Testy krémov na akné

TESTY krémov na akné – Ako vybrat najlepšie krém na akné

TOP prémium produkt v kategórii krémy na akné 2021/2022
TOP prémium produkt v kategórii krémy na akné 2021/2022

Testy krémov na akné 2022 – prečítajte si prehľadné rady a preskúmajte rebríček tých najlepšie hodnotených (najlepších) krémov na akné na SK trhu vr. testovaných produktov (podľa nemeckého Testberichte.de) v zahraničí.

Presvedčte sa kto je víťaz testov krémov na akné a prejdite si hodnotenie, aké dostali najlepšie krémy na akné. Všetky testy a recenzie krémov na akné sú aktuálné 2022.

 

Toto by ste mali zohľadniť pri výbere:

 

AKO vybrať najlepšie krém na akné

 

Dnešná uponáhľaná doba, stres, znečistené ovzdušie a tiež nezdravý životný štýl, konzumácia alkoholu, fajčenie alebo nedostatok spánku majú veľký vplyv na vzhľad pokožky, vlasov a nechtov. Jedným z prejavov a dôsledkov týchto faktorov je v koži problém nazývaný akné. Netýka sa to len dospievajúcich dievčat, ale čoraz viac žien sa s ňou stretáva aj v dospelosti.

 

Ako vzniká akné a ako sa ho zbaviť?

V období dospievania sa akné zvyčajne vyskytuje v hornej časti tváre, teda na čele, nose a lícach, u dospelých je problémom najmä spodná časť tváre, najmä brada. Okrem tváre sa akné môže vyskytovať aj na rôznych častiach tela, napríklad na chrbte, krku alebo ramenách, v podstate všade tam, kde sa nachádzajú mazové žľazy.

Samotné akné je spôsobené nadmernou produkciou kožného mazu, čo vedie k upchatiu pórov (výsledkom sú čierne bodky, tzv. komedóny) a pupienky akné.

Najjednoduchšie by bolo zbaviť sa všetkých negatívnych vplyvov, ale to nie je také jednoduché. Preto sa vám môžu hodiť kozmetické prípravky na ošetrenie takto postihnutej pokožky. Patrí medzi ne široká škála čistiacich pleťových vôd a krémov na liečbu akné.

 

Vyskúšajte krémy na akné

Tak ako pri všetkých kozmetických výrobkoch, čo funguje na jedného z nás, nemusí fungovať na iného, takže nezostáva nič iné, ako vyskúšať to, čo funguje na vaše konkrétne akné. Keďže aknózna pleť býva citlivá, je nevyhnutné používať kozmetické prípravky určené pre problematickú pleť. Pre tento typ pleti nie sú vhodné mastné podklady, exfoliačné produkty ani čistiace prípravky s vysokým pH.

Na trhu sú krémy na akné obsahujúce rôzne prírodné zložky, ktoré si s týmto problémom poradia.

– Tea Tree Oil – čajovníkový olej má antibakteriálne, upokojujúce a regeneračné vlastnosti

– Kyselina salicylová je výťažok z kôry vŕby bielej, ktorý má protizápalové a hojivé účinky, znižuje nadmernú tvorbu kožného mazu, odstraňuje odumreté kožné bunky z povrchu pokožky a pórov a odstraňuje čierne bodky.

– Kyselina azelaová sa získava z pšenice, raže alebo jačmeňa. Čistí upchaté póry, má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Okrem toho má bieliaci účinok a môžete ho používať aj počas leta, pretože nereaguje na slnečné žiarenie.

– Výťažky zo semien ostropestreca mariánskeho zabraňujú vzniku akné, znižujú jeho rozsah a zabraňujú ďalšiemu výskytu.

– Ovocné kyseliny si dokážu poradiť s miernymi formami akné, zlepšiť celkový vzhľad pleti a vyhladiť ju.

