S kvalitným set-top boxom to bude hračka a vy si potom konečne budete môcť vychutnať svoje obľúbené seriály a televízne programy v oveľa lepšom rozlíšení a kvalite.

Pri výbere by ste teda určite mali skontrolovať, či sa skutočne jedná o set-top box, ktorý podporuje nový formát DVB-T2. Stále totiž môžete v ponukách obchodníkov nájsť staré typy tunerov. Na kvalitných prístrojoch vždy nájdete označenie, pre príjem ktorého signálu sú určené.

 

Set-top boxy a ich prepojenia:

Novšie televízia sú so set-top boxom najčastejšie prepájané cez HDMI vstupy. Jedná sa o najkvalitnejší možnosť príjmu signálu, HDMI set-top boxy však zároveň tiež patrí k tým drahším, v dostatočnej kvalite je kúpite väčšinou okolo 30 EUR.

Zlatou strednou cestou sú set-top boxy prepojiteľné pomocou SCART, ktoré využíva väčšina starších televíziou. Ich prenos síce nie je tak kvalitné, obstarávacia cena je však oveľa nižšia.

U najstarších typov televíziou sa potom môžeme stretnúť aj s prepojením na priamo prostredníctvom anténneho vstupu, využívané je už však iba zriedka.

 

Jazyková podpora a doplnkové funkcie:

Aby sa vám so set-top boxom dobre pracovalo, je dôležité vyberať zariadenie, ktorého rozhranie podporuje český jazyk. Často sa môžete na trhu stretnúť so zahraničnými výrobkami, ktoré touto možnosťou bohužiaľ nedisponujú a najmä starším ľuďom potom môže ich nastavenie a ovládanie pôsobiť značné problémy.

Nahrávanie záznamu – vďaka ktorému vám neutečie váš obľúbený program ani vo chvíli, keď nie ste doma. Set-top box je v tomto prípade väčšinou vybavený vstavaným pevným diskom pre nahrávanie.

USB vstup – oceníte predovšetkým v prípade, že máte doma staršiu televíziu, ktorá USB vstupom nedisponuje. Môžete tak pripojiť k set-top boxu flash disk či iné médium pre prehrávanie obsahu alebo ako úložisko pre nahrávaný záznam.

Funkcia EPG – pre všetkých, ktorí nemajú chuť listovať klasickým TV programom. Jednoducho si vďaka tejto funkcii môžete zobraziť aktuálne vysielané relácie aj televízny program na niekoľko hodín dopredu.

Duálny tuner – vám umožní mať v jednej chvíli naladené dve televízne stanice. Môžete k nemu teda pripojiť druhú televíziu alebo jeden program sledovať a druhý zároveň nahrávať.

 

Set-top boxy pre káblové, satelitné či internetové vysielanie:

Set-top boxy však určite nie sú určené len pre príjem digitálneho pozemného vysielania (teda DVB-T či nové DVB-T2). Existujú aj ďalšie typy set-top boxov, vďaka ktorým môžete prijímať televízne vysielanie v rozdielnych formátoch.

Káblové set-top boxy – môžeme nájsť pod označenie DVB-C. Jedná sa o tunery určené pre príjem klasické káblovky, ktorý je však aj v dnešnej dobe na mnohých miestach stále nedostupný. Vo väčších mestách, ktoré sú službou lepšie pokrytá, si tak môžete užiť veľké množstvo HD kanálov, za ktoré si však úmerne priplatíte.

Satelitné set-top boxy – sú najväčším konkurentom digitálnej televízie. Ich pokrytie je celoplošné, musíme však počítať s nutnosťou obstaranie a montážou paraboly. Nájdeme ich pod označením DVB-S alebo novším DVB-S2.

Set-top boxy pre internetovú televíziu – v posledných rokoch veľmi stúpli v obľube užívateľov, a to predovšetkým kvôli rapídnemu zníženiu mesačných poplatkov za službu, ktorú môžete zaobstarať už od 10 EUR mesačne. Vďaka nim si môžete užiť platené internetové vysielanie O2 TV či ďalších prevádzkovateľov. IPTV set-top boxy väčšinou prevádzkovatelia služieb ponúkajú ako súčasť zmluvy alebo za nie príliš veľký poplatok.

  

Najpredávanejšie lacné set-top boxy 2023/2024[/caption]
Najpredávanejšie lacné set-top boxy 2023/2024

Pre ľahší výber použite testy set-top boxov 2023/2024:

Hodnotenie a testy set-top boxov sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – set-top box je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších set-top boxov podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy set-top boxov 2024 – víťaz testu najlepší set-top box

 

 1.  VU + UNO 4K SE – DVB-T2, 1,1kg, viac …  hodnotenie 1,3
 2.  Technisat DigiPal ISIO HD – DVB-T2, 0,32kg  hodnotenie 1,6
 3.  Octagon SF8008 Combo UHD 4K – DVB-T2, 0,52kg  hodnotenie 1,6
 4.  Zgemma H9 Combo – DVB-T2   hodnotenie 1,6
 5.  Strong SRT 8541 – DVB-T2, 0,35kg  hodnotenie 1,7

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu set-top boxov

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto set-top boxy

Najpredávanejšie lacné set top boxy (budget)
TOP Názov Obrázok HBBTV Formát signálu Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 TESLA TE-300 TESLA TE-300 ne DVB-T2. H.265/HEVC 20 1,6 Viac
2 Sencor SDB 523T Sencor SDB 523T 20 0 Viac
3 Thomson THT 82 Thomson THT 82 18 1 Viac
Najpredávanejšie štandardné set top boxy
TOP Názov Obrázok HBBTV Formát signálu Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 Evolveo Alpha T2 Evolveo Alpha T2 ne 25 1,4 Viac
2 Rebel KOM1060 Rebel KOM1060 27 2,5 Viac
3 TESLA Senior T2 TESLA Senior T2 ne 25 1 Viac
Najpredávanejšie TOP set top boxy premium
TOP Názov Obrázok HBBTV Formát signálu Cena od [EUR] Hodnotenie Viac o produkte
1 AB CryptoBox 750HD AB CryptoBox 750HD 64 1,3 Viac
2 Solex Tesla TE-3000 Solex Tesla TE-3000 62 1 Viac
3 Yamaha R-N2000A Yamaha R-N2000A 3 096 0 Viac

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší set-top boxy

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU set-top boxov + NAJPREDÁVANĚJŠÍ set-top box ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu set-top boxov (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2024 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší set-top boxy v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

VÍŤAZ TESTU NAJPREDÁVANEJŠÍ V SK
VU + UNO 4K SE Strong SRT82
Testy set-top boxov – víťaz testu 2023/2024
Najpredávanejší a najlepšie hodnotené set-top boxy 2023/2024
1. MIESTO 1. MIESTO

  

Testy-spotrebicov.sk – testy set-top boxov 2023/2024


 
   

...

 

4.9/5 - (30 hlasov)