– Chemickou látkou, ktorá dokáže zmierniť zápalové procesy, ničí baktérie vo vnútri pórov, a tým znižuje tvorbu komedónov, je benzoylperoxid. Frekvenciu a dĺžku aplikácie je potrebné prispôsobiť citlivosti vašej pokožky, pretože táto látka môže spočiatku spôsobiť mierne podráždenie pokožky.

 

Ako používať krémy na akné?

Pri zrelej pleti by ste mali krém používať len na miesta, kde sa tvorí akné, a okolitú pleť ošetrovať krémom vhodným pre váš typ pleti, pretože by ste ju prípravkami na akné zbytočne vysušovali. Pre túto pleť sú vhodné krémy na akné s vyšším obsahom živín. Pre pleť dospievajúcich sú tieto krémy nevhodné a môžu zhoršiť príznaky akné. Mali by sa tu používať ľahšie krémy alebo gély s účinnými látkami.

Akné, najmä na tvári, je nepríjemné a chcete ho zakryť? Pomôcť vám môže kvalitný BB krém, ktorý pleť hydratuje a dokáže zakryť drobné nedokonalosti. Je vhodný pre citlivú pleť, ktorá môže byť podráždená vrstvením viacerých produktov. Ak BB krém nedostatočne zakryje nedokonalosti, odporúča sa použiť denný krém na problematickú pleť a potom naň naniesť make-up alebo zmatňujúci krém či korekčný make-up s obsahom klotrimoxazolu.

Jedna rada na záver: ak máte ťažšiu formu akné sprevádzanú množstvom hnisavých pupienkov, ktoré sa vyliečia do trvalých jaziev, je čas navštíviť dermatológa, pretože túto formu akné nemožno riešiť bežne dostupnými prípravkami.

  

Najpredávanejšie lacné krémy na akné 2021/2022[/caption]
Najpredávanejšie lacné krémy na akné 2021/2022

Pre ľahší výber použite testy krémov na akné 2021/2022:

Hodnotenie a testy krémov na akné sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Hľadáte, ktorý produkt – krém na akné je víťazom testu? Začnite tým, že si prejdete hodnotenia najlepších krémov na akné podľa nemeckého Testberichte.de

 

Testy krémov na akné 2022 – víťaz testu najlepší krém na akné

 

 1.  Garnier Pure samohrejivá – 12ml, viac…  hodnotenie 1,7
 2.  Clearasil Anti-akné – 150m  hodnotenie 2,2
 3.  Alkmene Tea Tree oil – 15ml  hodnotenie 2,3
 4.  Logona čistiaca pena Clear Skin – 100ml  hodnotenie 2,8
 5.  Neutrogena Visibly Clear Spot Proofing – 150ml, viac…  hodnotenie 2,9

Zdroj: Testberichte.de | Poradie zahŕňa produkty výborne dostupné aj na slovenskom trhu. Niektoré z produktov patrí medzi novinky a niektoré môžu byť primárne určené pre nemecký trh.

 

Zobrazte si viac informácií o produktoch z testu krémov na akné

V SK sú aktuálne najpredávanejšie (najlepšie) tieto krémy na akné

Zobrazte si ďalšie najpredávanejší krémy na akné

 

REKAPITULÁCIA:

VÍŤAZ TESTU krémov na akné + NAJPREDÁVANĚJŠÍ krém na akné ( kat. stred)

Zhrnutie: tu vidíte kto je víťaz testu krémov na akné (výborne dostupných aj na slovenskom trhu) podľa nemeckého testu v roku 2022 + aktuálne nejprodávaněší kúsok v strednej cenovej relácii sledujúci najlepší krémy na akné v SR. Touto voľbou rozhodne nesiahnete vedľa a môžete si byť istí, že vám produkty budú spoľahlivo slúžiť, anižbyste zbytočne preplácali.

 

  

Testy-spotrebicov.sk – testy krémov na akné 2021/2022


 
 

 

5/5 - (1 hlasov)